تحلیل تریلر MGSV در 2015 E3

آیا با تئوری اسنیک و هیولای جدید درونش موافقید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    65
  • نظرسنجی بسته شده است .

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
[MENTION=47666]DarkErfan[/MENTION]

مرسی عرفان :D

در مورد اسکال فیس درست میگی این فقط یه تئوری که نقشش کم رنگ ِ یه تئوری و احتمالش هم زیاد اشتباه باشه، اما خب فکر می کنم اونطوری هم که بخوایم به عنوان باس فایت اصلی در نظرش بگیریم هم نیست، یعنی یه طورایی که انگار قرار اسنیک رو به بیراه بکشه و بعد کارش تموم بشه! نقشش در این حد ِ! گرچه تو اون تیجه گیری کلی تاکید بیشتر رو شخصیت بیگ باس و دو شخصیت ِ شدنش ِ و دو ناکامی دیگه در پایگاه جدیدش.

در مورد این عکسم درست، میگی هم این ممکن ِ گرچه خیلی احتمالش کمه، چون تریلرها چیز دیگه ای میگن، شاید منظور از این صحنه شباهت این دو نفر باشه، اتفاقی که در بچگی برای اسکال فیس افتاد و اتفاقی که باعث از بین رفتن پایگاه اسنیک و 9 سال کمایش شد، یه جورایی اگر دفت کنی هم رئیس کم جرف شده، یعنی دقیقاً همون چیزی که اسکال فیس بهش اشاره می کنه که می خواد ربشه همه زبان ها رو از دنیا برداره، شاید هم این ضحنه داره شیطان درون اسنیک رو به نحو دیگه ای نشون میده.

خلاصه اینکه واقعاً کوجیما جوری این تریلر رو کارگردانی کرده که میشه ساعت ها در موردش بحث کرد آخرشم به هیچ جایی نرسید!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
تحلیل مثل همیشه موشکافانه و عالی بود. کلاً خیلی مقالات رو تا ته نمی‌خونم اما وقتی به این مقاله‌ها می‌رسه تا آخرش رو می‌خونم.
درباره‌ی بخش آخر تریلر که Eli و اون شخصی که فکر می‌کنیم سالید اسنیک هست رو نشون می‌ده من این‌طور فکر نمی‌کنم. آخه صورت‌هاشون دقیقاً شبیه بهم دیگه‌ست. فکر می‌کنم اون یارو Decoy Octopus باشه. البته بیش‌تر می‌خوره سایکو مانتیس باشه چون اونم قدرت اینکه کاری کنه که شخص تصور کنه این یکی دیگه‌ست. نکته‌ی جالب اون کلاهی هست که رو سمت چپ شونه‌ی Eli هست. سایکو مانتیس هم تو این تریلر دقیقاً همون سمت یه کلاهی به همون شکل به لباس وصله! فکر می‌کنم یه اشاره‌ای به همین سایکو مانتیس داشته باشه این صحنه. ولی در کل از حضور سالید اسنیک تو این نسخه خیلی هم استقبال می‌شه.
یه نکته‌ی دیگه بگم که اگه اشتباه نکنم توی MGS1 لیکوئید به سالید اسنیک می‌گه بالاخره بعد از 30 سال هم دیگر رو مقالات کردیم؛ یعنی احتمال این‌که تو این نسخه ببینیم این دو تا با هم روبه‌رو می‌شن تقریباً صفره. حالا شایدم به قول شما اینم یکی از اون تغییرات داستانی‌ای باشه که کوجیما گفته.
بعد از اون صحنه هم که بیگ‌باس/کیفر می‌گه Les Enfants Terribles، Zero Called It باید بگم اوج صدای کیفر بود. این قسمت قشنگ غم نبود دیوید هیتر رو از ذهنم پاک کرد. فوق‌العاده گفتش. :D

سپاس از شما

در مورد اِلی و سالید اسنیک من خودم به شخص ِ فکر می کنم اون یکی سالید اسنیک باشه و چون واقعاً کلون های شبیه به هم هستند این در مورد شباهتشون و البته اینا نظر شخصی ِ ولی خب احتمال اینکه نباشه و به قول شما Decoy Octopus باشه خیلی زیادِ گرچه بازم فکر می کنم دیگه کوجیما این جور بازی ها رو زیاد انجام نمیده در یک نسخه مخصوصاً این نسخه که کاملاً با قبلی ها متفاوت ِ و به قول خودش واقعی تر شده! اما خب تنها راهش اینه که صبر کنیم ببینیم چی پیش میاد :D من زیاد وقت نکردم رو تئوری ها مختلف در مورد این صحنه و پاز کار کنم بخاطر وقت کم بیشتر تمرکزم روی نقش اسکال فیس و دو شخصیت ِ شدن بیگ باس بود.

در مورد گفتن کیفر ساترلند هم کاملاً موافقم، فوق العاده میگه این دیالوگ رو!

و یه نکته بگم! من احساس می کنم در این نسخه تنها کسی که تا آخرین لحظه به رئیس وفادار باشه، کوئیتِ! و تمام کسانی که اطراف رئیس هستند ( کاز و آسلات و .. ) اون رو به نحوی رها می کنن، حالا شاید به دلیل تغییر شخصیت و اینجور چیزها، اما کوئیت برخلاف دیالوگی که رئیس در تریلر TGS در قبال کوئیت گفت اما اون وفاداری خود را تا آخرین لحظه به رئیس نشون میده.

----------------------------

این عکس و امروز کوجیما ری توئیت کرد که باز هم یه جورایی نظریه اسنیک/هیولا یا شخصیت بی رحمش رو تایید می کنه. این نسخه خیلی باید مفاهیم فلسفی و عمیقی داشته باشه.

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
:dاین عکس منو یاد دوتا چیز انداخت:
1. نشان سازمان shadoloo تو سری street fighter:d
2. ّFaz Cry3: Blood Dragon:d

که در هیچ شرایطی هیچ ربطی به این بازی ندارن:))
--------------------------------------------------------------------------------

بگذریم...:d
به نظرم اونی که بقل دست امیلیه، خود سالیده گه مثلا بچگیاش موهاش طلایی بوده و بعدا مشکی شده! (چیز عجیبی نیست)
اگه کسی یادش باشه، تو نسخه اول، همه سالید رو با لیکوئید اشتباه میگرفتن (مثلا خود مریل) پس بازم شباهت این دوتا به هم چیز عجیبی نیست! اصلا این دوتا کلون بودن، اگه قیافه شون کپی هم نبود، باید تعجب میکردیم!

یه سوال از نویسنده دارم:
ممکنه اصلا ما سرکار باشیم و کلا دوتا اسنیک جدا تو بازی وجود داشته باشه؟
یکی بیگ باس باشه و یکی هم یه نفر دیگه، مثلا سالیدوس یا گری فاکس؟
راستش تاریخ تولد تولد سالیدوس رو نمیدونم و با این حساب میگم که از همه به BB شبیه تر بود و تو نسخه2 از همه پیرتر. ( یه جورایی مثلا بهش میخورد هم سن BB باشه)

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
من هیچکدوم از عناوین سری رو بازی نکردم
ولی این باعث نمیشه فن سری و این عنوان (V) نباشم
کلی از مقاله های انجمن از جمله شما رو خوندم
واقعا محشره این سری از لحاظ داستانی
دستت درد نکنه بابت زحماتت
---
نمیدونم چرا هر چی از این بازی میخونم بیشتر یاد فیلم Predestination میافتم : D

lo0ol

کاربر سایت
Aug 5, 2010
135
نام
رضا
بایت این تحلیل تشکر می کنم :bighug:

به برچسب روی نوار کاست توی تریلر دقت کردید ؟
همونی که جلوی آینه گذاشته ؟
"From the man who SOLD the World"
قالب این جمله براتون آشنا نیست ؟
عنوان سنگ قبر the Boss چیه ؟ l-)
"the man who SAVE the World"
البته امیدوارم درست نوشته باشم.
به تضاد توجه کنید.
خیلی معنا داره هاااااا...

بیگ باس نوار رو از کسی گرفته که دنیا رو فروخته در حالی که استادش (باس) دنیا رو نجات داده.
همین خودش خشم بیگ باس رو می تونه چند برابر کنه.
بماند که محتواش چی هست و خیلی مهمه...
اتفاقا اون رو گوش میکنه.
بس بسی هایپ شدیم و انتظار سخت تر...
هی نگا میکنم هی هایپ میشم :x

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
ممکنه اصلا ما سرکار باشیم و کلا دوتا اسنیک جدا تو بازی وجود داشته باشه؟

این سوال هایی که می پرسی شما جوابش نظز من ِ و ممکن چیزی غیر از این باشه
نه اصلاً قک نکنم همچین اتفاقی قرار باشه بیافته، دیگه اگه اینجوری باشه که بیگ باس فاکس باشه، اون این باشه، که دیگه کلاً بازی میشه کپی و پیست!

یکی بیگ باس باشه و یکی هم یه نفر دیگه، مثلا سالیدوس یا گری فاکس؟

به هیچ عنوان بازی به این پرخرجی و بزرگی با همچین داستانی اصلاً همچین اتفاقی نخواهد افتاد، شخصیت اصلی خود ِ بیگ باسِ، تمام.

راستش تاریخ تولد تولد سالیدوس رو نمیدونم و با این حساب میگم که از همه به BB شبیه تر بود و تو نسخه2 از همه پیرتر. ( یه جورایی مثلا بهش میخورد هم سن BB باشه)

سالیدوس تا اونچایی که یادمه رحمش با دوتا برادرهای دیگه تفاوت داره و یکسال فقط بزرگتر از برادرهاش اما خیلی زودتر سنش میگذره، مثلاً تو MGS2 می دیدیم که چفدر بزرگتر از برادرهای خودش بود و باز هم اگه خوب یادم باشه یادمه که یه زمانی هم تو جنگل های آفریقا خودش رو جای بیگ باس جا می زده البته در این زمان 1984.

یک سوال جریان پروژه چیه؟

پروژه ای که برادران اسنیک به صورت کلون سازه بدنیا می آیند.

-----------------

و از همه بچه ها بابت تشکرهاشون ممنون، خوشحالم که مورد قبولتون وافع شده مقاله. :)

آخرین ویرایش:

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
امید جان از مقاله بسیار لذت بردم . تحلیل بسیار زیبایی بود و تیز بینی تریلر و تحلیل جزئیات و چیدمان عالی حزئیات تریلرهای منتشر شده در کنار هم به زیباترین شکل صورت گرفت , خیلی ممنون :bighug: .

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
امید جان خسته نباشی. به معنای واقعی عالی بود. از تک تک جمله هات لذت بردم و اشتیاقم رو واسه بازی چند برابر کرد.
نمیدونم بعد اینکه این بازی بیاد، اشتیاقی واسه بازی های دیگه میمونه یا نه. امیدوارم که بمونه. بنظرم سری متالگیر در زمینه داستان سرایی و کاراکترها و کات سین ها با اختلاف زیاد از بقیه بازی ها جلوتره.
خداحافظی با این سری شاید تلخ ترین خداحافظی با یه دنیا و شخصیت هاش باشه.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646

یه نکته ای که از قلم انداختمش، در واقع بعضی نکات هستند که بعد از فرستادن مقاله بهشون می رسم، چون من این مقاله ها رو نهایت تو 3 روز جمع می کنم و زیاد وقت ندارم که کاملشون کنم، اونم در مورد اون تریلر داستانی ِ TGS ِ پارسال، همونی که کوئیت از هلیکوپتر می پره و میلر دستور میده که بکشیدنش! و آسلات میگه : میلر ! اون ( کوئیت ) رئیس رو نجات داده! و بعد رئیس میاد و پا در میونی میکنه! خب تا الان که چیز خاصی نشده اما خب شما به این عکس دقت کنید که در پست اول هم با توضیحات قرار دادم :

این صحنه ای که در بالا می بینید فکر می کنم همون قضیه ای باشه که آسلات به میلر گوش زَد می کنه، به این معنی که بعد از اتفاقات در مادربیس که در پست اول گفتم کوئیت و رئیس به هر حال یه جوری از مادر بیس فرار می کنند ( حتی کوئیت به شدت زخمی میشه، در واقع انگار بدنش سوخته، اشاره به اون صحنه ای که آتیش گرفته و یه نفر در حال سوختن ِ! احتمالاً اونجا هم کوئیت برای کمک به رئیس اون اتفاق براش میافته ) و بعد از رفتن از مادر بیس با سربازان اسکال فیس که به نام اسکال شناخته می شوند بر می خورند و اونجاست که کوئیت به رئیس کمک می کنه و یه جورایی از اون مهلکه نجانش میده

نتیجه این میشه که اون تریلر TGS بعد از این اتفاقات ِ و کل این اتفاقات همگی در اوایل بازی میافته.

----------------

نکته جالب تر البته برای خودم! :D اینه که من 3 سال واسه این بازی روزشماری می کنم و فقط باید رو PS4 خودم بازیش کنم! و فقط هم PS4 اما هنوز موفق به خریداریش نشدم! و می ترسم بازی منتشر بشه و نتونم تا مدتی بعد از انتشارش تجربه اش کنم :D :| که این یه جورایی واسم عین مرگ می مونه، خلاصه باید تلاشممو بکنم چون مثل خیلی از شماها صد در صد این بازی برام وان دِی هست. بازی که چه عرض کنم، مکتب!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر