مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
با سلام

cpu: core i7 920
MB : giga ex-58-extreme
ram:6gb 1333
vga: ?
hdd: 500gb
case : nzxt zero black line
monitor : t220p
odd: dvd wr
power: ?
اینها رو انتخاب کردم اگه می شه قیمتشون رو برام بنویسید . تو بحث جمع کردن بودجه همچنان مشگل دارم اما درستش می کنم تا چند وقت دیگه .:biggrin1:
در مورد کارت گرافیک بهم یه خوبشو معرفی کنید که تا چند سال بشه باهاش حرفه ای بازی کرد و کار طراحی گرافیکی حرفه ای انجام داد.ضمنا اصلا اورکلاک نمی کنم . پس اگه احساس می کنید مینبورد خیلی حرفه ای هست یه خوبشو معرفی کنید که راندمانش حرفه ای باشه اما ارزون تر که پولشو بزارم رو گرافیک .مانیتور هم همین طور.پاور هم که نمی دونم چی به چیه . برندش خوب باشه و قیمتش هم همچنین
قیمت کارت هم الا زیاد مهم نیست . فقط با شرایطی که گفتم جور در بیاد دیگه
دست همگی درد نکنه
یا علی
CPU:Core i7 920 D0
MB:DFI X58 T3eH6
Ram:TeamGroup XTreme 3X2 6GB 1600-1866-2000
VGA:EVGA GTX275
H.D.D:Western Digital Or Samsung F1 1T
Case:NZXT Lexa Blackline - NZXT Tempset
Monitor:T220P
O.D.D:Pioner DVD-RW 20X
Power:Green 885B
قیمتش حدودا 1850-1900 میشه.
من سیستم فعلیم اینه
cpu:Intel Pentium 4 - 3.0GHz
mainboard:asus p5ad2
ram:4 gig kingston
vgafx 8600 512 mb
بودجم 300t لطفا الویت رو ی قطعات ضروری قرار دهید فقط توجه کنید قطعاتی بگید که با کل سیستم مچ باشه من فک کنم باید cpu vga عوش شه
CPU:Intel Core 2 E8400
VGA:HD 4770 - Zotac 9800GT 512MB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
1.دوست عزيز شما مغازه داريد..كجا!؟

2.اين كارت گرافيك كه با كمك دوستان انتخاب كردم تو Nvidia ها چندمين كارت محسوب ميشه؟

3. اگه 896M بالاتر داريم ميشه بردارم ,آخه من از دوستان شنيدم همگي كارتهاي 1 گيگ يا 2 گيگ برميدارند از اين ارزونتر , البته ميدونم واقعي نيستند اما فرقشون چيه؟(فقط ساپورت فيزيكه يا بيشتر)

4.اگه يه كارت گرافيك 2 گيگ باشه مثلا نميدونم GT يا...با اين 896gtx كدوم بهتره؟

5.در مورد Case يعني كليه فن ها رو خودش پيشفرض داره..فن كناري-روي كيس و...

6.منظورم از خنك كننده اون لوله كشي ها كه معمولا رو cpu و.. ميزارن رو ميگم لازمه يا فقط اگه overclock كنم نيازه(بازي هاي امروزي نياز به overclock دارند يا نه همين سيستم كفايت ميكنه بدون اوركلاك)
بله، فروشگاه ونمایندگی ،آدرس رو برات PM می کنم
1-کارت شما دومین کارت بعد از GTX 285 اما با تفاوت سرعت خیلی کم هست
2-مقدار حافظه ی کارت به اندازه ی قدرت GPU مهم نیست،شما فکر می کنی کارت 896 مگابایت با کارت 1 گیگابایت فرقی داره؟؟ ما کارتای 80 تومنی هم داریم که 1 گیگ هستن ولی بدرد هیچکاری بجز نمایش دسکتاپ ویندوز نمیخورن
5-گفتم که مقدار حافظه ی بیشتر از 1 گیگ بدرد هیچ کاری نمیخوره(مگر همین کارتای GTX 275/285 که حافظش 1752 مگ یا 2 گیگ باشه اومن تازه به هیچ کاری نمیاد)
6-کیسای حرفه ای همه ی این موارد رو دارن،شما نگران فن ها نباش
6-لوله کشی که معمولا احتیاج نیست ،چون فن های خنک کننده ی قوی هستن که بجای اونا میشه استفاده کرد و راندمانش هم خیلی خوبه.
اگر همین CPU رو بگیری فعلا احتیاجی به اور کلاک نداری،اما شاید بعدا لازم بشه.

با سلام

MB : giga ex-58-extreme
vga: ?
odd: dvd wr
power: ?
اینها رو انتخاب کردم اگه می شه قیمتشون رو برام بنویسید . تو بحث جمع کردن بودجه همچنان مشگل دارم اما درستش می کنم تا چند وقت دیگه .:biggrin1:
در مورد کارت گرافیک بهم یه خوبشو معرفی کنید که تا چند سال بشه باهاش حرفه ای بازی کرد و کار طراحی گرافیکی حرفه ای انجام داد.ضمنا اصلا اورکلاک نمی کنم . پس اگه احساس می کنید مینبورد خیلی حرفه ای هست یه خوبشو معرفی کنید که راندمانش حرفه ای باشه اما ارزون تر که پولشو بزارم رو گرافیک .مانیتور هم همین طور.پاور هم که نمی دونم چی به چیه . برندش خوب باشه و قیمتش هم همچنین
قیمت کارت هم الا زیاد مهم نیست . فقط با شرایطی که گفتم جور در بیاد دیگه
دست همگی درد نکنه
یا علی
MB : ASUS P6T
vga:GTX 275
odd: dvd wr Liteon 24X SATA
power: 800w ACbel
اینا حدود 1900 تومن میشن با شرایطی که شما میخوای

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
چرا .من می خواستم بدونم کدوم بهتره تا ضرر نکرده باشم.چون قیمت هر دو تا یکی هستش!!:(

بعد یه lcd 20 اینچ واید در حد 190 هم میخواستم.اگه بگید ممنون می شم!
من samsung 2033sn رو پیشنهاد میدم حدودا 190 195 تومن مایشه.;)

TOP Game

کاربر سایت
سلام.
این سیستمه منه:
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: P31-DS3L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs)
Memory: 2046MB RAM

Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT

میخوام CPU و کارت گرافیکم رو عوض کنم. فقط و فقط برای بازی میخوام. حدود 400تومن هم پول دارم.
لطفا 2تا سیستم معرفی کنید. اگه CPU اینتل و VGA انویدیا باشه بهتره.
در ضمن من توی یکی از فروشگاه های اینترنتی سخت افزار یه سرچی میکردم و دیدم ظاهرا قیمت سخت افزار یه مقدار پایین اومده. مثلا قیمت :
Intel Core 2 Quad Q8200 - 2.33GHz - 45 nm
4MB L2 Cache LGA 775 95W - FSB 1333MHz - Quad-Core
اومده 175تومن.
VGA هم به همین شکل هست.
به هر حال من با پولی که دارم میخوام بهترین CPU و VGA رو برای بازی بخرم که با Motherboard هم خوانی داشته باشه.

آخرین ویرایش:

mehdi021

کاربر سایت
:biggrin1:سلام
ببخشید:blushing: رم ddr3 به درد q6600 (یا کلا چهار هسته ای) میخوره یا افزایش کاراییش زیاد نیست؟کدوم بهتره؟ مین که ddr2 و ddr3 میخوره یا فقط ddr2.بین p5qc و p5q pro کدوم بهتره؟(اختلاف قیمتشون کمه)
ممنون:flowers:

IV

کاربر سایت

Farshidstar2012

کاربر فعال
سلام.
این سیستمه منه:
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: P31-DS3L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs)
Memory: 2046MB RAM

Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT

میخوام CPU و کارت گرافیکم رو عوض کنم. فقط و فقط برای بازی میخوام. حدود 400تومن هم پول دارم.
لطفا 2تا سیستم معرفی کنید. اگه CPU اینتل و VGA انویدیا باشه بهتره.
در ضمن من توی یکی از فروشگاه های اینترنتی سخت افزار یه سرچی میکردم و دیدم ظاهرا قیمت سخت افزار یه مقدار پایین اومده. مثلا قیمت :
Intel Core 2 Quad Q8200 - 2.33GHz - 45 nm
4MB L2 Cache LGA 775 95W - FSB 1333MHz - Quad-Core
اومده 175تومن.
VGA هم به همین شکل هست.
به هر حال من با پولی که دارم میخوام بهترین CPU و VGA رو برای بازی بخرم که با Motherboard هم خوانی داشته باشه.
شما میتونی یه CPU مدل Intel E8400 رو انتخاب کنی،Q8200 هم بد نیست اما فرکانسش پایین هست(باید اورکلاکش کنی)
برا VGA هم دیگه کمترین کارتی که با باقیمونده ی پول باید برداری GTX 260 هست که برای بازی فعلا جوابگو هست،در ضمن پاور شما هم حداقل باید یه 500 وات واقعی باشه.

:biggrin1:سلام
ببخشید:blushing: رم ddr3 به درد q6600 (یا کلا چهار هسته ای) میخوره یا افزایش کاراییش زیاد نیست؟کدوم بهتره؟ مین که ddr2 و ddr3 میخوره یا فقط ddr2.بین p5qc و p5q pro کدوم بهتره؟(اختلاف قیمتشون کمه)
کلا که نباید گفت اما DDR3 بدرد CPU های سری Intel Q6000/Q8000/Q9000 نمیخوره،بدرد CPU های Athlon و Phenom هم نمیخوره،اما تنها پلاتفرمی که استفاده ی درستی از این حافظه ها میکنه CPU های Intel Core i7/i5/i3 هستن(البته بجز DDR3 هم با چیز دیگه ای کار نمیکنن)

Ali_VDO

کاربر سایت
من در مورد مانیتور LCD سوال داشتم
سامسونگ T200 قیمتش چنده ؟ و هم قیمتش چه مانیتور های دیگه هستن ؟
من مانیتور رو روبروی پنجره میخوام بذارم تو این مدل نور رو بر نمی گردونه ؟
با کارت 7600 GS 512mb ddr2 مشکلی نداره ؟ ( فقط ساپورت میشه ! یا نه . برای بازی نمی خوام )
خرید از کجا توصیه میشه ؟ ( از جمهوری میشه خرید ؟ )
نکته خاصی برای خرید نیست که باید دقت کنم ؟
با تشکر :blushing:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
سلام
بارها گفته شده به غیر از سریه i7 خرید ddr3 برای سایر پلتفرمها اشتباهه فقط پول اضاف دادنه همین.;)
فرق اساسیشون فقط تو combo بودن p5q-c هستش که ارزش 14 15 تومن بیشتر رو نداره.;)
الا نگفتید که gts250 بگیرم یا نه ؟:confused:
اگه یه 40 ت دیگه بزارم روش میشه یه gtx 260 گرفت؟:eek:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3034
این رو هم اگه یه نگاهی بکنید ممنون میشم.

بابت همه راهنمایی ها ممنون:biggrin1:
خوب مشخصه gts250 سرتره.;)
درسته با 40 تومن دیگه میتونی zotac gtx260/216 بگیری.;)
خوب مشکل چیه ؟ :confused:
خواهش;)
با کارت 7600 GS 512mb ddr2 مشکلی نداره ؟ ( فقط ساپورت میشه ! یا نه . برای بازی نمی خوام )
t200 الان 230 235 تومن مایشه البته اگه گیر بیاد ، هم قیمتش هم با 10 12 تومن بالاتر میشه lg w2261v .;)
مشکل خاصی پیش نمیاد ولی خوب تو دید تاثیر میذاره.;)
نه مشکلی نداره.;)
خرید فقط از نمایندگی توصیه میشه.:cheesygri
من نظرم اینه که شما برو تو نخ همین lgـه.:biggrin1:
خواهش
با سلام

Cpu Intell P4 3.2 full كارده چه قيمتي ازم بر ميدارن؟

با تشكر
در بهترین شرایط شما رو 23 24 تومن حساب کن.;)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
t200 حدود 230 تومن هست که بهترین انتخاب 20 اینچ هست،LG2261v هم هست که یکم گرونتره و HD هست
مانیتور LCD هیچ وقت نور رو انعکاس نمیده،اما بهتره در معرض نور مستقیم آفتاب نباشه.
گرافیک 7600 هم باهاش مشکل نداره،
خرید از بورس کامپیوتر تهران(حد فاصل میدان ولی عصر تا چهارراه ولی عصر) یا سایتهای معتبر توصیه میشه.

با سلام

Cpu Intell P4 3.2 full كارده چه قيمتي ازم بر ميدارن؟

با تشكر
بیشتر از 20 30 تومن ارزش خرید نداره.

Reza Razor

کاربر سایت
درود بر دوستان.
من میخوام یه ارتقایی بدم CPUم رو.
اینی که دارم E8400 هست و مادربوردم core2 quad رو ساپورت میکنه.
میخوام بدونم بین چهار هسته ای ها قویترینش چه مدلیه الان تو بازار و اینکه آیا تفاوت عملکردش با همین CPU فعلیم انقدر هست که ارزش ارتقاع داشته باشه؟(قیمت e8400 خودم الان چنده؟)
راستی این iCore7 که نمیخوره به مادربوردم?
چه چیپ ستی اینو ساپورت میکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
درود بر دوستان.
من میخوام یه ارتقایی بدم CPUم رو.
اینی که دارم E8400 هست و مادربوردم core2 quad رو ساپورت میکنه.
میخوام بدونم بین چهار هسته ای ها قویترینش چه مدلیه الان تو بازار و اینکه آیا تفاوت عملکردش با همین CPU فعلیم انقدر هست که ارزش ارتقاع داشته باشه؟(قیمت e8400 خودم الان چنده؟)
راستی این iCore7 که نمیخوره به مادربوردم?
چه چیپ ستی اینو ساپورت میکنه؟
نخیر،این CPU ی شما فعلا خیلی خوب جوابگوی بازیها هست و نیازی به ارتقا به چهار هسته ای ها نداری، مگر اینکه بخوای کار ویدیویی یا پردازش 3 بعدی انجام بدی.
قویترین چهار هسته ای موجود بازار Q9550 هست.
core i7 هم مادربرد جدید میخواد و هم رم جدید و فقط با چیپ ست X58

TOP Game

کاربر سایت
شما میتونی یه CPU مدل Intel E8400 رو انتخاب کنی،Q8200 هم بد نیست اما فرکانسش پایین هست(باید اورکلاکش کنی)
برا VGA هم دیگه کمترین کارتی که با باقیمونده ی پول باید برداری GTX 260 هست که برای بازی فعلا جوابگو هست،در ضمن پاور شما هم حداقل باید یه 500 وات واقعی باشه.
ببخشید دیگه نیازی به تعویض مادربورد نیست دیگه؟
P31-DS3L کارت GTX260 رو ساپورت میکنه؟
در ضمن قیمت MSI - GeForce GTX 260 - 896MB دورو بر 360 تومنه و قیمت GIGABYTE - GeForce GTX 260 - 896MB حدود 400 تومنه! در حالیکه بودجه من همه همه 400 تومنه!

آخرین ویرایش:

aliakbar_b

کاربر سایت
سلام ایها بَچس . من توی بازی های جدید روی آخرین گرافیک با افت فریم مواجه می شم . سیتمم اینه
gpu=8800gt512
ram=2gig gel
cpu=intel(R)core(TM)2cpu 4400@2.00GHz
بنظرم مشکل از ram هست . چون 512 مگا بایت ازش برداشته میشه وبه اختیار کارت گرافیک گذاشته میشه . به خاط همین رم کم میاره . درسته:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند