رییس نینتندو: از واکنش ضعیف نسبت به Switch غافلگیر شده‌ام!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,200
نام
ماکان
nintendo-switch2.jpg

به نظر می‌رسد آقای تاتسومی کیمیشیما، رییس نینتندو از میزان استقبال از Switch راضی نیست و انتظار چنین پیش‌آمد دلسرد کننده‌ای را نداشته است. بعد از معرفی Switch، کنسول جدید نینتندو، سهام این شرکت به طور محسوسی افت کرده که این موضوع حداقل برای روعسای نینتندو، بسیار گیج کننده و دور از انتظار بوده است.

ایشان در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشته‌اند واکنش سرد و منفی سرمایه‌گذاران نسبت به Switch بسیار غافلگیر کننده بوده و هیچ توضیحی برای کاهش ارزش سهام و وضعیت کنونی ندارد!

"اگه بخوام حقیقت رو بگم، واقعا غافلگیر شدم! من از واکنش‌ها به شدت متعجب شدم اما نمیدونم چرا."

شب قبل از معرفی Switch سهام نینتندو افزایش 4.6 درصدی را شاهد بود که نتیجه آن سودی بالغ بر یک میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. بعد از عرضه استثناعی و موفقیت آمیز Pokemon Go این بیشترین جهش در بازار سهام نینتندو بوده است. اما بعد از معرفی کنسول و تنها در عرض یک شب سهام نینتندو کاهش محسوس 7.3 درصدی را شاهد بوده و دوران خوش به سرعت پایان یافته! کیمیشیما می‌گوید دلیل نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به Switch را متوجه نمی‌شود اما آن‌ها قصد دارند با افزایش مخاطبین خود، بعد از 8 سال به کاهش روند سوددهی کمپانی پایان داده و با کمک این خیل عظیم مخاطبین دوباره به اوج بازگردند.

"چیزی که ما در صدد رسیدن بهش هستیم افزایش طیف مخاطبین و کسایی هست که بازی می‌کنن، ما می‌خوایم از همه نظر مخاطبینمون رو غافلگیر کنیم و در مقابل حمایت اون‌ها باعث افزایش سوددهی شرکت می‌شه. اگه سوددهی شرکت افزایش پیدا کنه یعنی ما در اهدافمون موفق بودیم و در غیر این صورت یعنی نه. سال دیگه زمانی هست که می‌تونیم نتیجه رو ببینیم."

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,136
نام
متوئیدی
بهترین راه نینتندو این بود که یک کنسول قوی و خانگی در حد پی اس و ایکس باکس درست کنه با قیمت بالا مثلا همین 400 دلار ،از اون طرف هم سوئیچ را جایگزین تری دی اس معرفی می کرد با قیمت پایین تر.

اینکارم نمیخواست بکنه حداقل باید قیمت رو پایین تر می آورد حتی اگر به ضررش بود، بعدا این ضرر رو از طریق فروش بالا و بدست آوردن دل مشتری ها جبران می کرد.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان به خدا مشکل باتری با یک پاور بانک حل میشه ها اصلا مشکلی نیست که اینقدر حادش میکنید
نینتندو فقط با دو کار این سوئیچ رو میتونه موفق کنه
۱ عناوین زیاد ۲ تبلیغات و کنفرانس های زیاد

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,396
بهترین راه نینتندو این بود که یک کنسول قوی و خانگی در حد پی اس و ایکس باکس درست کنه با قیمت بالا مثلا همین 400 دلار ،از اون طرف هم سوئیچ را جایگزین تری دی اس معرفی می کرد با قیمت پایین تر.

اینکارم نمیخواست بکنه حداقل باید قیمت رو پایین تر می آورد حتی اگر به ضررش بود، بعدا این ضرر رو از طریق فروش بالا و بدست آوردن دل مشتری ها جبران می کرد.

مسئله اینجاست که نینتندو تجربه گیم کیوب رو داره و به همین خاطر به این راحتی ریسک دادن یک کنسول عادی رو قبول نمیکنه. از طرف دیگه یکی از مشکلات چند سال اخیر نینتندو مشکل پشتیبانی از دو پلتفرم بوده (به نظر من بهترین مزیت سویچ هم همین هست) الان هم 3DS به خاطر فروش خوبش ساپورت میشه وگرنه نینتندو تا چند وقت پیش میگفت که سویچ جایگزینی برای WiiU نیست ولی دیدیم که تولیدش متوقف شد.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
دوستان از ترول این کنسول خسته نشدید؟؟ اونور اب موجودی کنسول تو اکثر فروشگاهها برا پیش خرید تموم شده اینور بعضی ها غصه باطری رو میخورن !! برخی غصه ترد پارتی !! برخی هم همینطور الکی غصه میخورن !! دوستان بس کنین خواهشا صبر کنین کنسول لانچ بشه اونوقت اگه این مشکلاتی که میگین همراه کنسول بود دنیا هم کنار شما مشغول ترول این کنسول میشه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان نظرات مختلفی دارند و بنده به شخصه از اینکه دوستان دیدگاه های خودشون رو ارائه میدن خوشحالم و استفاده میکنم چون دارم دیدگاه هایی رو میخونم که از زاویه دید من نیست و اونا رو بررسی میکنم
بنده به شخصه ابتدا اصلا با سوئیچ حال نکردم و گفتم کلا قیدشو میزنم
اما پس از معرفی کامل تر این کنسول و اعلام قابلیت هاش بیشتر برام جذاب شد الانم که شرکت های زیادی براش اعلام امادگی کردن میشه امید های زیادی بهش داشت
امیدوارم این کنسول به نینتندو رو به دوران اوجش برگردونه

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
من فکر میکنم این کنسول حسابی بترکونه و حسابی بفروشه . هدفشم مثل Wii همه اقشار جامعه هستش ( نه فقط پرو گیمرها) . اما خب متاسفانه بازم به دلیل ضعف قدرت پردازشی و منسوخ بودن سخت افزارش در سبد خرید من جایی نداره .

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,396
مشكل اينه كه به علت محدوديت تكنولوژي باطري ها ايده كنسول خانگي سيار در حال حاضر اصلا خوب نيست و نميشه كيفيت يك كنسول خانگي رو با يك ديوايس سيار بدست اورد چون باطري ضعيف يعني سخت افزار ضعيف، از اون طرف يك وسيله گيم همراه هم نميتونه باشه چون قرار هست بازي هاي با گرافيك بالا رو ارائه بده و در عمل باطري درميمونه پس نه يك كنسول خانگي و نه يك ديوايس همراه خوب نميتونه باشه
به عبارت ديگه تيري كه قرار بود دو نشون رو بزنه كلا به خطا رفت
ايده wiiu خوب بود و تنها كاري كه نينتندو بايد ميكرد قدرتمند تر كردن كنسول و جلب نظر شركت هاي بازي سازي بود اما در عوض كلا يك راه ديگه رو در پيش گرفتند
مشكل نينتندو صرفا ثرد پارتي نيست (هرچند اگر يك سيستم قوي ارائه بده و بتونه شركت ها رو مجبور كنه براي نينتندو هم بازي ها رو ارائه بدند بدون شك تعداد خريداران نينتندو سير صعودي پيداميكنه) بلكه يك سيستم مديريت خوب چيزي هست كه نينتندو ميخواد ، گوش دادن به خواسته هوادارهاي نينتندو
متاسفانه الان به كنسول هاي نينتندو به چشم يك كنسول دوم نگاه ميشه ، در صورتي كه لياقت يكي از بنيان گذاران صنعت گيم خيلي بيشتر از اين حرفهاست

راجب scd يك سرچ تو گوگل كردم و پتنت هاي نينتندو رو ديدم ، قضيه چي شده ؟ كنسل شده؟

من گيم رو با نينتندو و سگا شروع كردم وقتي كه فقط 5 سالم بود ...و با از بين رفتن شاخه كنسولي سگا و وضع كنوني نينتندو واقعا قلبم بدرد مياد ...

متاسفانه پست شما رو دیر دیدم. SCD جزو پتنتهای هست که نینتندو ثبت کرده (بعد معرفی NX و قبل از رونمایی از سویچ) بعضی از پتنتها تا الان رو سویچ تایید شدن مثل جوی کانها یا دوربین مادون قرمز توی جوی کان راست بعضی ها هم مثل طرح کنترلر با free form display یا فعلاً کنار گذاشته شدن یا کلاً برای محصول دیگه هستن. اما مسئله که باعث شده این SCD بولد بشه یک لیک از داخل شرکت Foxcon هست.
قبل از رونمایی کامل از سویچ یک نفر که ادعا کرده توی Foxcon کار میکنه یکسری موارد رو لیک کرد که بخش زیادیشون درست از آب در آومدن توی همون لیک صحبت از یک نسخه قدرتمندتر از کنسول شده بود که اون بنده خدا گفته بود احتمالاً Devkit هست. الان بعد رو نمایی اخیر چون خیلی از حرفهای اون بنده خدا درست در آمده این احتمال مطرح شده که اون وسیله همون SCD هست.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بنظرم سوییچ پکیج خوبه ولی یک ایراد خیلی بزرگ داره. لانچش رو کنار بگذاریم تا تابستون که ماریو بیاد بازی بزرگی نداره یعنی یه پروسه چندین ماهه باید بدون بازی پر سر و صدا زی بشه که اصلا برای سوییچ در این برهه مناسب نیست. نینتندو برنامه ریزی درستی نداره متاسفانه

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
بنظرم سوییچ پکیج خوبه ولی یک ایراد خیلی بزرگ داره. لانچش رو کنار بگذاریم تا تابستون که ماریو بیاد بازی بزرگی نداره یعنی یه پروسه چندین ماهه باید بدون بازی پر سر و صدا زی بشه که اصلا برای سوییچ در این برهه مناسب نیست. نینتندو برنامه ریزی درستی نداره متاسفانه

سخت نگیر احسان جان دقیقا همون کارایی که سگا کرد برشکست شد نینتندو سر wii u کرد شکست خورد ، دقیقا همون اشتباهات دوباره سر nintendo switch تکرار کرده

تا حرفم میزنیم میگن گیم پد مادون قرمز داره ، خوب مگه ویموت نانچاک wii مادون صورتی داشتن :D خوب اونم مادون قرمز داشت

بدترین لانچ کنسولی بود که دیدم کلا بازی نداره کلا اون تعداد کم هم بازی wii u بودن و ....
یا بازی خونه سازی مدرن معرفی کردن شد بازی آخه
یا بازی مثل ۱ ۲ switch

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: benjohn

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
مشکل به نظر من اصلا قدرت و قیمت کنسول نیست . مشکل کنسول به نظرم هزینه های جانبیه که بهت تحمیل میکنه .
امیدوار بودم نینتندو یه کنسول برای گیمرای واقعی(کسایی که سرگرمی اصلیشون گیمه و وقت زیادی براش میزارن) میداد تا اینکه همچنان بره دنبال کژوال ها و کنسول خانوادگی و از این چیزا .
یه کنسول جمع و جور خوب و یکپارچه ..با یه دسته حرفه ای ... و بی کم و کسر مثل حافظه .
در نهایت اصلا اصلا دلم نمیخواد نینتندو به سرنوشت سگا دچار شه ... چون رقابت و انحصار بوده که که این صنعت رو تا اینجا پیشرفت داده ... و کیفیت رو بی توقف بالاتر برده .
هر چند که کنار گذاشتن سخت افزار به شدت برای نینتندو سودمند تره ... همون طور که برای سگا بود و از یه شرکت ورشکسته تبدیل به یکی از بزرگترین و سود ده ترین ناشرا شد . تازه ip هاش هم به خفنی نینتندو نبود.
شما فکر کن همین زلدا برای همه پلتفرم ها منتشر میشد ... به نظرم بالای بیست میلیون میفروخت

• Like

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
535
نام
مسعود
بازی wii sport یه بازی ساده و سرگرم کننده چند نفره فروش 82.79 میلیون نسخه فروخت , یه بازی نینتندو از فروش کلی کنسول ps3 بیشتر فروخت
یا بازی mario kart wii فروش 35.53 میلیون نسخه فروخت
در مورد این قسمت از آماری که ذکر کردید این نکته رو من اضافه کنم که میزان این فروش 82 میلیونی به خاطر قرار داشتن بازی درون جعبه های کنسول بود و آمار فروش مستقل بازی نیست.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
توی اروپا اینجوری قیمت گذاری شده:

انگلیس 280 پوند این در حالیه که PS4 اسلیم 220 پوند قیمتشه:))
زلدا 60 پوند:))
----------------------------
ایتالیا 330 یورو:))
بقیش جالبترم میشه:D

آمازون فرانسه:
زلدا وی یو 70 یورو:))
زلدا سوییچ 65 یورو :))
1-2 Switch یه بازی پفکی 50 یورو:))

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
توی اروپا اینجوری قیمت گذاری شده:

انگلیس 280 پوند این در حالیه که PS4 اسلیم 220 پوند قیمتشه:))
زلدا 60 پوند:))
ایتالیا 330 یورو:))
بقیش جالبترم میشه:D

آمازون فرانسه:
زلدا وی یو 70 یورو:))
زلدا سوییچ 65 یورو :))
1-2 Switch یه بازی پفکی 50 یورو:))
کلا اینا معلوم نیست با خودشون چند چندن. یه جوری قیمت گذاری کردن انگار دارن خوف‌ترین کنسول دنیا رو عرضه میکنند lol ولی خداییش زلدا 60 دلار میارزه

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
کلا اینا معلوم نیست با خودشون چند چندن. یه جوری قیمت گذاری کردن انگار دارن خوف‌ترین کنسول دنیا رو عرضه میکنند lol ولی خداییش زلدا 60 دلار میارزه
100% زلدا 60 دلار ارزش داره ولی نینتندو مثل اینکه از شرایط کنونی بازار کنسولی خبر نداره یا هنوزم فکر میکنه یه کنسول خونگی شگفت انگیز ساخته البته این چه کنسول خونگی ایی هست که نه هارد با فضای زیاد داره نه کنترولر حرفه ای همراه داره نه دارای سخت افزار روزه , بازیهای TP از همین الان بای بای , قیمتشم که اوه له له.گیمرا ناسلامتی قدرت تجزیه تحلیل دارن و با توجه به قیمت / قدرت و نرم افزارها تصمیم میگیرن برن سمت چه پلتفرمی.
داستان Wii U هم همینجور بود اولش و با نشون دادن صف های خرید فکر میکردن کار تمومه

ViewMedia

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
100% زلدا 60 دلار ارزش داره ولی نینتندو مثل اینکه از شرایط کنونی بازار کنسولی خبر نداره یا هنوزم فکر میکنه یه کنسول خونگی شگفت انگیز ساخته البته این چه کنسول خونگی ایی هست که نه نه هارد با فضای زیاد داره نه کنترولر حرفه ای همراه داره نه دارای سخت افزار روزه , بازیهای TP از همین الان بای بای , قیمتشم که اوه له له.گیمرا ناسلامتی قدرت تجزیه تحلیل دارن و با توجه به قیمت / قدرت و نرم افزارها تصمیم میگیرن برن سمت چه پلتفرمی.
داستان Wii U هم همینجور بود اولش و با نشون دادن صف های خرید فکر میکردن کار تمومه

ViewMedia
استاد اگه ما بخوایم به تحلیل شما هم استناد کنیم باید از الان صف عزاداری تشکیل بدیم و فاتحه نیتندو بخونیم شما کل بازار با یک نگاه میبینی و اونم اینه بریم سمت کنسول قدر قدرت قرن و گرافیزه شدن همه چی

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر