مایکل پچر: PC گیمر‌ها مشابه نژادپرستان هستند

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#73.jpg
چندی پیش سونی جزئیات انتشار کنسول میان نسلی خود، یعنی PS4 Pro، را اعلام کرد. این کنسول در تاریخ [10 نوامبر میلادی] با قیمتی معادل 400 دلار منتشر خواهد شد. سونی اعلام کرده که بر خلاف عقیده‌ی اکثریت، PS4 Pro جهت رقابت با رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد نه Xbox Scorpio [و دیگر نسخه‌های Xbox]. آقای Michael Pachter تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدئویی در این رابطه اظهاراتی داشته و اعلام کرده که PC گیمرها مشابه "نژادپرستان" هستند.

او در این مورد بیان داشته:"من فکر می‌کنم PC گیمرها مشابه نژادپرستان هستند؛ آن‌ها تنها از کسانی که هم‌نوع خودشان هستند خوششان می‌آید و هیچ علاقه‌ای به ترکیب با دیگر نژادها [بازیکنان کنسولی] ندارند. این گروه مردمی مغرور هستند که اعتقاد دارند کاری که انجام می‌دهند بهتر از کاری‌ست که دیگران انجام می‌دهند."

اگرچه او فکر می‌کند که دارندگان کنسول‌های Xbox طرز فکری متفاوت دارند، او در این مورد اظهار داشت:" با این حال اگر شما پیش از این یکی از کنسول‌های Xbox را داشتید، هم‌اینک فرصت مناسبی‌ست تا حس و حال یک Playstation گیمر را درک کنید. و من فکر می‌کنم اگر شما تاکنون اقدام به تهیه‌ی یک کنسول نسل جدید نکرده‌اید [شامل زیرمجموعه‌ای از PC گیمرها نیز می‌شود] این چیزی‌ست که باید آن را بخرید. کنسول PS4 Pro یک انتخاب صحیح و بدیهی‌ست."

اما بر خلاف اعتقاد مایکل پچر، هستند کسانی که هر 3 پلتفرم را دارند و بازی‌های مولتی پلتفرم را بر روی رایانه‌ی شخصی خود اجرا می‌کنند و کنسول‌ها را برای تجربه‌ی انحصاری‌های قدرتمند و محبوبشان در اختیار دارند.

منبع

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
اون چندتائی که قبلا تو تاپیکها هی Hail PC و گرافیک، High End PC و... میکردن، اصولا پی سی گیمر نبودن و نیستن.
اصولا بازی براشون خلاصه میشه تو گرافیک و تمام.
بازیها رو پشت به پشت دانلود میکردن و شاید اصلا یه مرحله رو هم بازی نمیکردن. خدارو شکر الان دنوو هست وخیلی این مسائل کمتر شده.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,097
نام
محمد علی
اون چندتائی که قبلا تو تاپیکها هی Hail PC و گرافیک، High End PC و... میکردن، اصولا پی سی گیمر نبودن و نیستن.
بازیها رو پشت به پشت دانلود میکردن و شاید اصلا یه مرحله رو هم بازی نمیکردن. خدارو شکر الان دنوو هست وخیلی این مسائل کمتر شده.
یه عده ای ماشین سوار میشن و یه عده ماشین باز هستن. این دو تا خیلی با هم فرق می کنن.
من PC Gamer هستم (اگر خدا قبول کنه:))) اما تا حالا سیستم 10 میلیونی نبستم و 4K گیمینگ هم برام مهم نیست. متنفر نیستم از 4K اما پولش رو هم ندارم.
تا حالا هم پز چیزی که نداشتم رو ندادم. اما این دوستانی که Hail و فلان و فوطی باز و این ها رو راه انداختن چندان PC Gamer نیستن.

بیشتر سخت افزار باز هستن. مثل ماشین بازی هستن که روی ماشینش هزار تا چیز عجیب و گرون وصل می کنه یا میره پورشه می خره و ویراژ میده.
این دوستان چندان گیمر نیستن. ضمن احترام اگر بخوام در مورد یه بازی با کسی حرف بزنم هیچ وقت سراغ شون نمیرم:D

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198

تقصیر اونا نیست , این یه فرایند طبیعیه رشد مغزی و فکری نمام انسان هاست
حتی تو کتب بزرگان روانشناسی و روانشناختی مثل پیاژه و فروید نگاه کنی بهش میگم منطق و استدلال بینایی ( چیزی که با چشم فقط میبینه درک میکنه نه فراتر از اون رو )

یعنی بچه از سن 6 سالگی تا 11 سالگی فقط چیزی میبینه میتونه بفهمه و ذهنش توانایی پردازش و خیال پردازی رو نداره , به فرض به این سن بچه ها بگی برای آدمی که نقاشی کشیدی یه چشم اضافه بزار اونو مثلا کف دستش نقاشی میکنن , اما از 11 سالگی تا 16 سالگی قدرت استدلال , خیال پردازی و خلاقیت و ارتباط ناهمگون تازه شروع میکنه به درست شدن
تو این سن 11 تا 16 سالگی حالا بچه و نوجوان ( که تازه به نوجوانی رسیده ) غیر از چشمش چیزا دیگه رو هم درک میکنه

قدیمی ها ما هم میگفتن عقل بچه تو چشمشه

وقتی کسی که اصولا بازی براش خلاصه میشه تو گرافیک و تمام این بچه هنوز رشد عقلیش کامل نشده , حالا استثنا هایی هم هستن که مثلا طرف بعد از 11 سالگی هنوز تو دروان منطق و استدلال بینایی مونده , اینا میشن این دست گرافیک پرستا که سر 3 دهم فریم ریت بیشتر یا کمتر باهم گلاویز میشن ( نمیشه بهشون خورده گرفت اینا تو همه انسان ها وجود داره اما بعضی ها رشد عقلیشون متوقف میشه متاسفانه )

متاسفانه این اجرا بازی ها که وقتی تعداد زیاد باشه و مراحل حتی تموم نمیکنن تو خیلی ها هست حتی خود من و خود شما , این کپی خور بودن و دسترسی خیلی خیلی راحت به بازیا باعث میشه یهو بریم یه تعداد زیادی بازی بخریم و موقع بازی کردن همش دوست داریم یه بازی دیگه ام امتحان کنیم ببینیم چطوریه

آخرین ویرایش:

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
یه عده ای ماشین سوار میشن و یه عده ماشین باز هستن. این دو تا خیلی با هم فرق می کنن.
من PC Gamer هستم (اگر خدا قبول کنه:))) اما تا حالا سیستم 10 میلیونی نبستم و 4K گیمینگ هم برام مهم نیست. متنفر نیستم از 4K اما پولش رو هم ندارم.
تا حالا هم پز چیزی که نداشتم رو ندادم. اما این دوستانی که Hail و فلان و فوطی باز و این ها رو راه انداختن چندان PC Gamer نیستن.

بیشتر سخت افزار باز هستن. مثل ماشین بازی هستن که روی ماشینش هزار تا چیز عجیب و گرون وصل می کنه یا میره پورشه می خره و ویراژ میده.
این دوستان چندان گیمر نیستن. ضمن احترام اگر بخوام در مورد یه بازی با کسی حرف بزنم هیچ وقت سراغ شون نمیرم:D

خود من قدیما هم کنسول داشتم هم pc برای گیم , کم کم pc برام رفت کنار
اما هنوزم گاهی روی pc بازی میکنم , با اینکه سخت افزار pc م قدیمی شده و ارتقا ندادم اما هنوز کلی بازیا تاپ میتونم بازی کنم روش و بازی میکنم + در کنارش از کنسولمم لذت میبرم
مهم خود بازیه و لذتی که ازش میبری نه اینکه مثل بعضی فن ها عزیز بجا لذت بازی کردن رو دادن به دعوا ( کنسول من بهتره اون یکی میگه کنسول من بهتره مثل بچه ها مهد کودکی )

نظر شخصی خودم اینه pc یه پلتفرم نیست pc یه زیر ساخته که همه چی روی اون استوار شده , از خدمات بانکی که اگر pc نبود نمیتونستی کارت به کارت ساده کنی - از pc اگر نبود اینترنتی هم نبود , یا با pc کار ها تتحقیق , تایپ , گرافیکی , نقشه کشی و ............................. انجام میشه
در کنار اینا pc برای بازی هم استفاده میشه و تمام بازی ها pc و بازی ها کنسول ها همگی روی pc ساخته میشن نه روی نوار میکرو

در کنار اینا کنسول یه انشعاب از pc هست که فقط بهینه سازی شده برای بازی کردن , تو اجرا بازی ها سریعتره . دردسرد نصب بازی ها چند دیسکی نداره , نیاز به نصب ویندوز و نصب درایو نداره و .............
مثلا بهترین بازی نسل هفت بازی ماریو گلگسی 1 شد بازی برای کنسول wii بود کنول wii سخت افزارش در حد پنتیوم 3 بود سی پیو 729 مگاهرتزی و ........
روی این سخت افزار اگر pc بود بازی دلتافورس بازور میکشید اما روی wii با این سخت افزار بازی به مراتب گرافیک خیلی خیلی بهتری داشت چون کنسول بهینه شده برای گیم

در کل pc یه مرجعه که هر کاری داری باهاش انجام میدی چه حسابدار باشی چه نقشه بردار چه گرافیست و ............. و در کنارش بازی هم میکنی , اما کنسول فقط باهاش میتونی بازی کنی هیچ خاصیت دیگه ای نداره

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
در وصف pc یک کلام فقط gta v redux رو سرچ کنید عملا بازی رو بقدری ارتقاء داده مخصوصا شب های بازی بعضی جا ها خیلی دیگه طبیعی میزنه ;)

کنسولا با توجه به هزینه ای که واسش میشه مخصوصا ps4 ارزش خودشو داره ولی این که pc بازا بخاطر گرافیک( عملا بعضی بازی ها بحث گرافیک نیست بحث یه نسل جلوتره) و فریم ریت بهتر برن زیر سوال جالبه:|

از کسایی که هم لفظ بچه رو نسبت میدن به pc بازا باید گفت احیانا شما چرا از نسل هفت می ری سمت کنسولای نسل هشت :-/

• Like
Reactions: bazicon

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
چون بازی های نسل هشت برای نسل هفت نمیاد.
آها یعنی اگه بر فرض میمود با گرافیک نسل هفت شما کوچ نمیکردی سمت نسل هشت؟بعدش این همه ریمستر شده بازی ها تو نسل هشت که اتفاقا کنسولیا هم استقبال کردن احیانا اونا چی؟!!

• Like
Reactions: bazicon

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
آها یعنی اگه بر فرض میمود با گرافیک نسل هفت شما کوچ نمیکردی سمت نسل هشت؟بعدش این همه ریمستر شده بازی ها تو نسل هشت که اتفاقا کنسولیا هم استقبال کردن احیانا اونا چی؟!!
بله همونطور که الان دارم دوباره بازی های نسل 6 را بازی می کنم، اگه اونا برای نسل هفت بودن، تو اون نسل می ماندم.
گرافیک یه رکن هست که این روزا بیشتر برای مسخره کردن گیمرا داره ازش استفاده میشه.
هنوز بازیی نداریم که آنقدر گرافیکش رئال باشه که ارزش هزینه زیاد را داشته باشه.
همون گرافیک tlou روی ps3 هم به اندازه کافی خوب هست.
اون دوستان ریمستر باز هم اکثرشون ورژن اصلی بازی ها را تجربه نکردند (طبق گفته سونی) یا فن پر و پا قرص اون بازیهان.
دقت کردید کنسول بازها در کل کاری به pc gamer ها ندارن و این pc gamer ها اند که به زور میخوان بگن کنسول بده و pc خوب.
دلیلش هم کاملا معلومه :):))

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
بله همونطور که الان دارم دوباره بازی های نسل 6 را بازی می کنم، اگه اونا برای نسل هفت بودن، تو اون نسل می ماندم.
گرافیک یه رکن هست که این روزا بیشتر برای مسخره کردن گیمرا داره ازش استفاده میشه.
هنوز بازیی نداریم که آنقدر گرافیکش رئال باشه که ارزش هزینه زیاد را داشته باشه.
همون گرافیک tlou روی ps3 هم به اندازه کافی خوب هست.
اون دوستان ریمستر باز هم اکثرشون ورژن اصلی بازی ها را تجربه نکردند (طبق گفته سونی) یا فن پر و پا قرص اون بازیهان.
دقت کردید کنسول بازها در کل کاری به pc gamer ها ندارن و این pc gamer ها اند که به زور میخوان بگن کنسول بده و pc خوب.
دلیلش هم کاملا معلومه :):))
خوب شما سلیقت اینه کلا با گرافیک بهتر لذت نمیبری به خودت مربوطه بنده به شخصه الان با این مادی که واسه gta v ریختم لذتم از بازی دو چندان شده چیزی که فقط رو پلتفرم PC شدنیه:) کلا هدف بازی لذت بردنه و اینکه من باpc لذت میبرم از گیم پس خوب هزینه بیشتری هم باید بکنم یا یکی که با کنسول کلا حال میکنه به هزار دلیل
این که من بگم این بهتره یا گرافیک فلان از فلان بهتره واقعیت رو عوض نمیکنه :) تعصب کور کورانه هستش که مشکل داره

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
خوب شما سلیقت اینه کلا با گرافیک بهتر لذت نمیبری به خودت مربوطه بنده به شخصه الان با این مادی که واسه gta v ریختم لذتم از بازی دو چندان شده چیزی که فقط رو پلتفرم PC شدنیه:) کلا هدف بازی لذت بردنه و اینکه من باpc لذت میبرم از گیم پس خوب هزینه بیشتری هم باید بکنم یا یکی که با کنسول کلا حال میکنه به هزار دلیل
این که من بگم این بهتره یا گرافیک فلان از فلان بهتره واقعیت رو عوض نمیکنه :) تعصب کور کورانه هستش که مشکل داره
کی گفته من از گرافیک بالا لذت نمی برم؟
من گفتم این اختلاف گرافیکی که pc gamer ها تو سر کنسول گیمر ها می زنند مسخرست.
بعد هم من هر جور حساب می کنم، نمی تونم خیل عظیم انحصاری ها را که حتی بدترینشون هم چیز های خوبی برای عرضه داره، به یه سری ماد ترجیح بدم.
جمله آخر را فکر کنم بیشتر به خودتون گفتید. چون اینجا تاپیک مربوط به سونی هست و نه pc.

saeed20

کاربر سایت
Jun 22, 2010
70
حالا زیاد کاری به حرف این آقا ندارم ( به هر حال هر کسی نظری داره)
ولی اگر به یک جامعه کوچیک که تو خود بازیسنتر در بخش پی سی گمینگ هم داریمشون دقت کنیم و به صحبت هاشون رو درنظر بگیریم (حتی کامنت هاشون که تو همین تاپیک زده شده) به راحتی رفتارهای برتر پدارانه و نژداپرستی (به قولی) قابل مشاهده هستش
یه زمانی بازی سنتر قدیم کلی پی سی گیمر ایکس باکس گیمر داشت الان چیزی ازشون نمونده یا مسدود شدن یا به دیار باقی شتافتن دیگه همه تو نت میدونن اینجا بیشتر شبیه سونی سنتره
البته تعدادی از بچه های قدیمی پی سی گیمر اینجا هستن که هنوزم فوق العادن مثل مجتبی یا علی و..

شما 4 تا RTS باز قهار تو این سایت معرفی کن بهت جایزه بدم :)) البته خدارو شکر سایتهای دیگه تعدادشون زیاده مخصوصا تو استیم یا تو گروه های تلگرام . ولی اینجا انچنان فعالیتی ندارن.

من کاری به دارندگان pc ندارم. از خود pc به عنوان یک پلتفرم بازی حالم به هم میخوره!:-&
اتفاقا بهم خوردن حال امثال شما بسیار باعث خوشحالی و انسجام بیشتر برای ما میشه.

اما ما اصلا از کنسول حالمون بهم نمیخوره چون اصلا برامون اهمیتی نداره:D

از این نسل کاربرها قبلا تو این فروم به وفور یافت میشد که خوشبختانه تعدادشون بسیار کم شده .
بله با هنر نمایی و زیراب زنی شما :))اینجا شد سونی سنتر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NO ps3

saeed20

کاربر سایت
Jun 22, 2010
70
دوستان یه سوال واقعا اخر این بهث به چه نتیجه ای میرسیم جدی میپرسم؟؟؟؟
هیچ نتیجه ایی قرار نیست حاصل بشه
معلول مغزی michael pachter یه حرفی از روی حسادت زده کاربرا هم در سطح نت مورد عنایت قرار دادنش .

• Like
Reactions: jhoobin

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر