PlayStation برای کریسمس چه برنامه ای دارد ؟

PoPEye

کاربر سایت
Jul 5, 2014
626
نام
ایمان
PS4 تاکنون شرایط بسیار خوبی داشته است، و اخیر با انتشار Bloodborne به این وضعیت خوبِ خود ادامه داده است. اما مسئله جای دیگری است، باتوجه به تاخیر عنوان بزرگ Naughty dog یعنی Uncharted 4 تا سال 2016، سونی در حال حاضر هیچ معرفی رسمی از عناوین استدیو های First-party خود برای تعطیلات اخر سال میلادی که دوره بسیار مهمی به شمار می اید نداشته است.

gois89q3z8ino6g0vp1n.jpg

سونی میتواند در E3 یک بازی بزرگ از طرف استدیو های First-party خود برای تعطیلات کریسمس معرفی کند، در واقع چه عنوانی میتواند برای این زمان حاضر باشد؟ Guerrilla Games در حال کار بر روی یک IP جدید است، Santa monica مشغول ساخت God of war جدید است، Polyphony digital نیز در حال ساخت عنوان Gran Turismo 7 می باشد همچنین دو استدیو Media molecule و Quantic Dream نیز در حال کار بر روی پروژه های معرفی نشده خود هستند. به نظر نمی رسد هیچ یک از این بازی ها بتوانند به طور ناگهانی در E3 معرفی شوند و به سرعت برای انتشار در 2015 اماده باشند.

شاید سونی در نظر داشته باشد تا با یک استدیو Third-party برای انتشار یک انحصاری زمانی به توافق برسد، همچنین عنوان No man's sky نیز وجود دارد اما تاکنون تاریخ انتشار دقیقی برای آن در 2015 مشخص نشده است و این امکان وجود دارد که سونی برنامه ای برای انتشار این عنوان در تعطیلات پایان سال داشته باشد.

قطعا سونی باید برای PS4 برنامه هایی برای روز های پایان سال داشته چرا که جدی ترین رقیب سونی یعنی ماکروسافت، دارای عناوین بزرگی مانند Halo 5 برای این زمان است.

ممکن است سونی بخواهد The last Guardian را به عنوان ناجی خود در این روز ها انتخاب کند!

Source
Source 2

آخرین ویرایش:

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
هر موقع March افتاد سه ماه آخر سال، حتما !
+ GOW IV (احتمالا) به March 2016 هم احتمالا نمیرسه! دیگه چه برسه امسال!

شک نکن سونی تو e3 یه چیزی برای تعطیلات رو میکنه من احتمال میدم یه پروژه مخفی داره که واسه استدیو های خودش هست یا یه 3rd party گنده انحصاری میکنه

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اگه بحث تنوع باشه که اون سمت وضعیت بدتره :D الان چندتا JRPG (یا اصلا بازی ژاپنی) خفن روی X1 هست که باعث بشه فرضا من ژاپنی باز طرفش برم؟ :D تنوع اون سمت یکم کمتره چون ژاپنیا به صورت دیفالت نادیده میگیرنش و اگرم بخوان بازی منتشر کنند خود به خود میان طرف سونی و نینتندو. Persona, Tales of, Yakuza یا حتی بازیهای کوچیکتر و گم نام تر مثل Pirate Warriors 3، Dragon Quest Heroes, DD, DDO بازی های یونیکی هستن که فقط روی کنسولای سونی میتونی پیداشون کنی.

در کل میگم، توی بحث تنوع و اینکه کدوم کنسول لاین آپش تنوع بیشتری داره، PS4 بهتر از X1 عمل کرده.

وضعیت تنوع بدتر بود، ولی با اومدن فیل اسپنسر خیلی بهتر شده.واقعیت اینه که ماکرو تا الان به لحاظ انحصاری خیلی خوب عمل کرده و به نظر میرسه این روند حداقل تا نیمه اول 2016 ادامه داشته باشه.کاری که ماکرو کرده این بوده که با حفظ و ساخت IP های شناخته شده خودش مثل Halo,Forza,Fable یک سری بازی با سبکهای جدید رو هم به این دایره وارد کرده.

Scalebound, Phantom Dust,Ori And Blind Forrest,Sunset Overdrive,Dead Rising,Ryse,TitanFall,Forza,Halo,Killer Instinct,Tomb Raider,Fable از بین اونایی که عرضه شدن و یا به زودی عرضه میشن یادم میاد که توش Action Adventure,FPS,Fighting,H&S,Racing,Platformer,RPG هستش و فقط سبک JPRG از بین سبکهای کنسولی پوشش داده نشده.حالا چجوری میگی تنوع نداره من نمیدونم:D

این وسط حالا سونی یک سری توفیق اجباری هم به توجه به ضعف ماکرو توی ژاپن خود به خود به دست آورده.مثلا انحصاری بودن Persona 5 یا Yakuza که سونی اصلا تلاشی در موردشون انجام نداده.به نظرم باید از این فرصت سونی بهتر استفاده کنه و سبکهای دیگه رو خودش پوشش بده.البته صحبت Yakuza شد بگم که احتمال بالای 90 درصد Yakuza Zero هم فکر کنم امسال برای غرب معرفی بشه و احتمالا بعد مدت ها یک ریلیز درست حسابی داشته باشه.:D

الان شما به صورت Default داری در نظر می گیرین که ماکرو توی E3 هیچی معرفی نمیکنه و دست روی دست میذاره.ولی من پیش بینی ام اینه که یک بازی جمع و جور تر دیگه به آخر سال اضافه میکنه.از یک طرفی هم احتمالا یک یا دوتا بازی بزرگ برای سال آینده معرفی میکنه که 2016 و حتی 2017 رو هم به خوبی حتی پوشش میده.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
سونی میخواد سورپرایز کنه مارو با Last guardian و Agent . ولی جدی من فکر میکنم ratchet وNMS و احتمالا یک بازیAAA جدید برنامه سونی برای آخر سال خواهد بود. هر جور حساب میکنم نمیتونم تصور کنم تمام بازی های Sony Bend, MM, GG, Quantic Dream, ND, PD و SSM کل یوم 2016 باشند، حد اقل یکیشون 2015 میشه به نظرم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
لیست استدیو های فرست پارتی سونی رو میدیدم اکثرشون اخرین بازی هاشون رو 2013 یا 2014 دادن واقعا بعید میدونم در عرض دو سال با این وسعت بازی هایی الان بشه چیزه خاصی ساخت.بیشترین احتمال بین فرست پارتی ها استدیو bend هست یک ip جدید معرفی کنه و تا اخره 2015 عرضه کنه یا اینکه این وسط یکهو یک ترد پارتی مثل fromsoftware پیدا بشه انحصاری بزنه برای ps4 .

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
وضعیت تنوع بدتر بود، ولی با اومدن فیل اسپنسر خیلی بهتر شده.واقعیت اینه که ماکرو تا الان به لحاظ انحصاری خیلی خوب عمل کرده و به نظر میرسه این روند حداقل تا نیمه اول 2016 ادامه داشته باشه.کاری که ماکرو کرده این بوده که با حفظ و ساخت IP های شناخته شده خودش مثل Halo,Forza,Fable یک سری بازی با سبکهای جدید رو هم به این دایره وارد کرده.

Scalebound, Phantom Dust,Ori And Blind Forrest,Sunset Overdrive,Dead Rising,Ryse,TitanFall,Forza,Halo,Killer Instinct,Tomb Raider,Fable از بین اونایی که عرضه شدن و یا به زودی عرضه میشن یادم میاد که توش Action Adventure,FPS,Fighting,H&S,Racing,Platformer,RPG هستش و فقط سبک JPRG از بین سبکهای کنسولی پوشش داده نشده.حالا چجوری میگی تنوع نداره من نمیدونم:D

این وسط حالا سونی یک سری توفیق اجباری هم به توجه به ضعف ماکرو توی ژاپن خود به خود به دست آورده.مثلا انحصاری بودن Persona 5 یا Yakuza که سونی اصلا تلاشی در موردشون انجام نداده.به نظرم باید از این فرصت سونی بهتر استفاده کنه و سبکهای دیگه رو خودش پوشش بده.البته صحبت Yakuza شد بگم که احتمال بالای 90 درصد Yakuza Zero هم فکر کنم امسال برای غرب معرفی بشه و احتمالا بعد مدت ها یک ریلیز درست حسابی داشته باشه.:D

الان شما به صورت Default داری در نظر می گیرین که ماکرو توی E3 هیچی معرفی نمیکنه و دست روی دست میذاره.ولی من پیش بینی ام اینه که یک بازی جمع و جور تر دیگه به آخر سال اضافه میکنه.از یک طرفی هم احتمالا یک یا دوتا بازی بزرگ برای سال آینده معرفی میکنه که 2016 و حتی 2017 رو هم به خوبی حتی پوشش میده.
سهیل اینجوری که تو مثال زدی من الان میتونم یه لیست بلند بالا از بازی های سونی برات جور کنم :D آخه مومن Phantom Dust و Scalebound که تا الان فقط در حد یه CG بودن و هیچی ازشون نمیدونیم، چجوری حساب کردی که اینا در دسته بازیهایی که به زودی عرضه میشن قرار گرفتن؟ :D TR هم که تاخیر خورد و رفت برای 2016 (انحصاری کامل هم نیست و به احتمال خیلی زیاد زمانیه)، از اون طرف Ryse و Dead Rising هم لانچ تایتل بودن و حدودا یک سال و نیم از عرضه شون میگذره!!! اینا چطوری جزیی از تنوع لاین آپ امسال مایکرو حساب میشن؟ :D

بحث روی تنوع بازیهای امساله. مایکرو بازیهای متنوع خوبی رو امسال منتشر میکنه ولی خب باز اگه در مقابل سونی قرارش بدیم میبینیم تنوع اونور خصوصا برای کسایی که از بازیهای ژاپنی خوششون میاد خیلی بیشتره.One Piece, Dragon Quest, Persona 5, Lost Dimension و یه عالمه بازی ژاپنی دیگه امسال قراره روی PS4 عرضه بشن که X1 هیچ معادلی براشون نداره. از اون طرف استدیو های خود سونی هم بیکار ننشستن. نمیدونم چرا بچه ها دوست دارن این مورد رو فراموش کنند ولی سونی همین تازگی دو تا انحصاری بزرگ و AAA عرضه کرده و در ادامه هم باز Until Dawn و Tearaway رو از استدیو های خودش داره و مطمئنا باز هم برای امسال بازی معرفی میکنه. حتی اگرم اینکار رو نکنه باز Third Party های غربی خوب هواش رو داشتن و قرار نیست امسال بی بازی بمونیم. Rime, R&C, NMS و Wild نمونه دیگه ای از عناوین انحصاری و Third Party سونی هستن که امسال عرضه میشن.

به طور کلی اگر به عناوین و لاین آپ دوتا شرکت نگاه کنی میبینی که سونی امسال از تنوع بیشتری برخورداره. بازی های مثل Rime, Wild یا NMS عناوین خیلی خاصی هستند که قراره روی پلتفرم PS4 عرضه بشن.

در مورد Persona و Yakuza هم باهات موافق نیستم :D تا قبل از این چرا، حرفت درست بود و یه نوع توفیق اجباری به حساب میومدن ولی برای عرضه Yakuza 5 و همینطور انتشار Persona 5 برای PS4 سونی خودش پا پیش گذاشته و با سگا مذاکره کرده.

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
خب من کلا از نقطه نظر شخصی گفتم:D
امسال حتی بلادبورنش هم برا من اهمیتی نداره:D دیگه بقیه بازی هایی که گفتی جای خودشون رو دارن.
البته این هم خودش ضعفی حساب میشه که امسال سونی نمیتونه تمام سلیقه ها رو پوشش بده:D محض رضای خدا یدونه شوتر درست حسابی نداره دیگه!:D
اگه بازی هایی که ماکان گفت امسال بیان تاخیر نخورن در کنار بلادبورن امسال اکثر سلایق رو پوشش میده انحصاریای PS4 با بازیای خوب با اینکه بازی زیاد نداره. به جز شوتر اول شخص که خوب واسه من شوتر اول شخص بدرد عمه ی فیل اسپنسر میخوره :D شوتر دوستان همون کالاف مالاف بزنن دیگه :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
سهیل اینجوری که تو مثال زدی من الان میتونم یه لیست بلند بالا از بازی های سونی برات جور کنم :D آخه مومن Phantom Dust و Scalebound که تا الان فقط در حد یه CG بودن و هیچی ازشون نمیدونیم، چجوری حساب کردی که اینا در دسته بازیهایی که به زودی عرضه میشن قرار گرفتن؟ :D TR هم که تاخیر خورد و رفت برای 2016 (انحصاری کامل هم نیست و به احتمال خیلی زیاد زمانیه)، از اون طرف Ryse و Dead Rising هم لانچ تایتل بودن و حدودا یک سال و نیم از عرضه شون میگذره!!! اینا چطوری جزیی از تنوع لاین آپ امسال مایکرو حساب میشن؟ :D

بحث روی تنوع بازیهای امساله. مایکرو بازیهای متنوع خوبی رو امسال منتشر میکنه ولی خب باز اگه در مقابل سونی قرارش بدیم میبینیم تنوع اونور خصوصا برای کسایی که از بازیهای ژاپنی خوششون میاد خیلی بیشتره.One Piece, Dragon Quest, Persona 5, Lost Dimension و یه عالمه بازی ژاپنی دیگه امسال قراره روی PS4 عرضه بشن که X1 هیچ معادلی براشون نداره. از اون طرف استدیو های خود سونی هم بیکار ننشستن. نمیدونم چرا بچه ها دوست دارن این مورد رو فراموش کنند ولی سونی همین تازگی دو تا انحصاری بزرگ و AAA عرضه کرده و در ادامه هم باز Until Dawn و Tearaway رو از استدیو های خودش داره و مطمئنا باز هم برای امسال بازی معرفی میکنه. حتی اگرم اینکار رو نکنه باز Third Party های غربی خوب هواش رو داشتن و قرار نیست امسال بی بازی بمونیم. Rime, R&C, NMS و Wild نمونه دیگه ای از عناوین انحصاری و Third Party سونی هستن که امسال عرضه میشن.

به طور کلی اگر به عناوین و لاین آپ دوتا شرکت نگاه کنی میبینی که سونی امسال از تنوع بیشتری برخورداره. بازی های مثل Rime, Wild یا NMS عناوین خیلی خاصی هستند که قراره روی پلتفرم PS4 عرضه بشن.

در مورد Persona و Yakuza هم باهات موافق نیستم :D تا قبل از این چرا، حرفت درست بود و یه نوع توفیق اجباری به حساب میومدن ولی برای عرضه Yakuza 5 و همینطور انتشار Persona 5 برای PS4 سونی خودش پا پیش گذاشته و با سگا مذاکره کرده.

TR تاخير نخورده كه! به تازگي تاخير خورده؟ من جايي نديدم. هرچند تاخيرش واقعا محتمله
وستمون سهيل اون قسمت كه ليست بازي داد در مورد تنوع حرف ميزد! لاين آپ مد نظرش نبود!
در ضمن قبول كه ماكرو ژاپني نميسازه (البته خودش گفته در حال ساخت داريم و phantom dust شنيدم jrpgه و scalebound هم ژاپني تقريبن) ولي ديگه سبكا كه به "شرقي/غربي" نيستن فقط! خود غرب يكدنيا سبك داره! الان ماكرو در سبك هاي FPS-Tps- arcade racing -simulator racing- rpg -action adventure - platformer- fighting و family games عناوين خيلي قدرتمندي داره كه بنظرم تنها سبكي كه درش يكم لنك ميزنه (بجز ژاپني) ترسناكه كه ماشالله سوني تو اين سبك ديگه زيادي رفته جلو :دي

پ.ن: NMSچيه دقيقا؟

- - -ویرایش - - -

اگه بازی هایی که ماکان گفت امسال بیان تاخیر نخورن در کنار بلادبورن امسال اکثر سلایق رو پوشش میده انحصاریای PS4 با بازیای خوب با اینکه بازی زیاد نداره. به جز شوتر اول شخص که خوب واسه من شوتر اول شخص بدرد عمه ی فیل اسپنسر میخوره :D شوتر دوستان همون کالاف مالاف بزنن دیگه :D

شوتر هم سوني كيلزون رو داره كه انصافا عناوين عالي اي هستن! حالا بجز sf نسخه هاي ديگه عالي بودن!
البته وجود يك شوتر اول سخص قوي (كه خيلي پر طرفداره) خيلي ميتونه براي كمپاني مفيد باشه! ماكرو اگه الان Halo و نداشت واقعا نصف چيزي كه الان بودم نبود

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل

من منظورم از اون لیست بازیهایی بود که در بازه ی 2014-2016 یعنی دو سال عرضه میشن و بیشتر منظورم همونطور که دوستمون گفت نشون دادن تنوع سبک ها بود.وگرنه درسته Scaleband هنوز چیزی ازش ندیدیم ولی در عوض Quantum Break قطعا زودتر عرضه میشه که همونطور که دیدی من اسمی ازش نبردم. ماکرو امسال Forza رو از ریسینگ داره، Halo از FPS و Ori And Blind Forest از پلتفمر، Tomb Raiderرو هم از Action Adventure و اگر Fable رو هم در نظر بگیرم RPG هم اضافه میشه که میشه در مجموع 5 سبک.جالب اینه که حداقل 3 تا از این بازی ها Blockbuster حساب میشن.یعنی هم تنوع سبک وجود داره هم عناوین دهن پرکنی هستن.:d

در مورد بازی های ژاپنی من بالاتر هم گفتم بازی های Third Partyیک توفیق اجباری حساب میشن برای سونی.الانی ماکرویی که به زور هر هفته 200 تا کنسولش توی ژاپن فروش میره مشخصه که از حمایت ناشرای ژاپنی در مورد بازی های ژاپنی پسند برخوردار نخواهد بود.

در مورد Persona و Yakuza هم باز این مورد با درصد بالایی صادقه.Persona معمولا اکثر عناوینش توی غرب هم عرضه میشن و معلومه اینم چه سونی تلاش بکنه یا نکنه توی غرب عرضه خواهد شد.Yakuza هم برای مخاطب ژاپنی ساخته شده و در واقع 80 درصد مسیر که ساخت بازی باشه رو سگا خودش طی کرده و تنها تلاش سونی عرضه بازی واسه غرب بوده که اصلا قابل قیاس با حجم سرمایه گذاری برای ساخت یک بازی از ابتدا نیست.جالبه که هنوز فقط Yakuza 5 اون هم فقط به صورت دیجیتالی قرار برای PS3 عرضه بشه که کاملا نشون میده سونی تلاش خیلی قابل توجهی در این مورد نکرده.

در مورد این توفیق اجباری فقط یک نمونه از نسل قبل برای 360 بگم.سال 2005 یک بازی خیلی خوب به اسم Condemned برای 360و PC عرضه شد که همیشه دارندگان 360 از اون توی لیست انحصاری های خوبشون یاد میکنن. ولی خب این بازی هم برای 360 یک نوع توفیق اجباری بود چون اون زمان اصلا PS3 عرضه نشده بود و بعد عرضه هم حتی مدت ها پورت بازی براش مشکل بود و این شد که این بازی نسخه اولش همیشه توی انحصار 360 موند بدون اینکه ماکرو کاری براش کرده باشه:d

گفتم عمده ضعف ONE در مورد انحصاری بازی های ژاپنی پسند هستش و به نظرم تا اخر نسل خواهد بود.این رو هم باید کسی که کنسول میخره بسته به سلیقه اش مد نظر بگیره.برای خیلی ها مثل خودت این سبک بازی ها خیلی حیاتی حساب میشن و در نقطه مقابل افرادی مثل سینا هستن که چیزی که میخان رو بین اینا پیدا نمیکنن و برای همین آخر سال سونی برای اونها خالیه.:d

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
به نظر من که خیلی بازیهای انحصاریِ متنوعی تا حالا برای PS4 نیومده. انحصاریهای One رو تا این جا ترجیح میدم.
تو ژانر شوتر اول شخص و Racing، بهترین گزینه ها روی XBox هستن (خدا میدونه GTـه بعدی کی عرضه میشه). توی سوم شخص هم که Gears رو داره.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,577
نام
Mehrdad
سوني كافيه اخر سال با باندل هاي فضايي سر كنه، همونطور كه x1 تونست با باندل سال پيش موفق بشه سوني هم ميتونه از اين ترفند استفاده كنه تا اين يك سال هم بگذره سال هاي بعد هم كه نگراني وجود نداره اصل كاري ها عنوز شروع نكردند،
به شخصه تنها بازي كه احساس ميكنم سوني براش جوابي نداره halo 5, در مورد شبيه ساز پرولوگ گرن توريزمو به تنهايي ميتونه از f6 بيشتر بفروشه، tearaway until dawn بازي هاي jrpg, اين وسط كافيه مثلا يك twisted metal مشتي با 1 2 بازي ديگه حالا ip جديد يا دنباله تو e3 معرفي و براي اخر سال ليست بشند كه تو اين قضيه شكي نيست، به شخصه غير از halo كمبودي تو ps4 نميبينم براي امسال كه اونم بعيد نيست گوريلا بياد يك fps حالا نقش افريني يا اكشن براي اخر سال معرفي كنه، تيم كيلزون 2 يعني تا حالا نتونسته بازيشو به مراحل اخر ساخت برسونه؟ رو ps3 با اون مشقت برنامه نويسي 2 3 ساله kz2 يا حتي kz3 ساختن..
شرايط بازار ps4 هم كه بسيار بهتر از x1 پس دور از ذهن نيست كه موفق بشه, نهايتا يك باندل ميده ps4 به اضافه 4 تا بازي دلخواه 300$:d

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
به نظر من سونی یکم اوضاش بيريخت شده.به مراتب امسال که چیزی جلو هيلو نداره.فورتزا 6 هم میاد و بازم ريسينگ نداره.فکر کنم سال دیگه حسابی جبران کنه :D

pxc33

کاربر سایت
Dec 4, 2011
2,727
نام
علی
به نظر من سونی یکم اوضاش بيريخت شده.به مراتب امسال که چیزی جلو هيلو نداره.فورتزا 6 هم میاد و بازم ريسينگ نداره.فکر کنم سال دیگه حسابی جبران کنه :D
مثل الان که x1 هیچی جلوی BB(بهترین انحصاری نسل 8 تا این تاریخ) نداره :)

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
مثل الان که x1 هیچی جلوی BB(بهترین انحصاری نسل 8 تا این تاریخ) نداره :)
اگر ی بازی متاش از همه بالاتر میشه دلیل نمیشه بهترین بازی انحصاری بوده که تا الان رو نسل هشت عرضه شده.شما هم سعی خودت نکن جو راه بندازى و کل کل

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر