مصاحبه ی گیم اسپات با Cevat Yerli در رابطه با کرایسیس 2

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس

وقتی که ما سال پیش با تو مصاحبه کردیم تو به این اشاره کردی که کرایتک نزدیک به سه سال ( قبل از کار روی کرایسیس 2) در مورد کنسولها تحقیق کرده بود دقیقا شما به دنبال چه چیزهایی بودید ؟

اگه ما میخواستیم به دنبال ایجاد تجربه ای خطی در نیویورک باشیم که مثلا فلان اتفاق در فلان زمان معین بیفته خوب این اسون بود . اما اگه میخواستیم به دنبال ساخت یک تجربه ی سیستماتیک باشیم که شبیه به یه بازی سندباکس تمامی اجزای بازی مثل هوش مصنوعی گرافیک و فیزیک و انیمیشن ها به گونه ای که به طور غیر قابل پیش بینی ای با هم در تعامل باشن خوب این به تلاش بسیار بیشتری در زمینه ی تکنیکی نیاز داشت. و این باعث فشار زیادی روی حافظه و پردازنده وارد میگرد مخصوصا با وجود سیستم جدید اشکال هندسی بازی . اگه مثلا یه دیوار رو خراب کنیم این باعث ایجاد یه دیوار جدید میشه . اگه یه ماشین رو تخریب کنیم این خود باعث بوجود اومدن یه شکل کاملا جدید میشه . تمامی این کارها در صورت اتفاق افتادن به حافظه ی زیادتری نیاز دارند.

اگه شما روی یه کنسول با حافظه ی محدود دارید کار میکنید باید به دنبال بهینه سازی باشید که به شما اجازه ی ایجاد چنین بازیهایی رو بده . روی pc چه کاری می کنیم اگه به حافظه ی بیشتری نیاز داشته باشیم ؟ خوب معلومه حافظه برای pc یک مشکل محسوب نمیشه .ما هم میخواستیم قبل از اینکه کارمون رو کنسولا شروع کنیم این نوع از تعامل رو که در دنیای واقعی وجود داره رو وارد بازی کنیم . و تحقیقاتمون رو کنسولها نتیجه اش پیشرفت سیستمی بود که این تعامل توش وجود داشته باشه . این سیستمها با گذشت زمان بیشتر و بیشتر بهینه میشدند و ما حتی نسخه ی pc رو هم بهینه کردیم تا اونجا که بالاخره موفق به خلق چنین سیستمی شدیم.

اگه ما میخواستیم یه انفجار تو شهر نیویورک داشته باشیم که فقط خطی باشه خوب این کار رو میتونستیم کنیم در واقع هر انجین دیگه ای هم میتونه. فقط در کیفیت با هم تفاوت دارن . اما چیزی که در مورد کرایسیس 2 برای ما مهمه نه تنها کیفیت این انفجار ها ست بلکه غیر قابل پیش بینی بودن اونا هم که در واقع از خصوصیات گیم پلی بازی ماست اهمیت داره.
شما ممکنه باعث 10 15 یا 20 تا یا هیچی از این انفجارها بشید و انجین شما باید قابلیت انجامش رو داشته باشه .

تا چه حد فکر می کنید که در حال برداشتن محدودیت های تکنیکی 360 و ps3 هستید ؟

من فکر میکنم که واقعا چیز زیادی باقی نمانده. شاید در حد 10 تا 15 درصد بیشتر . اما ما هم اکنون در حال دستیابی به بیشتر از انچه هستیم که مایکروسافت و سونی فکر میکردند که ما قادر خواهیم بود . و این تنها موضوع نهایت استفاده از قدرت کنسولها نیست بلکه در رابطه با این است که تا چه حد میتونید با بهینه سازی الگوریتم ها به بیشتر از پیش دستیابید . وگرنه همان دو سال پیش ما به این محدودیت رسیده بودیم . نیاز بود که مسائل اساسی را در نظر بگیریم . این که چگونه نور را طراحی کنیم و همینطور سایه ها و فیزیک را . و ما تمامی این ها را به چالش کشیدیم تا به کیفیت بالاتری از انها دست پیدا کنیم .

قبلا گفته بودی که به علت کتسولها , گرافیک بازیها در سالهای اینده چنان پیشرفتی نخواهند کرد . فکر می کنی که دیگر به نهایت گرافیک در بازیها رسیده ایم ؟

بله من اینچنین فکر می کنم . این نسل دیگر به نهایت حد خود از نظر گرافیکی رسیده است اما هنوز از نظر خلاقیت نه . و به همین علت است که ما در کرایسیس 2 با دستان سرایی قوی تر از طریق جلوه های بصری و طراحی هنری به دنبال از میان برداشتن این محدودیت ها هستیم . ما به دنبال کرایسیس ای خلاقانه تر هستیم در حالی که در نسخه ی قبلی فقط به دنبال برداشتن مرزهای واقعیت بودیم . و البته ما هنوز هم میخواهیم اجزا و فیزیک واقع گرایانه ای در بازی داشته باشیم اما همچنین می خواهیم که با تغییر سبک , داستانی بگوییم که در دنیای واقعی امکان پذیر نباشد.

شخصا فکر میکنی چه بازیهایی از نظر جلوه های بصری در این نسل مرزها را کنار زده اند ؟

من فکر می کنم که uncharted 2 واقعا جذاب به نظر میرسید. god of war هم سبک ظاهری بسیار جالبی داشت اما برای ایجا این سبک خاص ظاهری از تكنولوژي‌ استفاده کرده بود. Uncharted 2 سعی میکنه که واقع گرا به نظر برسه اما با با رنگهای زنده و سبک جالب توجه طراحی هنری . من خیلی از uncharted 2 خوشم اومد اما فکر میکنم هیچکدوم از اینها جو چیزی رو که من دوست دارم تو کرایسیس 2 باشه رو ندارن .

نظر شما راجع به بازی به صورت 3d چیه ؟ فکر میکنی همه گیر خواهد شد ؟

این چیزیه که ما راجع بهش حرفای حالبی به زودی برای گفتن خواهیم داشت .

یعنی کرایسیس 2 به صورت 3d خواهد بود ؟

من همچین چیزی نگفتم (در حال خندیدن )

از اینکه با ما بودی متشکر.

لینک

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
ممنون بابت ترجمه عالی بود ولی یه سوال داشتم در مورد در مورد سوال اول
که همش بهش میگه (تو)تویه ترجمتون اشتباه کردین یا اینکه خیلی باهم خودمونین:gathering:

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
خیلی مصاحبه خوبی بود ممنون. البته دیشب خوندم ولی نشد این جا تشکر کنم ازتون:biggrin1:

برای من گیم اسپات .....لتره عجبا:confused::confused::confused:
کلا این قصد رو دارن که تمام اینترنت رو فیل کنند تا در نهایت فقط 4 تا سایت درپیت خودشون با Google باز باشه. امیدوارم فقط یکهو به سرشون نزنه مثلا بازیسنتر رو هم فیل کنند.

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
10 تا پست که هیچ ربطی به تاپیک نداره :biggrin1: اما بهتون هم حق میدم :biggrin1:
اما برای من این تیکه مصاحبه جالب بود :
من فکر می کنم که uncharted 2 واقعا جذاب به نظر میرسید. god of war هم سبک ظاهری بسیار جالبی داشت اما برای ایجا این سبک خاص ظاهری از تكنولوژي‌ استفاده کرده بود. Uncharted 2 سعی میکنه که واقع گرا به نظر برسه اما با با رنگهای زنده و سبک جالب توجه طراحی هنری . من خیلی از uncharted 2 خوشم اومد اما فکر میکنم هیچکدوم از اینها جو چیزی رو که من دوست دارم تو کرایسیس 2 باشه رو ندارن .

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
10 تا پست که هیچ ربطی به تاپیک نداره :biggrin1: اما بهتون هم حق میدم :biggrin1:
اما برای من این تیکه مصاحبه جالب بود :

راستشو بخوای کرایتک با این حرفاش خیلی توقع رو داره از گرافیک نسخه ی کنسولی بالا میبره که ممکنه به ضررشون تموم شه . در این که نسخه ی pc از نظر گرافیکی زیباترین خواهد بود شکی نیست اما زیباترین بازی کنسولی حداقل از این کلیپ ها و اسکرین شات هایی که تا حالا از بازی منتشر شده صحت نداره .

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
راستشو بخوای کرایتک با این حرفاش خیلی توقع رو داره از گرافیک نسخه ی کنسولی بالا میبره که ممکنه به ضررشون تموم شه . در این که نسخه ی pc از نظر گرافیکی زیباترین خواهد بود شکی نیست اما زیباترین بازی کنسولی حداقل از این کلیپ ها و اسکرین شات هایی که تا حالا از بازی منتشر شده صحت نداره .
شما مثل اینکه به سابقه اینا توجه نکردی.کرایتک همیشه یکی از بزرگترین اهدافش، خلق یه گرافیک بینظیر بوده و همیشه هم تو این زمینه موفق بود.اینا تو این زمینه خیلی با استعدادن و فکر نمیکنم که کاری تو زمینه گرافیک بگن میتونیم و اخرش هم انجامش ندن.

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
گفتم که تو پلتفرم pc اره . اما تو کنسول فرق داره . برای دیدن گرافیک زیبای کرایسیس تو pc حداقل به یه کارتی تو رده ی کارتهای 4800 یا 8800 نیاز بود که این کارتا حداقل چیزی 2 برابر gpu های کنسول های 360 , ps3 قویتر بودن .با یه 7900 gtx فریم بازی به سختی (با جزییات high ) به 12 میرسید .... مشکل اینجاس تریلرهای نسخ کنسولی بازی که بیرون اومده در بهترین حالت میشه گفت گرافیکش در حد تنظیمات مدیوم کرایسیس 1 هستش که اگه بازی پایانی در همین حد باشه همچین کار خارق العاده ای هم نکردن ....

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
مرسی بابت ترجمه
در کل فکر میکنم با اینکه برای اولین بار این بازی داره برای دو کنسول میادش فکر میکنم از نوع گرافیکی نسبت به PC پایین تر باشن یه جا ازش خوندم که گفته هنوز نتونستن با این دو کنسول خوب ارتباط برقرار کنن و کار با PC براشون خیلی راحتر هست ولی امیدوارم ولی شاید هم برای ثابت کردن اینکه میتونن از تمام قدرت این دو کنسول به نحو احسند استفاده کنن نسبت به بازیهایی که اومده سخت رو این دو کنسول کار کنن

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
هـــــِی ... ای کاش شماره دوم هم انحصاری pc بود.اونموقع باز یک جهش گرافیکی مثل سال 2007 بوجود میومد...
ولی الان باید بشینیم تماشا کنیم که چجوری از تمام قدرت این دو تا قوطی استفاده می کنن.در حالی که میشد شماره دوم رو هم با پیشرفته ترین گرافیک روی قوی ترین gpu های روز اجرا کنن ...:(

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
خیلی از خودش راضی هست ! خیلی خیلی ! امیدوارم همین طوری که میگه موضوعش شاهکار باشه و گرنه با دماغ میخوره زمین یکم نمیکنه کمتر ادعا کنه ! راستی از داستان بازی چیزی لو رفته ؟

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
من که بعد از بازی کردن دو کرایسیس قبلی روی pc شکی ندارم که میتونه بهترین گرافیک کنسولی رو پیاده کنه;):love:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
هـــــِی ... ای کاش شماره دوم هم انحصاری pc بود.اونموقع باز یک جهش گرافیکی مثل سال 2007 بوجود میومد...
ولی الان باید بشینیم تماشا کنیم که چجوری از تمام قدرت این دو تا قوطی استفاده می کنن.در حالی که میشد شماره دوم رو هم با پیشرفته ترین گرافیک روی قوی ترین gpu های روز اجرا کنن ...:(
منظر جهش گرافيکی اگر باشيم بايد منظر اومدن سخت افزار های جديد هم باشيم
چيزی وقت نيست که crysis بعد از چند سال تونسته روی بالاترين سيستم ها جواب بده

تنها کارتی که تا الان تونسته تا حدی جواب گوی بالاترين جزئيات در اين بازی باشه
5970 بوده ، منظورم حدقل فريم 60 هستش که برای يک اول شخص لازمه

بخش کنسول ها را هم بهتره نظر ندم ، چون نميتونم باش کنار بيام و ممکنه خيلی ها بخواند
بحث جديد راه بندازند

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر