معیار انتخاب طرفداران برای خرید کنسول‌هایشان چیست؟

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
console_controllers_xbox_ps4.jpg

هر ماه ما شاهد اعلام میزان فروش کنسول‌های مختلف توسط سازندگانشان هستیم اما عامل اصلی فروش آن‌ها چیست؟ چرا PS4 در آمریکا که زمانی بازار اصلی Xbox بود فروش بیشتری دارد؟

به نظر می‌رسد جواب سوال چیزی جزء رزولوشن بهتر نیست. طبق آخرین تحقیقات که توسط Nielsen از قشر 13 سال به بالا انجام شده است، اصلی‌ترین عوامل برای خرید PS4 عبارت است از رزولوشن بهتر، پخش کننده‌ی بلو-ری، مجموعه بازی‌ها، پردازش سریع‌تر و انتخاب خانواده.از طرفی برای Xbox One برند، نوآوری، پردازش سریع‌تر، بازی‌های انحصاری و جنبه‌ی شاد آن مورد توجه قرار گرفته است.

nielsen_console_purchase_factors.png

در ادامه آمده است که 59% صاحبان Xbox 360 صاحب نیز PS4 شده‌اند اما تنها 43% از دارندگان PS3 تصمیم به خرید Xbox One گرفته‌اند.
قسمت دیگری از گزارش اشاره‌ای جالب به آمار تازه واردهای نسل جدید می‌کند. افرادی که Xbox One در اختیار دارن، اکثرا کنسولی از نسل قبل نداشته‌اند. این رویه‌ای است که ابتدا به سود PS4 بود، اما سوال اصلی اینجاست که آیا قشر Hardcore به سمت PS4 رفته است یا Xbox One در جذب بخش Causal یا تازه‌واردها موفق‌تر بوده است.

سونی تا به امروز نزدیک به 18.1 میلیون کنسول در دنیا فروخته و این عدد برای مایکروسافت تا ماه نوامبر تنها 10 میلیون بوده اما شاید برای قضاوت زود باشد چرا که ما خاطره‌ی نسل قبل را داریم، از طرفی یک تحلیل‌گر گفته است که پیروزی از آن سونی خواهد بود.

منبع

آخرین ویرایش:

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
و انواع و اقسام بازی ها که فقط رو PC میان!
تک و توک هستن که کیفیت کنسول ر دارن
البته هر کی یه سلیقه ای داره ولی باید قبول کرد که بازیساز ها بیشتر به کنسول ها اهمیت میدن نمونش gta

- - -ویرایش - - -

و انواع و اقسام بازی ها که فقط رو PC میان!
البته هر کی یه سلیقه ای داره ولی باید قبول کرد که بازیساز ها بیشتر به کنسول ها اهمیت میدن نمونش gta

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

- - -ویرایش - - -

امتیاز هر کدوم از بازی‌های استراتژی‌ای که فقط تو دو ماه اخیر تو استیم عرضه شدن به تنهایی‌ از جمع امتیازات همه بازی‌های بزرگ AAA تو یه سال اخیر بیشتر هست. چون ناشر بزرگ ندارن و با شعار‌های گنده وارد بازار نمی‌شن دلیل بی‌ توجهی‌ بازی ساز‌ها نیست، PC بهشت استودیو‌های جمع و جور هست.
fps های گندی ای مثل halo و killzone ر چه طور؟؟؟؟؟
stopped reading here

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
یه نگاه به انحصاری های PC تو سال قبل بنداز، آبروی 2014 رو همین انحصاری های PC خریدند ....

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
انحصاریهای سونی مهمترین دلیل من واسه انتخابش هست.ضمنا سونی به سازنده هایی مثل David Cage که بر خلاف جریان معمول بازیسازی حرکت میکنن فرصت ایجاد این نوع بازیها رو میده
OMG
پست مارو پاک کردن.تو هم نقل قول رو پاک کن تا عدالت رعایت بشه:whistling:

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
من موقع خرید کنسول نسل جدید هیچ ایده ای نداشتم.بیشتر دلم با xbox بود چون بهترین دوستام اونجان.
1450 پول عهمراه خودم بردم.دیدم با پولم یک ps4 ریجن 2 میشه.خریدم و اومدم خونه.معیار من جیبم بود:d
الان هم هیچ بازی ندارم و دستگاه داره خاک میخوره:d
2 تا بازی هم خریدم.کشتی کچ که بعد از 1 ساعت فروختم و gta که باهاش ویدیو GTA +18 رو ساختم و فروختم:))

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
و 99% شون هم Point & Click هستن.
=))
داداش دمت گرم روزمو ساخت
سطح اطلاعات = 100 / 100-
+
همین point & click ها که میگی با توجه به نمرشون شرف دارن به اون بازی هایی که متاشون زرده .
موفق باشی .

آخرین ویرایش:

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
و 99% شون هم Point & Click هستن.
تا به حال بازی شوتر رو با پی سی بازی کردید؟
آیا تا به حال اسم C9 به گوشتون خورده؟
تا حالا منبع عظیمی از بازی های indie دیدید؟
=))
داداش دمت گرم روزمو ساخت
سطح اطلاعات = 100 / 100-
+
همین point & click ها که میگی با توجه به نمرشون شرف دارن به اون بازی هایی که متاشون زرده .
موفق باشی .

شرمنده حاجی
متا بالاخره چیه؟
وقتی که یه بازی پی سی گند میزنه یا بازی کنسول شاهکار میشه :
+متا یه عدده و اصلا اهمیتی نداره :| من نمیدونم یه عدد چیو ثابت میکنه
وقتی بازی پی سی شاهکار میشه و کنسول گند میزنه:
+لول متاشونو نگاه کن
زرده =)) بعد ما بالای 90 میشیم =)) با این بازیشون

من دیگه حرفی ندارم :D

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
امتیاز هر کدوم از بازی‌های استراتژی‌ای که فقط تو دو ماه اخیر تو استیم عرضه شدن به تنهایی‌ از جمع امتیازات همه بازی‌های بزرگ AAA تو یه سال اخیر بیشتر هست. چون ناشر بزرگ ندارن و با شعار‌های گنده وارد بازار نمی‌شن دلیل بی‌ توجهی‌ بازی ساز‌ها نیست، PC بهشت استودیو‌های جمع و جور هست.
کاری به بازی استراتژیک ندارم مثلا چد تا مثال میزنم
pc ریسینگ در حد gt و fm چی داره؟؟؟!!!
fps های گندی ای مثل halo و killzone ر چه طور؟؟؟؟؟
در مورد سبک aa که کامل دست سونی هست
tps هم که گنده تر از گرز و tlou وuc(اگه tpsهم حسابش کنیم) نداره
تو سبک lbp که من یادم نیست
خوب هست فقط یه سبک استراتژیک(تو سبک های محبوب ) دست pc هست اینطوری در مورد pc صحبت میکنن بعضی ها
من برای یه مشت بازی indie به هیچ عنوان سمت pc نمیام

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
814
من هنوز تو کتم نمیره با وجود کمبود بازی+چنتا بازی در پیت و قیمت بالا، ادم از الان بره کنسول بخره. Gears of war و halo ادم رو به خریدن one تحریک میکنن ولی در کل این نسل باید رفت سمت ps4

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
نسل قبل 360 داشتم و قبل ترش ps2
کلا بازیهای انحصاری سونی خیلی خیلی بیشتر بمن میچسبه، اصلا نتونستم با گیرز و هیلو رابطه برقرار کنم و الان پشیمونم چرا ps3 نگرفتم که شاهکار هاش رو تجربه کنم
الان هم نسل هشتم با سونی و برتری مطلق اون میچسبه

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
من واقعا این لحن مچ گیرانه رو متوجه نمیشم.. بر فرض هم این تیتر ایراد داشته باشه (که نداره) حالا چون به طبع شما فن محترم نبوده باید هر چی خواستین بگین؟
من یک بار توضیح دادم تیتر تا موقعی که مربوط به متن باشه مشکلی نداره توی قوانینی که مدیر محترم نوید هم اورده ذکر شده.

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
انتخاب تیتر خبر کاملا به عهده مترجم خبر هست و هر تیتری دلش بخواد تا زمانی که به متن مربوط باشه مانعی نداره.

دیگه پستی در مورد تیتر خبر ارسال نشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر