خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

emperaturs

کاربر سایت
الان دو روزه یهو میبینم تصویرم میپره بعد صفحه مشکی میشه و بعد برمیگرده..این مشکل از کابلhdmi هستش ؟؟
من میترسم از خروجی hdmi تلویزیون باشه..چون اینقدر جای مزخرفی گذاشتنش ( سامسونگه ) دهن ادم سرویس میشه وصلش کنه..میگم فشار اوردم مشکل براش پیش نیومده باشه..
دوستان کابل hdmi احتمال داره مشکل براش پیش بیاد ؟ همین مورد که گفتم منظورمه..قطع و وصل تو هر چند مین
چون فعلا دسترسی ندارم به کابل دیگه ای ..شک دارم..بعد اینکه هر چند دقیقه این اتفاق تکرار میشه
کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه

من روزهای اولی که تازه ps4 گرفته بودم رو تلویزیون قبلیم کابل رو با فشار به پورت hdmi تلویزیون وصل کردم یکی از پینهای سر کابل خراب شد . بعد دیگه مشکل پیدا کرد و تصویر قطع و وصل میشد و رفتم یه کابل نو خریدم تا مشکل حل شد . شما یه نگاه به سر کابل بنداز ببین همه پینهاش سالمه یا نه . شاید برای شما هم همین مشکل پیش اومده باشه .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

yar_66

کاربر سایت
سلام من قصد خرید پلی 4 دارم
مانیتورم LG W2261vp هست که سوکت HDMi خراب شده و هزینه تعمیرشم زیاده
حالا کابل تبدیل HMDI به DVI دارم و ایکس باکس 360 اینجوری بهش وصل میکردم ولی موندم خروجی صدا چیکارکنم در کنسول پلی 4
راهی هست صداشو با اسپیکر کامپیوتر بگیرم یا نمیشه اصلا؟

IMANOKA

کاربر سایت
سلام من قصد خرید پلی 4 دارم
مانیتورم LG W2261vp هست که سوکت HDMi خراب شده و هزینه تعمیرشم زیاده
حالا کابل تبدیل HMDI به DVI دارم و ایکس باکس 360 اینجوری بهش وصل میکردم ولی موندم خروجی صدا چیکارکنم در کنسول پلی 4
راهی هست صداشو با اسپیکر کامپیوتر بگیرم یا نمیشه اصلا؟
باید یه مبدل صدای دیجیتال به انالوگ بگیری یا همون اپتیکال به کواکسیال.ps4 خروجی اپتیکال داره فقط به اسپیکر هایی وصل میشه که ورودی اپتیکال داشته باشن

yar_66

کاربر سایت
باید یه مبدل صدای دیجیتال به انالوگ بگیری یا همون اپتیکال به کواکسیال.ps4 خروجی اپتیکال داره فقط به اسپیکر هایی وصل میشه که ورودی اپتیکال داشته باشن
میشه یه لینکی یا عکسی بدید برم از روش بگیرم یعنی باید یه کابل بگیرم و یه مبدل؟
حدودا چقدر هزینه اش میشه؟ راستی روی دسته میشه هدفون زد صدا بیاد؟

IMANOKA

کاربر سایت
میشه یه لینکی یا عکسی بدید برم از روش بگیرم یعنی باید یه کابل بگیرم و یه مبدل؟
حدودا چقدر هزینه اش میشه؟ راستی روی دسته میشه هدفون زد صدا بیاد؟
تو گوگل بزن مبدل اپتیکال به کواکسیال
اره یه کابل و مبدل،قیمتش فک کنم 70 هزار تومن بود

khatibzadeh

کاربر سایت
یکی جواب منو بده
سلام.اگه منظورتون اینه که upscale چه جوری کار میکنه ، فرض کنید شما یک تلویزیون فول اچ دی دارید که قابلیت نمایش 1920 در 1080 پیکسل(یا به طور کلی 2073600پیکسل) رو داره و حالا میخواید که یک ویدیو استاندارد با رزولوشن 720 در 567 پیکسل ( یا به طور کلی 408240 پیکسل) رو باهاش ببینید .در این صورت فیلمتون از همه 1920 پیکسل افقی و 1080 پیکسل عمودی موجود در تلویزیون استفاده نمیکنه. ولی تلویزیونی که قابلیت upscale داره با الگوریتم خاصی فضای بین پیکسلهای خالی رو پر میکنه مثل کپی کردن پیکسلهای کناری با تخمین زدن کیفیت بهتر تصویر ،تا فضای بین پیکسلها پر بشه.
نکته ای که مهمه اینه که upscale کردن جزئیات بیشتری از اونچه که هست به تصویر اضافه نمیکنه

ops2

کاربر سایت
سلام.اگه منظورتون اینه که upscale چه جوری کار میکنه ، فرض کنید شما یک تلویزیون فول اچ دی دارید که قابلیت نمایش 1920 در 1080 پیکسل(یا به طور کلی 2073600پیکسل) رو داره و حالا میخواید که یک ویدیو استاندارد با رزولوشن 720 در 567 پیکسل ( یا به طور کلی 408240 پیکسل) رو باهاش ببینید .در این صورت فیلمتون از همه 1920 پیکسل افقی و 1080 پیکسل عمودی موجود در تلویزیون استفاده نمیکنه. ولی تلویزیونی که قابلیت upscale داره با الگوریتم خاصی فضای بین پیکسلهای خالی رو پر میکنه مثل کپی کردن پیکسلهای کناری با تخمین زدن کیفیت بهتر تصویر ،تا فضای بین پیکسلها پر بشه.
نکته ای که مهمه اینه که upscale کردن جزئیات بیشتری از اونچه که هست به تصویر اضافه نمیکنه
مرسی داداش
تلویزیون من زده 4k upscaler
بعضی تلویزیونای 4k هست میزنه قابلیت ارتقای تصویر معنیش چیه؟

khatibzadeh

کاربر سایت
مرسی داداش
تلویزیون من زده 4k upscaler
بعضی تلویزیونای 4k هست میزنه قابلیت ارتقای تصویر معنیش چیه؟
همونه ، ترجمه فارسیشه.قابلیت ارتقای تصویر به 4k یعنی تلویزیون شما میتونه هر نوع محتوایی چه فیلم یا بازی رو مثلا اینکه شما یه فیلم فول اچ دی گزاشتی میخوای ببینی ، تصویرشو ارتقا بده و به صورت 4k نشون بده ( یعنی جای اون پیکسلهایی که کمه رو پر میکنه تا تصویرت به تعداد پیکسلهای 4k برسه ) البته دو تا نکته هم هست یکی اینکه گفتم در حالت ارتقای تصویر به 4k ( یا همون 4k upscaler ) جزئیات به تصویرت اضافه نمیشه و با دیدن یک فیلم 4k خیلی فرق داره.وقتی داری یک فیلم 4k میبینی یعنی که هم فیلمه با کیفیت 4k فیلمبرداری شده ، با یک نمایش دهنده 4k ،روی یک تلویزیون با قابلیت 4k ، اونوقت داری یک فیلم با تعداد پیکسل 4096 در 2160 میبینی در صورتی که در حالت ارتقای تصویر یا 4k upscale فیلم یا بازی رو میبینی که مثلا تعداد 1920 در 1080 پیکسل داره و برای ارتقاء اش به حالت 4k با تعداد 4096 در 2160 پیکسل ، پردازشگری که توی تلویزیون هست تعداد پیکسلها رو دو برابر میکنه تا تعداد پیکسلها اندازه تصویر 4k بشه .در واقع خیلی شرایط زیادی باید باشه که بتونبم بگیم داریم یک فیلم 4k میبینیم یا یک بازی با کیفیت 4k میکنیم که داشتن تلویزیون 4k فقط یکی از شروطش هست.
نکته دیگه ای که هست اینه که نحوه upscale کردن یا همون ارتقای تصویر توی برندهای مختلف تلویزیون فرق میکنه.

آخرین ویرایش:

ops2

کاربر سایت
همونه ، ترجمه فارسیشه.قابلیت ارتقای تصویر به 4k یعنی تلویزیون شما میتونه هر نوع محتوایی چه فیلم یا بازی رو مثلا اینکه شما یه فیلم فول اچ دی گزاشتی میخوای ببینی ، تصویرشو ارتقا بده و به صورت 4k نشون بده ( یعنی جای اون پیکسلهایی که کمه رو پر میکنه تا تصویرت به تعداد پیکسلهای 4k برسه ) البته دو تا نکته هم هست یکی اینکه گفتم در حالت ارتقای تصویر به 4k ( یا همون 4k upscaler ) جزئیات به تصویرت اضافه نمیشه و با دیدن یک فیلم 4k خیلی فرق داره.وقتی داری یک فیلم 4k میبینی یعنی که هم فیلمه با کیفیت 4k فیلمبرداری شده ، با یک نمایش دهنده 4k ،روی یک تلویزیون با قابلیت 4k ، اونوقت داری یک فیلم با تعداد پیکسل 4096 در 2160 میبینی در صورتی که در حالت ارتقای تصویر یا 4k upscale فیلم یا بازی رو میبینی که مثلا تعداد 1920 در 1080 پیکسل داره و برای ارتقاء اش به حالت 4k با تعداد 4096 در 2160 پیکسل ، پردازشگری که توی تلویزیون هست تعداد پیکسلها رو دو برابر میکنه تا تعداد پیکسلها اندازه تصویر 4k بشه .در واقع خیلی شرایط زیادی باید باشه که بتونبم بگیم داریم یک فیلم 4k میبینیم یا یک بازی با کیفیت 4k میکنیم که داشتن تلویزیون 4k فقط یکی از شروطش هست.
نکته دیگه ای که هست اینه که نحوه upscale کردن یا همون ارتقای تصویر توی برندهای مختلف تلویزیون فرق میکنه.
داداش خیلی ممنونم که جواب میدی
تلویزیون من الجی مدلuh651 واسه ارتقای تصویر باید کاری انجام بدم؟یا خودش ارتقا میده؟چون خیلی از فیلمای کیفیت پایینو همون جوری نشون میده

khatibzadeh

کاربر سایت
داداش خیلی ممنونم که جواب میدی
تلویزیون من الجی مدلuh651 واسه ارتقای تصویر باید کاری انجام بدم؟یا خودش ارتقا میده؟چون خیلی از فیلمای کیفیت پایینو همون جوری نشون میده
والا من خودم تلویزیونم این گزینه ارتقای تصویر رو نداره ولی فکر کنم باید توی تنظیمات تلویزیونت گزینه ای باشه که بگه مثلا هر نوع چیزی رو که نشون میده رو به کیفیت 4k ارتقا بده.ولی بازم بقیه دوستان بگند بهتره چون من نمیدونم

ops2

کاربر سایت
والا من خودم تلویزیونم این گزینه ارتقای تصویر رو نداره ولی فکر کنم باید توی تنظیمات تلویزیونت گزینه ای باشه که بگه مثلا هر نوع چیزی رو که نشون میده رو به کیفیت 4k ارتقا بده.ولی بازم بقیه دوستان بگند بهتره چون من نمیدونم
دقیقا باید همچین گزینه ای باشه اگه از دوستان کسی بلده راهنمایی کنه

Criminal

کاربر سایت
دوستان قضیه کالیبر کردن TV چیه‌ ؟ واسه TV رو تا به امروز نشنیده بودم!
یه سوال دیگه Sony W670 برای بازی چطوره ؟ درسته قدیمی شده ولی میخوام مشخصاتش رو مثل input lag و .. رو بدونم
ممنون.

YAKUZA_2

کاربر سایت
این خرید TV 4K هم دردسری شده:|دنبال یه مدل از Sony (نهایت تا 55 اینچ) میگردم که هم قیمش مناسب باشه و هم برای Pro همه امکاناتش OK باشه.کسی چنین مدلی سراغ داره؟:D یا باید صبر کنیم مدلای جدید وارد بشن؟:-?

INCENT∇

کاربر سایت
منم دنبال یه مدل 4k سایز 40-43 اینچ هستم(120hz) ترجیحا سونی با اینپوت لگ زیر 50 خارج از حالت گیم مود :D:lol:

نزدیکترین مدل موجود به مشخصاتی که گفتم و البته بهترین 4k موجود مدل x850 سونی هست با سایز حداقل 55 اینچ که فاصله ی من از تلویزیون حداکثر 2.1 متر می تونه باشه، بنظرتون فاصله ام واسه 55 اینچ خوبه یا صبر کنم مدل های کوچیکتر معرفی شه؟

محاسبه گر فاصله از tv سایت rting.com فاصله ی مناسب از 55 اینچ 4k رو 1.5 متر پیشنهاد میکنه! ولی بنظرم این فاصله برای تسلط بر بازی خیلی کم باشه :-?

آخرین ویرایش:

smp1362

کاربر سایت
با سلام به همه دوستان.نزدیک به 6 ماه است که تلویزیون 48 اینچ ju8890 مدل سامسونگ 4k خریداری کردم .در این مدت بازی های ps4 انجام میدادم و هیچ مشکلی نداشتم.مدتی است که تصویر شخیت و محیط بازی هنگام بازی کردن به صورت شطرنجی شکل سیاه کوچک و مات شده است.البته مات شدن خیلی زیاد نیست ولی در مقایسه با تلویزیون سامسونگ 40 اینچ 1080p کاهش زیادی پیدا کرده یعنی اینکه وضوح تصویر کم شده.واقعا ممنون میشم که به من مشاوره بدید .با تشکر فراوان از مطالب بسیار خوبتون.یک کلیپ هم از بخشی از بازی تهیه کردم که می تونم براتون ارسال کنم(صفحه 444).بازم ممنون اینم یه بخش از بازی که فیلم گرفتم به گردن و دور سره و سایه نیتن دریک دقت کنید. ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه. ضمن اینکه کابل HDMI عوض کردم و تنظیمات تصویر TV هم تغییر دادم ولی متاسفانه بازم حل نشد........

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند