طرفداران nintendo ds

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

نقد و بررسی The Legend of Zelda: Spirit Tracks

cover_large.jpg

Publisher: Nintendo

Developer: Nintendo EAD

Genre: Action, Adventure

Tags: Swords, Trains

Players: 4

Release Date: 7th Dec 2009 USA
11th Dec 2009 UK/EU

Series: Legend Of Zelda

در «افسانه زلدا: ردپای روح»، همه چیز آنقدر خوب طراحی شده که پس از مدتی حتی ملودی بازی را هم با سوت در خانه تکرار خواهید کرد. این بازی احساسات قدیمی ‌کسانی را که با سریال این بازی‌ها بزرگ شده‌اند‌، زنده می‌کند. انجام این بازی در دنیای آفتابی نوستالژیک زلدا با فرمول خوبی از گیم‌پلی آغاز می‌شود و البته آنقدر تغییر در آن وجود دارد که هیجان‌انگیز باشد.

در مقایسه با 2 بازی قبلی افسانه زلدا که در کنسول دستی نینتندو DS منتشر شده، این بازی قطعا از هر دوی آنها بهتر است.

این بازی از نظر هنر و شیوه طراحی بازی با نگارش پیشین آن، یعنی «ساعت شنی شبح» یکسان است. این بازی جدید دنباله بازی قدیمی ‌است. چند چهره آشنا در این بازی وجود دارد که اولین بار در سال 2007 معرفی شدند. ردپای روح در واقع 100سال بعد از رویدادهای ساعت شنی شبح و در سرزمین‌ هایرول رخ می‌دهد.

large.jpg

پادشاه شیطانی مالادوس می‌خواهد از زندان برج ارواح (که یکصد سال در آنجا زندانی است) فرار کند، بنابراین زنجیری که وی را در بند نگه داشته، پاره می‌کند. این زنجیر در واقع بازی ردپای روح را تشکیل می‌دهد. لینک جوان مهندسی است که بتازگی فارغ‌التحصیل شده و قرار است به ملاقات پرنسس زلدا برود تا گواهینامه رانندگی قطار خود را از وی دریافت کند.

اینجاست که زلدا به لینک می‌گوید مالادوس در حال قدرت‌گیری است و باید به برج ارواح برود تا هر دوی آنها بتوانند این مساله را بررسی کنند، اما پیش از این که به برج برسند مورد حمله قرار می‌گیرند. برج به خرابه‌ای تبدیل می‌شود و فرمانده شیطانی کول و دنباله روش برن، جسد زلدا را می‌دزدند تا روح مالادوس را در بدن وی زنده کنند. روح زلدا از این پس به راهنمای لینک تبدیل می‌شود تا جلوی قدرت گرفتن شاه شیطانی را بگیرد و بدن پرنسس را به شکل جسمانی قبلی خود بازگرداند.

large.jpg

در سری زلدا این نخستین باری است که زلدا از همان ابتدای بازی می‌میرد. زلدا علاوه بر این که راهنمای لینک است، کنترل اشباح را نیز برعهده دارد که در واقع، نگهبانان قدرتمند برج ارواح هستند و کسانی که بازی قبلی را انجام داده باشند، می‌دانند که این نگهبانان، همان نگهبان‌های شکست‌ناپذیر معبد اقیانوس هستند. در طول بازی می‌توان لینک و اشباح تحت کنترل زلدا را هدایت کرد و این مکانیک جدید، مکانیک آزمون پس داده قبلی زلدا را بهبود می‌بخشد.

در برج ارواح تنها می‌توان لینک و زلدا را کنترل کرد و در نواحی خاصی ممکن است چند بار نقشه جدید را بیابید تا ردپای ارواح در بخش‌های مختلف بازی را دنبال کنید. چیزی که در این بازی به طرز غافلگیرکننده‌ای چالش‌برانگیز است، کنترل و هدایت ترن به نقاط مختلف‌ هایرول است. به این فکر خواهید افتاد که تعمیر خطوط راه‌آهن برای سفر از یک نقطه به نقطه دیگر کاری کسل‌کننده است، اما بازی آنقدر موقعیت‌های گوناگون ایجاد می‌کند که بیشتر سفرها لذتبخش و جالب توجه خواهد بود. علاوه بر این که از بوق قطار می‌توان برای کنار زدن احشام استفاده کرد، از توپ نیز می‌توان برای از بین بردن دشمنان سر راه بهره برد. البته باید حواستان به قطارهای شیطانی‌ای که در مسیرتان قرار می‌گیرد، باشد.

علاوه بر همه این دردسرها، باید مدام نقشه را چک و خطوط را عوض کنید تا به بن‌بست نخورید. برخورد با قطارهای دشمن، بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف بازی است چون متوجه خواهید شد اگر خطوط را اشتباهی عوض کنید، از تصادف نمی‌شود جلوگیری کرد و باید منتظر تصادف بمانید تا بازی را از نو آغاز کنید.

large.jpg

رانندگی قطار ساده است: 3 سرعت مختلف در بازی وجود دارد که می‌توان در صفحه لمسی DS از آنها استفاده کرد. در سمت راست صفحه، اهرم سرعت قرار دارد، طناب بوق نیز در همین محل قرار دارد که می‌توانید هر موقع خواستید آن را بکشید. کنترل بقیه بازی ساده و قابل درک است. با صفحه لمسی و یک قلم می‌توان تمام کارها و عملیات را انجام داد. برای جابه جا کردن لینک، باید قلم را روی صفحه نگه داشت و بعد مسیر مورد نظر را انتخاب کرد. همچنین برای حمله به دشمنان، باید روی دشمن کلیک یا خط زد.

2 سال پیش از عرضه این نسخه با عرضه ساعت شنی شبح، بهترین کنترل در بازی‌های لمسی وجود داشت و هنوز هم این قاعده از بین نرفته است.

میکروفن تعبیه شده در کنسول DS کاربرد مفیدی پیدا کرده است و می‌توان با دمیدن در آن، تعدادی روح را به سوی دشمن فرستاد تا آنها را از پای در بیاورند. همچنین یک مینی‌گیم در بازی طراحی شده که با آن می‌توان به فلوت نوازی پرداخت چنانچه در طول بازی چند آهنگ را فراخواهید گرفت که هر کدام از این آهنگ‌ها تاثیر خاصی دارند و می‌توانند جان شما را در انواع دخمه‌ها تقویت کنند.

large.jpg

با صرف‌نظر از پویش‌های فرعی بازی، این بازی بیش از 14 ساعت زمان نیاز دارد، اما آنقدر کار برای متوقف کردن مالادوس وجود دارد که 14 ساعت برای انجام همه آنها کافی نیست. همانند بیشتر بازی‌های زلدا، صندوق‌های مخفی و رازهای ناگفته زیادی در بازی وجود دارد که به دنبال آنها بروید و خیلی‌ها نیز تا زمانی که به سلاح‌های قوی‌تر دسترسی پیدا نکرده باشید، قابل بررسی نیستند. ترن نیز در چند پویش فرعی حضور دارد و در این ماموریت‌ها کارهای مختلفی از جمله جابه‌جایی احشام یا شکار خرگوش‌ها انجام خواهید داد. جایزه این جور پویش‌ها نیز باعث می‌شود به جرات کاراکتر اضافه شده و بتواند به نقاطی که قبلا به آنها نمی‌رفته، برود.

ردپای ارواح برای هواداران این مجموعه بازی، آشناست، اما وجود مکانیک جدید بازی و اهمیت دادن به رانندگی قطار بخش‌های زیادی به ماجراجویی لینک اضافه می‌کند. فرقی نمی‌کند اولین بار است به دنیای‌ هایرول می‌روید یا دفعه پانزدهم، ردپای ارواح یک بازی الزامی‌برای هواداران بازی‌های سبک ماجراجویی است.

large.jpg

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دمت گرم، خداییش حال کردم، عاشق هاروست مون هستم + بازی SONIC & SEGA ALL STAR RACING که نمیدونستم این بازی واسه دی اس هم هست، الان دارم دانلودش میکنم.

قبلا تو یه سایت دیگه تاپیک طرفداران ds داشتم کلی کاور + بازیا روز + و همه چی درباره ds میزاشتم ds کلی طرفدار پیدا کرده بودو حتی رتبه سایت بالا رفته بود مدیر سایت خودش میگفت بیا نقد ها و بررسی هاتو بزار صفحه اصلی نه فروم و ..... اما ناظم میومد پرخاش میکردو توهین

چند باری به مدیر گفتم مدیر جوابی نداد فقط ناظم توهین میکرد تاپیکامو قفل میکرد مدیر میومد باز میکرد این کار ادامه داشت تا از اونجا زدم بیرون تمام نقد ها و بررسی ها و .... خودمو پاک کردم الان اون سایت به ندرت هفته ای 2 نفر چیزی بنویسه از بین رفت اون سایت

همون زمان وبلاگ تخصصی ds داشتم آدرسش این بود http://dsfan.mihanblog.com/ بخاطر حمایت خیلی قویی بعضی ها مجبور شدم تعطیلش کنم

ds دست کم گرفتی :d اقیانوس بازی داره هر چی که فکرشو بکنی بازیش تو ds هست SONIC & SEGA ALL STAR RACING هم عالیه بازیش کنی حس همون کراش 4 میده

خوبی ds اینه هر بازی که تو هر کنسولی ببینی اگه بخوای نسخه ds دانلود کنی اصلا حجمی ندارن و راحت میشه دانلودشون کرد بخصوص این بدرد اونایی میخوره که اینترنتشون ضعیفه

ds حدود 7 تا هاروست مون و ران فاکتوری داره

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
ds دست کم گرفتی :d اقیانوس بازی داره هر چی که فکرشو بکنی بازیش تو ds هست SONIC & SEGA ALL STAR RACING هم عالیه بازیش کنی حس همون کراش 4 میده

خوبی ds اینه هر بازی که تو هر کنسولی ببینی اگه بخوای نسخه ds دانلود کنی اصلا حجمی ندارن و راحت میشه دانلودشون کرد بخصوص این بدرد اونایی میخوره که اینترنتشون ضعیفه

ds حدود 7 تا هاروست مون و ران فاکتوری داره

واقعا اقیانوسی از بازی داره. تا الان 3600 بازی این کنسول رو جمع آوری کردم ولی هنوز بازی باقی مونده داره! البته برای اجرای بازیهاش از شبیه ساز استفاده می کنم.

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
واقعا اقیانوسی از بازی داره. تا الان 3600 بازی این کنسول رو جمع آوری کردم ولی هنوز بازی باقی مونده داره! البته برای اجرای بازیهاش از شبیه ساز استفاده می کنم.

چقدر زیاد بازیاشو جمع کردی :bighug: داری بازیاشو آرشیو میکنی :d آره بالا 5000 تا عنوان بازی داره تازه dsiware ها هم هستن که اونا نمیشه دانلود کرد اون مد هک نشده

اون شبیه ساز که تازه بهترنشون هم هست کلی افت فریم داره و ...... من بازیا اول دانلود میکنم با اون شبیه ساز میبینم چطوره اگر خوشم اومد میریزم روی مموری کارت تا روی ds بازی کنم

یه سوال فنی این میکرو کامپیوتری ها بودن قدیم کیبورد بودن اطلاعات روی کارتج فامی کام بود اسمشون چیه؟ دنبالشون میگردم

• Like
Reactions: highlight

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
چه جالب نمیدونستم برای دی اس م لینوکس زدن!

این زلداهای دی اس از لحاظ گیم پلی و داستان خوبن یا شایدم عالی... ولی نمیدونم این فقط منم که اینجوری فکر میکنم یا سایر دوستانم موافقن، بنظرم به کلی از سنت سری افسانه زلدا یکمکی فاصله گرفته...

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
چه جالب نمیدونستم برای دی اس م لینوکس زدن!

این زلداهای دی اس از لحاظ گیم پلی و داستان خوبن یا شایدم عالی... ولی نمیدونم این فقط منم که اینجوری فکر میکنم یا سایر دوستانم موافقن، بنظرم به کلی از سنت سری افسانه زلدا یکمکی فاصله گرفته...

آره رضا جان لینوکس که هیچی حتی روی ds میشه ویندوز 3.1 هم نصب کرد باهاش کار کرد

ds کلی برنامه داره که مثلا یکیش کنترل pc با ds ه که صفحه pc میاد روی ds و با صفحه لمسی ds میشه pc کنترل کرد و کلی برنامه دیگه

تو این سایت کلی از برنامه ها ds هست

List of DS homebrew applications - GameBrew - a wiki dedicated to homebrew on Video Game Systems.

رضا جان زلدا ها شاهکار gba بازی کردی؟

dariushzx

کاربر سایت
Feb 26, 2014
138
ممنون احسان جان بابت نقد زلدا :x

یه خاطره باحال در مورد این بازی اولین بار که بازی کردم بس که بازیه واسم جذاب بود محو بازی بودم یهو بخودم اومدم دیدم 3 ساعت گذشته البته قرار بود 1 ساعت بازی کنم اینطوری شد :))

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ممنون احسان جان بابت نقد زلدا :x

یه خاطره باحال در مورد این بازی اولین بار که بازی کردم بس که بازیه واسم جذاب بود محو بازی بودم یهو بخودم اومدم دیدم 3 ساعت گذشته البته قرار بود 1 ساعت بازی کنم اینطوری شد :))

فدات داریوش جان :x

:)) منم میبینی یهو 9 ساعت با ds بازی کرده بودم همینطوری شد دیگه :)) سرگمو بر میگردوندم یهو میدیدم 3 ساعت گذشته :d تو کنسولا دستی کمپانی ها دیگه مثل psp من نشد قشنگ 1 ساعتو نیم یه سره بازی کنم باترشونم حداکثر 5 ساعت جواب میداد زیادیم بود اما این ds با اینکه باتریش خیلی جواب میده حدود 10 ساعت ( البته بسته به نور صفحه . میزان صدا . خود بازی و .... ) که کم و زیاد میشه باتری همیشه کم میاد آخه آدمو درگیر خودش میکنه آدم هیچی حالیش نمیشه

چند روز پیش گفتم یه 15 دقیقه de blob 2 بازی کنم بعد برم نمایشگاه الکامپ بعد گفتم حتما 15 دقیقه شد بلند شم برم ساعت دیدم برق از چشمام رفت 1 ساعتو 20 دقیقه گذشته بود :))

رم ریدرم سوخت نمیدونم چرا امروز دوباره رفتم یه رم ریدر البته جنس خوب خریدم 15 هزار این نوش خرابه :)) بردم میگم آقا این که سوخت گفت پلمپ بود عوض نمیکنم الانم بدون رم ریدر موندم چنتا بازی جدید دانلود کردم یه شبیه ساز gba برای ds پیدا کردم میخوام تستشون کنم نمیشه :(

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
آره رضا جان لینوکس که هیچی حتی روی ds میشه ویندوز 3.1 هم نصب کرد باهاش کار کرد

ds کلی برنامه داره که مثلا یکیش کنترل pc با ds ه که صفحه pc میاد روی ds و با صفحه لمسی ds میشه pc کنترل کرد و کلی برنامه دیگه

تو این سایت کلی از برنامه ها ds هست

List of DS homebrew applications - GameBrew - a wiki dedicated to homebrew on Video Game Systems.

رضا جان زلدا ها شاهکار gba بازی کردی؟
یه زمانی قحطی Homebrew درستو حسابی برا DS بود الان ماشالا ویندوز و لینوکسو... :d

احسان جان اولین زلدایی که بازی کردم همینجوری تفننی زلدای NES با امولاتور روی GBA بود. در نوع خودش خوب بود یادش بخیر... اما بعدش رفتم سراغ The Minish Cap که بنظر من کاملترین، زیباترین و در عین حال وفادارترین نسخه بین نسخه های کنسول های دستی تا به امروزه... شاید چون تجربه اولم ازین سری بوده اینجوری فکر میکنم ولی خودت خوب میدونی چه شاهکاریه این کلاه کوچولو! گرافیکش برای GBA واقعا چشم نواز بود همینطور موسیقی محسور کننده ای که داشت... خداشاهده یه زلدای جدید دیگه با همون گرافیک بزنن میگم به درک میرم اوریجینالشو میخرم!!!
اون Four Swords Adventures رو هم نتونستم تجربه ش کنم. یکی بخاطر اون کابل لینکش یکی هم فقدان 3 تا گیم بوی و 3 تا بازی اوریج و طبیعتا 3 تا آدم بیکار زلدا باز دیگه! =))
اما بجاش A Link to the Past رو که توی همون کارتریج بود رو تموم کردم. تجربه ی خیلی تجربه ی خوبی بود.

احسان جان مارو بردی به دوران درسو دانشگاه، خدا بگم چیکارت کنه کلی نوستالژی خونمون رفت بالا:d
ولی جدا یاد یاران بخیر بچه های بخش های نینتندو اون موقع بیشتر و فعالتر بودن. از اون موقع ها فکر کنم فقط شما موندیو دوست خوبمون آقای Highlight و چند عزیز دیگه...

• Like
Reactions: highlight

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یه زمانی قحطی Homebrew درستو حسابی برا DS بود الان ماشالا ویندوز و لینوکسو... :d

احسان جان اولین زلدایی که بازی کردم همینجوری تفننی زلدای NES با امولاتور روی GBA بود. در نوع خودش خوب بود یادش بخیر... اما بعدش رفتم سراغ The Minish Cap که بنظر من کاملترین، زیباترین و در عین حال وفادارترین نسخه بین نسخه های کنسول های دستی تا به امروزه... شاید چون تجربه اولم ازین سری بوده اینجوری فکر میکنم ولی خودت خوب میدونی چه شاهکاریه این کلاه کوچولو! گرافیکش برای GBA واقعا چشم نواز بود همینطور موسیقی محسور کننده ای که داشت... خداشاهده یه زلدای جدید دیگه با همون گرافیک بزنن میگم به درک میرم اوریجینالشو میخرم!!!
اون Four Swords Adventures رو هم نتونستم تجربه ش کنم. یکی بخاطر اون کابل لینکش یکی هم فقدان 3 تا گیم بوی و 3 تا بازی اوریج و طبیعتا 3 تا آدم بیکار زلدا باز دیگه! =))
اما بجاش A Link to the Past رو که توی همون کارتریج بود رو تموم کردم. تجربه ی خیلی تجربه ی خوبی بود.

احسان جان مارو بردی به دوران درسو دانشگاه، خدا بگم چیکارت کنه کلی نوستالژی خونمون رفت بالا:d
ولی جدا یاد یاران بخیر بچه های بخش های نینتندو اون موقع بیشتر و فعالتر بودن. از اون موقع ها فکر کنم فقط شما موندیو دوست خوبمون آقای Highlight و چند عزیز دیگه...

آره بابا کلی برنامه ها هوم برویی داره :d

چه جالب من اون زمان از فتحی یه سوپر کارت خریدم روی خود جعبه زده بود super cart خود کارتج بنفش بود حداکثر هم 2 گیگ مموری کارت میکرو اس دی ساپورت میکرد هم راه جعبه اش یه دیسک بود بازیا nes , snes تبدیل میکرد به بازیا gba خود بازیا gb . gbc بدون تبدیل اجرا میکرد بعد فیلم و موزیک هم تبدیل میکرد به فرمت .gba راحت اجراشون میکرد

یادمه از فتحی اون زمان سال 85 یا 86 بود خریدم 45 هزار تومن بخاطر همین اینو گفتم چون زلدا nes با همین روش روی gba رفتم تموم کردم خیلی حال داد

منم باهات موافقم بنظر من زلدا ها gba با اصالت ترین و بهترین زلدا هایی بودن که بازیشون کردم :x

gba خیلی فراتر از حد توانش رفته بود یادمه فاینال فانتزی رو gba بازی میکردم از نسخه ps1 ش هم بهتر و قویتر بود

البته نینتندو خیلی حمایتش کرد براش مثلا 6 تا دانکی کونگ عرضه کرد و ...... بازی ها توپی بودن که هنوزم بازی کردنشون عالیه عای

:))

من کلا نوستالژیک بازم خودم تو گیم ریترو گیمرم . گیم ها و چیزایی که ما باهاش سرو کار داشتیم سرگرمی و گیم خالص و واقعی بودن چندین نسل تجربه کردیم و شدیم اینی که هستیم و خود من به شخصه این گیم ها جدید دیگه قبول ندارم چون ماها میدونیم گیم واقعی چیه ( وقتی یکی تو همین سایت بهم گفت رزیدنت اویل نسخه 6 بهترین بازی دنیاست خوب معلومه اصلا گیم نمیشناسه و کم تجربه اس و به احتمال زیاد حداکثر 17 سالشه ) . ناسلامتی 29 سالمه از طفولیت گیم بازی میکردیم :d یادش بخیر اولین کنسولم گیم تی وی شهاب بود که فکر کنم اصلا به گوش کسی نخورده باشه

اکثر فن ها نینتندو گیمرا قدیمی و با سابقه هستن که بخاطر مشکلات زندگی و ..... کلا از نت میرن خودت برو تاپیک ها مثلا سن دارندگان xbox 360 ببین اکثرا نوشتن 17 تا 18 اما حالا برو تاپیک سنتون تو بخش wii بندرت کسی زیر 22 سال تو بخش کنسول ها نینتندو پیدا میشه چون ماها کنسولا نینتندو میشناسیم و باهاش خاطره داریم اما نسل جدید تا چشم باز کرده وسط نسل هفت کنسول خریده

یادمه تو یه تاپیک بود عنوانش این بود چجوری xbox 360 خریدید بعد یکی موشته بود انقدر گریه کردم تا بابام دلش سوخت برام خرید :d حالا من چی؟ ps1 سری 1000 خودم با پول خودم اون زمان 310 هزار تومن دست دومشو خریدم یا کنسولا دیگه که داشتم :bighug:

آخرین ویرایش:

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
احسان جان امولاتور دی اس نصب کردم روی پی سی ، اول بازی ها رو توی این امولاتور تست میکنم اگه خوشم اومد اون موقع میریزم توی دی اس توی وقت خیلی صرفه جویی میشه چون حدود 2000 تا بازی از دی اس دارم که اگه میخواستم دونه دونه اینارو کپی کنم توی رم و روی دی اس تست کنم خیلی وقت میخواست ولی اینطوری میشینم دونه دونه راحت تست میکنم، خلاصه ایده خوبی دادی دمت گرم:bighug:
کاش میشد یه لیست از بازی های میکرو که نسخه دی اس شون ساخته شده بذاری یا حد اقل خیلی معروف هاشون یا خاطره انگیزاشون، یادمه قبلا یه چند تا گذاشته بودی خیلی با حال بودن بازم بذار.
یه بیلیارد توپ که مولتی پلیر هم داشته باشه بگو بی زحمت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر