به جای Ubisoft برای کنسل کردن key ها ، فرهنگ قیمت بیش اندازه بازی هارا سرزنش کنید

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
به جای Ubisoft برای کنسل کردن key ها ، فرهنگ قیمت بیش از اندازه بازی هارا سرزنش کنید

Matt Martin می گوید : ناشران برای جلوگیری کردن از بازار خاکستری (بازار موازی) باید قیمت های نسخه PC بازی ها را کاهش دهند.

40469142237970031262_Captuscsce.JPG

"چگونه شما Farcry 4 را به قیمت £45 به من می فروشید ؟ در صورتی که با £30 میتوانم Far Cry , Far Cry 2, Far Cry 3, Far Cry: Blood Dragon را به علاوه DLC اضافه خریداری کنم !"

تعدادی از بازیکنان کامپیوتر های خود را روشن کرده اند و متوجه شده اند که بازی هایشان کاملا ناپدید شده اند. من زمانی که حتی برای پنج دقیقه نمی توانم Log-in کنم و یا مجبور هستم که آخرین DLC را دانلود کنم عصبانی میشوم ! تصورش را بکنید ، چه حسی خواهید داشت وقتی بفهمید بازی شما کاملا غیبش زده است ! بازیی که شما پول خوبی برایش پرداخت کرده اید.

دیروز مشخص شد که یوبی سافت کپی های بازی Farcry 4 که از سایت غیر مجاز Third-Party خریداری شده اند را غیرفعال کرده است. ناشر بازی به Eurogamer گفته است که فروشندگان قبل از فروش key ، با کلاه برداری key ها را از سایت G2A خریداری کرده اند و با قیمت ارزان تر به کاربران فروخته اند.

هرکسی که متوجه شود بازی او ناپدید شده است شوکه خواهد شد و اولین برخورد او سرزنش کردن یوبی سافت است ، کمپانی که پیشینه بسیار ضعیفی در ارائه محصولات فروشی خود دارد. یوبی سافت در این مورد راه درست را انتخاب نکرده است . باید در مورد کنسل کردن بازی های مشتریان به آنها از قبل هشدار می داد .

ولی شما نمی توانید یوبی سافت را برای این حرکت سرزنش کنید. آنها نیاز دارند که از کسب و کار و سود دهی خود محافظت کنند. اجازه دادن به شخص یا کمپانی ها برای تضعیف و فروش غیرقانونی در دراز مدت به ضرر خریداران می باشد. این کلاه برداری ها نیز تنها به افزایش قیمت ختم خواهند شد و قیمت دیجیتالی بازی ها همین الان هم خیلی گران هستند.

ریشه مشکلات اینجاست : چرا در وهله اول فروش key بازی با قیمت کمتر یک بیزنس است؟ برای اینکه قیمت بازی های دیجیتالی PC گران هستند درست مانند قیمت گران بازی های دیجیتالی کنسول ها

381614223791755496_facr_cry_bundle.jpg

Farcry 4 در Steam و یوپلی £44.99 قیمت دارد. و قیمت آن در G2A.com هم £20.83 است ( یعنی نزدیک به کمتر از نصف قیمت این بازی در سایت های معتبر ). بازی کردن یک سرگرمی گران قیمت است ، با این وجود گیمر ها کدام فروشگاه را انتخاب می کنند؟ اگر در مورد گذشته یک خرده فروش نمی دانید ( مگر اینکه شما یک dedicated player باشید و در آن صورت چرا باید بدانید ؟) سپس شما از فروشگاهی که بهترین قیمت را دارد خرید می کنید. و شما برای انجام دادن اینکار نمی توانید سرزنش شوید.

فرهنگ فروش ارزان و باندل ها برای PC گیمینگ هم تا حدودی اینجا مقصر هستند . Steam sales یک موقعیت است که پلیر ها بازی های با کیفیت را با قیمت ارزان تر خریداری کنند و یا حتی کل یک فرنچایز را با قیمت یک بازی جدید خریداری کنند . مصرف کنندگان با توجه به این معاملات (پیشنهاد های استیم و تخفیف ها) ، بازی هایی که تخفیف نخورده اند را نادیده می گیرند. چگونه می خواهید Farcry 4 را به قیمت £45 به من بفروشید ؟ در صورتی که با £30 میتوانم Far Cry , Far Cry 2, Far Cry 3, Far Cry: Blood Dragon را به علاوه DLC اضافه خریداری کنم !

ما باید به استیم و یوبی سافت به عنوان نگهبانان سرویس هایشان و بازی هایشان اعتماد کنیم . این بخشی از بازی کردن با PC است. چیزی که ما در قبال این اعتماد از آنها می خواهیم یک محصول رسمی است که در سرویس درست با قیمت معقول کار کند. وقتی ما احساس می کنیم که به آن چیز نمی رسیم ، به معاملات "مقرون به صرفه" مانند خرید از سایت های نامعتبر روی می آوریم. چیزی که قبلا در مورد اینگونه خرید ها کاملا مشخص نشده بود این بود که شما در حال انجام یک قمار £20 هستید ، و شانس با شما یار نیست. ( اشاره به اینکه خرید از سایت G2A مثل یک قمار بوده و تازه فهمیدیم )

در حالی که مصرف کنندگان در حال درس گرفتن از داستان key های سایت G2A هستند ، ناشران نیز باید از این قضیه درس بگیرند. این گزنده است ، ولی تنها راه قانونی بازی کردن بازی بزرگی به مانند Far cry 4 در PC خرید آن در ازای قیمتی که فروشندگان معتبر تعیین میکنند است . حتما دلیلی وجود دارد که گیمر ها منحرف می شوند . این صنعت نیاز دارد که همین الان موضوع قیمت گذاری محصولات دیجیتالی اش را مورد بررسی قرار دهد.

قیمت بالا باعث می شود که فروشندگانی که معتبر نیستند رشد کنند. قیمت ها را پایین بیاورید و ناشرها بازی های بیشتری خواهند فروخت و درگیری کمتری با فروشگاه های موازی خواهند داشت و با اینکار پلیر ها را دوباره به سمت خود باز می گردانند. رای مردم چیزی است که یوبی سافت الان بیشتر از هر زمانی به آن احتیاج دارد.

منبع

متن برای قابل فهم تر شدن موضوع ویرایش شد.

آخرین ویرایش:

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
اگر یوبی سافت قیمت بازی هاشو در کشور های جهان سوم می دونست بدون شک گریه میکرد.این قیمت ها برای اونها زیاده چه برسه به ما.امیدوارم که اتیم یه استور مثل روسیه برای ایران هم راه بندازه تا اونوقت ما بتونیم بازی های اصل رو با قیمت کم بخریم و به اقتصاد صنعت گیم و جیب خودمون خدمت کنیم

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
چرا انقدر ادبياتش برا من نافهم بود :confused:

به دلیل اینکه نمی خواستم پیکر بندی اصلی متن اینگلیسی به هم بریزه ، ولی اگر واقعا نا مفهوم ترجمه شده بگید تا ویرایشش کنم.

ویرایش :

متن برای قابل فهم تر شدن موضوع ویرایش شد.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
حالا کاری به cd key و pc اینا ندارم.ولی یوبیسافت هم کم دزدی نمیکنه.بازی رو ناقص میده بیرون بعد برای باز کردن بعضی چیز های مسخره کلی پول میگیره:| :|

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
حالا کاری به cd key و pc اینا ندارم.ولی یوبیسافت هم کم دزدی نمیکنه.بازی رو ناقص میده بیرون بعد برای باز کردن بعضی چیز های مسخره کلی پول میگیره:| :|

قصد دفاع ندارم! ولی الان با توجه به بالا رفتن هزینه ساخت بازیها، اکثر ناشرها بعد از منتشر شدن خود بازی، برای بازی یه سری DLC و کوفت و زهرمار میدن! الان مثلا tomb rider بیست و شش تا!! downloadable content داره که شامل اسکین و اسلحه فلان و بهمان میشه!! ارزش این محتوای اضافی هم نزدیک 40 دلاره!:) ناشرش هم یوبی سافت نیست. :) خیلی از ناشرها هم همچین مواردی دارن.
اغلب ناشرها هم دارن این کار را می کنن که اتفاقا خودم هم مخالف همچین چیزی هستم.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
قصد دفاع ندارم! ولی الان با توجه به بالا رفتن هزینه ساخت بازیها، اکثر ناشرها بعد از منتشر شدن خود بازی، برای بازی یه سری DLC و کوفت و زهرمار میدن! الان مثلا tomb rider بیست و شش تا!! downloadable content داره که شامل اسکین و اسلحه فلان و بهمان میشه!! ارزش این محتوای اضافی هم نزدیک 40 دلاره!:) ناشرش هم یوبی سافت نیست. :) خیلی از ناشرها هم همچین مواردی دارن.

هزینه ساخت بازی ها رفته بالا؟تکنولوژی هم پیشرفت کرده به همون نسبت و فکر نکنم هزینه ساخت بازی ها زیاد شده باشه.
بقیه شرکت ها هم که از یوبیسافت و ea یاد میگیرن

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
Valve چی؟

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
اتفاقا به نظر من عرضه اسکین و مپ و ... به صورت پولی،در صورتی که به تجربه اصلی و درست و حسابی که یک گیمر در ازای پولی که صرف بازی کرده(قراره تجربه کنه) صدمه نزنه و محدودیت ایجاد نکنه،میتونه مورد مناسبی باشه .
فرضا عرضه یکسری لباس اضافه که استفاده کردن یا نکردنشون به تجربه کلی گیم پلی صدمه نمی زنه !
به نظرم همچین عملی با این که سودجویانست،اما اصلا مغایرتی با حق و حقوق مشتری و در واقع مشتری مداری نداره که دوستان خورده گرفتن !
مساله سادست،شما پول میدی،بازی رو دریافت میکنی،محتویات بیشتر میخوای،باید بیشتر پول بدی !

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
اتفاقا به نظر من عرضه اسکین و مپ و ... به صورت پولی،در صورتی که به تجربه اصلی و درست و حسابی که یک گیمر در ازای پولی که صرف بازی کرده(قراره تجربه کنه) صدمه نزنه و محدودیت ایجاد نکنه،میتونه مورد مناسبی باشه .
فرضا عرضه یکسری لباس اضافه که استفاده کردن یا نکردنشون به تجربه کلی گیم پلی صدمه نمی زنه !
به نظرم همچین عملی با این که سودجویانست،اما اصلا مغایرتی با حق و حقوق مشتری و در واقع مشتری مداری نداره که دوستان خورده گرفتن !
مساله سادست،شما پول میدی،بازی رو دریافت میکنی،محتویات بیشتر میخوای،باید بیشتر پول بدی !
این مورد برای بازی های F2P قابل قبوله و یه جورایی تنها منبع درآمد بازی همینه، اما برای بازی هایی که 60 دلار پول می دی دیگه نباید مجبور باشی دوباره پول بدی که! بازی سازا یکم CPR یاد بگیرن.

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
پس چون همه اینطورن اشکالی نداره که یوبیسافت اینطوریه؟:-/

این یه خط واسه همون پستمه!:) توجه شما را به قسمت بلد شده جلب می نمایم!:)

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
این مورد برای بازی های F2P قابل قبوله و یه جورایی تنها منبع درآمد بازی همینه، اما برای بازی هایی که 60 دلار پول می دی دیگه نباید مجبور باشی دوباره پول بدی که! بازی سازا یکم CPR یاد بگیرن.
اون 60 دلار رو شما برای یکسری محتویات مشخص میدی،بازی ابدیت میشه و یسری مورد جدید اضافه میشه،اگه تمایل داشتی میخری نداشتی هم که خب هیچی !
این در واقع همون اثر بزرگ بازی های F2P به روی کل صنعت هست که چند سال پیش مدام بهش اشاره میشد .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
هزینه ساخت بازی ها رفته بالا؟تکنولوژی هم پیشرفت کرده به همون نسبت و فکر نکنم هزینه ساخت بازی ها زیاد شده باشه.
بقیه شرکت ها هم که از یوبیسافت و ea یاد میگیرن

دوست عزیز هزینه ساخت بازی ها نسبت به قبل کاهش که نداشته افزایش چشم گیری هم داشته یکی از دلایلی ساخت ip های جدید کم شده همینه هزینه ها بالاست و ساخت Ip جدید یه ریسک بزرگه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر