نگاهی به تریلر جدید Silent Hills

mms 1378

کاربر سایت
Jul 27, 2011
333
نام
Walter
با درود بر همه دوستان و خوانندگان
نکته:کسانی که تریلر رو ندیدند توصیه میکنم اول از این لینک اقدام به گرفتن ویدئو بکنند بعد متن رو بخونند با تشکر.
Silent-Hills-Kojima-Reveal.jpg

در اول تریلر اولین چیزی که جلب توجه میکند این نوشته بر روی صحفه سیاه است.
01961744488254819153.jpg
P.T
مخفف Playable Teaser هست,مربوط به تیزری هست که Silent Hills(Silent Hill) جدید با آن معرفی شد و با استقبال بسیاری روبه روشد ولی اینجا ما یک نکته انحرافی هم داریم.نقطه ی بعد کلمه ی P.T چه معنی دارد؟درپایین همین کلمه یک جمله Concept Movie به معنای ویدئوی مفهومی,یعنی اینکه این فیلم سعی دارد تا به ما چیزی رو بفهماند ولی سوال پیش میاد چه چیزی؟در صحنه ی بعدی اولین چیزی که جلب توجه میکند اول شخص بودن بازی هست و محیط تاریک یک خانه, در همین ثانیه ها هست که حرفایی به صدای آقا درمیاد که به زبان ژاپنی هست شخصیت ما قدم به قدم جلو میرود علاوه بر اون صدا خنده های بچه ای رو میشنوید,محیط روبه روی شما بسیار تاریک است همینطور در حال قدم زدن هستید و میبینید که توپی به رنگ بنفش کمرنگ درحال کوبیدن به در اتاق دومی هست ولی چرا کوبیدن؟چرا رنگ بنفش؟شما به توپ خیره میشوید,این اشیا به داخل اتاق میرود.اتاق بسیار تاریک هست ناگهان در حین یک چشم به هم زدند توپ تبدیل میشه به یک کله ی بچه(پسر) که بدست یک نفر دیگه بلند میشود و از دهان آن کله موجوداتی حشره مانند و بزرگ خارج میشوند بنظر شما این چه معنی دارد؟
81241539966019560804.jpg

بعداز آن صحنه چندش آور در اتاق محکم بسته میشود و از در اتاق و دیوار موجوداتی کرم مانند خارج میشود.در انتهای راهرو که قبلا(عکس بالا) بسیار تاریک بود روشن میشود اونم به وسیله اسباب بازیهایی که در حال حرکت هستند,انگار بدنبال نوری هستند,شما قدم قدم به آنها نزدیک میشوید در حین قدم زدن از در دیوار آن حشرات به زمین میفتند اما چرا اسباب بازی؟به احتمال زیاد به قضیه یک بچه مربوط میشود اما این بچه کیست؟
80515695725151966084.jpg

در صحنه بعدی شما یک بچه رو میبینید که با یک بدن نیمه عریان زانو زده پشتش به ماست و گریه میکند,شاید در اولین نگاه نفهمیده باشید اما بعداز آنکه نور کاملا به روبه روی بچه میتابد متوجه یک موجود بزرگ میشوید که قسمتی از آن موجود چسبیده است به صورت بچه.اول اینکه این صحنه داره چی رو به ما میگه دوم اینکه این موجود چیست و به صورت بچه چیکار دارد
74441728639811121033.jpg

در صحنه ی بعدی موجود متوجه حضور شما میشود و جیغ بلندی رو میشنوید در یک صحنه بدن آن موجود معلوم میشود و بعداز آن دوباره آنجا تاریک میشود و ناگهان دستی به سمت شما می آید و شما ترجیح میدید که فرار کنید(میتونیم نتیجه بگیریم هیولا شبیه یک انسان است از جنس مونث با توجه به صدایش و دستاش)
50690813526766040374.jpg
31628220219059435005.jpg

اگر توجه کنید متوجه میشوید که این هیولا جز یک دست چیز دیگری ندارد که بتواند با آن بدرستی حرکت کند پس بایک دست خود را به زمین میکشد تا خودش را به ما برساند,شما در حال فرار درهایی که باز بسته میشوند رو میبینید بعد که کم کم به در آخر میرسید میبینید دور اطرافتون پر شده از نماد دست خونین بعد از آن در آخری پر از این نماد ها میشود و از جا کنده میشود و به دیوار میچسبد
40284584358490659940.jpg

در همان حال در چسبیده به دیوار خود به خود باز میشود و شما شاهد راهرویی باریک با دیوار خاکی هستید یک نگاه به هیولا میکنید بعد وارد در میشوید در انتها شما وارد تاریکی مطلق میشوید و اسم Silent Hills به نمایش در میاد.(آن تاریکی به کجا مارا میکشاند؟)
84139772066009470242.jpg

80106428635031541710.jpg

نکته مهم:در زمانی که در اتاق بسته میشه دقت کردید رو در اتاق چه نوشته ای هست؟Mrs Angela s Class(آنجلا یک شخصیت احساسی در نسخه دوم سایلنت هیل بود آیا میتواند به آن ربط داشته باشد؟)
80721148220269001834.jpg

با تشکر از دوست خوبمون Wanda جان بابت توضیحات

سلام؛

یادتونه اولین دموی P.T چه نکته ای رو به ما می گفت ؟! ..Watch out, the gap in the door مراقب باش، اون شکافی که ما بین در ایجاد میشه، یه واقعیت جداگانه ـس ! به نظر من هر دری، داخل سایلنت هیلز میتونه اون رو وارد یه دنیای کاملا متفاوت بکنه..
از همه جالب تر این بود که زمانی که در با شدت و ضربه ای که بهش از داخل اصابت میکنه، پرتاب میشه بیرون، وقتی که به دیوار میخوره، تازه یه شکاف دیگه، بر روی مکانی باز میشه که قبل از اون، اونجا دیوار بوده، یعنی داخل اون دیوار با استفاده از این در، یه دنیای دیگه باز میشه و ادامه داستان..
====
اگر دقت کرده باشید، دموی قبلی، محیط و جو بازی کاملا رئال و خفه بود، ولی این بار ما شاهد یه محیط و اتمسفر کاملا سورئال و صدالبته ترسناک هستیم، معلوم نیست کوجیما چه خوابی رو برای ما دیده ! :d فقط میدونم که اون اعماق و ورطه معنی کلمه "ترس" رو واقعا درک کرده و میدونه داره چیکار میکنه، این خیلی مهمه !

poelj7mhffym85ouzrat.jpg

طرف چه ذهن آلوده ای داشته، کرم ـه که از در و دیوار به بیرون در میاد..:d
=====
یه نکته دیگری هم که هنوز که هنوزه واقعا هضم کردنش سخته، جلوه های بصری بازی، موارد تکنیکی و فنی بازی هستش که واقعا میشه گفت به معنای واقعی کلمه "نسل بعدی" هستند ! یه نگاهی به اون اسباب بازی ها و اشیائی که روی زمین نور های متفاوت و رنگارن دارن و دارن راه میرن بندازید، اصلا انعکاسش بر روی زمین و محیط اطراف خارق العاده ـس، اینها دارن چیکار میکنن !؟ من که دیگه واقعا نمیدونم چی بگم، خیلی دوست داشتم Playable teaser بازی، متعلق به این مرحله میبود، چون خودمون میتونستیم تجربه ـش کنیم..

no2ulkh6dtsus69au30o.jpg

من هیچ بازی رو ندیدم که چنین تصاویر ریلیستیک و واقع گرایانه ای رو خلق کنه ! یعنی بعد از این همه عُمر گیمریمون این اولین باریه که انقدر متعجب و شگفت زده شده بودم !
=====
یه نکته دیگری رو هم که خیلی میخواستم بگم، این بود که با این که خودم تک تک لحظات و صحنه های دموی قابل بازی P.T رو دقت کرده بودم، ولی هیچوقت روی این قضیه زووم نکرده بود، یعنی چطور میشه بعد از این همه تماشا کردن ویدئو باز هم متوجه این قضیه نشد ؟! اگر دقت کنید، همون زمانی که کرکتر داستان، از روی زمین میخواد بلند بشه، دو سوسک در یک بدن به هم متصل هستند و جالبیش اینجاست که فقط همین یک جفت هستش که این مورد رو دارن، تا انتهای بازی سوسک های زیادی مشاهده میشه، ولی هیچکدومشون مثل این دو تا نبودن، خودمم نمیدونم چطور شد که الان دارم این قضیه رو میگم !

eg32vkblok7sqv72fvaq.jpg
در آخر هم تشکر میکنم از تمامی دوستان تاپیک سایلنت هیل:x
موفق و پایدار باشید.

آخرین ویرایش:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دوست عزیز شما فقط از اول تا آخر محتوای ظاهری تصویری رو بصورت صوتی شرح دادی :d . من دیگه عرضی ندارم اگر شما امر دیگه ای ندارید من برم تو افق محو بشم با این کالبدشکافی تریلر :d

mms 1378

کاربر سایت
Jul 27, 2011
333
نام
Walter
دوست عزیز شما فقط از اول تا آخر محتوای ظاهری تصویری رو بصورت صوتی شرح دادی :d . من دیگه عرضی ندارم اگر شما امر دیگه ای ندارید من برم تو افق محو بشم با این کالبدشکافی تریلر :d

راستش از تریلر میشه صدها برداشت کرد من میتونستم برداشت خودمو بنویسم اما بیشتر برای قضاوت خودتان و انگیزه ای برای دیدن تریلر نوشتم.;;)

تو سردر تاپیکم ننوشتم تحلیل نوشتم نگاه. :d

شما هم هرجوری راحتی, میتونیم باهم بریم تو افق محو بشیم:bighug:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
راستش از تریلر میشه صدها برداشت کرد من میتونستم برداشت خودمو بنویسم اما بیشتر برای قضاوت خودتان و انگیزه ای برای دیدن تریلر نوشتم.;;)

تو سردر تاپیکم ننوشتم تحلیل نوشتم نگاه. :d

شما هم هرجوری راحتی, میتونیم باهم بریم تو افق محو بشیم:bighug:

خب خود تریلرو میزاشتی دوست گلم ، نه خودت وقتت گرفته میشد نه ما در پایان مطالبت نگاهمون به دوربین مخفی میافتاد:d

توجه دوستانو به عرایض زیبای حسین جلب میکنم . باشد که تاپیک نگاه موشکفانه ی حسین رو داشته باشه .:d و این بحث ادامه پیدا کنه . چون رازای زیادی در دل تریلر هست . مطمئن باشید اگه نمادی پیدا کنم بدجور میپیچونمتون با تحلیلم :d

سلام؛

یادتونه اولین دموی P.T چه نکته ای رو به ما می گفت ؟! ..Watch out, the gap in the door مراقب باش، اون شکافی که ما بین در ایجاد میشه، یه واقعیت جداگانه ـس ! به نظر من هر دری، داخل سایلنت هیلز میتونه اون رو وارد یه دنیای کاملا متفاوت بکنه..
از همه جالب تر این بود که زمانی که در با شدت و ضربه ای که بهش از داخل اصابت میکنه، پرتاب میشه بیرون، وقتی که به دیوار میخوره، تازه یه شکاف دیگه، بر روی مکانی باز میشه که قبل از اون، اونجا دیوار بوده، یعنی داخل اون دیوار با استفاده از این در، یه دنیای دیگه باز میشه و ادامه داستان..
====
اگر دقت کرده باشید، دموی قبلی، محیط و جو بازی کاملا رئال و خفه بود، ولی این بار ما شاهد یه محیط و اتمسفر کاملا سورئال و صدالبته ترسناک هستیم، معلوم نیست کوجیما چه خوابی رو برای ما دیده ! :d فقط میدونم که اون اعماق و ورطه معنی کلمه "ترس" رو واقعا درک کرده و میدونه داره چیکار میکنه، این خیلی مهمه !

poelj7mhffym85ouzrat.jpg

طرف چه ذهن آلوده ای داشته، کرم ـه که از در و دیوار به بیرون در میاد..:d
=====
یه نکته دیگری هم که هنوز که هنوزه واقعا هضم کردنش سخته، جلوه های بصری بازی، موارد تکنیکی و فنی بازی هستش که واقعا میشه گفت به معنای واقعی کلمه "نسل بعدی" هستند ! یه نگاهی به اون اسباب بازی ها و اشیائی که روی زمین نور های متفاوت و رنگارن دارن و دارن راه میرن بندازید، اصلا انعکاسش بر روی زمین و محیط اطراف خارق العاده ـس، اینها دارن چیکار میکنن !؟ من که دیگه واقعا نمیدونم چی بگم، خیلی دوست داشتم Playable teaser بازی، متعلق به این مرحله میبود، چون خودمون میتونستیم تجربه ـش کنیم..

no2ulkh6dtsus69au30o.jpg

من هیچ بازی رو ندیدم که چنین تصاویر ریلیستیک و واقع گرایانه ای رو خلق کنه ! یعنی بعد از این همه عُمر گیمریمون این اولین باریه که انقدر متعجب و شگفت زده شده بودم !
=====
یه نکته دیگری رو هم که خیلی میخواستم بگم، این بود که با این که خودم تک تک لحظات و صحنه های دموی قابل بازی P.T رو دقت کرده بودم، ولی هیچوقت روی این قضیه زووم نکرده بود، یعنی چطور میشه بعد از این همه تماشا کردن ویدئو باز هم متوجه این قضیه نشد ؟! اگر دقت کنید، همون زمانی که کرکتر داستان، از روی زمین میخواد بلند بشه، دو سوسک در یک بدن به هم متصل هستند و جالبیش اینجاست که فقط همین یک جفت هستش که این مورد رو دارن، تا انتهای بازی سوسک های زیادی مشاهده میشه، ولی هیچکدومشون مثل این دو تا نبودن، خودمم نمیدونم چطور شد که الان دارم این قضیه رو میگم !

eg32vkblok7sqv72fvaq.jpg

mms 1378

کاربر سایت
Jul 27, 2011
333
نام
Walter
خب خود تریلرو میزاشتی دوست گلم ، نه خودت وقتت گرفته میشد نه ما در پایان مطالبت نگاهمون به دوربین مخفی میافتاد:d

توجه دوستانو به عرایض زیبای حسین جلب میکنم . باشد که تاپیک نگاه موشکفانه ی حسین رو داشته باشه .:d و این بحث ادامه پیدا کنه . چون رازای زیادی در دل تریلر هست . مطمئن باشید اگه نمادی پیدا کنم بدجور میپیچونمتون با تحلیلم :d

الان مثل اینکه یه چیزی هم بدهکار شدیم؟/:):d

اتفاقا میخواستم همچین کاری کنم ولی باس اول ازش اجازه بگیرم بعد بزارم:d

به صحفه اول اضافه شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر