نخستین مشخصات عرضه شده از NVIDIA GT300 ''Fermi''

msbazicenter

کاربر سایت
سلام
دوستان جاي اين سوالات اين‌جا نيستش ها! :biggrin1: يه قسمت اختصاصي خيلي قوي براي اين مسائل وجود داره. البته با عرض معذرت.
اما بعد...
حتماً به اين لينك بريد و مطالبش رو مرور كنيد. اخبار مربوط به كارت جديد Tesla بر پايه معماري Fermi است.
http://www.nvidia.com/object/fermi_architecture.html
اگه با كارت‌هاي تسلا و كوادرو كار كرده باشيد، با ديدن تصاوير و فيلم مربوطه، فك‌تون دايورت ميشه رو زمين عين من!:eek: بابت ادبيات شرمنده به خاطر فكم بود

Brightman

کاربر سایت
دمت گرم رفیق گرفتم!
حالا واسه اینکه این کارت گرافیک رو سیستم خوی بتونه ساپورت کنه باید سیستممون چقدر باشه؟!!
ببین مال من کافیه چون بدجور میخوام حال کنسول رو بگیرم!(از بچگی میخوام pc ابر قدرت باشه!)
مادر برد من تقریبا جدیده(پارسال بهمن که جدید بود!)
رمم 2 تا 1 گیگ هستش ddr2 که شاید 2 تا 2 گیگش کنم ولی میترسم مادربردم بسوزه!
cpu هم اینتل 2 هسته ای 2.5 هستش
راستی نگفتی حافظش چقدره!(همونی که گفتم مال من یه گیگه!)
حالا قیمت تقریبیش هم معلومه؟
بازم خیلی ممنون
================
خدا رو شکر
چشام شد مثل این :eek: تا تایپ رو تموم کردم :biggrin1:
-----------------
ببین دوست عزیز بحث کل کل کردن با کنسول ها یه بحث جداگانه هست
سیستم واسه حذف کنسول هایی مثل ps3 از خیلی وقت پیش در بازار موجو بوده
------------------
وقتی بازی مثل کرایسیس رو با اون موتور کرای انجین در سال 2007 ساختن همه به عظمت pc پی بردن ( کارت های گرافیک همون زمان از اجرای گرافیک کامل بازی معذور موندند)
====================
الان هم که سری جدید قطعات وارد بازار شده و گرافیک ها و مادربوردها پیشرفتی ماورایی داشتند پس نمیشه کنسول ها رو با pc های امروزی مقایسه کرد
===============
اگر خواستید گرافیک های نسل جدید انویدیا رو خریداری کنید باید مادربوردی داشته باشید که بتونه حداقل 70 درصد قدرت گرافیک رو به نمایش بزارید که این مدل مادربوردها قیمتی بالای 300 یا 400 تومن دارند
------------------
من خودم کارت 4890 که اخرین کارت معرفی شده به بازار توسط ATI بود رو گرفتم ولی بعد متوجه شدم بر خلاف تصور عام جامعه باید حداقل یه مادربورد 200 تومنی خریداری کنم تا تازه بتونم از پرفورمنس کارت استفاده بهینه ای ببرم
==================================

ویلسنت

کاربر سایت
منم آمپرم زد بالا :eek: تو یه مجله خوندم توان محاسباتیش 5 ترا فلاپ هست یعنی 5 برابر سل ( تازه سل فقط یک CPU هست وای فکرش رو بکنید 5 ترافلاپ فقط برای GPU و رندر گرافیک W00F) و فکر می کنم از قوی ترین هسته های corei 7 اینتل هم قوی تره
AMD که فعلا خبری ازش نیست باید منتظر رقابت لارابی اینتل و این غول بی شاخ ودم باشیم
به نظرتون کدوم برندس ؟
وای سال 2010 سال PC بازهاست میشه یه لارابی به عنوان CPU و یک از این کارت به عنوان GPU خرید و روی یک سیستم نسب کرد؟

leonk13

کاربر سایت
امیدوارم با اینا پی سی دوباره به جایگاه اصلیش برگرده!
ولی انصافا عجب چیزیه از الگوریاتمی که تو ویدیو دیدم چشمام که ترکید ولی دهنم هنوز بازه :o

mr hitler

کاربر سایت
به به عجب بحث هایه کارشناسی میشه تو اینجا:sick:
اخه قدرت کارت گرافیک چه ربطی به مادر بورد داره برای این ابر کارت هم یه مادربوردی که از pci 2پشتیبانی کنه کافیه که اونم میشه با 100 تومن خرید( البته بازم فکر کنم پهنایه باند نسخه 2 هم برایه این کارت کم باشه البته این بین تمامی مادربورد هاییی که از نسخه 2 استفاده می کنن صدق میکنه چه 100 تومنیش چه 500 تومنیش.
در مور د اینکه کنسول ها کنار زده شدند باید بگم همون زمان که کنسول هایه نسل جدید وارد بازار شدند بازم از پی سی عقب بودن چه برسه الان

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
البته هدف اول انویدیا در طراحی این GPU پردازش های علمی بوده تا گیمینگ برای همین تمام دموهایی که نشون دادن مربوط به این چیزا بوده و از گیمینگ تا حالا چیزی گفته نشده

این اواخرم که شایعه شده که انویدیا توی ساخت چیپ های 40nm دچار مشکل شده و هنوز اماده نیستن (ATI هم زمان 4770 همچین مشکلاتی رو داشت) و بعیده تا قبل از 2010 کارت جدید رو بیرون بده. ظاهرا کارتی هم که CEO انویدیا دستش گرفته و نشون داده Fake بوده و نمونه کامل نبوده هنوز. البته اینا هنوز شایعست و نمیشه روشون حساب کرد

بهرحال تا این کارت ها نیان و بنچکارک نشن نمیشه روشون نظری داد. به نظر که قوی میان اما performance نهایی مهمه. یادتون باشه قبل اومدن Geforce FX 5800 Ultra هم زیاد hype کرده بودنش

امیدوارم با اینا پی سی دوباره به جایگاه اصلیش برگرده!
ولی انصافا عجب چیزیه از الگوریاتمی که تو ویدیو دیدم چشمام که ترکید ولی دهنم هنوز بازه :o
PC همیشه جای اصلیش بوده و جلوتر از کنسول ها بوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند