میاموتو 62 ساله شد

Mr. Worldwide

کاربر سایت
Feb 10, 2014
562
نام
Profesoer Charles Francis Xavier
shigeru-miyamoto-516x260.jpg

Shigeru Miyamoto طراح افسانه ای امروز 62 ساله شد او جز اولین طراحان بود که به Nintendo در سال 1977 پیوسته و تا به حال یعنی 2014 در این کمپانی مشغول بازی سازی است.
او بیش از 100 عنوان را برای Nintendo خلق کرده است که از جمله آنان می توان به Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox, F-Zero, Pikmin اشاره کرد او در حال حاضر برروی 3 پروژه به نام های Project Giant Robot, Project Guard و Star Fox (Wii U) در حال کار است.

از افتخارات او میتوان به این اشاره کرد که اولین کسی بود که در سال 1998 در Academy of Interactive Arts and Sciences به تالار مشاهیر وارد شد مجله Time او را در لیست 60 قهرمان آسیا بعد از گاندی و بروسلی جای داده است. او همچنین در سال 2007 در Game Developers Choice Awards جایزه Lifetime Achievement Award را دریافت کرد. IGN و GameTrailers او را در لیست 100 و 10 بازی ساز برتر تمام عصار قرار داده اند. در نظر سنجی بین بازی سازان او با بیشترین رای به عنوان Ultimate Development Hero انتخاب شد. او همچنین اولین کسی بود که در اسپانیا به عنوان یک خالق و سازنده خارجی به نشان Prince of Asturias Award دست یافت

Happy Birthday Shigeru Miyamoto! - NeoGAF
10529862750276001709.jpg

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,207
نام
ماکان
شاید میاموتو بهترین گیم دنیا رو نساخته باشه اما بهترین بازی ساز دنیا هست و در این اصلا سکی وجود نداره. هنوزم که هنوزه تو همه کتاب های گیم دیزاین وقتی میخوان اصول بازی سازی رو آموزش بدن میان Mario رو تحلیل میکنن. کلا میاموتو بزرگتر از چیزی هست که بشه کسی رو باهاش مقایسه کرد.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
تولدش مبارک ولی بیخیال بحث راجع به این بهترین بازی ساز دنیا بشید :d به هیچ جه نمیشه ۱ نفر رو بهترین بازیساز تاریخ دونست حتی ۱٪, شاید همون قدری که میاموتو نقش مهمی توی این صنعت داشته چندین و چند نفر دیگه هم داشتن و دارن. نظر و علاقه ی شخصی به یه نفر با انتخابش بعنوان بهترین گیم ساز تاریخ خیلی فرق داره :d

Mr. Worldwide

کاربر سایت
Feb 10, 2014
562
نام
Profesoer Charles Francis Xavier
یاد یک مطلب قدیمی افتادم Michel Ancel خالق Rayman گفته بود:"
من واقعا خودم را شاگرد در نظر میگیرم و Miyamoto را استادم میخوانم من شاگرد رده بالای او هستم. من عاشق ابزار و طراحی هستم و میاموتو فقط روی گیم پلی تمرکز دارد"
Will Wright خالق Sims هم میاموتو رو:" قهرمان خودش و اولین کسی که از او تاثیر گرفته خونده."
Warren Spector:"
من همیشه سعی کردم از او بخاطر تمام بازی های خوبش که به من الهام داده هستند تا کارم را انجام بدم تشکر بکنم"

آخرین ویرایش:

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
این قوم زرد لعنتی اصلا پیر نمیشه قیافشون:d

شکی هم نیستش که یکی از بهترین ها و شاید تاثیرگذارترین فرد تا به اینجا بوده باشه ولی صادقانه من حسی نسبت بهش ندارم چون هیچوقت اونقدر توی فاز نینتندو و کنسول هاش و بازیهاش نبودم. هیچوقت هم این شاهکارهایی که ازش میگید رو تجربه نکردم به اون صورت، یا خیلی بچه تر از این بودم که بفهمم چیکار دارم میکنم. :d
بازیساز بزرگ توی همون ژاپن یه عالمه داریم که دستاورد هاشون کم از این آقا نیست.....ولی خب این آقا هم یه فرد Establish شده است و مورد احترام همه ماست.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,982
نام
نـــــــویـــــــــد
ليست بازي هايي كه طراحي كرده نگاه ميكني مو به تنت سيخ ميشه !!
خاطره دارم شديد با 2كنسول Super Nintendo , Nintendo 64
تولدش مبارك

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
بهترین بازیساز تاریخ هم میازاکیه،Fact :biggrin1::biggrin1:

تعداد لایک های تاپیک Bloodborne و Darksouls واقعا داره اثراتش رو نشون میده .

غش و ضعف هایی که برای ادم هایی که 5 سال دارن بازی میسازن رو تو تاپیک های خودشون انجام بدین .

ایشون وجود نداشت ، چیزی به اسم بازی های ویدئویی وجود نداشت .

#پدر صنعت گیم و بهترین بازیساز تاریخ = میاموتو

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب

غش و ضعف هایی که برای ادم هایی که 5 سال دارن بازی میسازن رو تو تاپیک های خودشون انجام بدین .

ایشون وجود نداشت ، چیزی به اسم بازی های ویدئویی وجود نداشت .

#پدر صنعت گیم و بهترین بازیساز تاریخ = میاموتو

اون کامنت جواب طعنه آمیز بود به کامنت یکی از بچه ها که اعلام کرد بهترین بودن میاموتو یه فکت هستش، واقعیت هم اینه توی مسئله Abstract ی مثل Artistic Expression و قابلیت اختراع (اونم توی صنعت بازی) که همه چیز کاملا به سلیقه مخاطب بستگی داره نمیشه هرگز چیزی رو به عنوان فکت اعلام کرد...کاملا قضیه سلیقه ای هستش. دستاورد ها و خلقت های یک نفر میتونن باعث شن که اون جزو بهترین ها قرار بگیره ولی جایی که اینقدر حظور بارز از آدمهای تاثیر گذار دیگه وجود داره فقط به صرف تعداد و امتیاز metacritic آثار و سابقه کار یه نفر نمیتونه بهترین باشه به صورت Factual.(از این رو که هرکس معیار سنجش متفاوتی داره) در بهترین حالت میتونه از دید 80% گیمر ها و گیم ساز ها بهترین باشه (که میاموتو کم و بیش به این مرحله رسیده)

اینجاست که سخن برتراند راسل میرسیم (یا ولتر مطمئن نیستم)
Just because a million people are willing to die for something, it doesn't make it true

به دوتا حرف اشتباه هم تو سخنانتون اشاره کنم:
پدر صنعت گیم یه مهندس آمریکایی به نام Baer هستش.
میازاکی هم بیش از 10 سال هستش که داره بازی میسازه.

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
پدر صنعت گیم یه مهندس آمریکایی به نام Baer هستش.

پدر شعر فارسی هم رودکی هست ولی شعر رو بعنوان اولین انسان فارسی زبان نگفته . میاموتو هم شاید ویدئو گیم رو اختراع نکرده باشه ولی اون رو در یه پکیج کامل داده .
میازاکی هم بیش از 10 سال هستش که داره بازی میسازه.

اصلا 20 ساله داره بازی میسازه ولی مقایسه اش با میاموتو یه شوخی زشت و زننده هست . کارنامه ی میاموتو با ادم حرف میزنه .

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل

این دیگه از کجا اومد :D یکی بیاد به من بگه چی داره میگه؟:D تعداد لایک چیه دیگه؟:D
یعنی واقعا متوجه نشد من چی گفتم و منظورم از فکت و اون دو تا شکلک جلوش چی بود؟:-/

باشه چون تو گفتی چشم :D کلانتر محل:D

----------------
یعنی همچین آدمایی باعث میشن آدم کلهم از پست دادن مایوس شه :D حتی بخواد با دوتا بزرگتر هم بحث کنه نتونه :D

آخرین ویرایش:

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
چه فکتی صادر شد اینجا !
یکی از بهترینها بله, ولی بهترین..یک چیز سلیقه ای هست اگر اشتباه نکنم..

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم که پس پدر صنعت گیم ادیسون حساب میشه.چون اگه برق نبود الان بجای game برقی"باید game سنگی و چوبی میزدیم:d

XBOX__360

کاربر سایت
Mar 22, 2009
149
خیلی از اینا متای ۹۰ به بالا دارن
بیشتر ازسن خیلی از شما این اقا بازیهای با متای بیشتر از ۹۵ ساخته. تو کارنامش بیش از۱۵۰ بازی ساخته یا توساختش نقش داشته..... پس بهترین بودنش یه فکته

Mario Kart 8The Legend of Zelda: Skyward Sword
Star Fox 64 3D
Wii Fit
Mario Kart DS
Mario vs. Donkey Kong
Metroid Prime
Luigi's Mansion
Yoshi's SafariSuper Smash Bros. for Nintendo 3DS and Wii U
Super Mario 3D World
The Legend of Zelda: The Wind Waker HD
Luigi's Mansion: Dark Moon
Donkey Kong Country Returns

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
حالا جدا از بازی های قدیمیش،بازی هایی که اخیرا ساخته هم همه شاهکار هستن :| مثلا super Mario galaxy ها،سری زلدا هم که همیشه عالی بوده و بازی اخیرش a link between worlds هم خیلی خوب بود :)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
فقط اینجاس که یه عده از اینکه به Myamoto بگن بهترین بازیساز تاریخ ناراحت می شن احساس می کنن حق بازیساز مورد علاقشون خورده شده...حالا بماند که اگر از خود اون بازیساز سوال بشه نظرش در مورد Myamoto همینه. باز خدا رو شکر پای TLOU نیومد وسط یهو :d

- - -ویرایش - - -

حالا جدا از بازی های قدیمیش،بازی هایی که اخیرا ساخته هم همه شاهکار هستن :| مثلا super Mario galaxy ها،سری زلدا هم که همیشه عالی بوده و بازی اخیرش a link between worlds هم خیلی خوب بود :)

البته مدتیه خودش مستقیم تو ساخت بازی نقش نداره ها، معمولا تهیه کننده هستش.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
بهترین بازی در تمام عرصه ها crashه FACT. بهترین کارگردان و بازیساز در تمام دوره ها اصلا نداریم FACT. هر کدومشونو که اسم بیارم این صنعتو تکون دادن مثل داوود . خیلی FACT . قلب این صنعت هم ناتی داگه .. عند FACT . پس به افتخار نیل دراکمن =d>:d FACT INFINTY

نقل نکنید حوصلتونو ندارم :d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر