کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
دوستان می‌شه لطف کنید توضیح بدید برای USB خور کردن پلی استیشن 2، چه روشی به دیسک نیاز نداره؟ و اینکه گفته می‌شه به دیسک نیاز نداره یعنی بدون حتی یکبار استفاده از دیسک می‌شه کنسول را با استفاده از USB و مموری کارت فلش خور کرد؟ یا اینکه فقط برای بعد از فلش خور کردن کنسول با دیسک هستش؟

یعنی MCBOOT حتی یکبار هم به دیسک نیاز نداره؟

دوستان من عجله دارم اگر لطف کنید سریع‌تر پاسخ بدید ممنون می‌شم.

بستگی به مدل PS2 شما داره. مدل های بعد از سال 2008 مثل سری 90004 و 90006 در اجرای بازی به CDBOOT برای هر بار اجرای بازی نیاز داره. ولی در مدل های قدیمی برنامه MCBOOT روی مموری نصب میشه و دیگه به CDBOOT نیاز نداره. (فقط همون بار اول برای نصب روی مموری کارت به CDBOOT نیاز هست).

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,080
نام
Mahmoud
بستگی به مدل PS2 شما داره. مدل های بعد از سال 2008 مثل سری 90004 و 90006 در اجرای بازی به CDBOOT برای هر بار اجرای بازی نیاز داره. ولی در مدل های قدیمی برنامه MCBOOT روی مموری نصب میشه و دیگه به CDBOOT نیاز نداره. (فقط همون بار اول برای نصب روی مموری کارت به CDBOOT نیاز هست).

البته اون یه بار هم میتونید با یه کنسول دیگه هم انجام بدید.

فکر کنم کپی کردن از مموری هم جواب بده.منظورم اینه که قبلا رو یه مموری mcboot بوده و الان تو مموری خودتون کپی کنید.البته اینو تست نکردم.

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
سلام به همه

ای بابا... همه هی میگن بله روی مدل های فدیمی تر نیاز به بوت دیسک نداره و روی سری 90000 داره!!! :d

خب الان من مدل 50004 دارم، چطور روی مموری MCboot رو بریزم و راه اندازی کنم بدون دیسک؟؟ خب روشش رو بگید دیگه! سه صفحه خوندم اومدم جلو به هوای اینکه روشش هست!! :d

ولی فقط هی همه میگن، بله داره،روی مدل 90000 جواب نمیده!!

• Like
Reactions: ehsanservat

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,080
نام
Mahmoud
سلام به همه

ای بابا... همه هی میگن بله روی مدل های فدیمی تر نیاز به بوت دیسک نداره و روی سری 90000 داره!!! :d

خب الان من مدل 50004 دارم، چطور روی مموری MCboot رو بریزم و راه اندازی کنم بدون دیسک؟؟ خب روشش رو بگید دیگه! سه صفحه خوندم اومدم جلو به هوای اینکه روشش هست!! :d

ولی فقط هی همه میگن، بله داره،روی مدل 90000 جواب نمیده!!

عزیز بار اول برای کپی تو مموری باید از روی دیسک کپی کنی.حالا اگه کنسولت مشکل داره برای کپی میتونی از یه کنسول دیگه استفاده کنی.

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
عزیز بار اول برای کپی تو مموری باید از روی دیسک کپی کنی.حالا اگه کنسولت مشکل داره برای کپی میتونی از یه کنسول دیگه استفاده کنی.

روشش رو لطف کن محمود جان!!!

من الان با دیسک بوت میتونم ران کنم،اما میخوام یکبار برای همیشه دیگه بریزم روی مموری کارت....

نمیدونم چه فایلی و از کجا بریزم (البته اگه با روش تاپیک شماره یک فرق داشته باشه) اما اگه مشابه همون باشه که یه راهنمایی کوچولو کنی حله

• Like

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,080
نام
Mahmoud
روشش رو لطف کن محمود جان!!!

من الان با دیسک بوت میتونم ران کنم،اما میخوام یکبار برای همیشه دیگه بریزم روی مموری کارت....

نمیدونم چه فایلی و از کجا بریزم (البته اگه با روش تاپیک شماره یک فرق داشته باشه) اما اگه مشابه همون باشه که یه راهنمایی کوچولو کنی حله

من دقیق یادم نیست ولی برا خودم رو از رو همین تاپیک راه انداختم .پست اول ۳ مرحله اول برا اینکاره که شما دیسک رو زدی میمونه دو مرحله بعدی.فکر کم رو نرمال اینستال که زدی ۳ گزینه اضافه میشه تو مموری(مرحله ۲ ).بعد تا اونجا که یادمه با یه قسمتی مثل فایل منیجر باید OpenPS2Loader zip رو بعد اکسترکت کردن به مموری انتقال بدی(مرحله ۳) .بازم مشکل داشتی احسان همینجا جواب میده اگه باشه.

• Like

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
پناه بر خدا دیگه....برم ببینم چه میکنم!!!

راستی یه سوال دیگه، با این روش فایل iso رو مستفیم میخونه یا باز باید با USButil کانورت بشه؟؟!!

• Like

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
Hell Yeaaaaaaaaaaah!!!!

درست شد. :d

اینم نتیجه ی کار

k197ry8e2axsiio573fd.jpg
[/URL][/IMG]

منتظر یه خبر خوب هم از طرف من باشید!!! :bighug:

آخرین ویرایش:

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان

همونطور که دیدید من تونستم یکبار برای همیشه کنسولم رو روی مموری کارت اجرا کنم!! و قرار شد که یک خبر خوب بدم واسه همه، چه دوستانی که با استفاده از بوت دیسک و یا از روی مموری بوت بازی ها رو از روی فلش اجرا میکنند(که توی این تاپیک ندیدم حرفی ازش زده بشه)

دوستانی که از نسخه ی 0.8 Open PS2 Loader یا همون OPL و بالاتر استفاده میکنند ،میتونند توی قسمت Root فلششون یه پوشه به اسم DVD بسازن و مستقیما فایل های iso رو بریزن توش و اجرا کنند.

فقط نکته ی قابل توجه اینکه باید اسم فایل iso رو به این شکل بنویسید تا قابل شناسایی باشه

SLUS_XXX.XX.Name
SCES_XXX.XX.Name
(در قسمت name نام دلخواه رو میتونید بنویسید)

مثال: بازی Silent Hill 3 حجمش کمتر از 4 گیگ هست و فایل iso رو میشه مستقیم وارد این پوشه کرد که اسمش باید به این شکل نوشته بشه

SLUS_206.22.Silent Hill 3

نکته 1: این قسمت SLUS یا SCES داخل خود DVD بازی و یا روی کاور بازی ها موجوده، دقت کنید که به همین شکلی که نوشتم بنویسید و دقیقا شماره ای که داخل ایمیج بازی هست رو بنویسید.
نکته 2: فقط قابل اجرا بر روی OPL 0.8 و بالاتر

موفق باشید

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان

همونطور که دیدید من تونستم یکبار برای همیشه کنسولم رو روی مموری کارت اجرا کنم!! و قرار شد که یک خبر خوب بدم واسه همه، چه دوستانی که با استفاده از بوت دیسک و یا از روی مموری بوت بازی ها رو از روی فلش اجرا میکنند(که توی این تاپیک ندیدم حرفی ازش زده بشه)

دوستانی که از نسخه ی 0.8 Open PS2 Loader یا همون OPL و بالاتر استفاده میکنند ،میتونند توی قسمت Root فلششون یه پوشه به اسم DVD بسازن و مستقیما فایل های iso رو بریزن توش و اجرا کنند.

فقط نکته ی قابل توجه اینکه باید اسم فایل iso رو به این شکل بنویسید تا قابل شناسایی باشه

SLUS_XXX.XX.Name
SCES_XXX.XX.Name
(در قسمت name نام دلخواه رو میتونید بنویسید)

مثال: بازی Silent Hill 3 حجمش کمتر از 4 گیگ هست و فایل iso رو میشه مستقیم وارد این پوشه کرد که اسمش باید به این شکل نوشته بشه

SLUS_206.22.Silent Hill 3

نکته 1: این قسمت SLUS یا SCES داخل خود DVD بازی و یا روی کاور بازی ها موجوده، دقت کنید که به همین شکلی که نوشتم بنویسید و دقیقا شماره ای که داخل ایمیج بازی هست رو بنویسید.
نکته 2: فقط قابل اجرا بر روی OPL 0.8 و بالاتر

موفق باشید

روش خوبیه ولی به صورت عملی تفاوت چندانی با ریختن بازی در ROOT فلش USB نداره, به این خاطر که تنها میشه یک بازی رو در آن واحد روی فلش ریخت و اجرا کرد و همونطور که دوست خوبمون ehsanservat در پست اول تاپیک گفت, دلیلش بخاطر تشکیل فایل ul.cfg هست که در تمام بازی های ریخته شده روی فلش به صورت مشترک بوجود میاد.

-در ضمن آخرین بازی که من با این روش بدون هبچ گونه مشکل و هیچ گونه LAG (یا کند بودن دموهای ‏CG) از طریق USB اجرا کردم و تمومش هم کردم Grandia II بود. خوشحال میشم دوستان هم بازی هایی که به صورت موفق اجرا و تموم کردن معرفی کنن. در حال حاضر هم دارم Persona 3 fes بازی میکنم که گیم پلی هیچ مشکلی نداره ولی بعضی از CG ها کمی کندی و لکنت داره که زیاد اذیت نمیکنه. این GRANDIA 2 در لیست بازی های قابل اجرا این سایت نبود ولی من بدون هیچ مشکلی با OPL 0.9.2 تمومش کردم.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
روش خوبیه ولی به صورت عملی تفاوت چندانی با ریختن بازی در ROOT فلش USB نداره, به این خاطر که تنها میشه یک بازی رو در آن واحد روی فلش ریخت و اجرا کرد و همونطور که دوست خوبمون ehsanservat در پست اول تاپیک گفت, دلیلش بخاطر تشکیل فایل ul.cfg هست که در تمام بازی های ریخته شده روی فلش به صورت مشترک بوجود میاد.

-در ضمن آخرین بازی که من با این روش بدون هبچ گونه مشکل و هیچ گونه LAG (یا کند بودن دموهای ‏CG) از طریق USB اجرا کردم و تمومش هم کردم Grandia II بود. خوشحال میشم دوستان هم بازی هایی که به صورت موفق اجرا و تموم کردن معرفی کنن. در حال حاضر هم دارم Persona 3 fes بازی میکنم که گیم پلی هیچ مشکلی نداره ولی بعضی از CG ها کمی کندی و لکنت داره که زیاد اذیت نمیکنه. این GRANDIA 2 در لیست بازی های قابل اجرا این سایت نبود ولی من بدون هیچ مشکلی با OPL 0.9.2 تمومش کردم.
دوست عزیز
فایل ul.cfg قابل ویرایش هستش و شما می تونید چند بازی رو به طور همزمان داشته باشید و همه هم قابل اجرا. وقتی هر بازی رو به مجموعه اضافه می کنید فایل ul.cfg از طریق خود برنامه usbutil به طور خودکار ویرایش میشه. اینکه مثلا یک بازی اضافه بر بازی اول انتقال داده شده به فلش قابل اجرا نیست به دلیل این مطلب هستش که شما خارج از محیط بازی اول و در پوشه دیگری (مثلا در کامپیوتر) بازی رو تبدیل می کنید و بعدا فایل ul.cfg مخصوص همون بازی درست میشه. البته در این مورد هم می تونید بازی رو به فلش انتقال و بعد با کمک برنامه usbutil فایل ul.cfg رو آدرس دهی و برای بازیهای موجوذ در فلش از نو تنظیم کنید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like

Amir.F

کاربر سایت
Sep 3, 2014
34
نام
امیر
دوست عزیز
فایل ul.cfg قابل ویرایش هستش و شما می تونید چند بازی رو به طور همزمان داشته باشید و همه هم قابل اجرا. وقتی هر بازی رو به مجموعه اضافه می کنید فایل ul.cfg از طریق خود برنامه usbutil به طور خودکار ویرایش میشه. اینکه مثلا یک بازی اضافه بر بازی اول انتقال داده شده به فلش قابل اجرا نیست به دلیل این مطلب هستش که شما خارج از محیط بازی اول و در پوشه دیگری (مثلا در کامپیوتر) بازی رو تبدیل می کنید و بعدا فایل ul.cfg مخصوص همون بازی درست میشه. البته در این مورد هم می تونید بازی رو به فلش انتقال و بعد با کمک برنامه usbutil فایل ul.cfg رو آدرس دهی و برای بازیهای موجوذ در فلش از نو تنظیم کنید.
موفق باشید.

میشه یک مثال واضح بزنید که چطور هست این روش؟؟ چطور آدرس بدیم و اینا...

مثل من که واضح توضیح دادم و قدم به قدم (هرچند روش منم کارآمده ولی میخوام این رو هم یاد بگیرم)

omidmagic

کاربر سایت
Mar 13, 2015
20
نام
امید
سلام بر دوستان گل.
اقا روشی هست که بشه ps2 90007 را فلشخور داءم کرد؟یعنی بشه شبیه xbox جیتگ شده؟
تو این روش میشه چندین بازی را اجرا کرد؟
اگر فرمت iso را ( هر چی که باشه )بریزیم کار میکنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر