مشکلات جدی گریبانگیر بخش آنلاین CoD Advanced Warfare

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
advanced_warfare_2-600x337.jpg

عنوان پر سروصدای CoD AW چند روزی است که بصورت رسمی منتشر شده و تعداد بسیار بالایی از کاربران به مشکلات اتصال، لگ بسیار زیاد و تشخیص اشتباه تیرهای برخوردی، معترض هستند.

بعد از گشت و گذار در فروم های مختلف و تحقیقات متوجه شدم که این مشکل مختص پلتفرم خاصی نیست و اعتراضات بر روی اکانت های اکتیویژن، فروم های مختلف، نئوگف و ... ادامه دارد. - (نگارنده خبر)
از مشکلات مطرح شده میتوان به قطع شدن در میانه بازی، پیام "در دسترس نبودن سرور"، هنگامی که قصد اتصال به بخش مالتی پلیر را دارید و ایراد در تشخیص برخورد تیر ها، اشاره کرد. بدین معنی که تیرهایی که شما به دیگر بازیکنان شلیک میکنید، هیچ اثری بر روی آن ها ندارد، در حالی با برخورد چندین گلوله اولیه از سمت دیگران، به سرعت شما کشته می شوید.

مدتی به انتشار بازی مانده بود که آقای Michael Condrey از شرکت Sledgehammer Games اعلام کردند که این بازی از سرورهای اختصاصی و Dedicated استفاده خواهد کرد و هر روزی که به لانچ بازی نزدیک می شویم، آپدیت های بیشتری را بر روی آن ها انجام خواهیم داد. خوب، اکنون چند روزی از انتشار بازی گذشته و جالب است که بدانید این بازی بر روی هیچ کدام از پلتفرم ها دارای سرورهای Dedicated نیستند! (همانند نسخه های قبلی Host Base هستند).

با تشکر از IGN.

منبع

توضیحاتی ساده در مورد سروس ها:

بازی هایی که دارای بخش آنلاین هستند معمولا از دو نوع حالت اتصال استفاده میکنند که به توضیح اونا میپردازم.
1- Host Base یا Peer-to-peer: در این نوع حالت، تمامی افرادی که در یک لابی حاظر هستند، به بهترین کانکشن موجود در لابی متصل میشن و اون شخص به عنوان Host انتخاب میشه. یعنی بازی یک نفر که کاکنشنش بهتر از بقیه هست رو انتخاب میکنه و دیگر افراد رو به اون متصل میکنه؛ که همونطور که میدونید یا باید حدس بزنید، این کار مشکلاتی رو برای بازیکنان به وجود میاره. شخص Host، به هیچ عنوان مشکل اتصال نخواهد داشت، اما بقیه افرادی که از کانکشن ضعیفتر بهره میبرن و شاید فاصلشون از فرد مورد نظر بیشتر باشه، با مشکلات لگ و تاخیر و ... مواجه خواهند شد.

معمولا اکثر بازی های Co-Op از این حالت استفاده میکنن چون نیازی به سرورهای خاصی برای اتصال نیست و افرادی که در حالت Co-Op به بازی میپردازن معمولا بیشتر از 4 نفر نیستن و یک کانکشن معمولی هم میتونه از پس Host شدن برای 3 نفر دیگه بربیاد.

2- سرورهای اختصاصی یا Dedicated: در این حالت تمامی افراد به نزدیکترین سرور محل زندگی خودشون وصل میشن و هیچ کس Host نیست. در واقع هاست همون سروری هست که شرکت سازنده و ناشر برای بازی در نظر گرفتن. در این حالت میشه گفت کانکشن افراد به بالانس ترین حالت خودش میرسه و مشکلاتی که توی حالت peer-to-peer گفته شد وجود ندارن یا به حداقل میرسن. معمولا بازی هایی که در حالت آنلاین اونا تعداد افراد بسیار زیاد هستن از این حالت استفاده میکنن.
برای مثال سری بازی های BF همیشه به داشتن سرورهای اختصاصی و قدرتمند مشهور بوده که تقریبا تمامی مناطق کره خاکی رو پوشش میده.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
بنده خداها این همه زحمت میکشن حالا یه بازی میسازن بعد با یه سری مشکلات پیش پا افتاده اجرشون ضایع میشه .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
بنده خداها این همه زحمت میکشن حالا یه بازی میسازن بعد با یه سری مشکلات پیش پا افتاده اجرشون ضایع میشه .
مشکل خیلی از بازی سازا همینه :D
تقصیر خودشونه! کلی زور میزنن بازی میسازن بعد دو دقیقه بعدش تست نمیکنن حداقل 1 ماه تاخیر بزنن این مشکلاتشو فیکس کنن :D

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
من دیشب داشتم با ps3 انلاین میزدم خیلی از این مشکلات رو دیدم دوباره شماره قبلی رو بازی کردم که رونتره تو انلاین!فعلا!

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
از بس هزینه ها رو میارن پایین که سود رو ببرن بالا :D
خو لامصبها بابایی که اوریجینال میخره که گناه نکرده که :|
ّبرین از Battlefield یاد بگیرین:shrewd:

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
من مشکل کانکشن داشتم که با تغییر دادن DNS فیکس شد برام الان چند ساعتی رو PC بازی کردم لگ اصلا محسوس نیست و delay نداره! ولی بازم سرور Dedicated که قولشو داده بودن رو باید راه بندازن بعضی Host ها افتضاحن :D

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اکتیویژن دوزار برای بهترین ففرانچزش خرج نمیکنه:))
برای مثال سری بازی های BF همیشه به داشتن سرورهای اختصاصی و قدرتمند مشهور بوده که تقریبا تمامی مناطق کره خاکی رو پوشش میده.
rubberbanding و اینا مال بتلفیلد نبود؟:-/

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
با تشکر از توضیحات خوبتون

توی این یکی دو ماهه همچین بساطی هم با Destiny داشتیم بطوری که گاهی وسط آپدیت کردن خود بازی هم از سروراش دیسکانکت میشد....تمام لذت بازی های آنلاین با یه سرور داغون از بین میره.

ما که خودمون از اینترنت تعطیلیم و زمانی هم که نت خوب داریم سرورهای بازی بخواد بازی در بیاره دیگه خیلی اعصاب خورد کن میشه

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
طفلکیا حتی پول تو جیبی اینا رو هم گرفتن دادن به بانجی:(
سر BF4 که مخترع سرور رو هم فحش کش کردن :-/

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
rubberbanding و اینا مال بتلفیلد نبود؟:-/
والا هر چی بود قطعی نداشت . شما این خارجی هارو که میشناسید 10 میلی ثانیه پینگشون بالا و پایین بشه دنیارو خراب میکنن حالا 1 یا 2 تا تیرشون هم نخوره به هدف خودشونو میکشن :d
Rubberbanding روی ایرانی جماعت اثر خاصی نداشت ما اول باید پورت هارو آزاد کنیم بعد Packet Loss رو بیاریم پایین و پینگ رو بکشونیم زیر 200 تازه میتونیم بازی کنیم . البته زجر واقعی لگ خوردن رو سال 90 همه دوستان BF باز کشیدن و لگ های فراموش نشدنی بود .

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
من با هاست هاي خارجي اصلا مشكلي ندارم اما وقتي با دوستاي خودم كه تو ايران هستن (تهران-قم-اصفهان) جوين ميشم. لگ هاي فوق العاده عجيبي دارم
طوري كه من توي سرور هاي خارجي جزو top3 هستم
ولي با دوستام هميشه آخر :|

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
تو این شوترهای معروف و آنلاینشون فقط با سری Cod تو این 7/8 سال اخیر تونستم ارتباط بر قرار کنم و واقعا باهاش زندگی میکنم . کسی که BoII رو حداقل 14/15 تا کیل تو هر مچ میگرفت کاریش بجایی کشیده شده که ratio ش تو AW شده 5 به 9 :| خدایی زور نداره ؟ :d. با این خبر یکم حالم بهتر شد شاید چند روز دیگه فیکسش کردنو تونستم به دوران اوجم برگردم :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر