رییس نینتندو: از واکنش ضعیف نسبت به Switch غافلگیر شده‌ام!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
nintendo-switch2.jpg

به نظر می‌رسد آقای تاتسومی کیمیشیما، رییس نینتندو از میزان استقبال از Switch راضی نیست و انتظار چنین پیش‌آمد دلسرد کننده‌ای را نداشته است. بعد از معرفی Switch، کنسول جدید نینتندو، سهام این شرکت به طور محسوسی افت کرده که این موضوع حداقل برای روعسای نینتندو، بسیار گیج کننده و دور از انتظار بوده است.

ایشان در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشته‌اند واکنش سرد و منفی سرمایه‌گذاران نسبت به Switch بسیار غافلگیر کننده بوده و هیچ توضیحی برای کاهش ارزش سهام و وضعیت کنونی ندارد!

"اگه بخوام حقیقت رو بگم، واقعا غافلگیر شدم! من از واکنش‌ها به شدت متعجب شدم اما نمیدونم چرا."

شب قبل از معرفی Switch سهام نینتندو افزایش 4.6 درصدی را شاهد بود که نتیجه آن سودی بالغ بر یک میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. بعد از عرضه استثناعی و موفقیت آمیز Pokemon Go این بیشترین جهش در بازار سهام نینتندو بوده است. اما بعد از معرفی کنسول و تنها در عرض یک شب سهام نینتندو کاهش محسوس 7.3 درصدی را شاهد بوده و دوران خوش به سرعت پایان یافته! کیمیشیما می‌گوید دلیل نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به Switch را متوجه نمی‌شود اما آن‌ها قصد دارند با افزایش مخاطبین خود، بعد از 8 سال به کاهش روند سوددهی کمپانی پایان داده و با کمک این خیل عظیم مخاطبین دوباره به اوج بازگردند.

"چیزی که ما در صدد رسیدن بهش هستیم افزایش طیف مخاطبین و کسایی هست که بازی می‌کنن، ما می‌خوایم از همه نظر مخاطبینمون رو غافلگیر کنیم و در مقابل حمایت اون‌ها باعث افزایش سوددهی شرکت می‌شه. اگه سوددهی شرکت افزایش پیدا کنه یعنی ما در اهدافمون موفق بودیم و در غیر این صورت یعنی نه. سال دیگه زمانی هست که می‌تونیم نتیجه رو ببینیم."

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220
باز من تعجب کردم که چرا ایشون تعجب کرده :D :-??والا با این تیزری که ایشون از محصولش نشون داد من یکی که به جای اینکه عطشم کم بشه ، علاوه بر اینکه ارضام نکرده هزار تا سوال دیگه هم برام به وجود آورده ، خب عزیز من نه معلومه کنسول خونگیه نه پرتابله نه بازیاش معلومه نه سخت افزارش نه هیچی....مثل اینکه به یه آدم گشنه یه آدامس بدی بگی فعلا اینو بخور تا 6 ماه دیگه غذای اصلی رو میدیم بهت ~X(وقتی مردم راضی هستن که تا حدودی بدونن با چی طرف هستن تا بتونن درباره اش قضاوت کنن و با اطلاعاتی که دارند برای خودشون مشخص بشه که از محصول راضین یا نه.وقتی محصولی که نشون دادی هزار حرف ناگفته داره چرا توقع داری که مردم بتونن دربارش قضاوت کنن که بعدش خوشحال هم باشن8->.به نظرم سیاست اشتباهی رو پیاده کردن.به جای اینکه مثلا 60 درصد یا 70 درصد محصول رو نشون بدن و 30 درصد رو بزارن برای بعدا که کم کم نشون بدن وتیزر و هایپ طرفدارها و این جنگولک بازیا ، اومدن 30 درصد قضیه رو گفتن و 70 درصد رو گذاشتن برای بعدا....خود رییس نینتندو میدونه که با چی طرفه ولی باید دقت کنه که ، مردم که نمیدونن شما چیا درباره کنسول میدونی.اگه اینا رو اونا میدونستن شاید اونا هم مثل شما خوشحال بودن!!! ( اگه بهشون میگفتی!!!) ....خودم خودمو گم کردم:D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
البته به نظر من جای تعجب نداره، چون جناب کیمیشیما کلا نسبت به Switch در یک توهم محض به سر میبرد و فکر میکرد الان Switch که معرفی بشه دنیا تکون میخوره. دقیقا به همین علت هم میگفت کنسول رو نشون نمیدیم چون ایده هامون رو سونی و مایکروسافت کپی میکنن! دقیقا فکر میکرد Switch خیلی خلاقانه هست و دهن همه باز میمونه اما خیلی در جریان نیست که شرایط بازار عوض شده و دیگه الان 2007 نیست که همه با دیدن یه کنسول عجیب عین Wii کف کنن.

به هر صورت Switch برای خیلی از گیمرها مثل من، ناامید کننده بود. من میخواستم WiiU‌بخرم اما دست نگه داشتم ببینم NX چیه اما به هیچ عنوان Switch ارضا نکرد من. چون منتظر یه کنسول واقعی بودم نه این. منظور از واقعی هم یعنی یه کنسولی که بشه باهاش تو خونه بازی کرد و یه گرافیک خوب ارایه بده نه یه ورسیون جدید از کنسول دستی که قابلیت اتصال به TV داره و طبق معمول دو نسل عقبه! کنسولی که بخواد بزور 720 باشه و آپشنش یه سری قابلیت هست که چند سال پیش تو Vita بود، اون تو شرایطی که سونی و مایکرو دارن 4K و HDR میدن برای من بیشتر شبیه شوخی هست. مطمعن باشید اون کژوآل هایی هم که گرافیک براشون مهم نیست و میخواید مثال بزنید با وجود اسمارت فون ها و تبلت هایی که هر روز هم دارن قوی تر میشن سخته به فکر خرید Switch‌ بیفتن!

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
والا چیزی که ما دیدیم هیچ چیز wow و خفنی نداشت و در واقع یه وسیلس که چندتا ایده قبلا پیاده شده رو دور هم جمع کرده به عنوان یه پکیج داده بیرون
من شخصا بعید میدونم تو این بازار همراه که یا همه دستشون گوشی و تبلته یا حتی خود کنسول دستی نینتندو! افراد زیادی جذبش بشن

• Like
Reactions: ehsanservat

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,581
نام
حسین
قشنگ معلومه تو یه فاز و دنیای فانتزیه دیگن و اصلا شرایط بازارو نمیدونن واقعا عجیبه برا همچین کمپانیی
دلیل اینکه کنسولشون اینطوریه هم همین ، واضحه که switch هم شکست میخوره

• Like
Reactions: ehsanservat

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید
خب من اول تریلر رو‌ دیدم اول برام خیلی کنسول جالبی به نظر میومد ولی وقتی فهمیدم اسکایریم‌ سره کاری بوده و صفحه نمایش۷۲۰p استفاده کردن نا امید شدم خب هرکی باشه ناامید میشه دیگه تعجب نداره ایشون تو یه فازه دیگست:D
الان دیگه موفقیتش بستگی به این داره که چه بازی هایی براش بیاد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
خودم به عنوان کسی که سال ها سال فن نینتندو بوده با 30 سال سن اکثر عمرم فن نینتندو بودم از زمانی که nes ( میکرو ) بازی میکردم و ........ اکثر کنسول ها نینتندو خریدم
پدرم پول خرید کنسول هیچوقت نمیداد و تا حدودی بعد از یه مدتی مخالف شد شدیدا
همیشه خودم کار میکردم میخریدم

اما این کنسول nintendo Switch وقتی کلیپ معرفیشو دیدم , شوکه شدم x_x این کجاش کنسول خونگی بود
تبلت برداشتن اسم کنسول گذاشتن روش , چنتا تبلت براتون لینک بزارم با داک دقیقا همین شکلین
اینو حتی بهم 500 هزار تومن هم بفروشن من یکی نمیخرم

یه کنسول درست حسابی میزدن حداقل ارزش خرید داشته باشه , منی که کنسول خونگی میخرم و زیاد دنبال کنسول پرتابل نیستم خوب تبلت میخوام چیکار کنم
انتظار کنسولی داشتم حداقل از نظر ظاهر و قدرت شبیه xbox one باشه

کلا نینتندو سر wii u خیلی از فن هاشو از دست داد - اون 13 میلیون نفری هم که wii uخریدن چون هنوز میانه نسله اما نینتندو بجا حمایت و ادامه روند wii u یه کنسول جدید معرفی کرد بازم اون 13 میلیون نفر از فن ها سرسختش بودن از دست میده
با معرفی Switch کلی از فن ها دیگشو از دست داده فعلا

حتی اگر خبر ها دنبال کرده باشید فهمیدید که نمایش فیک بوده و روی گیم پد و tv خاموش فقط فیلم ادیت کردن

67543

حتی تو خبری اومده که

اگرچه در جریان رونمایی اولیه از این کنسول که در قالب یک ویدئو صورت گرفت، نینتندو به نمایش گیم پلی برخی از بازی‌های این سیستم پرداخت، اما این شرکت بیان کرد که ممکن است برخی از آن‌ها هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشوند [دموی تکنیکی]. تاکنون تنها تائید شده که بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild برای کنسول Nintendo Switch عرضه خواهد شد که البته کنسول Wii U نیز جزوی از پلتفرم‌های مقصد این بازی‌ست.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
"ما می‌خوایم از همه نظر مخاطبینمون رو غافلگیر کنیم "

مردم دیگه با کنسول های این شکلی غافلگیر نمی شن
درسته...
مردم وقتی کنسول بین نسلی با پیکسل اضافه معرفی میکنی غافلگیر میشن!

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
خودم به عنوان کسی که سال ها سال فن نینتندو بوده با 30 سال سن اکثر عمرم فن نینتندو بودم از زمانی که nes ( میکرو ) بازی میکردم و ........ اکثر کنسول ها نینتندو خریدم
پدرم پول خرید کنسول هیچوقت نمیداد و تا حدودی بعد از یه مدتی مخالف شد شدیدا
همیشه خودم کار میکردم میخریدم

اما این کنسول nintendo Switch وقتی کلیپ معرفیشو دیدم , شوکه شدم x_x این کجاش کنسول خونگی بود
تبلت برداشتن اسم کنسول گذاشتن روش , چنتا تبلت براتون لینک بزارم با داک دقیقا همین شکلین
اینو حتی بهم 500 هزار تومن هم بفروشن من یکی نمیخرم

یه کنسول درست حسابی میزدن حداقل ارزش خرید داشته باشه , منی که کنسول خونگی میخرم و زیاد دنبال کنسول پرتابل نیستم خوب تبلت میخوام چیکار کنم
انتظار کنسولی داشتم حداقل از نظر ظاهر و قدرت شبیه xbox one باشه

کلا نینتندو سر wii u خیلی از فن هاشو از دست داد - اون 13 میلیون نفری هم که wii uخریدن چون هنوز میانه نسله اما نینتندو بجا حمایت و ادامه روند wii u یه کنسول جدید معرفی کرد بازم اون 13 میلیون نفر از فن ها سرسختش بودن از دست میده
با معرفی Switch کلی از فن ها دیگشو از دست داده فعلا

حتی اگر خبر ها دنبال کرده باشید فهمیدید که نمایش فیک بوده و روی گیم پد و tv خاموش فقط فیلم ادیت کردن

67543

حتی تو خبری اومده که

اگرچه در جریان رونمایی اولیه از این کنسول که در قالب یک ویدئو صورت گرفت، نینتندو به نمایش گیم پلی برخی از بازی‌های این سیستم پرداخت، اما این شرکت بیان کرد که ممکن است برخی از آن‌ها هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشوند [دموی تکنیکی]. تاکنون تنها تائید شده که بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild برای کنسول Nintendo Switch عرضه خواهد شد که البته کنسول Wii U نیز جزوی از پلتفرم‌های مقصد این بازی‌ست.
من تا قبل از دیدن این عکس فکر میکردم فقط مایکروسافت (مخصوصا تو دوره ی متریک) مضخرف میگه و خالی میبنده ولی الان کاملا مطمئن شدم نینتندو دست همه رو از پشت بسته!:|

hry

کاربر سایت
Feb 16, 2006
256
البته به نظر من جای تعجب نداره، چون جناب کیمیشیما کلا نسبت به Switch در یک توهم محض به سر میبرد و فکر میکرد الان Switch که معرفی بشه دنیا تکون میخوره. دقیقا به همین علت هم میگفت کنسول رو نشون نمیدیم چون ایده هامون رو سونی و مایکروسافت کپی میکنن! دقیقا فکر میکرد Switch خیلی خلاقانه هست و دهن همه باز میمونه اما خیلی در جریان نیست که شرایط بازار عوض شده و دیگه الان 2007 نیست که همه با دیدن یه کنسول عجیب عین Wii کف کنن.

به هر صورت Switch برای خیلی از گیمرها مثل من، ناامید کننده بود. من میخواستم WiiU‌بخرم اما دست نگه داشتم ببینم NX چیه اما به هیچ عنوان Switch ارضا نکرد من. چون منتظر یه کنسول واقعی بودم نه این. منظور از واقعی هم یعنی یه کنسولی که بشه باهاش تو خونه بازی کرد و یه گرافیک خوب ارایه بده نه یه ورسیون جدید از کنسول دستی که قابلیت اتصال به TV داره و طبق معمول دو نسل عقبه! کنسولی که بخواد بزور 720 باشه و آپشنش یه سری قابلیت هست که چند سال پیش تو Vita بود، اون تو شرایطی که سونی و مایکرو دارن 4K و HDR میدن برای من بیشتر شبیه شوخی هست. مطمعن باشید اون کژوآل هایی هم که گرافیک براشون مهم نیست و میخواید مثال بزنید با وجود اسمارت فون ها و تبلت هایی که هر روز هم دارن قوی تر میشن سخته به فکر خرید Switch‌ بیفتن!

دوست عزیز من خیلی کنسول باز نیستم ولی اینو دیگه همه میدونند که اگه دنبال بازی بلاک باستری با گرافیک آنچنانی هستی سونی و مایکروسافت این نیاز بازار رو برطرف کردند و همه میدونند برای این نوع بازی باید برن اون سمتی ولی قصه نینتندو فرق داره و بیشتر روی خلاقیت تمرکز داره تا گرافیک و این حرفا

• Like
Reactions: J. Constantine

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
یعنی نشانه های به این واضحی شکست این کنسول رو نمیبینید؟!
خود رییس نینتدو هنوز‌ کنسول نیومده به شکستش اعتراف کرد.وقتی اونوری ها نخرن بدبخت میشه نینتدو که تا الان مشخص شده که اونا هم واکنشون منفی بودن.قیافه کنسول واقعا حال به هم زنه
رییس شرکت نینتندو بدون شک یک احمق به تمام معناست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر