Microsoft : از اهمیت زیاد PC Gaming بروی ویندوز ۱۰ سخن میگوید

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
85813849981404301782.jpg

فیل اسپنسر رئیس ایکس‌باکس در گفتگو با یک خبرنگار در خصوص اهمیت PC Gaming در ویندوز 10 برای شرکت مایکروسافت

اگر در شرکت مایکروسافت فضا و مقدمات برای توسعه بازی‌های ویدیویی روی ویندوز ۱۰ و ایکس‌باکس وان به یک اندازه باشد چه خواهد شد؟
فیل اسپنسر: ویندوز ۱۰ اهمیت بسیاری برای مایکروسافت دارد و به موازات آن رشد بازی‌های ویدیویی در ویندوز ۱۰ می‌تواند در موفقیت این سیستم‌عامل تاثیر بسزایی داشته باشد. من حوزه ایکس‌باکس و تجارت آن را دوست دارم، اما با توجه به ابعاد شرکت مایکروسافت من فکر نمی‌کنم کسی حتی به این موضوع فکر کند که کنسول نسبت به ویندوز در ارجحیت است.

فیل اسپنسر: یک گیمر دوست دارد او باشد که تصمیم می‌گیرد کجا و چگونه بازی کند. وقتی در محل کار خود است روی کامپیوتر شخصی خود به انجام بازی بپردازد و وقتی در خانه است روبه‌روی تلویزیونی بزرگ به بازی با کنسول مشغول شود.
من دوست ندارم از انجام بازی‌های مختلف محروم باشم بازی‌هایی که اگر به جایی رفتم در دسترس من نباشند. بنابراین این ایده که بازی‌ باید روی یک سخت‌افزار به زندگی خود ادامه دهد و این برای اکوسیستم بازی‌های ویدویی خوب است را قبول ندارم.
به همین دلیل ویندوز ۱۰ را به عنوان یک فرصت خوب و مناسب برای ساخت بازی روی رایانه‌های شخصی و کنسول می‌بینم.

فیل اسپنسر:من احساس نمی‌کنم که انگیزه‌های مالی باعث این شود که کامپیوترهای شخصی را در حاشیه نگه دارم. در مایکروسافت این موضوع درست نیست و اگر من را در طرف ایکس‌باکسی ها قرار دهید من از مخاطبان بازی‌های ایکس‌باکس می‌خواهم به این موضوع افتخار کنند که هم ویندوز و هم ایکس‌باکس هر دو از محصولات شرکت مایکروسافت هستند پس من فکر می‌کنم می‌توانیم روی هر دو جناح کار کنیم . این یک فرصت بزرگ است تا تعداد افرادی که به هم متصل هستند و محتواهایی که روی هر دو پلتفرم وجود دارند را افزایش داد

وی در مورد فرصت‌هایی که در بازی‌هایی مانند Forza و Fable پیدا کرده است افزود:
فیل اسپنسر: من می‌خواهم این بازی‌ها را بهبود ببخشم و این حقیقت را ثابت کنم که اگر من یک مشتری پلتفرم ایکس‌باکس هستم یعنی می‌توانم بین محتواها و لیست دوستانم به صورت یکپارچه حرکت کنم

ایا واقعا شرکت ماکروسافت تصمیم به حمایت همه جانبه از ویندوز 10 گرفته است؟
ایا برای ورود بازی های بیشتر به PC شرکتهای INTEL . AMD . NVIDIA ماکروسافت حمایت کرده اند؟
باید منتظر ماند

منبع:
Microsoft: PC gaming is very important to Windows 10 and the company***39;s success | Polygon

آخرین ویرایش:

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
خبرهای زیادی از سمت مسئولین مایکروسافت شنیده میشه سعی میکنم بطور خلاصه قرار بدم
فیل اسپنسر:
این قابلیت ویندوز 10 که به ان اجازه می‌دهد بر روی تمام دستگاه‌های مایکروسافتی اجرا شود هم خبر خوبی برای گیمر‌ها و هم فرصتی تازه برای توسعه‌دهندگان بازی است. به لطف ویندوز 10 می‌توان یک بازی را هم روی xbox و هم روی PC به شکل همزمان و هماهنگ اجرا کرد. همچنین با خرید یک بازی برای یک پلتفرم نسخه‌ی پلتفرم دیگر ان را نیز دریافت خواهید کرد و البته امکان استریم بازی‌ها را نیز نباید از یاد برد.

فعلا نمی‌توانم درباره اینکه دقیقا چه قابلیت‌هایی از ویندوز 10 به ایکس‌باکس وان خواهد امد صحبت کنم. اپلیکیشن ایکس‌باکس که جایگاه تمام بازی‌های رایانه‌ای در ویندوز 10 است درست مثل ایکس‌باکس وان زمانی که سیستم‌عامل جدید عرضه شود هر ماه بروز خواهد شد.

بخش ویندوز و بخش ایکس‌باکس حالا کنار هم قرار گرفتند و هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند. هر وقت اپدیت‌های ماهیانه‌ی ایکس‌باکس عرضه شوند شما ویژگی‌های جدیدی در ویندوز 10 در برنامه‌ی اپلیکیشن ایکس‌باکس خواهید دید.

تمام این‌ها به مایکروسافت اجازه می‌دهند به چیزهایی مثل بازی روی ویندوز و بازی روی ایکس‌باکس به صورت یکسان برخورد کند و درو پلتفروم در یک سطح ببیند.
منبع:
Spencer on*Xbox One***39;s new dash, updates and how Windows 10 will arrive on your Xbox | Polygon

صحبتهای Mike Ybarra مهندس ارشد مایکروسافت صحبت جالبی داشته : در زمینه ارتباط بین ویندوز 10 و ایکس‌باکس گفته:
Mike Ybarra:
مایکروسافت از این موضوع اطلاع دارد که دریافت حق اشتراک برای PC GAMER ها قابل قبول نیست.

قرار نیست که بازی‌های چند نفره روی PC نیز ملزم به پرداخت هزینه ماهیانه باشد اما مایکروسافت در پی این است که چگونه می‌تواند یک سرویس با پرداخت حق اشتراک مانند سرویس گلد برای PC GAMER ها تعریف کند.

در کنار بحث طراحی و عرضه سرویس گلد برای PC ما فکر می‌کنیم که کنار از بازی‌های چندنفره این سرویس ارزش زیادی در ایکس‌باکس وان دارد. البته ما هنوز چیزی نداریم که برای کامپیوترهای شخصی رونمایی کنیم.

منبع:
Windows 10 Xbox Gold program could happen, but online gaming would remain*free | Polygon

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر