گزارشی از Capcom Cup 2014 و نمایش جدید Street Fighter V

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
wwphhxsgjrqqni32dhcf.jpg

تقریبا یه ساعت قبل مسابقه فینال Capcom Cup تموم شد و یه تریلر گیم پلی جدید (به سیک همون تریلر قدیمی ولی تمام حرکات جدید بودن) از SF V نشون دادن که خیلی عالی به نظر میومد. تریلر هم با یک سورپرایز تموم شد...
Charlie Nash

بعد از تریلر اونو با یه تیپ فوق العاده جذاب از همون شخصیت جدید معرفی شده روی صحنه حاضر شد... :))
z85so6oms6x2awrhof1e.png

و یه خبر خیلی مهم رو اعلام کرد. به لطف سونی سال آینده جایزه مسابقات کپکام کاپ نیم میلیون دلار خواهد بود!!!!! فکر کنم کم کم وقتشه بزنیم تو خط SF IV :-" :D

بعد از این بمب خبری اونو مثل همیشه با ترولهاش اول وانمود کرد که مراسم تموم شده ولی بعد اعلام کرد که قراره اولین دموی قابل بازی از SF V رو ببینیم! مسابقه بین Ryu و Chun-Li به صورت زنده توسط دوتا از اعضای کپکام (مطمئن نیستم ولی فکر کنم کارمندای کپکام بودن :-" ) برگزار شد!!!

خداییش من هرچی از بازی تعریف کنم کمه! عالی بود، عالی! یعنی تا خودتون تریلرش رو نبینید متوجه حرفم نمیشید! گیم پلی فوق العاده نرم، گرافیک فوق العاده چشم نواز، کمبوهایی که واقعا اون حس برخورد ضربه رو به بازیکن منتقل میکنند، افکت های بسیار بسیار زیبا برای ضربات هر شخصیت،(Hadouken عالی شده!) تاثیر پذیری عالی محیط در طول مبارزه.... خداییش حرف نداشت. خصوصا برای بازیی که تازه در مراحل اولیه ساختش به سر میبره. بشخصه من رو که بدجوری برای SF V هایپ کردن! یه سری تغییرات هم توی HUD بازی ایجاد کرده بودن مثلا پایین دیگه جایی برای Ultra وجود نداشت (EX ها هنوز هستن) بجاش زیر Health Bar یه Revenge Bar اضافه شده بود که طرز کارش مثل همون Ultra ـست. در کل HUD بازی هم به نظرم خیلی شیک تر شده بود

بعد از تموم شدن مسابقه کسی که باخته بود (اونی که با Chun-Li بازی میکرد) درخواست Rematch کرد که قبول کردن و مبارزه دوم رو هم دیدیم که در طول اون یکی از قابلیت های خیلی جالب و خنده دار SF V رو نشون دادن که ترجیه میدم در موردش چیزی نگم تا بعدا خودتون توی تریلر بازی ببینیدش :)) برای اونایی هم که خیلی عجله دارن میتونند این Gif رو ببینند (هرچند به نظر توی خود مبارزه ببینیدش خیلی بهتره)
http://a.pomf.se/wygzts.gif
راند دوم کلا روی سرش بود =))

خلاصه اش کنم، به نظرم با این نمایشی که الان از بازی دیدم، SF V میتونه به یکی از بهترین های تمام دوران تبدیل بشه. به هیچ عنوان ویدئوی های بازی رو از دست ندید (هنوز منتشر نشدن وگرنه براتون آپشون میکرد)

لینک دانلود تریلر (باتشکر از علی صلح و صفا) :
http://01.00ll00.com/iTube/16551360-Street Fighter V Capcom Cup Stage Demo.mp4

آخرین ویرایش:

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
منم عذر خواهی میکنم از Tekken فن ها بابت قرض گرفتن تاپیکشون ولی خب خداییش حس تاپیک زدن نبود [2] :D
وقعا سرعت عمل دوست عزیز بالاییمون جای تقدیر داره :D
منم ویدئو گیم پلی SFV رو دیدم و جایز دیدم که بیام و نظرمو بگم.
از معرفی شدن Charlie وقعا سورپرایز و خوشحال شدم. اونجور که به نظر میاد Charlie شست و شوی مغزی داده شده و دیگه اون چارلی قبل نیست :(
68d1mgie3nriao6vhciw.jpg
- جدا از چارلی، از گیم پلی ـی که نشون دادن خیلی خوشم اومد. همینطور که دوست بالایی هم اشاره کردن وقعا حس برخورد و سنگینی ضربات رو میشه احساس کرد (برعکس Injustice). نکته ی اصلی اینکه SFV همچنان روح Street Fighter رو داره :D اما کومبو ها به نظر میومد یه کم شبیه SF x Tekken شده باشن.
- شروع راند جدید شبیه بقیه بازی ها خصوصا Mortal Kombat شده. مثلا اگه راند اول وسط Stage تموم شده باشه، راند دوم هم از وسط Stage شروع میشه. خب حالا ممکنه یکی بگه خب که چی؟ چه فرقی می کنه راند از کجا شروع میشه؟! خب در جواب باید بگم که خیلی هم فرق می کنه! از اونجایی که بازی دو بعدی هست (بعد افقی و بعد عمودی)، مثلا وقتی حریف واسه راند دوم رو در حالی شروع کنه که گوشه ی Stage گیر افتاده کارش واسه فرار کردن و از تنگنا درومدن خیلی سخت میشه. مثلا مسابقه ی بوکس رو تصور کنین که یکی گوشه ی رینگ گیر افتاده :D
- گرافیک و انیمیشن ها خیلی نرم و زیبا بودن. البته احساس کردم که یه مقدار شبیه Marvel vs. Capcom 3 شده.
به طور کلی واقعا از چیزی که دیدم خوشم اومد و لذت بردم و به شدت منتظر ویدئو های بعدیم.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
فایتینگ باز ها این ور و اون ور ندارن کلا یه دسته ان... کلا یه تاپیک میزدن اخرین اخبار بازی های فایتینگ خیلی خوب بود

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
منم عذر خواهی میکنم از Tekken فن ها بابت قرض گرفتن تاپیکشون ولی خب خداییش حس تاپیک زدن نبود [3] :biggrin1:
منم نظرم در مورد گیم پلی بسی مثبت بود :D اصن باقلوا :D این استایل هنری جدید هم خیلی عالیه و هم حس خیلی خوبی میده به خصوص توی ضرباتی مثل Spinning Bird Kick :D
به عنوان یه چون لی پلیر بی نهایت راضی بودم ازش :D رسماً حرکات جدیدش تو مغزم :D

لینک دنلدش با تشکر از علی صلح و صفا :D
http://01.00ll00.com/iTube/16551360-Street Fighter V Capcom Cup Stage Demo.mp4

شروع راند جدید شبیه بقیه بازی ها خصوصا Mortal Kombat شده. مثلا اگه راند اول وسط Stage تموم شده باشه، راند دوم هم از وسط Stage شروع میشه. خب حالا ممکنه یکی بگه خب که چی؟ چه فرقی می کنه راند از کجا شروع میشه؟! خب در جواب باید بگم که خیلی هم فرق می کنه! از اونجایی که بازی دو بعدی هست (بعد افقی و بعد عمودی)، مثلا وقتی حریف واسه راند دوم رو در حالی شروع کنه که گوشه ی Stage گیر افتاده کارش واسه فرار کردن و از تنگنا درومدن خیلی سخت میشه. مثلا مسابقه ی بوکس رو تصور کنین که یکی گوشه ی رینگ گیر افتاده :biggrin1:

فک نکنم اونجوری باشه :D فک کنم بازی بسته به مساحتی از Stage که باز مونده وسط Stage رو انتخاب میکنه و دو تا کرکتر رو اونجا میذاره :D مثلاً اینجوری :

واسه همین فک نکنم اگه مبارزه توی کناره ها تموم بشه بازی از همون گوشه ها شروع بشه :D باز اگه منظورتو بد فهمیدم شرمنده :D

===

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من که از گیم پلی ریو به هیچ وجه راضی نبودم. بینهایت کند ولی بینهایت قدرتی. ولی چون لی رو عالی کار کرده بودن و سرعت رو میشد حس کرد. از c.LP که بزرگترین و مهم ترین نقطه توی سری SF هست هم راضی نبودم. 3تا به زور تونستن بزنن:|

اینم چارلی نَش. تقریبا همون Guile هست ولی توی حالت Omega Mode

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر