امتیاز های Death Stranding

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,316
121065

Directed by: Hideo Kojima
Writers: Hideo Kojima; Hitori Nojima
Initial release date: November 8, 2019
Composer: Ludvig Forssell
Genre: Strand
Engine: Decima
Platforms: PlayStation 4, PC​

Metacritic:82

Metacritic:86 pc version

Atomix:10/10
Digital Chumps:10/10
Remoteplay:10/10
InsideGamer:10/10
Famitsu:10/10
Bazicenter:10/10
TheSixthAxis:10/10
Digitally Downloaded.net:10/10
We Got This Covered:10/10
Trusted Reviews:10/10
Gaming Trend:10/10
GamingAge:10/10
GamePlanet:10/10
GamerSky:10/10
GameRevolution:10/10
PushSquare:10/10
ScreenRant:10/10
EGM:10/10
DailyStar:10/10
Millenium:9.8/10
IGN Italia:9.8/10
Areajugones:9.7/10
4Players.de:9.5/10
Playstation LifeStyle:9.5/10
Jeuxvideo.com:9.5/10
IGN Japan:9.5/10
Gaming Nexus9.5/10
Gamer.nl:9.5/10
CheatCC:9.4/10
SpazioGames:9.4/10
Hobby Consolas:9.3/10
COGconnected:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
Vandal.net:9.2/10
Metro Montreal:9.1/10
Multiplayer.it:9.1/10
Worth Playing:9/10
DarkStation:9/10
3DJuegos:9/10
Post Arcade (National Post):9/10
Power Unlimited:9/10
Games.cz:9/10
‍Gryonline.pl:9/10
GameSpot:9/10
Shacknews:9/10
PSX-Sense.nl:9/10
PLAY! Zine:9/10
JeuxActu:9/10
God is a Geek:9/10
GameOver.gr:9/10
Eurogamer Italy:9/10
Everyeye.it:9/10
GamePro Germany:8.9/10
The Games Machine:8.8/10
IGN Spain:8.7/10
Gamers Heroes:8.5/10
LevelUp:8.5/10
XGN:8.5/10
GameCrate:8.3/10
Meristation:8/10
Merlin'in Kazanı (Turkey):8/10
VideoGamer:8/10
Easy Allies:8/10
Critical Hit:8/10
Guardian:8/10
ZTGD:8/10
Press Start Australia:8/10
PlayStation Universe:8/10
Gameblog.fr:8/10
Destructoid:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
CGMagazine:7.8/10
Digital Trends:7/10
Game Informer:7/10
Vgames:7/10
USgamer:7/10
TrueGaming:7/10
Metro GameCentral:7/10
Hardcore Gamer:7/10
GamesRadar:7/10
IGN:6.8/10
GameCrirics:6.5/10
VG247:6/10
AusGamers:6/10
VGC:6/10
GiantBomb:4/10
GameRant:4/10
Stevivor:3.5/10

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
خب دعوا سر بحث های یه هفته پیش جدا بسه
یا یه چی بگید بخندیم یخورده یا مفید باشه و کسی ناراحت نشه
===

من لای منتقدهای ویدیو گیم کلا با تیم Easy Allies و فرمت نقداشون همیشه حال می کنم... خیلی هم نظر نیستیم سر نمره نهایی همیشه ولی نقداشون به جد دقیق و درست درمونه

بذارید ببینید چی میگن اینا
یا این که خلاصه ترجمه ای که من میگم رو بخونید :D

====

اول این که بزرگترین نقطه قوت بازی، همون حس Strand ـیه که کوجیما روش اصرار داره
بازی اساسا یه بخش اساسی اش به نامه بری، یا بهتر بخوایم بگیم، بسته بری اختصاص داره و جدا چالش های خوبی داره این بخش ها! بخش خفن این قضیه و ربطش به استرند از جایی میاد که شما تو این حمل و نقل ها و درگیری با چالش های دنیای تیکه تیکه شده آمریکا به شدت حس تنهایی می کنید، این که نشونه های کمک بقیه رو می بینید به شدت حس خاص و خوبی داره و کاملا با هدف داستانی اصلی بازی که وصل کردن آدم هاست به هم نزدیکی داره و خوب این کانسپت داستانی رو به گیم پلی وصل می کنه

ایزی الایز از داستان بازی هم تعریف کرده و گفته با وجود حجم عظیم پلات توییست ها، رازها و احساسات خاصی که تو داستان بازی بیان میشه (بر خلاف چیزی که زیاد تو بازی های ویدیویی می بینیم) پاداش نهایی و چیزی که در انتها نصیب بازیکن میشه از داستان کاملا ارزششو داره و خبری از فاجعه داستانی MGS V نیست به هیچ وجه

تم هایی هم که بازی بهش پرداخته تو درون مایه داستانیش هم خیلی مورد ستایش بودند

موسیقی بازی و نحوه قرار گیری اش تو بازی هم یکی مورد تمجید ترین موارد نقد بود

====

بزرگترین مورد منفی؟ اکشن بازی! اکشن بازی تقریبا کامل کوبیده شده بود تو نقد...
باس فایت های بازی برخلاف ظاهر خفن شون به شدت مبارزه های کسل کننده ای دارند و المان های خسته کننده ای که تو بازی برای مبارزه با این موجودات مطرح میشه از شانس گند خیلی هم کش پیدا می کنند و این لحظات رو به بدترین لحظات بازی تبدیل می کنن (یادتونه من تو تاپیک DS گفتم اکشن بازی بده و رای هم نیاورد تو نظرسنجی، بازم منو زدید، گوش نمی کنید به حرفای من دیگه :D)
این مورد باس فایت ها خیلی به خاطر اسم کوجیما حاد تر میشه. با آدمی طرفیم که هر کی میخواد لیست بهترین باس فایت های تاریخ گیمینگ رو بده یه اسمی از طراحی های محشر این بشر میاره

بقیه بخش های اکشن و استرس زای بازی هم تعریفی ندارند، کمپ های میول تو بازی برای بسته های شما بهتون حمله می کنن، و هر چی تو داستان می رید جلوتر بیشتر باهاشون روبرو می شید، ولی واقعا نیروهای ضعیفی هستند، مبارزات باهاشون کسل کننده است و با صرفا طناب خود سم میتونید دخل گروهان شون رو بیارید

BT ها هم جدا از طراحی و ارائه محشرشون، بازم روند مقابله باهاشون خیلی سریع تکراری میشه و صرفا باید حواست به نفس و سرعت راه رفتن ات باشه که شاید تو تریلرهای بازی خیلی خفن باشن ولی تو عمل سریع رنگ می بازن

روایت داستانی بازی (خود داستان نه) هم یه سری ایراد داشته به نظر منتقد و گفته که نحوه اطلاعات دهی به بازیکن در مورد شخصیت ها و دنیا خیلی نامتعادله و اذیت می کنه... بعضی موقع ها کلی دیالوگ کلفت برای یه موضوع ساده می شنوید و بعضی موقع ها هم خیلی هجومی کلی اطلاعات بدون این که وقت داشته باشید درک شون کنید بهتون داده میشه

===

آخرشم منتقد به شدت شهامت بازی برای ساختار شکنی رو تحسین کرده ولی خب بازی تو به عمل نشوندن یه سری ایده ها واقعا موفق نبوده و به خاطر همین خیلی راحت میشه از بازی متنفر شد و کاملا طبیعیه

نمره نهایی هم که 8.0 ـه اگه براتون مهمه جدا :D

این همه ترجمه نکردم که دوباره پست آخر صفحه شه :|
بگیرید بخونید اگه دوست دارید بدونید چخبره

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
این نقد
Easy Allies 80 خیلی خوبه نوشته میتونید از بازی ناراحت باشید یا گلایه کنید ولی این بازی حداقل بین این همه بازی محافظه کار ارزش داره
اونی که 35 داده خیلی جالبه ،steviour نوشته بازی مثل یک زباله غیر قابل بازیافت هست که نشون میده توسعه دهندگان نباید پول مفت بدن به این مدل بازی ها ساخته بشن

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,321
خوبه. نشون میده کوجیما هم کامل و بی نقص نیست و مهم تر از اون، خدا نیست. پیامد مثبتش اینه که مقدس سازی این بشر از بین میره. یادم نرفته تا میگفتی بالای چشمش ابرو هست، طرفدارای کوجیما آدم رو پاره میکردن و کوچکترین انتقادی رو برنمیتابیدن. نمیشد مثل یه آدم بالغ باهاشون بحث کرد توی توییتر بدون اینکه بقیه سازنده ها رو نکوبن و کارنامه شون رو زیر سوال نبرن. کلا خوبه ملت یاد بگیرن از هیچکس بت نسازن و تو سر بقیه نکوبنش.

پ.ن: به نظرم @Akiba و @FUTURE خیلی مَردن که تلافی نمیکنن با خیلیاتون و خوبه اونایی که رگباری منشنشون میکردن و بهشون توهین میکردن، از خودشون شرمنده باشن و یاد بگیرن واسه یه بازی و یه سازنده و یه شرکت که شما فقط براشون حکم دستگاه پول سازی دارین، به همدیگه توهین نکنید و همدیگه رو تحقیر نکنید. چون هممون میدونیم اگه شرایط برعکس بود، الان حسابی از خجالتشون در میومدید.
اتفاقا برعکس من فکر میکنم این بازی ممکنه نه تنها کوجیما رو پایین نیاره، که از جهاتی حتی بالاتر هم ببره:D بازی دقیقا یه شبیه ساز کولبری هستش! همه هم به این مسئله اشاره کردن. چطوریه که یه بازی که فقط شبیه سازی کولبری هستش برا 70 درصد اوقات، تونسته متای 84 بگیره؟ و این همه منتقد شدیدا باهاش حال کردن و یکی از بهترین و تاثیرگذارترین بازی هاشون شده براشون؟
توی نقد YongYea میگه کدوم آدمی یه بودجه میلیون دلاری میگیره و باهاش یه بازی شبیه ساز پیاده روی میسازه؟:D ( از جهت تمجید میگه اینو)
کوجیما با این بازی ریسک بزرگی کرده و سعی کرده پیغامی رو از این ساختاری که شکل داده به پلیر منتقل کنه. چیزی که دیگه در این زمونه در بازی های AAA تقریبا نمیبینیم دیگه. البته آدم باید خودش بازی کنه تا بتونه نظر نهایی بده. من خودمم روی مسئله گیم پلی شدیدا حساسم و یکی از ایرادات اساسیی که به MGSV میگرفتم همون محیط خالی و بی محتواش بود. منتها باید ببینم این خالی بودن محیط در دث استرندینگ چقدر در اون جهتی که مفهوم و پیام بازی دنبال بیانش هست، قرار داره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsenebrahimi

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
این همه ترجمه نکردم که دوباره پست آخر صفحه شه :|
بگیرید بخونید اگه دوست دارید بدونید چخبره
ارزش زلدا و ماریو اینجا روشن میشه ow ساختن کار هر کسی نیست واقعا با کیفیت بالای 95 اونا یک چیز ماورایی هستن

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,507
نام
محمد
پدر میگه مدعی بازی نسله، با بازی خندیده، گریه کرده، فحش داده، مستراح رفته!!! :)) الان مشخص نیست داره ترول میکنه یا جدیه!!
h15656_.png
فقط نقد یک بنده خدایی رو نقل قول کرده :|

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,715
فقط نقد یک بنده خدایی رو نقل قول کرده :|
آره میدونم، فقط اون قسمتش که گفته بازی سالم نیست، مدعی بازی نسله یکم از جدی بودن خارج شد!! مدعی بازی نسل بودن باید همه چی تمام باشه بازی، که همین الان بازیهایی با ریسک بالا در این نسل داریم که چه منتقدین، چه مردم، تحسینشون کردنو ضریب خطاشون خیلی کمه!!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
ارزش زلدا و ماریو اینجا روشن میشه ow ساختن کار هر کسی نیست واقعا با کیفیت بالای 95 اونا یک چیز ماورایی هستن

ماریو که اصن نسخه اوپن ورلد نداره :|
البته زلدا بحثش یه چیز دیگس و این که چرا اون خیلی موفق ـه تو ساختار شکنی اوپن ورلد کامل یه بحث دیگه داره! هر چند اون بازی هم مشکلای خودش رو داره که اگه رفع شه نسخه بعدیش هم راحت میترکونه :x

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
کوجیما باید برای بازی بعدیش قطعا یه سری گیم دیزاینر کار درست بیاره. البته در مورد DS خودش دوست داشته یه چیز عجیب و متفاوت بسازه اما به هر صورت یه گیم دیزاینر خوب میتونست همین تجربه بدیع رو خفن و عام پسندتر در بیاره. یعنی یه چیز تو مایه های ND بشه و اونجا هم از نظر داستان و روایت و کارگردانی نیل دراکمن حرف اول رو میزنه اما خوب گیم دیزاینرهای فوق خفنی دارن که با تمرکز روی اکشن و لول دیزاین و بخش های دیگه بازی رو از هر نظر قوی میکنن.

البته من هنوز معتقدم باید خودم بازی کنم ببینم چیه:D
اگه نفروشه بازی بعدی در کار نیست!!!

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,084
نام
SaSan
واقعا خیلی عجیبه که یه عده متای بازی رو +90 و حتی 100 پیشبینی کرده بودن! با وجود این همه مشکلات زیادی که تو گیم پلی داره

منم جزو افرادی ام که عقیده دارن کوجیما باید فیلمساز میشد نه بازی ساز چون بنظرم بازیاش (بجز MGS1 و MGSV) مشکلات زیادی تو گیم پلی دارن
ولی شاید این نقدهای منفی به این بازی تلنگری برای کوجیما باشه تا به گیم پلی بازی هاش بیشتر از cutscene اهمیت بده

آخرین ویرایش:

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
نمیخواستم ولی بخاطر این مسئله مجبور شدم چند تا نقد بخونم، مشکل کسالت آور بودن بازی مثل اینکه جدیه!
=))=))خوب شد اومد مولتیش کرد بازی برا یه عده از شبیه ساز کولبری به خدا تبدیل شد "فشار معکوس"...خدایا نگیر این خوشیا رو

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
ماریو که اصن نسخه اوپن ورلد نداره :|
البته زلدا بحثش یه چیز دیگس و این که چرا اون خیلی موفق ـه تو ساختار شکنی اوپن ورلد کامل یه بحث دیگه داره! هر چند اون بازی هم مشکلای خودش رو داره که اگه رفع شه نسخه بعدیش هم راحت میترکونه :x
آنقدر مشکل داره که متاش 97 میشه مشکل نداشته باشه چی میشه؟ اونم چهارتا سایت پرت اومدن متای بازی خراب کردن وگرنه پتانسیل ۹۸ هم داشت
من فکر کردم ماریو آودیسی OW هست

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
واقعا خیلی عجیبه که یه عده متای بازی رو +90 و حتی 100 پیشبینی کرده بودن! با وجود این همه مشکلات زیادی که تو گیم پلی داره

منم جزو افرادی ام که عقید دارن کوجیما باید فیلمساز میشد نه بازی ساز چون بنظرم بازیاش (بجز MGS1 و MGSV) مشکلات زیادی تو گیم پلی دارن
ولی شاید این نقدهای منفی به این بازی تلنگری برای کوجیما باشه تا به گیم پلی بازی هاش بیشتر از cutsence اهمیت بده
. این بازی، عقیده و تفکرات منتقدین کوجیما را که فکر می‌کنند او باید فیلم بسازد تا بازی، تغییر نمی‌دهد. اما عناصر اجتماعی فکرشده‌ی بازی نشان می‌دهند که چرا او هنوز هم نقشی اساسی را در صنعت گیم ایفا می‌کند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر