Star Ocean 5 برای PS3 و PS4 معرفی شد

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
onmlhsdfxcpc3maoi2qw.png

به لطف آخرین شماره مجله فامیتسو، سورپرایز SE که قرار بود فردا مشخص شود بار دیگر لو رفت. Star Ocean: Integrity and Faithlessness عنوان کامل پنجمین نسخه از سری Star Ocean میباشد که امروز برای کنسول های PS3 و PS4 معرفی شد. سازنده این نسخه Tri-Ace بوده و شرکت Square Enix نیز وظیفه انتشار آن را برعهده خواهد داشت. هنوز تاریخ انتشار و اطلاعات دیگری از این عنوان منتشر نشده اما میتوان انتظار داشت که به زودی خبرهای بیشتری در موردش شنید.

Update:
اولین اطلاعات، مصاحبه و تصاویر از مجله فامیتسو منتشر شدند که پایینتر براتون قرارش میدم:.

بخشی از مصاحبه با Kobayashi تهیه کننده این عنوان:
من با این باور که Star Ocean لیاقت ریسک کردن زندگی و میراثم رو داره تصمیم گرفتم تا با تغییر شغلم (از مارکتینگ بازیها در SE) نقش تهیه کنندگی (این سری) رو ایفا کنم.
او ادامه داد:
برای Star Ocean 5 من میخوام این عنوان به صورت آشکارا از Star Ocean 3 الهام گیری کنه و اسانس و پایه اش رو از اون نسخه بدست بیاره.

علاوه بر Kobayashi همچنین فایمتسو مصاحبه ای با Ogawa کارگردان و Gotanda برنامه نویس ارشد این عنون داشته که در ادامه میتونید بخش هاییش رو بخونید.

در مورد اسم بازی:
Gotanda : معانی زیادی پشت اسم بازی ("راستی و بی ایمانی") وجود داره که به نظرم وقتی بازی رو تموم کنید متوجه این موضوع میشید.

Kobayashi: هدف Star Ocean 5 برگردوندن حس اعتماد به هوادارای قدیمیه سریه. شباهت لوگوی بازی به Star Ocean 3 هم به همین دلیله.

در مورد مبارزات:
Ogawa: مبارزات عادی مثل نسخه های قبلی سری هستند که بازیکن به صورت یک-به-یک با دشمن مبارزه میکنه. ولی از اون سمت، در مبارزات با باس ها تمامی افراد گروه روبروی باس قرار میگیرند، که حسی تازه و لذت بخش برای بازیکن ایجاد میکنه.

در مورد آینده سری:
Kobayashi: من دوست دارم همینطوری به ساخت اینجوری بازیها ادامه بدم. در انتها، و پایان کار، امیدواریم تونسته باشیم بازیی رو عرضه کنیم که بتونه هم هوادارای قدیمی و هم هوادارای جدید رو به خودش جذب کنه.

Star Ocean 5 بر اساس سخت افزار PS3 ساخته شده و قرار است برای PS4 نیز پورت شود. SE همچنین به استفاده از قابلیت Share کنسول PS4 در این عنوان نیز فکر میکند.

به گفته تهیه کننده این عنوان، آنها به ساخت و عرضه DLC داستانی یا عرضه یک "نسخه کاملتر" (Complete Edition) و عرضه آن پس از انتشار نسخه اصلی و اولیه فکر نمیکنند. Kobayashi در این مورد میگوید:
من واقعا نمیخوام کاری با این عنوان انجام بدم که حتی ذره ای باعث ناراحتی هوادارا بشه.

در حال حاضر 30% از پروسه ساخت بازی تکمیل شده است.

تصاویر و اسکن های مجله فامیتسو:

Update 2:

خب اطلاعات بیشتری از مجله فامیتسو لیک شده. بازی قراره در سیاره غیر متمدن Feycreed که 6 هزار سال نوری با زمان فاصله داره اتفاق بیوفته.

شخصیت هایی که تا الان معرفی شدند:

• Fidel Camus (صداگذار: Kaito Ishikawa) - شخصیت اصلی بازی. Fidel در شمشیر زنی تخصص داره و از نظم دهکده مراقبت میکنه.
  • Miki Sorvesta (صدا گذار: Nao Toyama) - شخصیت زن اصلی. Miki دوست دوران بچگی Fidel ـه و اون رو مثل یه برادر بزرگتر دوست داره.
  • Lila (صداگذار: نامشخص) - دختری که هم خاطرات و هم احساساتش رو از دست داده.

همچنین در عکس های مجله میشه یه شمشیرزن بلوند و یه جادوگر مو آبی رو دید که در مبارزات شرکت میکنند.

مبارزات بدون وقفه و به صورت Real Time خواهند بود. بسته به فاصله شما با دشمن ضربه تون تغییر میکنه و همچنین با زدن دکمه های به صورت متوالی میتونید چندضربه ای (Combo) اجرا کنید. علاوه بر اون در کنار Event های همیشگی، "Event های بدون وقفه" مثل حمله دشمن به شما نیز در بازی وجود داره. اگه دشمنا در طول این حملات بتونند افراد شما رو دستگیر کنند، نتایج (و عواقب) متفاوتی به وجود خواهد آمد.

اینم اطلاعات کلی در مورد سازنده ها:

• سازنده: Tri-Ace
  • طراح شخصیت: Akira "Akiman" Yasuda
  • تهیه کننده: Shuichi Kobayashi
  • کارگردان: Hiroshi Ogawa
  • برنامه نویس ارشد: Yoshiharu Gotanda

Update 3:

طبق تقویم فضایی بازی در سال 537 اتفاق میوفته پس بین نسخه 2 و 3 قرار میگیره. Gravity Warp در سیاره زمین ساخته شده.

اطلاعات بیشتر از شخصیت ها:

• Fidel - توانایی های شمشیرزنیش رو از پدرش بدست آورده، کسی که برجسته ترین شمشیرزن پادشاهیه Lesliaـست. Fidel شخصیت آرومیه و به همراهانش اهمیت میده.
  • Miki - قابلیت شفا دادن رو داره. اون یه شخصیت بانمک، دوست داشتنی و پرخوره. Miki تنها شخصیتیه که طراحیش توسط Akiman صورت نگرفته و خود اعضای استدیو طراحی های آزمایشی روی اون انجام دادن.

جزییات دیگه ای از مبارزات:

• Event ها مستقیما به مبارزات تبدیل میشن
  • بازیکن میتونه بین شخصیت ها سوویچ کنه و جابجا بشه
  • الگوی حملات و توانایی ها بشدت افزایش پیدا کردن
  • توانایی ها بسته به فاصله ای که ازشون استفاده میکنید اثرات متفاوتی دارن و همچنین میشه ازشون توی کمبوها استفاده کرد.

منبع

طبیعتا تاپیک با انتشار اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

آخرین ویرایش:

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
بعد از این همه مدت انتظار بازی برروی سخت افزار PS3 ساخته میشه دمتون گرم واقعا!!!
نمیخوان این نسل قبل رو رها کنند؟!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
تاپیک با اطلاعات جدید آپدیت شد.

بعد از این همه مدت انتظار بازی برروی سخت افزار PS3 ساخته میشه دمتون گرم واقعا!!!

باز باید خدا رو شکر کنیم که حداقل بازی رو برای PS4 هم پورت میکنند. نسل قبل که تا مدت ها خیلی از بازیا فقط انحصاری PS2 بودن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
به به :x البته تو آش ماس مشخص بود Star Ocean هست اون تبلیغات و این حرفها ولی خب خدا رو شکر که واقعا خودش بود و ترول مرول در کار نبود :D

من از نسخه نسل قبل لذت بردم و خدا رو شکر بازم خود Tri-Ace داره میسازتش و مطمئنا چیز خوبی میشه :D بازی کلا کمی هم سلیقه ای هست :D

دم اسکوار گرم که شدید این روز ها داره کولاک میکنه :D

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775

حالا چیز به درد بخوری هم نیستا! . کلیشه های مزخرف ژاپنی بیداد میکنه ( شمشیر دراز، چشای درشت و اشک بار، تین ایج های فوق العاده زیبا، محیط های باز و پر از NPC ، و از همه مهم تر فاجعه بار ترین سیستم مبارزاتی کل تاریخ بازی های رایانه ای!)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
به به! چقدر خوب که میخوان SO4 رو کلا نادیده بگیرن و در عوض رو شماره سوم متمرکز بشن! فنای SO میدونن SO3 تو چه وضعی تموم شد و داستانو کجا رها کرد اما متاسفانه چون SO4 قرار بود واسه 360 بیاد به ناچار یه داستان جدید شروع کردن... اما الان بهترین فرصت برای ادامه واقعی SO هست! گرافیکش اصلا مهم نیست برام، امیدوارم داستان و گیم پلیش یه SO واقعی باشه!

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
حالا چیز به درد بخوری هم نیستا! . کلیشه های مزخرف ژاپنی بیداد میکنه ( شمشیر دراز، چشای درشت و اشک بار، تین ایج های فوق العاده زیبا، محیط های باز و پر از NPC ، و از همه مهم تر فاجعه بار ترین سیستم مبارزاتی کل تاریخ بازی های رایانه ای!)

از همه دوستان خواهش میکنم برای پست ایشون جوابی ارسال نکنید.

Don't feed trolls

- - -ویرایش - - -

به به! چقدر خوب که میخوان SO4 رو کلا نادیده بگیرن و در عوض رو شماره سوم متمرکز بشن! فنای SO میدونن SO3 تو چه وضعی تموم شد و داستانو کجا رها کرد اما متاسفانه چون SO4 قرار بود واسه 360 بیاد به ناچار یه داستان جدید شروع کردن... اما الان بهترین فرصت برای ادامه واقعی SO هست! گرافیکش اصلا مهم نیست برام، امیدوارم داستان و گیم پلیش یه SO واقعی باشه!

ماکان یه توضیحی، نوشته ای، مقاله ای چیزی نداری از داستان های نسخه های قبل؟ :D من فقط نسل قبلی رو بازی کردم که تو میگی ریبوت و این حرفها بوده :D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
یعنی وضعیت بازیای SE از این بهتر نمیشه

Final Fantasy XV

Star Ocean

Kingdom Hearts III

و . . .

تازه گفتن اطلاعات جدید از KH 3 هم میخوان بدن که مادر بگرید :d

تا الان خفن ترین پروژه های بازی رو تا الان SE داره

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان

از همه دوستان خواهش میکنم برای پست ایشون جوابی ارسال نکنید.

Don't feed trolls

- - -ویرایش - - -

ماکان یه توضیحی، نوشته ای، مقاله ای چیزی نداری از داستان های نسخه های قبل؟ :D من فقط نسل قبلی رو بازی کردم که تو میگی ریبوت و این حرفها بوده :D

من قبلا یه تاریخچه خوب و کامل از سری SO واسه تحریریه نوشتم. یادمه توش در مورد داستان هم توضیح کامل و خوبی داده بودم. چون میدونی، استار اوشن یه داستان فلسفی تو مایه های ماتریکس داشت که تو شماره سوم به اوج میرسه.

حالا باز در اسرع وقت دوباره میرم سراغش یه چیز جدید و آپدیت شده مینویسم. حیفه در مورد داستان SO3 صحبت نکرد!

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
چرا خبری از نسخه های xbox نیست قرار نیست عرضه بشه ؟

احتمالش نمیشه گفت صفره (با اینکه خیلییییی کمه)

ولی ممکنه (اون 0.000001 درصد) وقتی که برا غرب معرفیش کنن کنسول مایکر هم توش باشه چون الان بازی هایی هستن که تو ژاپن فقط رو کنسولای سونی میاد اما تو ریلیز غربش برا کنسول مایکرسافت هم میاد

چون برا خودشونم کار احمقانه ایه که تو ژاپن مثلا رو ONE بدن رو PS4 هم بدن :d

البته الان که فکرشو میکنم غیر ممکنه :d بازی 30 درصدش ساخته شده

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
تو گف یکی یه تاپیک باحالی زده که آیا SE داره برمیگرده به دوران خفنش؟

لیست بازیایی که از 2014 تا الان معرفی شدن :

Bravely Second

Final Fantasy X/X-2 HD for PS4

SaGa 2015

Star Ocean 5

Final Fantasy Type-0 HD

Dragon Quest Heroes

Dragon Quest Heroes II

Kingdom Heart II.5 HD

تازه 2 عنوان خفن ترین کاراش هم که حساب کنیم Kingdom Hearts III و Final Fantasy XV هم به لیست اضافه میشه (هرچند اینا 2013 معرفی شدن)

دیگه لیست بهتر از این نمیشه :d

از اونورم شعبه غرب SE اینارو معرفی کرده:

Tomb Raider

Just Cause 3

Deus Ex Mankind Divided

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر