مصاحبه با Michael Denny پیرامون PS4 و Bloodborne و The Last Guardian و GTA V و ...

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

Silent Hills ؟ Until Dawn ؟ Share Play ؟ شما بايد سوالات زيادي از سوني داشته باشيد . در پي کنفرانس عظيم و فوق العاده سوني در Gamescom امسال , ما براي جواب ها به سراغ Michael Denny رفتيم . ايشان معاون رئيس استوديو هاي جهاني سوني در اروپا هستند .

pfig51dj81h3p9m75me4.jpg

يک مورد را من بايد از شما بپرسم , آيا ما هميشه قرار است نمايش The Last Gardian را ببينيم ؟ (هر بار در همايش هاي بزرگ منتظر هستيم اما خبري از آن نمي شود . بهتر است بگوييم آيا هرگز نمايش TLG را نخواهيم ديد ؟)

در سه شنبه اين هفته کنفرانس سوني در Gamescom برگزار شد , تمرکز آن ها منحصرا بر روي PS4 و نمايش موجي از بازي هايي که معناي واقعي نسل جديد را به تصوير کشيدند بود . ما Bloodborne و ساخت هوشمندانه يک تيزر براي Silent Hills که توسط Hideo Kojima توسعه مي يابد را داشتيم و مشتاقانه تاييد کردند که فروش PS4 از مرز 10 ميليون کنسول گذشت , همچنين يک دسته از بازي هاي کوچک تر معرفي شدند از جمله بازي WiLD که توسط Michel Ancel ساخته مي شود و بازي هاي Rime و Volume . يک معامله خوش و شايسته بود .

ديروز ما مشغول مصاحبه با معاون رئيس جهاني سوني در اورپا بوديم تا بدانيم ذهن آن ها در چه مورد پيرامون PS4 اندوخته شده است .

VG247 : روز گذشته براي شما شخصا بايد روز بزرگي به حساب آيد . من فکر نمي کنم تا کنون بازي هاي زيادي در يک کنفرانس مطبوعاتي ديده شد . در آن جا (کنفزانس سوني) بسياري از چيزهاي جديد وجود داشت .

Michael Denny : واقعا هيجان انگيز بود ! همانطور که شما گفتيد , بسياري از چيزهاي جديد و بازي ها جديد وجود داشت . ما گونه اي از مجموعه آن ها را در ذهن خود داريم . هميشه جالب است که Gamescom خيلي زود پس از E3 در راه است و برگزار مي شود . ما هميشه مي خواهيم که در مورد بسياري از مطالب جديد در E3 صحبت کنيم , بنابر اين معمولا مطالب جديدي که معرفي نکرديم و براي معرفي مانده اند را براي Gamescom در نظر داريم . ما عمدا نمي خواستيم E3 تکرار شود و عناوين بزرگ را به روز رساني کنيم . بديهي است که انبوه عناوين و فرانچايز هاي بزرگ براي ما اهميت زيادي دارند و اين بسيار عالي بود که پيش نمايش عناويني از جمله The Order و Bloodborne و Little Big Planet 3 و محتواي Infamous Second Son به نام First Light را نشان داديم اما ما و به خصوص در بخش مربوط به من مي خواستيم به تمرکز بر روي IP هاي تازه و نو بپردازيم .
ما فکر مي کنيم که اين هيجان انگيز است , و ما فکر مي کنيم اين به طرفداران PlayStation نشان مي دهد و ثابت مي کند چيز ها و بازي هاي تازه و نو در راه هستند و خواهند آمد .

VG247 : بيشتر به طور خاص اين نشان مي دهد که چه چيزهاي براي طرفداران PS4 در راه هستند . واقعا تمرکزتان بر روي PS4 بود . من را روشن کنيد اگر اشتباه مي کنم , اما من مطمئن نيستم که شما يک بار چيزي را در مورد PS3 در مراسم گفته باشيد . . آيا اظهارات شما از قصد بود که در مورد PS3 مطلبي را ارائه نداديد ؟

Michael Denny : شما تنها زمان زيادي براي نگه داشتن جلب توجه مردم را در اين مورد داريد و شما بايد تصميم بگيريد که در چه مورد قصد داريد در کنفرانس مطبوعاتي صحبت کنيد و شايد پس از آن در مصاحبه ها پيرامون مورد خاصي صحبت کنيد .
PS3 همچنان دومين کنسول خانگي پرفروش در کشورمان است , اين طور نيست ؟ در حال حاضر بازي هاي بزرگي براي اين کنسول عرضه شده است و عرضه خواهد شد از جمله LBP3 و Watch Dogs و Destiny و غيره الي آخر ... يک کاتالوگ و فهرست عظيم از بازي ها با قيمت هاي عالي براي PS3 وجود دارد پس بنابر اين فکر مي کنم ما به خوبي مي دانيم جايگاه PS3 کجا مي باشد . در همايش و در کنفرانس , ما قصد داشتيم پيرامون مسائل و چيز هاي تازه صحبت کنيم .

VG247 : من مي خواهم در مورد خبرهاي پيرامون شبکه Network شما صحبت کنم , به خصوص در مورد قابليتي که بخواهيم با دوستان خود به انجام بازي ها بپردازيم در حالي که آن ها يا يکي از آن ها صاحب بازي خود نيست . در حال حاضر به صراحت بگوييد که آيا در واقع اين کار انجام شدني است ؟

Michael Denny با خنده جواب مي دهد : اگر قرار بود اين کار شدني نباشد و يا قادر به انجام شدن نبود که ما آن را اعلام نمي کرديم .

VG247 : درست است , اما بگوييد , آيا قادر خواهيد بود که اين کار را با دوست خود در آمريکا انجام دهيد در حالي که شما در اروپا هستيد ؟

Michael Denny : اين مشخصات دقيق Share Play است , قابليت هاي ديگري با عرضه Firmware 2.0 همراه خواهد بود . اما , همانطور که مي دانيد , مفهومي که همه متوجه آن شدند و مي بينند و فکر مي کنند " wow ! خارق العاده است " و اين است . قبل از آن که همه ما در جهان اينترنت و آنلاين که در آن در حال زندگي کردن هستيم , وقتي نوبت يکي از دوستان و رفيق هاي شما مي شد مجبور بوديد که کنترلر و يا دسته را به آن ها بدهيد . پس مفهوم آن اين است اما در موردش پيرامون دنياي ارتباطات و شبکه صحبت مي کنيم . ما در موردش بسيار هيجان زده هستيم و قابليت هاي ديگري در راه هستند .

VG247 : همانند ويژگي هاي اينترنتي شما . اعلام کردن ويژگي آپلود کردن در يو*تيوب يک کار بزرگ براي بسياري از مردم است . شما فکر مي کنيد گيمر ها فقط انتظار چنين قابليت و اين نوع عملکرد را دارند ؟ آيا احساس مي کنيد براي گنجاندن چنين چيزي تحت فشار هستيد , يا در واقع مي خواهيد آن را به عنوان بخشي از حواله PlayStation انجام دهيد ؟

Michael Denny : اين يک چيز جديد و تازه است اما آن را به اوج رساندن فوق العاده مي باشد . ما راه و روش بازي کردن مردم را مشاهده مي کنيم و ما خودمان را آموزش مي دهيم , و ما مي خواهيم از آن چيزي که مردم از آن استفاده مي کنند و انجام مي دهند پشتيباني مي کنيم .

VG247 : من مي خواهم صحبت به خصوصي پيرامون برخي از نرم افزار هايي که معرفي کرديد و نشان داديد بکنم . تصاوير Bloodborne به نظر کاملا شگفت آور بودند که واقعا خارق العاده و شگفت انگيز به نظر مي آمدند . آيا شما فکر مي کنيد که قرار است اين بازي به اندازه کافي براي بازي کردن مردم بعد از شگفت زده شدن آن ها از ديدن تصاوير در دسترس باشد ؟

Michael Denny : من فکر مي کنم که شما بايد به سابقه توسعه دهند بازي از From Software نگاهي کنيد و همچنين بازيي که آن ها مشغول ساخت آن مي باشند . فن بيس آن ها واقعا پرشور و هيجان زده و احساساتي شده اند . من فکر مي کنم که Bloodborne همراه با گرافيک عالي آن , آن ها بازي خود را يک لول و يا مرحله جلوتر و يک سطح بالاتر خواهند برد . ما اميدواريم آن يک فرانچايز بزرگ خواهد بود , يک فرانچايز براي ما که مرزها را خواهد شکست .

VG247 : که نسل جديد براي من به نظر مي آمد . (معناي واقعي نسل جديد را به تصوير کشيدند)

Michael Denny : کاملا همين طور است .

VG247 : من واقعا به Until Dawn علاقه پيدا کردم . من مي خواهم در موردش از شما سوالاتي را سر راست بپرسم و من هيچ نظري ندارم اگر شما قادر به پاسخ دادن در موردش هستيد و يا خير , آيا ماوراء طبيعي است ؟ کاملا واضح و روشن به نظر نمي آمد (کاملا متوجه نشدم) و ما تنها دو تريلر را مشاهده کرديم .

Michael Denny : بله ! و شما شگفت زده نمي شويد تا به من گوش فرا دهيد که بگويم من نمي خواهم هيچ موردي را فاش کنم (وي در حال خنديدن است) . آيا من مي توانم فقط به اين روش پاسخ دهم ؟

VG247 : مشکلي ندارد , بله . اين به نظر مي آيد که بين Evil Dead و Switchblade Romance عبور کنيد . تعدادي اشاره کردند به سرها در دوران افراط گرايي فرانسه , سر بر روي زمين , لحظه هاي پر از دست انداز , ضربه زدن با پا . آيا شما در مورد اين ها به شخصه هيجان زده هستيد ؟

Michael Denny : بله , ما در اين مورد هيجان زده مي باشيم . ما همراه با آن نمابل نداشتيم ادامه دهيم و آن را به توسعه دهنده دهيم اگر ما نبوديم . مفهومي که ما تا به حال براي بازي داشتيم به راه طولاني به عقب و قبل مي رود . همانطور که مي دانيد , ما به عنوان يک بازي که توسط Move قادر به کنترل در بازي بوديد بر روي PlayStation 3 آغاز کرديم , اما ماهيت مفهوم را هميشه ما دوست داشتيم . اين وظيفه ما در استديو هاي جهاني است که به اين چيز ها نگاه کنيم و بپرسيم که خواه و يا ناخواه آن ها راه درستي را طي مي کنند و مي پيمايند اگر پلتفرم بهتري برايش وجود داشته باشد , يا مي توانند آن را در جهت هاي مختلف قرار دهند . ما هميشه مي خواستيم که ماهيت مفهوم را زنده نگه داريم و آن را ارائه دهيم , ما فکر کرديم " در مورد Until Dawn براي PlayStation 4 چطور ؟ آن را کمي تاريک تر به وجود آوريم , آن را بيشتر قابل دسترس تر گيمرهايي که از DualShock 4 استفاده مي کنند به بهترين نحو قرار دهيم و بسازيم , به جاي محدود کردن آن به Move .
ما در مورد اين پروژه بسيار هيجان زده هستيم .

VG247 : به نظز مي رسد که شما بسيار قابل انعطاف پذير با آن بازي هستيد , و به طور کلي تعهد قوي به سبک ترس داريد . بديهي است , ما شاهد معرفي Silent Hills در کنفرانس بوديم که مرموز ترين چيزي بود که در کنفرانس ديدم . آيا PlayStation 4 قرار است از سبک وحشت و يا Horror استقبال کند ؟

Michael Denny : کاملا همين طور مي باشد , صد در صد . تنها چيزي که من مي خواهم بگويم اين است که شما در مورد سبک "وحشت" صحبت مي کنيد چنانکه اگر آن به عنوان گونه اي از مجموعه بازي باشد . من مي دانم که اين ژانر به بهترين شکل خود را بين بازي ها مطرح مي کند . اما وقتي که شما به Silent Hill در مقابل Until Dawn نگاه مي کنيد , من فکر مي کنم که هر کدام سبک هاي بسيار مختلف از بازي ها را قرار است نمايش دهند . در واقع ما Until Dawn را در showfloor به صورتي که قابل بازي است را داريم , بنابر اين مردم مي توانند همراه به ديدن آن چيزي که چگونه ما قرار است سبک ترس را زنده کنيم و التيام بخشيم اقدام کنند , چنانکه بيشتر از درام تعاملي .

VG247 : آيا موارد و نوع خاص انحصاري در Silent Hills داريد ؟

Michael Denny : اين يک بازي First-Party نمي باشد , پس آن يک پروژه اي نيست که به من مرتبط باشد . نمایش تیزر بسیار عالی عمل کرد و سپس مردم در مورد مسائل و هر آن چه که پیرامون تیزر بود مواردی را کشف کردند که تمامی آن ها از طریق آن شور و هیجان آن ها را فرا گرفت . من فکر می کنم که همه ما برای عرضه آن بر روی PS4 بسیار هیجان زده هستیم .

VG247 : یک مورد را من باید از شما بپرسم , آیا همچنان قرار است نمابش The Last Guardian را بیینیم و یا کنسل شد ؟

Michael Denny با خنده جواب می دهد : همه این را می پرسند !

VG247 : من تنها به دلیل رسم معمول این را پرسیدم

Michael Denny دوباره با خنده بجا جواب می دهد : مشکلی نیست . The Last Guardian : هیچ خبر و اطلاعیه جدید از بازی وجود ندارد . این بازی هنوز و در حال حاضر در حال توسعه می باشد . یک مورد هست که ما خیلی خیلی برای آن هیجان زده و خوشحال هستیم و من درک می کنم که چرا مردم تمام مدت در موردش سوال می کنند چرا که آن یک پروژه بزرگ و هیجان انگیز از یک تیم بزرگ و هیجان انگیز است .

VG247 : یک سوال دیگر , در واقع . نمایش GTA در مراسم و همایش وجود نداشت در حالی که یکی ار سورپرایز های شما در E3 بود . فکر کنم مردم انتظار خبر پیرامون بازی را دارند . آیا به این معنا است که بازی تاخیر خورد ؟

Michael Denny
: من فکر نمی کنم که شما باید هر چیزی را در آن و در موردش بخوانید . GTA V قرار است برای PS4 عرضه شود و این برای همه بسیار شگفت انگیز می باشد . ما دیگر هیچ موردی را برای به روز رسانی از دیشب نداریم .

منبع

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر