Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
ببخشید منظورم من @HIGH VOLTAGE بودش که گفته عمو فیل نه شما
میگم ایشون لابد عموشون فیل اسپنسر هستش که انقدر راحت اسم میبرند
ایشون این چند وقته همه رو مسقره میکنن اون از نی نی تندو اینم از عمو فیلی فردا بیاد به یوشیدا بگه عمو یوشی =))

• Like
Reactions: sadegh93

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
واقعا طراحیش خیلی داغونه :| واقعا نمیشد یه چیزی شبیه اسلیم طراحی کنن... :|
من بنا به دلایلی PS4ام رو فروختم ولی تا چند وقت دیگه احتمالا یکی دیگه میگیرم، از یه طرف مدل اسلیم به خاطر ظاهرش چشمو گرفته از یه طرف این به خاطر قدرتش
به نظرتون با توجه به اینکه تلویزیون 4K ندارم و بعیدم میدونم بخرم ارزش داره اینو بگیرم به جای اسلیم؟

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
واقعا طراحیش خیلی داغونه :| واقعا نمیشد یه چیزی شبیه اسلیم طراحی کنن... :|
من بنا به دلایلی PS4ام رو فروختم ولی تا چند وقت دیگه احتمالا یکی دیگه میگیرم، از یه طرف مدل اسلیم به خاطر ظاهرش چشمو گرفته از یه طرف این به خاطر قدرتش
به نظرتون با توجه به اینکه تلویزیون 4K ندارم و بعیدم میدونم بخرم ارزش داره اینو بگیرم به جای اسلیم؟
معلومه که داره بازی ها 60 فریم با ارتقا گرافیکی هستن حالا نمیدونم تفاوت گرافیک بدون 4k احساس میشه یا نه ولی اونجور که دوستان تعریف میکنن میشه

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
معلومه که داره بازی ها 60 فریم با ارتقا گرافیکی هستن حالا نمیدونم تفاوت گرافیک بدون 4k احساس میشه یا نه ولی اونجور که دوستان تعریف میکنن میشه
خود 4K رو که تو ویترین مغازه ها با 1080 مقایسه کردم حداقل برای من ارزش هزینه کردن نداشت
----------------------------------------------------------
این ارتقاء گرافیکی به نظرتون تو آینده زیاد میشه؟ چون اون ارزش داره برام
ولی مثلا 30 فریم و 60 فریم هم با وجود تفاوت محسوسی که دارن باز برای من ارزش هزینه کردن نداره
چون من دیگه کمتر بازی میکنم و بیشترم بازیهای آنلاین میرم میپرسم

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
خود 4K رو که تو ویترین مغازه ها با 1080 مقایسه کردم حداقل برای من ارزش هزینه کردن نداشت
----------------------------------------------------------
این ارتقاء گرافیکی به نظرتون تو آینده زیاد میشه؟ چون اون ارزش داره برام
ولی مثلا 30 فریم و 60 فریم هم با وجود تفاوت محسوسی که دارن باز برای من ارزش هزینه کردن نداره
چون من دیگه کمتر بازی میکنم و بیشترم بازیهای آنلاین میرم میپرسم
ببینید من خودم هم فول اچدی دارم هم 4K HDR . از نظر کیفیت تصویر علاوه بر رزولوشن به چیزهای دیگه هم بستگی داره . مثلا در مورد فیلم ارتباط مستقیمی به بیت ریت داره . اولا در مورد تصویر بله بطبع فورکا شفاف تر و بهتره مخصوصا با HDR که همراه میشه ولی این تا دو متریه. شما از دو متری تلویزیون که بری اونور چشمت زیاد فرق بین فول اچدی و فورکا رو تشخیص نمیده . تو بازی ها هم همینه . الان میبینی بازیهایی مثل رزدینت اویل برای 4 پورت میشه ولی کیفیت خوبی نداره . بازی های مولتی پلتفورم این نسل هم با بیس کنسولهای فعلی ساخته میشه به خاطر وان هم که شده و برای پرو پچ میشه که حداقل بعیده غیر انحصاری های سونی زیاد سازنده ها براش وقت بزارن .
در کل به نظر من برای کسانی که 4 دارن ارزش نداره مگه اینکه کسی بخواد تازه کنسول بخره . بعد هم الان شما ببینید پرو همقیمت ps vr هست که الان دارن 2.5-3 تومن میفروشن و زیاد امید نداشته باشید ماههای اول قیمت واقعی گیر بیارید .

• Like
Reactions: account240

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
ببینید من خودم هم فول اچدی دارم هم 4K HDR . از نظر کیفیت تصویر علاوه بر رزولوشن به چیزهای دیگه هم بستگی داره . مثلا در مورد فیلم ارتباط مستقیمی به بیت ریت داره . اولا در مورد تصویر بله بطبع فورکا شفاف تر و بهتره مخصوصا با HDR که همراه میشه ولی این تا دو متریه. شما از دو متری تلویزیون که بری اونور چشمت زیاد فرق بین فول اچدی و فورکا رو تشخیص نمیده . تو بازی ها هم همینه . الان میبینی بازیهایی مثل رزدینت اویل برای 4 پورت میشه ولی کیفیت خوبی نداره . بازی های مولتی پلتفورم این نسل هم با بیس کنسولهای فعلی ساخته میشه به خاطر وان هم که شده و برای پرو پچ میشه که حداقل بعیده غیر انحصاری های سونی زیاد سازنده ها براش وقت بزارن .
در کل به نظر من برای کسانی که 4 دارن ارزش نداره مگه اینکه کسی بخواد تازه کنسول بخره . بعد هم الان شما ببینید پرو همقیمت ps vr هست که الان دارن 2.5-3 تومن میفروشن و زیاد امید نداشته باشید ماههای اول قیمت واقعی گیر بیارید .
چرا ارزش نداره سراسر ارزشه شما الان میبینی و 4K ولی انقدر فرق بین یک بازی 30 فریم 1080 با 60 فریم هست تو گیم پلی ..
از اونور جزییات گرافیکی بیشتر رو 30 فریم ..
خلاصه الان خودشو نشون نپیده ولی تو بازی های اینده فاصب بین pro و معمولی کم کم نمایان میشه همونطور که پرو دو برابر معمولی قدرت گرافیکی داره و 1 گیگ رم اضافی ..

• Like
Reactions: emperaturs

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
چرا ارزش نداره سراسر ارزشه شما الان میبینی و 4K ولی انقدر فرق بین یک بازی 30 فریم 1080 با 60 فریم هست تو گیم پلی ..
از اونور جزییات گرافیکی بیشتر رو 30 فریم ..
خلاصه الان خودشو نشون نپیده ولی تو بازی های اینده فاصب بین pro و معمولی کم کم نمایان میشه همونطور که پرو دو برابر معمولی قدرت گرافیکی داره و 1 گیگ رم اضافی ..
نظرها مختلفه . ولی برای من ارزش نداره به خاطر یکم جزییات بیشتر گرافیکی برم 2-2.5 پول بریزم تو جیب اینا ! پای این باشه که بخوام اینکار کنم میرم یه 1080 میخرم نتیو 4k بهم میده !
در کل من وقتی بازی میکنم اولویتم گیم پلی هست نه گرافیک.

• Like
Reactions: sadegh93

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
این قضیه پرو فقط تبلیغاتیه.متاسفانه انقد تو گوشمون خوندن فریم ریت و رزولوشن که دیگه اصلا نمیشه از بازیا لذت برد البته من اینجوری نیستم ولی خیلیارو دیدم.بابا مگه همین الان کیفیتا پایینه که آدم بره واسه مثلا یکم تسکچر بهتر میلیونی هزینه کنم اونم با وضع اقتصادی الان.بعدشم سونی خیلی شیک و مجلسی بیاد دوسال بعد ps5 معرفی کنند.متاسفانه واسه سودجویی و درآمد تِر زدن تو صنعت گیم همین نسل شما ببین ۷۵ درصد بازیا ریمستر بودن یا انحصاری ها نسبت به نسل پیش نمرات کمتری گرفتند (دوتا کنسول میگم).کنسول بین نسلی ارزش خرید نداره.

sent from my s7 edge

• Like
Reactions: emperaturs

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
واقعا به نظرتون قیمت Pro تو ماههای اول خیلی بالا باشه؟؟ 2.5 آخه واقعا بی انصافیه چه خبره
منو بگو میخواستم تا عید یدونه بگیرم، ولی بیشتر از دو تومن باشه اصلا ارزش نداره

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
واقعا به نظرتون قیمت Pro تو ماههای اول خیلی بالا باشه؟؟ 2.5 آخه واقعا بی انصافیه چه خبره
قیمت ps vr چهارصد دلاره یعنی اندازه قیمت پرو . با اینکه خیلی هم خواهان نداره قیمتش 2.600 هست . حالا پرو که خریدار بیشتر داره بعیده حالا حالاها زیر 2 بیاد .

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
منم قبول دارم برای کسی که کنسول داره ارزش نداره بفروشه و اینو بخره حداقل تو ایران
منتها برای یکی مثل من چطور؟ من برای خرید پرو نفروختم دلیل دیگه ای بود، حالا تا چند وقت دیگه میخوام بخرم ولی موندم این یا اسلیم
از طرفی اسلیم فقط هارد ۵۰۰ داره که کمه
متاسفانه ویدیو درست و حسابی از اختلاف گرافیکی بین بازیها نیست که بشه راحت تصمیم گرفت

آخرین ویرایش:

HoR!ZoN

کاربر سایت
Feb 11, 2010
2,088
نام
Milad
منم قبول دارم برای کسی که کنسول داره ارزش نداره بفروشه و اینو بخره حداقل تو ایران
منتها برای یکی مثل من چطور؟ من برای خرید پرو نفروختم دلیل دیگه ای بود، حالا تا چند وقت دیگه میخوام بخرم ولی موندم این یا اسلیم
از طرفی اسلیم فقط هارد ۵۰۰ داره که کمه
متاسفانه ویدیو درست و حسابی از اختلاف گرافیکی بین بازیها نیست که بشه راحت تصمیم گرفت

اختلاف سخت افزاری که بین این دو دستگاه هست، مشخصه که اختلاف گرافیکی رو باید به وضوح مشاهده کرد. ولی TV که قابلیت 4K و HDR هم پشتییبانی هم کنه کاملا تاثیرگذار هست. به همین خاطر مسله اصلی در مانیتور و TV هست به نظرم چون به اعتقاد من با در نظر گرفتن یه TV یا مانیتور 1080 من فکر نمیکنم تفاوت آنچنانی رو بشه احساس کرد.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
تا اون موقع پایین که میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر