خبر رسمی یکی از صداپیشگان بازی Half-Life 2 در 87 سالگی فوت کرد

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
لوئیس گاست جونیور (Louis Gossett Jr)، اولین سیاهپوستی که برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شده بود و میلیون‌ها نفر او را به عنوان صداپیشه vortigaunt ها در بازی Half-Life 2 می‌شناسند، در 87 سالگی فوت کرد.

louis-gossett-jr-the-voice-of-vortigaunts-in-half-life--300x156.webp

درحالی که صداگذاری این بیگانگان در بازی Half-Life: Alyx و بسته الحاقی Half-Life 2: Episode 2 توسط تونی تاد (Tony Todd) صورت گرفته بود، اما در بازی اورجینال Half-Life 2 و بسته الحاقی Episode 1 وظیفه این کار به عهده گاست فقید بود.

همانطور که گزارش‌ها می‌گویند، گاست صبح شنبه در سانتامونیکا، کالیفرنیا درگذشت. در زمان نگارش این خبر دلیلی برای مرگ او اعلام نشده است.

گاست یک اسکار و یک جایزه امی بابت نقشش در فیلم An Officer and a Gentleman و همچنین یک امی بابت بازی در فیلم تحسین شده Roots برنده شده بود.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
متاسفانه چند سال پیش هم صداپیشه Gman از دنیا رفت. واقعا صدای وورتیگانت ها شدیدا با دیزانشون مطابقت داشت. صد حیف....
اکثر طراح ها و نویسنده های بازی هم رفتن از استودیو .
احتمالا ما هم به سرنوشت صداپیشه های بازی دچار میشیم و رنگ نسخه بعدی رو نمیبینیم. هرچند که ساخته هم بشه معلوم نیست اون حس و حال نسخه های ۱ و ۲ رو داشته باشه یا نه. در هر حال شاهکار و جاویدان موندن دو نسخه اول بازی و به سرنوشت تلخ خیلی از بازی های قدیمی که با نسخه های جدیدشون نتونستن مثل سابق بدرخشن دچار نشدن و همین هم برای من کافیه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
صدا پیشه g-man مگه Michael Shapiro نیست ؟ ایشون زندن تا جایی که دیدم . فکر کنم صدا پیشه دکتر ونس رو میگید
نمیدونم شاید دارم اشتباه میکنم. ولی یادمه به Gman مربوط بود. بازم نگاه میکنم👌
ویرایش: بله شما درست میگید. صداپیشه دکتر الی ونس از دنیا رفتن. احساس میکنم ولی قبلا یک خبر راجب صداپیشه gman هم خونده بودم حالا نمیدونم کجا و چی بود😁

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,768
نام
مراد حلیمی
متاسفانه چند سال پیش هم صداپیشه Gman از دنیا رفت. واقعا صدای وورتیگانت ها شدیدا با دیزانشون مطابقت داشت. صد حیف....
اکثر طراح ها و نویسنده های بازی هم رفتن از استودیو .
احتمالا ما هم به سرنوشت صداپیشه های بازی دچار میشیم و رنگ نسخه بعدی رو نمیبینیم. هرچند که ساخته هم بشه معلوم نیست اون حس و حال نسخه های ۱ و ۲ رو داشته باشه یا نه. در هر حال شاهکار و جاویدان موندن دو نسخه اول بازی و به سرنوشت تلخ خیلی از بازی های قدیمی که با نسخه های جدیدشون نتونستن مثل سابق بدرخشن دچار نشدن و همین هم برای من کافیه.
وقتی نویسنده اصلی بازی رفته از ولو ساخت ادامه بازی معنی چندانی نداره
همین که به قول خودت بازی تو اوج موند و ادامه پیدا نکرد خیلی بهتر از اینه که ادامش ساخته بشه و نتونه درست و حسابی بدرخشه

.

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
وقتی نویسنده اصلی بازی رفته از ولو ساخت ادامه بازی معنی چندانی نداره
همین که به قول خودت بازی تو اوج موند و ادامه پیدا نکرد خیلی بهتر از اینه که ادامش ساخته بشه و نتونه درست و حسابی بدرخشه

.
دقیقا. این بازی حداقال برای من و طرفدارهای دو آتیشه و قدیمیش ناموسی هست و من ترجیح میدم نسخه بعدی نداشته باشه و در اوج و با همین ابهت تا پایان دنیا بمونه تا اینکه مثل خیلی از بازی های تاثیرگذار با نسخه های ضعیف جدید خدشه ای به نام آی پی بیفته. و راجب نویسنده هم کاملا موافقم، اگر روزی valve خواست دوباره برگرده روی این بازی حتما باید نویسنده اصلی و تیم نویسندگان نابغه خودش رو برگردونه وگرنه شاهد ایده های هچل هفت و بی منطق داخل روایت داستان خواهیم بود‌.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر