مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
دقیقا داداش منم به خاطر همین میگم فور کی خیلی تفاوت داره با 1080 و من حاضرم 30 فریم فورکی بازی کنم ولی 60 فریم با کیفیت فول اچ دی بازی نکنم حتی ps5 هم داشتم تمام بازیهاش را با 30 فریم بازی میکردم چون فور کی بود ولی اون حالتش خیلی بی کیفیت بود فقط فریمش 60 بود من یادمه پارسال بازی دید اسپیس که مال سال 2009 بود فکر کنم با رزولشن فور کی بازی کردم جیگرم حال امد اصلا گرافیکش عوض شده بود و فوق العاده بود
بنظرم الان وقت خرید گرافیکه
قیمتها فوقالعاده خوبه البته برای کسایی که از قبل پولشو کنار گذاشته بودن
با این بحران اوکراین و حمله روسیه اگه منجر به جنگ بشه قطعا روی قیمت کالاهای الکترونیکی چیپ دار تاثیر میزاره و قیمت نفت هم بالا میکشه و تورم جهانی رخ میده همانطوریکه کرونا تاثیر گزاشت

godofwar3

کاربر سایت
با این بحران اوکراین و حمله روسیه اگه منجر به جنگ بشه قطعا روی قیمت کالاهای الکترونیکی چیپ دار تاثیر میزاره و قیمت نفت هم بالا میکشه و تورم جهانی رخ میده همانطوریکه کرونا تاثیر گزاشت
منم دقیقا واسه همین الان میخام بخرم حالا اگه پایین ترم میخاد بیاد مثلا تو سه ماه شاید 3 میلیون پایین بیاد ولی ارزش صبر کردن رو نداره

ortegoli

کاربر سایت
داداش گرافیک توی چین تولید میشن نه روسیه
نمیدونم ربطش چیه ولی جنگ روسیه و اکراین رو کلا منتفی بدونید
خود اکراین هم میدونه وارد جنگ بشه تماما نابود میشه
این بحث رسانه ای مسخره آمریکا تمومی نداره
روسیه میگه ما جنگ نمیکنیم اکراین میگه با روسیه مشکلی ندارم رسانه ها میگن همین فردا جنگه !

Thonkeyes

کاربر سایت
داداش گرافیک توی چین تولید میشن نه روسیه
نمیدونم ربطش چیه ولی جنگ روسیه و اکراین رو کلا منتفی بدونید
خود اکراین هم میدونه وارد جنگ بشه تماما نابود میشه
این بحث رسانه ای مسخره آمریکا تمومی نداره
روسیه میگه ما جنگ نمیکنیم اکراین میگه با روسیه مشکلی ندارم رسانه ها میگن همین فردا جنگه !
ربطش به اینه که طبق پیش بینی ها قیمت مواد اولیه تراشه ها تا 600% افزایش پیدا می کنه.

Pitbull

کاربر سایت
سلام
کارت گرافیک palit 3050 ارزش خرید داره تک فنه هست اورکلاک شده هم نیست؟
چه کارت گرافیکی تو این رنج قیمت ارزش داره واسه خرید خودم ps5 دارم میخواستم یه سری اس بخرم ولی کلا با ایکس باکس حال نمیکنم اگه قیمت قطعات زیاد نبود همین پلی ۵ هم می‌فروختم میومدم سمت کامپیوتر از بچگی فقط pc داشتم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Saeedrz70

کاربر سایت
سلام
چه کارت گرافیکی تو این رنج قیمت ارزش داره واسه خرید خودم ps5 دارم میخواستم یه سری اس بخرم ولی کلا با ایکس باکس حال نمیکنم اگه قیمت قطعات زیاد نبود همین پلی ۵ هم می‌فروختم میومدم سمت کامپیوتر از بچگی فقط pc داشتم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
روی چه وضوحی میخوای بازی کنی؟

Saeedrz70

کاربر سایت
۱۰۸۰ تنظیمات مدیوم باشه فرغی نداره کار طراحی هم انجام میدم
کارت های پلیت رو اغلب واسه گیمرا توصیه نمیکنن بنظرم یه کارت مطمعن(ایسوس MSI و...) بگیری بهتره
چون وضوح بالا نمی خوای کارت 3050 هم فعلن جوابگوهست، ولی احتمال زیاد چند وقت دیگه نیاز به ارتقا پیدا کنی، اگه بتونی ۳۰۶۰ بگیرید یا ۶۶۰۰xt خیلی بهتره، بازم بسته به بودجه ت انتخاب های بهتری هم هست

Persia Tech

کاربر سایت
سلام
نه 2 فنش بخرید 1 تومن گرون تره

بچه ها چون سوال پرسیده بودید اینجا یکبار دیگه می گم

با خیال راحت از 2 برند msi asus خرید کنید هر مدلیش رو که خواستید
ایسوس مدل دوالش در حقیقت معادل 3 فنه های معمولی هست چون خیلی کولینک بزرگ تری داره طوری که فقط 100 گرم از مدل تافش سبک تره 1050 به 1150 برای msi gaming x هم تقریبا همینه شرایط یعنی معادل دوال می شه
اما مدل ونتوس با دوال مینی ایسوس در حقیقت 2 فن های معادل نسخه فاندرز هستن با کلا بقیه ی 2 فنه های برندهای دیگه
خنک ترین کولینگ هم برای مدل تاف و استریکس هست و پا به پاش gaming x trio با suprimx هست اما ایسوس بهتره چون مموری و برند خنک تری داره کامپوننت و برد با کیفیت تریم داره به فرض ایسوس ها نیازی به gpu holder ندارن با طول زیاد و وزن زیادی هم که دارم اما نتهاشون خم نمی شه ایسوس مدل دوالش هم خم نمی شه حتی
اما خوب اگر مادربردتون رده بالا نیست و دور سوکت pcie مقاوم سازی نشده gpu holder پیشنهاد می شه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
بچه ها چون سوال پرسیده بودید اینجا یکبار دیگه می گم

با خیال راحت از 2 برند msi asus خرید کنید هر مدلیش رو که خواستید
ایسوس مدل دوالش در حقیقت معادل 3 فنه های معمولی هست چون خیلی کولینک بزرگ تری داره طوری که فقط 100 گرم از مدل تافش سبک تره 1050 به 1150 برای msi gaming x هم تقریبا همینه شرایط یعنی معادل دوال می شه
اما مدل ونتوس با دوال مینی ایسوس در حقیقت 2 فن های معادل نسخه فاندرز هستن با کلا بقیه ی 2 فنه های برندهای دیگه
خنک ترین کولینگ هم برای مدل تاف و استریکس هست و پا به پاش gaming x trio با suprimx هست اما ایسوس بهتره چون مموری و برند خنک تری داره کامپوننت و برد با کیفیت تریم داره به فرض ایسوس ها نیازی به gpu holder ندارن با طول زیاد و وزن زیادی هم که دارم اما نتهاشون خم نمی شه ایسوس مدل دوالش هم خم نمی شه حتی
اما خوب اگر مادربردتون رده بالا نیست و دور سوکت pcie مقاوم سازی نشده gpu holder پیشنهاد می شه

من مدل ایسوس دوال دارم، خیلی هم راضی هستم ازش. دو مدل بایوس داره (کاری جز تغییر Fan Curve انجام نمی‎ده). دما توی سنگین‌ترین بنچمارک‌ها با دور فن 80% بیشتر از 65 نمی‌شه. خود کارت خیلی خرکی نیست که برای کیس‎های نه چندان بزرگ مشکل ایجاد کنه. خیلی کم صداست. کیفیت VRMـهاش هم طبق بررسی‌ها خیلی خوبه. در کل پیشنهاد می‌دم.
تنها مشکلی که داره مشکل Power Limit هست که در بیشترین حالت 217 مصرف می‌‌کنه. حیفه که با اون کیفیت VRMـها و خنک‌کنندگی این محدودیت رو روی کارت گذاشتن. به راحتی جای اورکلاک شدن تا 2080-2100 رو داره، ولی اغلب توی جاهایی که فشار سنگین می‌شه، قبل از این که کلاک بخواد بوست کنه به خاطر پاور لیمیت داون کلاک می‌کنه زیر 2000 مگاهرتز. البته من با آندرولت کردن تونستم یه کاری کنم که با مصرف 200-210 وات تقریباً به صورت دائم تا 2025-2050 بوست کنه، ولی خب یه ذره بیشتر بخواد بوست کنه باید ولتاژ رو ببرم بالا تا استیبل شه که باز باعث میشه پاور لیمیت عمل کنه. حالا ممکنه یکی شانس بیاره و کارتش با ولتاژ کمتر هم بتونه بوست کنه (برای من با ولتاژ 0.975 این خروجی رو داد). با آندرولتی که کردم نسبت به 2080tiـه استاک 5-7% کمتر خروجی می‌ده که واقعاً خوبه به نظرم.
اگه خیلی مرضِ الترا بازی کردن رو نداشته باشید و CPUـه خوبی داشته باشید، تقریباً روی High همه بازی‌های جدید رو با 120 فریم (رزولوشون 1080) می‌تونید بازی کنید.

Persia Tech

کاربر سایت
من مدل ایسوس دوال دارم، خیلی هم راضی هستم ازش. دو مدل بایوس داره (کاری جز تغییر Fan Curve انجام نمی‎ده). دما توی سنگین‌ترین بنچمارک‌ها با دور فن 80% بیشتر از 65 نمی‌شه. خود کارت خیلی خرکی نیست که برای کیس‎های نه چندان بزرگ مشکل ایجاد کنه. خیلی کم صداست. کیفیت VRMـهاش هم طبق بررسی‌ها خیلی خوبه. در کل پیشنهاد می‌دم.
تنها مشکلی که داره مشکل Power Limit هست که در بیشترین حالت 217 مصرف می‌‌کنه. حیفه که با اون کیفیت VRMـها و خنک‌کنندگی این محدودیت رو روی کارت گذاشتن. به راحتی جای اورکلاک شدن تا 2080-2100 رو داره، ولی اغلب توی جاهایی که فشار سنگین می‌شه، قبل از این که کلاک بخواد بوست کنه به خاطر پاور لیمیت داون کلاک می‌کنه زیر 2000 مگاهرتز. البته من با آندرولت کردن تونستم یه کاری کنم که با مصرف 200-210 وات تقریباً به صورت دائم تا 2025-2050 بوست کنه، ولی خب یه ذره بیشتر بخواد بوست کنه باید ولتاژ رو ببرم بالا تا استیبل شه که باز باعث میشه پاور لیمیت عمل کنه. حالا ممکنه یکی شانس بیاره و کارتش با ولتاژ کمتر هم بتونه بوست کنه (برای من با ولتاژ 0.975 این خروجی رو داد). با آندرولتی که کردم نسبت به 2080tiـه استاک 5-7% کمتر خروجی می‌ده که واقعاً خوبه به نظرم.
اگه خیلی مرضِ الترا بازی کردن رو نداشته باشید و CPUـه خوبی داشته باشید، تقریباً روی High همه بازی‌های جدید رو با 120 فریم (رزولوشون 1080) می‌تونید بازی کنید.
ببین ته این اورکلاک ها با لیمیتش می شه 2 3 فریم که اصلا فرقش نمی فهمی فقط جو روانی داره

اما چیزی که کارت رو نابود می کنه فرکانس نیست بلکه پاور لیمیت هست اگر گذاشته 215 برو شکر کن چرا که حتی استریکسش اگر لیمیت بیش از حد برداری در بلند مدت به کارتت اسیب می زنه که اصلا ارزشش رو نداره
بعدشم یک چیزی هست به اسم شانس اورکلاک شما لیمیت کارتت 300 هم باشه ممکنه کارتت از این شخمی ها باشه اصلا اورکلاک نشه یعنی الان نقد استریکس هست 3080 که فقط طرف توسنته 15 هرتز اورکلاکش کنه
اما هستن تاف هایی که 150 تا هم اورکلاک شدن البته استریکس بوست خیلی بالاتری داره اما استریکس 3080 هم هست که 100 تا اورکلاک شده
اما می گم ته اینا 3 4 درصد فرق سقف اورکلاکه که اصلا توی گیم نمی فهمی مخصوصا اگر gsync vrr داشته باشی
دقیقا همین پاور لیمیت هم هست که دما رو اضافه می کنه و ولتاژ هم اجازه می ده بالاتر بره که 2 عالم اصلی نابودی کارت ها هستن

کلا من عادتمه ذهنیت غلط خودم نابود کنم و از این کار خیلی لذت می برم اخرین تجربه ای که کسب کردم اینکه کارت گرافیک های های اندی مشابه لاتینگ زد یا استریکس یا ائورس به مراتب خرابی بیشتری حتی از مدل های پایه خودشون مشابه همین دوال یا ونتوس اینا دارن چون همه فکر می کنن برای اورکلاک حداکثری ساخته شدن در حالی که نهایت با تغییراتی که دادن تحمل 3 4 درصد فشار بیشتر دارن

من شاید 15 16 یا بیشتر بار توی عمرم کارت گرافیک خریدم از درپیت ترین برند که مانلی چین باشه تا aopen یا xfx همه چیز داشتم تنها کارتیم که مشکل دار شد زیر استانداردهای نگهداری که دارم استریکس ایسوس بود
البته این دلیلی بر بدی استریکس نیست و الانم باز استریکس دارم اما فهمیدم که پاور لیمیت چیز خیلی خطرناکیه همون بهترم که نباشه یا محدود شده باشه

اما جواب سوالتون علت محدود کردن پاور لیمیت کارت اینکه نخواستن 2 تا 8 پینش کنن برای همین مکسش 215 گذاشتن البته قاعدتا باید 225 می ذاشتن احتمالا 10 تا کم کردن تا به پاور فشار نیاد
ابلته جالبه که این سیاست برای تاف هم اجراییش کردن چون اون واقعا می تونست دیگه 2 تا 8 پین باشه و حتی با بردی که داره لیمیتش تا 270 هم ازاد می کردن
اما همین کار باعث شده این دو تا کارت خوراک ماینرها بشه تا الکی 2 تا 8 پین مصرف نکنن
کلا گیمرها دیگه قرنی یکبار کارت می خرن اونم با کلی ناز و ادا من یادمه قبلا کارت گیمینگ می ذاشتم ارتقا بدم به 24 ساعت نمی کشید اما الان هیچ گیمری نیست اگرم خریداری باشه قطعا ماینره
برای همینم بازار افتاده دستشون خودم بهشون فروختم واقعا راحت ترین فروش دنیاس 3080 منو طرف حتی ادرس نداشت پول از قبلش ریخت بعدم اومد بدون هیچ تستی برش داشت برد حتی داخل جعبه رو ندید من اصرار کردم ببینه گفتم شاید توش اجر باشه:)) گفت از نحوه حرف زدنت مشخص بود کارت درسته :D :-bd
حالا یک کابل hdmi بخوای به گیمر بفروشی 45 دقیقه باید باهاش چت کنی جواب سوالاش بدی قسم بخوری کابل 4k می ده:))

منم مطمئنم کمپانی ها هم دارن به همین فکر می کنن که تا جایی که جا داره ماینرها زنده بمونن چون خیلی مشتری های خوبی هستن هر قیمتی هم که می گی می خرن:D

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
ببین ته این اورکلاک ها با لیمیتش می شه 2 3 فریم که اصلا فرقش نمی فهمی فقط جو روانی داره

اما چیزی که کارت رو نابود می کنه فرکانس نیست بلکه پاور لیمیت هست اگر گذاشته 215 برو شکر کن چرا که حتی استریکسش اگر لیمیت بیش از حد برداری در بلند مدت به کارتت اسیب می زنه که اصلا ارزشش رو نداره
بعدشم یک چیزی هست به اسم شانس اورکلاک شما لیمیت کارتت 300 هم باشه ممکنه کارتت از این شخمی ها باشه اصلا اورکلاک نشه یعنی الان نقد استریکس هست 3080 که فقط طرف توسنته 15 هرتز اورکلاکش کنه
اما هستن تاف هایی که 150 تا هم اورکلاک شدن البته استریکس بوست خیلی بالاتری داره اما استریکس 3080 هم هست که 100 تا اورکلاک شده
اما می گم ته اینا 3 4 درصد فرق سقف اورکلاکه که اصلا توی گیم نمی فهمی مخصوصا اگر gsync vrr داشته باشی
دقیقا همین پاور لیمیت هم هست که دما رو اضافه می کنه و ولتاژ هم اجازه می ده بالاتر بره که 2 عالم اصلی نابودی کارت ها هستن

من الان دقیقاً 8-10% کارتم نسبت به حالت استاک بهتر فریم می‌ده :D
وقتی تو فریم‌های بالای 100 سیر می‌کنید خیلی تفاوتش مشخص نیست، ولی بازی‌هایی سنگینی که 70-75 فریم اجرا می‌شن اون 10% واقعاً تاثیر داره. با این که من مانیتورم VRR ساپورت می‌کنه.
در کل کارتهای جدید اینقدر مسائل امنیتی توشون به کار رفته که اگه خودتون شیطنت نکنید نمی‌تونید خرابشون کنید. هزار تا عامل حفاظتی توی بایوسشون به کار رفته که قبل از این که به مرحله خرابی برسه کلاک رو پایین میاره. تنها هدف ایسوس از اعمال این پاور لیمیت این بوده که شما یه دلیلی برای خرید سری استریک داشته باشین، همین :D

Lesners

کاربر سایت
در حال حاضر کارت های زیر نسبت به قیمتشون ارزش خرید دارن یه راهنمایی کلی هست واس کسی که میخواد گرافیک بگیره
بین 7 تا8.5 میلیون 1650
بین 11 تا 14 میلیون 3050
بین 15 تا 17 میلیون rx 6600
بین 18 تا 20 میلیون rx 6600xt or rtx 3060
بین 23 تا 27 میلیون rtx 3060 ti or rx 6700xt
بین 27 تا 32 میلیون rtx 3070

Pitbull

کاربر سایت
کارت گرافیک Rx 580 8 gig xfx ماین شده گیرم اومده با مهلت تست میگه ۸ میلیون و هشتصد میخواستم بگیرم پیچهاشم باز شده خاک آلود هم بوده که مشخصه تمیز شده بود گفتم اول مشورت کنم ببینم ارزش خرید داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند