Nintendo در کنسول بعدی خود از پردازنده AMD بهره خواهد برد

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
62814065220451489942.jpg

خبرها حاکی از این هستن که کنسول بعدی Nintendo همچون XBOX ONE . PS4 به پردازنده‌های ساخت X86 AMD مجهز خواهد شد.
به نظر می‌رسد AMD موفق شده است تا نظر مثبت Nintendo را برای تجهیز کنسول بعدی انها جلب کند. اگر این اتفاق رخ دهد AMD کل بازار کنسول‌های بازی را در دست خواهد گرفت.
شایعات اخیر نشان می‌دهند که Nintendo قصد دارد تا تغییرات اساسی بر روی کنسول نسل جدید خود اعمال کند و تعامل کاربر با کنسول بازی را کاملا تغییر دهد. با این حال Nintendo مایل است تا کنسول بازی خود را همچنان سرگرم‌کننده نگاه دارد.

گفته می‌شود کنسول بعدی Nintendo بیشتر شبیه به NES خواهد بود تا Wii.
بدون شک پردازنده‌ای که در کنسول نسل بعدی Nintendo بکار گرفته خواهد شد به مراتب قویتر از پردازنده های XBOX ONE . PS4 است. در این گزارش نیز امده است که ژاپنی‌ها به دنبال استفاده از یک پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) بسیار قدرتمند در کنسول نسل بعدی خود هستند.

منبع
AMD to Power Next-Generation NES | techPowerUp

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
توی متن اشاره شده که مشخص نیست که نینتندو قصد داره کاملا بر پایه SoC شرکت AMD کنسول بسازه یا ترکیبی از ساخته های چندین شرکت مختلف مثل همین نسل.
ن.ش.
ممکنه نینتندو بخواد که همچنان برپایه ی سی پی یوهای شرکت IBM کنسول تولید کنه تا همچنان BC حفظ شه

Nintendo could ring up AMD for the chip that will drive its next console. It's not clear if AMD will supply a fully-integrated SoC that combines its own x86 CPU cores with its GCN graphics processor; or simply supply the GPU component for an SoC that combines components from various other manufacturers

در صورتی که در ترجمه با این جمله بر میخوریم که برخلاف حرف متنه

خبرها حاکی از این هستن که کنسول بعدی Nintendo همچون XBOX ONE . PS4 به پردازنده‌های ساخت X86 AMD مجهز خواهد شد.

در ضمن من تو متن این جمله رو هم نتونستم پیدا کنم

بدون شک پردازنده‌ای که در کنسول نسل بعدی Nintendo بکار گرفته خواهد شد به مراتب قویتر از پردازنده های XBOX ONE . PS4 است.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
باز هم عشقم AMD:x:x:x

اونم در کنار اون یکی عشقم Nintendo:bighug::bighug::bighug:

پ . ن:لطفا به آواتار و امضا توجه ویژه شود!!!!:d

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
از نظر من بهترین راه برای AMD فعالیت در حیطه کنسول هاست چون کمتر به کیفیت محصول اهمیت داده میشه . و ارزانتر جم کردن کنسول در ارجحیت هست

اونم در شرایطی که INTEL . NVIDIA با محصولات با کیفیت شون درصد بسیار بالایی از بازار PC در دست دارن
که البته محصول با کیفیت تر مسلما گرانتر خواهد بود که این باب میل تولید کنندگان کنسول نیست

نمودار درصد فروش کارتهای گرافیکی در بازار محصولات PC از سال 2002 تا اکنون .

62904157049012436895.png

در زمینه CPU هم خودتون بهتر از من میدونید کمتر کامپیوتر لب تاپ میشه پیدا کرد CPU INTEL مجهز نباشه

AMD کار بسیار عاقلانه ایی کرده و باید در حیطه کنسولی بیشتر از اینها فعالیت کنه

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
از نظر من بهترین راه برای AMD فعالیت در حیطه کنسول هاست چون کمتر به کیفیت محصول اهمیت داده میشه . و ارزانتر جم کردن کنسول در ارجحیت هست

اونم در شرایطی که INTEL . NVIDIA با محصولات با کیفیت شون درصد بسیار بالایی از بازار PC در دست دارن
که البته محصول با کیفیت تر مسلما گرانتر خواهد بود که این باب میل تولید کنندگان کنسول نیست

نمودار درصد فروش کارتهای گرافیکی در بازار محصولات PC از سال 2002 تا اکنون .

در زمینه CPU هم خودتون بهتر از من میدونید کمتر کامپیوتر لب تاپ میشه پیدا کرد CPU INTEL مجهز نباشه

AMD کار بسیار عاقلانه ایی کرده و باید در حیطه کنسولی بیشتر از اینها فعالیت کنه

حرف شما در مورد کیفیت کاملا اشتباهه و AMD به هیچ وجه محصول بی کیفیت تحویل کسی نمیده ولی توی قدرت از رقیباش عقب تره و در زمینه گرافیک که شایعات اگه درست باشه به زودی سری 300 تغییر اساسی توی گرافیک ها ایجاد میکنه و امیدوارم به زودی بتونه توی زمینه Cpu هم به اینتل نزدیک بشه!!!:|

در مورد نمودار هم درسته Nvidia سهم بازار بیشتری داشته ولی درصد AMD هم به هیچ وجه کم نیست!!!;)

دیگه بیشتر از این چه جوری فعالیت کنه دقیقا؟؟؟:d
نسل فعلی که به کل گرافیک و پردازنده رو داره تامین میکنه...:x

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,568
نام
Mehrdad
گفته می‌شود کنسول بعدی Nintendo بیشتر شبیه به NES خواهد بود تا Wii
اگر خبر صحیح باشه همین که نینتندو کنسول نسل بعدی هم داره به اندازه کافی خوشحال کنندست:>
مطمئنا از wiiu درس گرفتند و نسل بعد دوباره به اوج برمیگردند. بازار کنسول خانگی ژاپن هم احیا می کنند:d

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
یکی از مباحثی که شایعه شده قبلا نزدیک کردن کنسول خانگی و دستی به هم هست , امیدوارم واقعیت بشه . به شخصه خوشم میاد !

دقت کنید که مثلا 3ds از vita خیلی بهتر فروخته , چراش هم بیشتر به خاطر تعداد نسبتا خوب بازیهای مهمش هست فکر کنم بیشتر . بر خلاف قدرت کمتر
اما اگه یه کنسول هم بازیهای نسبتا خوبش پر تعداد باشه و هم قدرت بالا که چه بهتر ! مثلا ps4 به نظرم همچین چیزی میشه
اما wii u در انحصاری تقریبا در خانگی نسل 8 خوبه فعلا و تا چایان 2015 که حدود 12 یا بیشتر بازی انحصاری بازم میاد براش !! اما متسفانه در 3rd party خیلی ضعیفه .
ممنون

در مبحث قدرت کنسولهای نینتندو قبل از کنسول wii نینتندو تقریبا کنسولهای خانگیش قوی بودند
مثلا Nintendo 64 اولین کنسول بازی مجهز به پردازنده ی 64 بیتی بوده تاجایی که میدونم و علت اسمشم همینه فکر کنم. و قبل تر که فکر کنم snes از megadrive قوی تر بودش

- - -ویرایش - - -

امیدوارم این قسمت نوشته واقعیت بشه
could come up with a system that's focused on serious gaming, as much as it retains its original "fun" quotient. In that manner, the console could be more NES-like, than Wii-like.

NES !!
فکر کنم دقیقا اون کنسول موقعی اومد که مثلا در آمریکا پس از مشکلاتی که برای Atari رخ داد این کنسول اومد ! و نیاز ی به گفتن نیست به نظرم که چقدر موفق شدش !
ممنون

nes.png

کنسولی که هم ساپورت خوب 3rd party و هم 1st party داشت و هم اینکه تنوع نسبتا خوبی در بازیها داشت و فروش نسبتا خوبی هم داشت !!

آخرین ویرایش:

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
اميدوارم نينتندو دوباره ايده third pillar رو احيا كنه، به اين صورت كه كنسول هاي نسل جديد رو كلاً با معماري AMD بده و كنسول سوم رو به صورت يك كنسول ارزون و جمع و جور براي BC و RetroGaming در نظر بگيره اينجوري نه سيخ ميسوزه نه كباب

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
فروش نسبتا خوب!!!!:|)x:|

خیلی خوبی
بهتر شد ؟:d
من کلا یکمی بیش از حد از نسبتا استفاده میکنم شاید
دروغ هم نگفتم خوب
به نسبت رقیبان زمان خودش نسبتا خوب بود البته بهتره بگم خیلی خوب بود :bighug:

- - -ویرایش - - -

کنسول نسل بعد Nin , زمانی لانچ میشه که 2-3 سال بعدش کنسول های نسل بعد مایکرو و سونی معرفی خواهند شد

به نظرم احتمالا اواخر 2017 لانچ میشه نسل بعدیه wii u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر