من یک هیولا هستم!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
درود

مفالات مرتبط با سری متال گیر و MGSV که به درک بهتر داستان و آشنایی با این فرانچایز به شما کمک می کند:
لیست تمامی مقالات مرتبط با سری Metal Gear Solid

9 سال در یک اتاق در یک بیمارستان دورافتاده آرام جایی است که سال های سال از بزرگترین سرباز تاریخ نگهداری می شود، اما وقتِ برخواستن رسیده، رئیس بزرگ چشمان خود را به آهستگی باز می کند، پرستاری که مسئول نگهداری و چک کردن رئیس است متوجه تکان خوردن چشمان اش می شود و با دقت بیشتری نگاه می کند، یه یک باره جا می خورد و دَوان دَوان به سمت بیرون می رود تا دکتر رئیس را از این اتفاق باخبر کند، اتفاقی که در آینده بازتاب خوبی نخواهد داشت، در این حین رئیس بزرگ سعی می کند چشمان خود را باز کند، اما چشمانی که 9 سال نور را ندیده اند حداقل به مقدار زمانی بیشتر از یک خواب معمولی برای عادت کردن به نور نیاز دارند، رئیس دست چپ خود را به بالا می آورد تا با آن از تابش مستقیم نورهای اتاق به چشمانش جلوگیری کند، اما شوکه می شود! او دست چپ خود را از ساعد از دست داده و بجای آن یک دست مصنوعی و ساده به شکل دستان کاپیتان های دزدان دریایی در دست دارد، رئیس حتی به یاد ندارد که چطور دستش را از دست داده! اصلاً به یاد ندارد که چه اتفاقی برای او افتاده، کمای 9 ساله رئیس او را بسیاز ضعیف و حافظه ی او را به شدت مورد آسیب قرار داده در حالی که شاید خودش را هم هنوز نشناخته باشد.

اختلالی که در حافظه و مغز رخ داده بسیاز وسیع است شاید اگر یه انسان عادی به 9 سال کما می رفت هیچ وقت نمی توانست به شرایط عادی بازگردد، اما رئیس خیلی به موقع از کما بیدار می شود و همین عواقب کمای 9 ساله باعث می شود ناخواسته گذشته های خود را در زمان حال ببیند، به یکباره اتاق بیمارستان برای او شبیه به میدان جنگ با The Boss می شود طوری که تشخیص اینکه آیا آنها واقعی هستند یا خیر بسیار سخت می شود، حتی وقتی رئیس خودش هم اراده مغز و چیزهایی که می بیند را ندارد باز هم این The Boss است که به سراغ او می آید ( اشاره به گلبرگ هایی که در نبرد با The Boss ذر هوا معلق بودند )، شاید این موضوع باعث بشود تا رئیس زودتر بلند شود و جهان را بار دیگر شوکه کند.

دکتر او به بالای سر او می آید و در مورد اینکه او چکونه به اینجا آورده شده صحبت می کند، اما او هم نمی داند که چه اتفاقی باعث شده تا رئیس را به این بیمارستان بیاورند! فقط با یک جمله رئیس را شوکه می کند : "تو 9 ساله که در کما هستی"، رئیس باورش نمی شود! برای اون حتی 1 ثانیه هم نگذشته! او چشمانش را بسته و بلافاصله باز کرده و حالا می فهمد 9 سال است که در کماست و بخاطر همین 9 سال توان صحبت کردن و تکان خوردن هم ندارد او شاید شبیه به یک نوزادی باشد که تازه به دنیا آمده! رئیس سعی می کند به یاد بیاورد که چه اتفاقی افتاده که به اینجا آمده، اما هیچ چیزی از گذشته اش به یاد ندارد حتی هنوز اسم خود را هم به یاد ندارد!

چند روزی می گذرد و رئیس همچنان بر روی تخت بیمارستان است شاید هنوز شبیه یک نوزادی است که چشم به جهان باز کرده! مدتها طول خواهید کشید تا رئیس به خودش بیاید و شاید در بعضی موارد هیچ وقت نتواند به توانایی گذشته خودش بازگردد. خبر در همه جا پخش می شود خبر اینکه بزرگترین سرباز تاریخ زنده است و در بیمارستانی از او نگهداری می شود بدون آنکه مشخص باشد چه اتفاقی برایش افتاده و اینکه چه کسی او را به صورت پنهانی به این بیمارستان منتقل کرده است، تا روزی که او بهوش بیاید تمام دنیا و حتی دشمنانش فکر می کردند از دست این سرباز افسانه ای راحت شده اند اما حالا خبر زنده ماندش و بازگشتت پس از 9 سال در همه جا پخش شده است.
شب موعود فرا رسید شبی که تمام دشمنان رئیس یا بهتر است بگویم تمام دنیا قصد کشتن او را دارند آنها حتی از رئیسی که 9 سال به کما رفته و یک دست خود را از دست داده هم می هراسند و قصد دارند کار را یکسره کنند تا خیال خودشان هم راحت باشد، به هر حال در این 9 سال آنها توانسته اند ژن های رئیس را برای ایجاد سربازانی برای خود استفاده کنند و دیگر نیازی به رئیس نداشتند همینطور هراس از بپاخواستن رئیس و انتقام هم باعث این حمله به بیمارستان میشد، آیا اینکه آنها میهن پرستان بودند و یا گروه XOF رازی است که بعد از انتشار فانتوم پین مشخص خواهد شد.

بگذارید این نسخه را برایتان خلاصه کنم:
شما بخاطر یک راز بزرگ فانتوم پین را به اتمام خواهید رساند، تنها دلیل شما همین است! آن هم چیزی است که در ابتدای آن رخ داده! اتفاقی که باعث به کما رفتن رئیس می شود
! دنبال چبر عجیب غریبی نباشید!

این رازی است که خود رئیس هم از آن بی خبر است، بخاطر کمای 9 ساله حافظه اش سخت آسیب دیده که اگر هم ترمیم شود به زمان نیاز دارد و حتی فلش بک هایی به گذشته می زند، بدنش ضعیف شده به سختی می تواند حرف بزند و باید مدتی را بگذارند تا به مرور زمان اتفاقاتی که برایش افتاد را مانند پازل کنار هم قرار دهد تا در انتها با چیدن حافظه از دسته رفته اش و مرتب کردن آنها پرده از اتفاقی که منجر به کمایش شده بردارد.
در همین حین شما بازی را به همراهی رئیس انجام می دهید شاید با کسانی باشید که در انتها متوجه شوید آنها مسئول به کما رفتن رئیس بودند، این فلش بک ها و این یادآوری ها در طول بازی ممکن است بهم ریخته باشد و برای همین است که کوجیما تاکید دارد فانتوم پین حاوی پازل های زیادی است که با چیده شدنش کنار هم مشخص خواهد شد که چه اتفاقی افتاده است! همین اتفاق و فلش بک ها و صحنه های نامرتبی که رئیس به یاد خواهد آورد ممکن است منظور صحبت های کوجیما باشد و این اتفاقات ( کما و عواقبش مانند، از دست دادن حافظه، تداخل در حافظه و دیدن گذشته در زمان حال و .. ) باعث بوجود آمدن صحنه های رازآلود و حتی دیدن The Boss و تمامی گذشته رئیس و تمام شخصیت های فرانچایز متال گیر سالید در موتور قدرتمند فاکس انجین می شود.

ما در فانتوم پین با رئیس بزرگ همراه خواهیم بود، از زمان بیدار شدن از کما تا فرار از بیمارستان و حتی ساخت پایگاه جدید، سعی در جمع کردن سربازهای جدید، ماموریت های جانبی، نجات کاز و ... و بعد از بدست آوردن قدرت گذشته اقدام به انتفام از سایفر، که در این مورد بازیکنان به احتمال زیاد کمی با رئیس بزرگ تفاوت نظر داشته باشیم! ما می دانیم که سایفر باعث نابودی سازمان رئیس و کاز نبود بلکه یک سازمان کوچک به نام XOF با ریاست اسکال فیس باعث و بانی از بین رفتن پایگاه رئیس بوده، اما چرا هیدئو کوجیما طوری این سناریو را طراحی کرده که ما از هویت حمله کنندگان به مادر بیس در جریانات گراند زیرو خبر داشته باشیم؟ اما بیگ باس نه! شاید برای فریب ما و شاید هم به یک دلیل دیگر که آن هم در آینده مشخص خواهد شد. حتی امکان دارد که محرک ارگان اسکال فیس و حمله به بیگ باس زیر سر خود سایفر باشد مانند اتفاقات و نقشه هایی که خود میهن پرستان در نسخه های قبلی برای نابودی به ظاهر خودشان می کشیدند اما در اصل هدفش چیز دیگری بود، به هر حال این نکته که ما از این موضوع اطلاع داریم ولی رئیس خیر تنها تفاوت ما با رئیس در فانتوم پین است، کلید این معما در این نسخه صحنه هایی از حادثه کماست که شاید به مرور و به صورت نامرتبط و تکه تکه در حین انجام ماموریت ها در فانتوم پین تا به انتها به یاد رئیس بیافتد و این ها در انتها در کنار هم قرار بگیرند و راز بزرگ که این اتفاقات در اصل زیر سر چه کسی است فاش شود.

پس نتیجه این میشود که به هیچ عنوان منتظر دیدن صحنه به کما رفتن رئیس در ابتدای فانتوم پین نباشید چون این اتفاق و دلیلش بزرگترین راز فانتوم پین است که برای پاسخ آن باید پا به پای رئیس حرکت کنید، به یاد بیاورید، بجنگید، شکست بخورید، گریه کنید و ... برای همین است که در این نسخه شما همه چیز را با رئیس شریک خواهید بود و خواهید فهمید چه بلایی بر سر سرباز اسطوره ای تاریخ میافتند که در سال های بعد تبدیل به یک آدم دیگر خواهد شد. باید منتظر رازها و فلش بک های فوق العاده در این نسخه باشیم، فلش بک هایی با موتور فاکس انجین که شاید مو بر بدن شما راست کند، صحنه های نا مفهمومی از اتفاقانی که قبل از کما افتاده، هر چه به پایان فانتوم پین نزدیک تر شویم فضای این بازی رازآلود تر خواهد شد و در انتها تمام گره ها به یکباره باز خواهند شد و آن زمان، زمانی است که هیدئو کوجیما شما رو شکفت زده خواهد کرد.

حالا فکر کنید رئیس بعد از دست دادن آن پایگاهی که با زحمت و خون های زیادی ساخته را از دست داده، 9 سال به کما رفته و تقریباً تمامی اطرافیانش کشته و یا مفقود شده اند، آیا باز هم توان یک شکست دیگر را دارد؟ آیا امکان دارد در فانتوم پین راه اشتباهی را در پیش بگیرید؟ اگر چنین اتفاقی بیافتد و اگر باز هم بازیچه دست دیگران قرار بگیرد و حتی باز هم پایگاهش را از دست بدهد چه خواهد شد؟ رئیس در فانتوم پین ساکت و کم حرف است به مانند یک کوه آتشفشان، آیا این کوه آتشفشان در انتها منفجر خواهد شد؟ آیا توان قبول این اتفاق دوباره را دارد؟ اصلاً همچین اتفاقی خواهد افتاد؟ چه می شود؟ برای فهمیدن این موضوع و همراهی با رئیس بزرگمان باید تا 13 شهریور صبر کنیم. فقط صبر ..

حمله به بیمارستان
به بیمارستان حمله می شود و تنها هدف این حمله کشته شدن رئیس است، اینکه کسانی که در این حین به فرار رئیس کمک می کنند آیا غریزه او و ساخته های ذهن او هستند و یا واقعی چیزی است که بعد از انتشار بازی مشخص خواهد شد، اما می توانم بگویم معز انسان در شرایط حساس می تواند تصویرسازی های انجام دهد که دقیقاً شبیه به واقعیت باشد، بگذارید یک مثال بزنم و بعد به ادامه صحبتم ادامه خواهم داد:

این داستان واقعی است:
فردی برای تفریح به کویر می رود، بنا به دلایلی ماشینش خراب می شود و او چندین روز بدون آب و غذا می ماند و تصمیم می گیرد با پای پیاده به سمت جاده برود در حالی که از بی آبی بدنش در حال بیهوش شدن و مرگ است! مغزش سعی می کند به او امیدی بدهد تا برای زنده ماندن بجنگد و تصویری از ماشینش را در فاصله یک کیلومتری اش نشان می دهد تا بتواند به او امیدی بدهد برای ادامه حرکتش و زنده ماندنش، جدا از این داستان نرخ فریم ریت چشم انسان در مواقع حساس می تواند به 90 فریم در ثانیه برسد، البته فقط در شرایطی که جان انسان در خطر باشد.
این داستان نشان می دهد شاید تمامی اتفاقات بیمارستان و دیده های رئیس، مانند ولگین در آتش ( مانعی برای نرفتن رئیس به آسانسوری که در حال انفجار است ) والی که هلیکوپتر را می بلعد! و .. واقعی باشد یا نباشد! اما این احتمال زیاد است که یکسری از اتفاقات غریزه و قدرت ذهنی و مغزی رئیس بزرگ باشد که به دادش می رسد و دیدن ولگین و پخش شدن گرده های گل در ابتدای خارج شدن رئیس از کما نشان از بهم ریختگی حافظه رئیس باشد که در این حین به او کمک می کند تا بتواند زنده بماند.

بگذارید کمی در مورد کما، ضربه مغزی و عواقبش به صورت عملی صحبت کنیم، تکه صحبت هایی که در زیر می بینید از چندین سایت معتبر در مورد کما و مرگ مغزی است.

ضربه مغزی و حافظه فرد
ضربه وارده به هر قسمت مغز می تواند ذخیره و بازیابی اطلاعاتی را تخریب کند، یعنی فرد برای مدتی حافظه اش را از دست می دهد.
به همین خاطر فردی که دچار ضربه مغزی شده، مثلا روز تولد و آنچه که برای صبحانه خورده و یا تصادفی که منجر به این حادثه شده است را به یاد نمی آورد.
بعد از ضربه مغزی، از دست دادن حافظه طبیعی است، اما این مشکل دائمی نیست و برطرف می گردد.
اما اگر ضربه مغزی شدید باشد، مدت طولانی زمان می برد تا حافظه دوباره برگردد.

نکته نویسنده مقاله: اشاره به اتفاق کما و اتفاقاتی که برای رئیس قبل از کما و حادثه ای که باعث به کما رفتن رئیس می شود و حافظه ای که ممکن است به شدت بهم ریخته است.

ضربه مغزی و تغییر خلق و خو
بعد از آسیب مغزی ممکن است حال خوبی نداشته باشید.
بیش از نصف افرادی که دچار ضربه مغزی می شوند، حالت هایی مانند افسردگی، غمگینی و بی خوابی را تجربه می کنند.
برخی از این افراد دارای نوسانات خلقی می شوند، مثلا: مدتی می خندند و سپس گریه می کنند.
برخی دیگر، دچار عصبانیت و اضطراب می شوند.
اگر نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید، برای درمان نزد پزشک روید.

اثرات درازمدت ضربه مغزی
ضربه مغزی شدید می تواند بر زندگی شما تاثیر داشته باشد.
سخت فکر کردن، سخت حرکت کردن و عدم کنترل احساسات ممکن است رخ دهند.
شواهدی نشان می دهد افراد دچار ضربه مغزی، ممکن است در سنین بالاتر دچار آلزایمر، پارکینسون و دیگر اختلالات مغزی شوند.
نکته نویسنده: کم حرفی رئیس، درون گرایی و حتی تغییراتی که ما بعد از انتشار بازی متوجه آن خواهیم شد اثرات کما و حتی ضربه ای است که با یک شاخ بر روی سر رئیس جا خوش کرده است، تغییر رنگ چشم ها در بعضی مواقع، تغییر اخلاق و تمامی این ها چیز های است که هیدئو کوجیما می تواند با یک کمای 9 ساله و زخم های عمیق توجیه اش کند، من به شما پیشنهاد می کنم که خودتان را آماده کنید، این رئیسی که خواهید دید با رئیسی که می شناسید و در تمام نسخه های قبلی دیده اید متفاوت است، او دیگر رئیس بزرگ نیست او یک هیولاست! یادتان نرود که رئیس بزرگ در تریلر E3 و در انتهای چه جمله ای بر زبان آورد، آن را فراموش نکنید:

..I'm Already A Demon

کپی با ذکر منبع و نویسنده مجاز است
نویسنده: امید درکه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ( Layken )

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
امید جان مقاله ات مثل همیشه عالی بود و از خوندنش لذت بردم و طبق معمول انتظار واسه اومدن این بازی سخت تر میشه واسم.
این بازی میتونه پایان بسیار باشکوهی باشه واسه سری متال گیر که توسط کوجیما ساخته شده و مطمئنا تا سال های سال تو یاد و خاطره ها میمونه.

bahar321123

کاربر سایت
Jun 9, 2013
84
نام
Billy
7lbne88fjr035i89mmi6.gif

merC

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
Phantom Pain : It's the worst kind of pain I've known
ممنون امید عزیز، عالی، عالی بود ! هنوز هم باورم نمیشه که چندماه دیگه، قراره یکی از بهترین فرنچایزهایی که همیشه تو داستان سرایی تک بوده، رو تجربه کنم ! حالا وقتی توقعاتمون رو دوبرابر میکنیم، میبینیم که داستان سرایی بازی، بعلاوه تمامی المان های بازی، یه چیزی فراتر از بازی تبدیل شدن، دیگه واقعا نمیشه چیزی گفت..:d
------------
vwzqqmym6ewhk19962y9.jpg

یه حسی بهم میگه (البته از همون نمایش E3 همه چیز مشخص بود..) از لحاظ احساسات و شخصیت پردازی، ملموس ترین بازی و عنوانی هست که تا بحال ساخته شده، هر چقدر فکر میکنم، نمیتونم عنوان دیگه ای پیدا کنم که انقدر خوب و مرغوب ساخته و پرداخته شده باشه..:-o:d لامصب خیلی مشتاقم که این صحنه فریاد کشیدن رئیس بزرگ رو توی مانیتور خودم با چشمای خودم مشاهده کنم ! :( احتمال زیاد از اول تا آخر بازی، تمامی موهای بدنمون سیخ خواهد بود، lol !
و اما اینم جواب سوالی که از Christopher Randolph دوبلور شخصیت Huey در فانتوم پین پرسیدن:
Christopher then got asked if there were any controversial elements in the story, and if there were things that have shocked him or made him uncomfortable. “Yeah.” Christopher said. “There’s a couple of things that are really… I would say: graphically shocking.”
زمانی که ازش در رابطه با المان های نو و جدید این نسخه از سری پرسیدن، جواب خیلی باحالی داده: graphically shocking :d از لحاظ بصری و فنّی البته در داستان سرایی، فکر کنم قطعا شاخ ترین بازی سال میشه، شک نکنین !
پ.ن: Can't Wait#

____
برای دیدن اون فریاد همین الان هم می تونی اقدام کنی، البته با صداپیشه ژاپنی! فقط لازمه از 2:15 به بعد این ویدیو رو ببینید:
نه منظور رو بد رسوندم مث اینکه.. :d میخواستم بگم اون صحنه چه اتفاقاتی رخ داده که شده اون صحنه..تماشای صرف و خالی که دیگه چیزی رو مشخص نمیکنه امیدجان. کلا انتظار سخت شده..

آخرین ویرایش:

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود
سلام دستت درد نکنه داش امید مثل مقاله های قبلی عالی بود.
میدونم خیلی زوده ولی خدایی صبرم دیگه برای اومدن بازی تموم شده اخه با این بازی زندگی کردیم هر جا خبری ازش میبینم هر جند تکراری بازم از اول تا اخرشو با تحلیل همون سایت میخونم .
بازم تشکر امد جان.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
لامصب خیلی مشتاقم که این صحنه فریاد کشیدن رئیس بزرگ رو توی مانیتور خودم با چشمای خودم مشاهده کنم !

برای دیدن اون فریاد همین الان هم می تونی اقدام کنی، البته با صداپیشه ژاپنی! فقط لازمه از 2:15 به بعد این ویدیو رو ببینید:

watch?v=ZnNUF8TF5Ow

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
Thank you soooooooo much.

ببخشید.
من این سری رو به کل بازی نکردم.
کدوم قسمتها حتما لازمه که بازی کنم. برای فهمیدن کل داستان منظورمه.
سپاس

saeed hs

کاربر سایت
May 21, 2015
539
نام
سید سعید
اقا دمت گرم در حین خوندن همش استرس این داشتم که کی تموم میشه , اصلا دلم نمی خواست تموم شه :d
بازم میگم عالی بود من جایه کوجی بودم داستان سری بعد رو با همکاریت می نوشتم :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر