هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

eblis749

کاربر سایت
Dec 23, 2005
218
ps2 فوق العاده هست واقعاَ بی نظیره
بهترین بازی هایی که هر کدومشون کلی خاطره همراهش هست
من یه ps2 فت با نتورک اداپتور دارم بازی ها رو از روی هارد با سرعت بالا اجرا میکنم
را ستش با سری سایلنت هیل که روی ps2 بود زندگی کردم . حیف تیم سایلنت که از هم جدا شدن .......:-s
ico ,shadow of the colossus ,سری onimusha ,.......

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

بررسی Silent Hill : Shattered Memories

154366-Silent_Hill_-_Shattered_Memories_(Europe)_(En,Fr,De,Es,It)-1.jpg

Publisher: Konami

Developer: Climax Entertainment

Genre: Action, Adventure

Tags: Horror, Mystery

Players: 1

Release Date: January 19, 2010 North America

February, 2010 Europe

Official Site: konami.com

خب من این بازی رو میخوام بررسی کنم به دلیل اتمام نکردن بازی و مشغله و ..... اگه نقد و بررسی کامل و خوبی نبود به بزرگواری خودتون ببخشید.

مختصری در مورد داستان بازی

هری میسن و دخترش شریل در سفربه شهر کوچک Midwesten برای تعطیلات بودن. ناگهان هری در وسط جاده یک جسم تاریک میبیند و ماشین را منحرف میکند.

و به صورت جدی تصادف می کند. بعد از بهوش امدن هری متوجه می شود که ضربه ای به او و ماشینش امده و در این بین شریل نیز گم شده است. شما باید هری را راهنمایی کنید.

تا دخترش را از میان شهر عجیب سایلنت هیل (تپه خاموش ) پیدا کند. در حالی که او دخترش را جستجو می کند ایا هری خواهد توانست دخترش را نجات دهد و از شهر سایلنت هیل فرار کند.

جزییاتی در مورد گیم پلی

به خوبی از کنترلر کنسول ps2 در بازی قرار داده شده است. کنترل Silent hill:Shattered Memories با کنترلر خود از راه دور به صورت مشعل و موبایل مورد استفاده قرار می گیرد.مشعل برای روشن کردن ساختمانهای متروکه در سایلنت هیل هست و موبایل برای کاربردهای دیگری برای پیدا کردن مسیر و راه های مخفی توسط GPS کاربرد خواهدداشت و می توان از عناصر مختلف در بازی نیز عکس گرفت.

چنین تکنولوژی در زمان انتشار نسخه اولیه بازی در سال 1999 در دسترس نبود و ان هست که کونامی در برابر ان تسلیم شده و تصمیم به امتحان این روش جدید و تکنولوژی جدید بر روی بازی کرده است.

گرافیک این بازی در حد ps2 فوق العادست و بیش از انتظار من بود . در این بازی اول شما با یک دکتر روانشناس حرف میزنید با جواب دادن چند سوال از ما وارد بازی میشوید .

راستی بازی با توجه به نحوه پاسخ دادن شما به سوالات روانشناس تغییر میکنه،یعنی ممکنه شخصیتهایی که میبینید و یا نحوه لباس پوشیدن،برخورد و یا حتی یک سری جزییات بازی عوض بشه،توی پایان بازی هم تاثیر میذاره.مثلا دفعه اول که بازی کردم توی کافه یه زن که انگار صاحب کافه بود دیدم ولی دفعه دوم یه پلیس!توصیه میکنم حتما دو بار بازی رو تموم کنید و جوابهای مختلف بدید.

بازی از اونجایی شروع میشه که شما سوار ماشین هستید و با یک تصادف به یک شهرک کوچک میروید . شما فقط یک چراغ قوه در دست دارید که با گرفتن سمت مختلف اجسام اون هم به همون سمت میره .

بازی در حد ps2 فوق العاده کار شده و یکی از بهترین بازی های ps2 هست .

silent_hill_shattered_memories-977199.jpg

کاراکتر های بازی

Cheryl Mason

حضور در بازی های سایلنت هیل.
شرلی دختر هری است که رازی دلسرد کننده دارد.
که به موجب ان بدون ترس در خیابان های سایلنت هیل حرکت میکند.
او دختر شادمانی است و پدرش را خیلی دوست دارد.
حضور در...Sh1..Sh3 و Sh:Sm

-------------------------------------------------------

Cybil Bennett
این کاراکتر حاضر در بازی و فیلم اینده خواهد بود.
او افسر پلیس یکی از شهرهای کناری است.

---------------------------------------------------------

Dahlia Gillespie
کاراکتر حاضر درقسمتهای Sh1 ..Shrigins و فیلم.
یکی از سرسخترین دشمن دختر جوان در بازی.

-------------------------------------------------------

Dr. Michael Kaufmann
دکتر مایکل کافمن کاراکتر حاضر در بازی و Sh1 و Shrigins
حالا او با نام "Dr. K" شناخته خواهد شد.

-----------------------------------------------------

Harry Mason
هری یکی از شخصیت های اصلی سری سایلنت هیل است.
حضور در Sh1 و sh3 در Sh3 پدر هئدر بود که کشته شد.
( پیدا کردن جسد پدر توسط دختر در Sh3 برای خود من بسیار به یاد ماندنی بود.)
او و دخترش یک رازی مرموز دارند.

------------------------------------------------------------------

Lisa Garland
لیزا کاراکتر حاضر در سری سایلنت هیل هست.
Sh1...Sh:Origins ...Sh:Sm
او یک پرستار در بیمارستان Alchemilla است.

--------------------------------------------------------------

Michelle (Silent Hill
کاراکتر حاضر در این قسمت از بازی
میشل و هری بارها هم در دبیرستان ملاقات کردند اما او به یاد نمی اورد
او تصمیم میگیرد تا به هری برای پیدا کردن دخترش کمک کند.

------------------------------------------------------------------

scrn9.jpg

ken47

کاربر سایت
May 27, 2010
172
اوج دوران صنعت بازیسازی ژاپن رو همین کنسول بود،تبهر استدیو های Capcom,Konami,Squareو SCEJ و بهترین بازیهاشون توسط همین کنسول به دنیا معرفی شد.امیدوارم دوباره شاهد اون روزا باشیم.
ممنون بابت مطالب!!!

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اوج دوران صنعت بازیسازی ژاپن رو همین کنسول بود،تبهر استدیو های Capcom,Konami,Squareو SCEJ و بهترین بازیهاشون توسط همین کنسول به دنیا معرفی شد.امیدوارم دوباره شاهد اون روزا باشیم.
ممنون بابت مطالب!!!

ممنون عزیز

ps2 فوق العاده هست واقعاَ بی نظیره
بهترین بازی هایی که هر کدومشون کلی خاطره همراهش هست
من یه ps2 فت با نتورک اداپتور دارم بازی ها رو از روی هارد با سرعت بالا اجرا میکنم
را ستش با سری سایلنت هیل که روی ps2 بود زندگی کردم . حیف تیم سایلنت که از هم جدا شدن .......:-s
ico ,shadow of the colossus ,سری onimusha ,.......

موافقم داداش ps2 فوق العاده

خیلی از گیمر ها خاطرات لذت بخشو تجربه ناشدنی دیگه ای با ps2 دارن از جمله من

بهترین گزینه داری اینطوری افت تو دمو ها بازی نیست البته تو اسلیم ها میشه با کابل lan کنسول ps2 اسلیم شبکه کرد با pc بازیا از روی هارد pc فراخون کرد اینطوری با سرعت بالایی بازیا اجرا میشن

نتورک آداپتور برای fat خیلی کمه تو بازار و واقعا چیز عالییه

اینم نقد سایلنت هیل که سایلنت هیل دوست داری

هنوز سرور ها فعالی برای ps2 گیر میاد؟

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
مطالب بسیار خوبی بود احسان جان:)

یادش بخیر چه گیمهای رو پلی 2 بازی کردیمb-)

چه خاطراتی :x

آنلاین بازی کردن با پلی 2 هم داستانی داشتا با مودم dialup :d

• Like

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
خاطرات زیادی رو برام زنده کردی دوست عزیز ehsanservat ؛
یاد نوستالژی های بسیار افتادم که همشون برام یکی از یکی زیباتر و هیجان انگیزترین بودن ، سن کم ، دغدغه کم ،
مطالبت بسیار مفید و قابل توجه بود و برای دوستانی مثل من که تجربی استفاده از PS2 همراه با EyeToy رو داشتن خیلی خاطره انگیز بود
ممنون .

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
مطالب بسیار خوبی بود احسان جان:)

یادش بخیر چه گیمهای رو پلی 2 بازی کردیمb-)

چه خاطراتی :x

آنلاین بازی کردن با پلی 2 هم داستانی داشتا با مودم dialup :d

مرسی عزیز لطف داری

فدات

آره با اینترنت اون زمان :d

هنوز سرور فعالی داره؟

خاطرات زیادی رو برام زنده کردی دوست عزیز ehsanservat ؛
یاد نوستالژی های بسیار افتادم که همشون برام یکی از یکی زیباتر و هیجان انگیزترین بودن ، سن کم ، دغدغه کم ،
مطالبت بسیار مفید و قابل توجه بود و برای دوستانی مثل من که تجربی استفاده از PS2 همراه با EyeToy رو داشتن خیلی خاطره انگیز بود
ممنون .

خواهش میکنم علی جان

همینطور خود من دنیایی داشتم با ps2 و eyetoy :x

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
همینطور که بچه ها میگن تو ما رو بردی به نوجوانی.یادمه 8 سال پیش بود.ترم 1 دانشگاه بودم.کلاس رو 2 در میکردیم و میرفتیم کافی نت با سرعت بالا لز رپیدشیر فایل های بازی guitar hero (سری های فرعی) رو دانلود میکردیم.
یادمه حتی قبلش کلاس های کنکور رو 2 در میکردیم و mortal kombat armageddon میزدیم.یا غول های shoadow of the cloususs رو میکشتیم.
یه لحظهl-)ما کلا داشتیم 2 در میکردیم:|:d
.....
من در 2 مرحله ps2 خردیم.یکی مشکی،یکی نقره ای.یادمه هیچ وقت با تلویزیون های قدیمی بازی نکردم.
در بهترین حالت بازی میکردم.با tv کارت از مانیتور.صدا رو هم از speaker کامپیوتر میگرفتم.انقدر کیفیت بالا بود که موقع بازی fatal frame 2 چند بار کجبور شدم سیستم رو از پریز بکشم و تا صبح صوره ی حمد و ایت الکرسی بخونم:d(واقعا این کار رو میکردم).
....
من حتی 2 عدد بازی ممنوعه هم داشتم:-s:d
انقدر تعداد بازی های زیاد بود که حد نداشت.
007 everything or nothing رو خیلی دوست داشتم.haunting ground هنوز هم بهش فکر میکنم_ بازی های معروف رو نام نمیبرم چون همه میدونن.
خلاصه کنم چون زیاد حرف زدم.ps2 بهترین تجربه ی کنسولیم بود.میدونم دیگه تکرار نمیشه.ولی خدا رو شکر که تجربش نصیبه ما شد:)

• Like

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
متاسفانه من ps2 رو زیاد نتونستم بازی کنم
قبلا سربازی تو ps1 نفر اول بودم هیچوقت یادم نمی ره وقتی متالگر بازی میکردم و پشت در گیر کردم و نمی دونستم که باید بایه فرکانس ساده درو باز میکردم 1 یا 2 دوسال بازی تو کلوپ خاک خورد تا فهمیدم در چه جوری باز میشه شروع کردم به بازی و تمومش کردم .
بعد سربازی و پیش خودم گفتم دیگه گیم میزارم کنار ( بزرگترین اشتباه بود ) و گذاشتم کنار
ولی وقتی تو سال 78 پسر عموم یه ps2 برد به من گفت بازی ps2 نداری منم گفتم نه و گفت بیا خونه ما یه بازی داره خفن
و اونجا بود که گیر افتادم و اون بازی GOD OF WAR 2
وقتی دسته رو از پسر عموم گرفتم ساعت 8 بود و وقتی که به خودم اومدم دیدم ساعت 11 شبه ( دقیقا شبیه معتادها ) لامصب گرفت و سال بعدش بود PS3 خریدم
متاسفانه من زیاد بازی PS2 انجام ندادم ولی متالگرها و فاینال فانتزی و اویل و ... چنتیه دیگرو تموم کردم بخاطر همین زیاد نمی تونم نظر بدم درباره PS2 ولی کنسول خوبی بوده

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
همینطور که بچه ها میگن تو ما رو بردی به نوجوانی.یادمه 8 سال پیش بود.ترم 1 دانشگاه بودم.کلاس رو 2 در میکردیم و میرفتیم کافی نت با سرعت بالا لز رپیدشیر فایل های بازی guitar hero (سری های فرعی) رو دانلود میکردیم.
یادمه حتی قبلش کلاس های کنکور رو 2 در میکردیم و mortal kombat armageddon میزدیم.یا غول های shoadow of the cloususs رو میکشتیم.
یه لحظهl-)ما کلا داشتیم 2 در میکردیم:|:d
.....
من در 2 مرحله ps2 خردیم.یکی مشکی،یکی نقره ای.یادمه هیچ وقت با تلویزیون های قدیمی بازی نکردم.
در بهترین حالت بازی میکردم.با tv کارت از مانیتور.صدا رو هم از speaker کامپیوتر میگرفتم.انقدر کیفیت بالا بود که موقع بازی fatal frame 2 چند بار کجبور شدم سیستم رو از پریز بکشم و تا صبح صوره ی حمد و ایت الکرسی بخونم:d(واقعا این کار رو میکردم).
....
من حتی 2 عدد بازی ممنوعه هم داشتم:-s:d
انقدر تعداد بازی های زیاد بود که حد نداشت.
007 everything or nothing رو خیلی دوست داشتم.haunting ground هنوز هم بهش فکر میکنم_ بازی های معروف رو نام نمیبرم چون همه میدونن.
خلاصه کنم چون زیاد حرف زدم.ps2 بهترین تجربه ی کنسولیم بود.میدونم دیگه تکرار نمیشه.ولی خدا رو شکر که تجربش نصیبه ما شد:)

یادش بخیر خیلی ها این جور تجربه ها دارن البته اونایی واقعا برای عشقشون وقت میزاشتن من یادمه تو خدمت هم دژبان شهرک مسکونی بودم ی جا دنج بود من ds و psp میبردم همشیفتیم ps1 داداششو بازی میکردیم

چه دورانی داشتیما یادش بخیر

شبا نصف شب بلند میشدم کراشا ps2 بازی میکردم بخاطر همین مجبور شدم کل پشت شهرداری گشتم یه هدفون با سیم 4 متری پیدا کردم خرید میزدم به گوشم

پس مثل من خوببازی کردی من رو پروجکشن 32 اینچ بازی میکردم فقط لامصب خط میفتاد روش

من حس ترس تو ps1 تو رزیدنت اویل 3 نمسیس تجربه کردم اصل کاری اومد اونم من 3 نصف شب داشتم بازی میکردم ترسیدم سیم برق کشیدم :d

بازیا خوبیو گفتی کلی باهاشون خاطره دارم

فدات داداش این چه حرفیه اینجا برای جمع شدن فن ها سونی و فن ها ps2 ه که دور هم جمع بشیم خاطرات . تجربیات . حرفا خودمونی و ..... بزنیم

من هنوز که هنوزه تو نسل هشت با داشتن و تجربه کنسولا نسل هفتی و هشتی بازم بازیا ps2 بازی میکنم و لذت میبرم

متاسفانه من ps2 رو زیاد نتونستم بازی کنم
قبلا سربازی تو ps1 نفر اول بودم هیچوقت یادم نمی ره وقتی متالگر بازی میکردم و پشت در گیر کردم و نمی دونستم که باید بایه فرکانس ساده درو باز میکردم 1 یا 2 دوسال بازی تو کلوپ خاک خورد تا فهمیدم در چه جوری باز میشه شروع کردم به بازی و تمومش کردم .
بعد سربازی و پیش خودم گفتم دیگه گیم میزارم کنار ( بزرگترین اشتباه بود ) و گذاشتم کنار
ولی وقتی تو سال 78 پسر عموم یه ps2 برد به من گفت بازی ps2 نداری منم گفتم نه و گفت بیا خونه ما یه بازی داره خفن
و اونجا بود که گیر افتادم و اون بازی GOD OF WAR 2
وقتی دسته رو از پسر عموم گرفتم ساعت 8 بود و وقتی که به خودم اومدم دیدم ساعت 11 شبه ( دقیقا شبیه معتادها ) لامصب گرفت و سال بعدش بود PS3 خریدم
متاسفانه من زیاد بازی PS2 انجام ندادم ولی متالگرها و فاینال فانتزی و اویل و ... چنتیه دیگرو تموم کردم بخاطر همین زیاد نمی تونم نظر بدم درباره PS2 ولی کنسول خوبی بوده

منم رفتم سربازی البته نه مثل تو اون موقع

هم قبل از خدمت بازی میکردم هم بعد از خدمت چند بار خواستم گیم برای همیشه بزارم کنار حتی کنسولامو فروختم اما بعد از یه مدت دیدم نمیشه حداقل سگایی یا ps2 ی باید بازی کنم گیم تو وجودمون تو باورامون تو رویاهامون تو همه زندگیمون رفته و نمیشه ترکش کرد و این شد دوباره کنسول خریدم

فدات داداش

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
مرسی عزیز لطف داری

فدات

آره با اینترنت اون زمان :d

هنوز سرور فعالی داره?
eyetoy :x

نه فکر نکنم سروری فعال داشته باشه:d اتفاقا تا چند وقت پیش دستگاه را داشتم البته چند سالی بود که خراب شده بود گوشه انباری بود=(( ردش کردم رفت
با شبیه ساز گاهی بازیا قدیما ميريم:xb-)

vampirekain

یَـا مَـنً لَهُ الًـعِـزَّةّ و الًـجَمـَالُ
کاربر سایت
Oct 27, 2012
1,122
نام
Uchiha
واقعا عالی بود دستت درد نکنه داداش .....
خاطرات رو برام زنده کردی .... جونی کجایی یادت بخیر:((

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
واقعا عالی بود دستت درد نکنه داداش .....
خاطرات رو برام زنده کردی .... جونی کجایی یادت بخیر:((

فدات داداش

من با اینکه کنسولا نسل جدید هم دارم بازم با ps2 بازی میکنم واقعا یه دنیا دیگه یه حس دیگه ای به آدم میده

نه فکر نکنم سروری فعال داشته باشه:d اتفاقا تا چند وقت پیش دستگاه را داشتم البته چند سالی بود که خراب شده بود گوشه انباری بود=(( ردش کردم رفت
با شبیه ساز گاهی بازیا قدیما ميريم:xb-)

آها چه حیف

مهم تجربه بازیا ps2 ه وسیله اش مهم نیست چه خود ps2 چه emulator

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
به نظرم یکی از بهترین های پلی استیشن همین PS2 هست , البته من بهش نمیگم سلطان کنسول ها , اما واقعا در پلی استیشن ها خیلی خوب بود . از لحاظ فروش که برترینه کنسوله جهانه و تنوع بازی خوبی هم داشت
(البته با اختلاف خیلی خیلی خیلی کم با Nintendo DS بعد از ps2 پرفروش ترینه)

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر