Sony: فضا برای Vita 2 مناسب نیست

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
144327336814.jpg

به نظر می‌رسد فعلا نباید منتظر جانشینی برای Playstation Vita باشیم.

امروز در بخشی از مراسم EGX رئیس بخش سرگرمی سونی، Yushida، به سوالاتی پیرامون Vita جواب داد و مسائلی را روشن کرد.
او در بخشی از صحبت‌هایش، اشاره کرد که او و تیمش از کار بر روی Vita بسیار لذت بردند اما فضا برای عرضه نسخه‌ای جدیدتر به خاطر وجود گوشی‌های هوشمند،"ناسالم" است.
"به نظرم این سوال سختی است.(سوال پیرامون Vita 2) امروزه استفاده از گوشی هوشمند بسیار ساده‌تر بوده و در عین حال بازی‌های مجانی نیز برایش فراوان است. من یکی از طرفداران پروپاقرص Vita هستم و ما روی طراحی آن بسیار کار کردیم. بازی‌های لمسی بسیار جذاب هستند اما وقتی پای دکمه و آنالوگ به میان می‌آید همه چیز تعییر می‌کند.
من هم مثل شما آرزو می‌کنم که فرهنگ بازی‌های قابل حمل ادامه پیدا کند اما فعلا فضا به خاطر سلطه‌ی بازی‌های موبایلی، نامناسب است."
سال 2011 ویتا در ژاپن و 2012 در اروپا عرضه شد و در ابتدا به اقبال عمومی روبرو شد، اما پس از مدتی تنها فروش در ژاپن به خوبی پیش رفت و در بقیه‌ی دنیا کاهش یافت.

طبق آخرین آمار هر دو کنسول قابل حمل، 3DS و Vita نسبت به گذتشگان خود فروش کمتری داشته‌اند.

منبع

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,885
نام
حسين
یه جوری گوشی های هوشمند رو بهونه میکنه انگار کنسول دستی به نام 3DS اصلاً وجود نداره ! اون چرا از این مشکلات و بهانه ها نداره ؟!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
موفقیت و عدم موفقیت ویتا به پشتیبانی سونی بستگی داشت ولی انطوری که من از دوستان شنیدم ویتا پشتیبانی ضعیفی داشت و همین هم باعث شکستش شد وگرنه 3DS با پشتیبانی خوب نینتیدو موفق شد

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
سونی شرکت دوست داشتنی هست واقعا.خب خیلیا باهش خاطره دارن و واقعا زمانی پیشرو بود.
اما گندم زیاد زده اخیرا کاری با tv هاش ندارم البته با اینکه معتقدم هنوز جز بهترین هاست.ولی تو بقیه موارد زیاد خوب عمل نکرد.انتظارم تو دوربین های عکاسی و دستگاه های صوتی ازش زیادتر بود و همچنین مشتاق شدید جهش بازی های رایانه ی و تکنولوزی های متفاوت و قدرتمند بودم.کنسوله دستی به کنار که با طرح های ضعیف متاسفانه جواب گوی نیاز ها نیست.
خدا کنه برگرده به اوج.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
یه جوری گوشی های هوشمند رو بهونه میکنه انگار کنسول دستی به نام 3DS اصلاً وجود نداره ! اون چرا از این مشکلات و بهانه ها نداره ؟!
همون 3DS هم نسبت به DS فروشش 60 تا 65 درصد کاهش داشته

کلا عصر طلایی کنسولای دستی گذشته ولی امیدوارم همچنان بازار گنجایش ویتا ۲ و کنسول بعدی نینتندو رو داشته باشه. مسلما فروش نسل ۷ دیگه غیر ممکنه ولی اینکه کنسولها دستی همچنان جایی برای خودشون داشته باشن دور از ذهن نیست

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
تو سال 2015 فقط یه رزیدنت اویل بازی خوبی بوده که برای ویتا اومده.حتی فیفا هم نمیسازن براش
اخه مردک یکی نیست بگه تر زدی تو پشتیبانی کنسول چه ربطی به موبایل ها داره؟:|
از همون اول میگفتی روی ویتا فقط بازی ایندی میاد خیلی بهتر جواب میداد

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ویتا و وی یو جفتشون به خاطر شرکت های بازی سازی خوردن زمین و همچنین عجله ی شرکت ها برای عرضه ی کنسول یادمه زمانی که ویتا اومد کلا چهار تا بازی بیشتر برای فروش تو فروشگاه ها نبود که اونم فقط انچارتدش خوب بود

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
hhs1103.jpg

همون 3DS هم نسبت به DS فروشش 60 تا 65 درصد کاهش داشته

کلا عصر طلایی کنسولای دستی گذشته ولی امیدوارم همچنان بازار گنجایش ویتا ۲ و کنسول بعدی نینتندو رو داشته باشه. مسلما فروش نسل ۷ دیگه غیر ممکنه ولی اینکه کنسولها دستی همچنان جایی برای خودشون داشته باشن دور از ذهن نیست

کنسولی که 4.5 سال از عمرش می گذره رو با کنسولی که 10 سال فروش داشته مقایسه می کنی؟ lol
در ضمن DS توی کنسول های دستی یک چیزی مثل PS2 توی کنسول های خونگی اه، با این حساب نسخه PS3 هم باید پیچیده می شد ;)

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
آره ارواح عمت..!!کم جفنگ بگو..!!بگو بی عرضه بودیم..!!راحتمون کن مردک..!! هنوز عقده ی 850 هزار تومن پول بی زبون من 2 سال پیش برای این کنسول بی مصرفت دادم ،سره دلم مونده.!!!!هرروز IGN یا Gamespot چک میکردم میگفتم خدایا یه بازی درست درمون معرفی میشه برای این کنسول.؟؟!!چقدر عذاب و زجر کشیدم من..!!هیچ وقت یادم نمیره..!!البته مقصر خودم هستم که گول تبلیغات رو خوردم..!!!

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
حالا هی فحش بدین به این و اون اما واقعیت مسئله همینه که گفته شده. گوشی های موبایل عامل اصلی از بین رفتن کنسول های دستی هستند. از اونور سازنده های Third party هم دیگه برای بازی ساختن روی اینا میلی نشون نمیدن. اصلا واسه چی باید بازی بسازن براشون؟ به نظرتون دلیل اینکه این همه شرکت و سازنده رفتن به سمت موبایل چیه؟ یوزر گوشی همراه توی دنیا تقریبا همه است. حالا از این همه کلیشون اسمارت فون دارن. یه بازی میسازن با قیمت 5$ و کمتر و فروش چندین برابری در قیاس با کنسول دستی میکنن. احمقن مگه روی کنسول دستی وقت بذارن؟

حالا تا فردا فحش بدین به سونی و یوشیدا.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
خیلی نچسبه‌ویتا :D
حالا نمیدونم ففط مشکل از ویتاس یا کنسول های دستی نینتندو هم همین مشکل رو دارن

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
قطعا اسمارت فون ها بازار کنسول های دستی رو تحت شعاع قرار دادن اما این وضعیت اسفناک Vita فقط ماحصل وسعت بازار موبایل نیست! اتفاقا برعکس بخش عمدش به تصمیمات غلط سونی برمیگرده.

اول از همه وقتی به قول فردین همه یه اسمارت فونی دستشونه، یه کمپانی اگه بخواد همون افراد رو مجاب به خرید کنسول دستی هم بکنه باید یه تجربه متفاوت رو ارایه بده. یعنی توی طراحی کنسول بیاد نوآوری هایی بکنه که حتی پیشرفته ترین موبایل ها هم فاقدش هستن. مثلا 3DS دقیقا با همین طرز تفکر طراحی شده. از ظاهر کنسول و دوتا صفحه داشتنش تا همین مقوله سه بعدی بودن. همه این موارد باعث میشن اصولا تجربه بازی های 3DS یه چیز خاص و منحصر به فرد باشه. اما در مقابل Vita صرفا یه کنسول قدرتمند هست. تنها ویژگی منحصر به فردش هم تاچ پشت کنسوله که خوب نه میشه خیلی ازش استفاده های بدیع کرد و نه خیلی جذابه.

مساله مهم دوم هم ساپورت افتضاح نرم افزاری خود سونی هست. Vita این همه ساله امده اما هنوز یه FF انحصاری نداره! سونی تو ژاپن امد به نسبت بازی های خوبی منتشر کرد و کنسول کم کم مسیرش رو پیدا کرد. برای همین الان Vita اونجا تقریبا بازار خودش رو داره، براش بازی های خوبی میاد و به قدر کفایت میفروشه. اما تو غرب سونی عملا Vita رو تبدیل به بازار بازی های منسوخ دسته دوم کرد! یعنی Vita حکم تاناکورا پیدا کرده! بازی هاش شدن همه ایندی هایی که حالا بعد از یه سال نسخه Vita‌شون هم تایید میشه! من تقریبا جزو 10 نفر اولی بودم که تو ایران Vita خرید. از اون روز تا الان هم منتظرم یه Dissidia‌ یا LoCoRoCo و Patapon و .... بازی کنم! بازم درود به شرف آریایی PSP که اگه هیچ رقمه در حد DS نبود، اما حداقل بازی های فوق جالبی عین همینا و EchoChrom و... داشت! دست آخرم فروش خودشو کرد و با اینکه رقابت رو باخت اما یه کنسول کاملا پرفروش و موفق بود.

به نظر من اگه روزی سونی بخواد به فکر طراحی Vita 2‌ بیفته باید در درجه اول روی دیزاین خود کنسول یه تجدید نظر اساسی بکنه! باید یه کنسولی بسازن که از اساس یه تجربه متفاوت از موبایل هارو ارایه بده. اگه اینکارو درست انجام بدن در درجه اول بازی سازها ایده های خلاقانه به سرشون میزنه و بازی های جالبی میسازن و هم من مخاطب به همین دلایل علاقه مند به خرید کنسول میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر