جدیدترین مدل نمایش داده شده از کنترلر استیم

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad

اخیرا سومین مدل (نمونه-Prototype) از کنترلر استیم توسط Valve نمایش داده شده که بزرگترین تغییر این مدل نسبت به دو مدل قبلی، اضافه شدن آنالوگ استیک است.

در اولین مدلی که در سپتامبر سال گذشته نمایش داده شد، Valve کنترلر خود را بیشتر بر مبنای قابلیت‌های لمسی طراحی کرده بود. در این طرح آن‌ها از دو ترک‌پد (Trackpad) بزرگ در دو سمت کنترلر و یک صفحه لمسی در قسمت میانی استفاده کرده بودند. کلید‌های غیرلمسی در این طرح کم‌ترین میزان استفاده را داشته‌اند.

در دومین مدلی که در ژانویه 2014 نمایش داده شد، صفحه لمسی به کار رفته شده در مدل قبلی حذف و به جای آن از چهار کلید اصلی و جهت‌های چهارگانه (به شکلی متقارن) استفاده شد. Valve دلیل این تغییر را افزایش سازگاری کنترلر با بازی‌های مختلف دانست.

Valve در سومین (و شاید آخرین) مدل خود، چهار کلید جهت‌دار را حذف و آنالوگ استیک را جایگزین آن کرده است. هیچ یک از دو مدل قبلی از آنالوگ استیک استفاده نمی‌کردند و Valve سعی داشته است با به کاربردن دو ترک‌پد، از به کاربردن آنالوگ صرف نظر کند. (ترک‌پد‌های به کار رفته شده نوعی آنالوگ پیشرفته خوانده شده‌اند که ویژگی‌های آنالوگ را به شکلی ظریف‌تر به همراه دارند.)

در حال حاضر دقیقا مشخص نشده که این طرح نهایی خواهد بود و یا اینکه تغییرات بیشتری برای آن در نظر گرفته خواهد شد.
منبع

آخرین ویرایش:

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
ديگه كم كم ساخت دسته هاي جديد داره مشكل تر از ساخت كنسول هاي جديد ميشه :d

با اين روندي كه در پيش گرفته فكر كنم اينم از اونايي ـه كه 10 بار ويرايش ميشه و آخر سر مهر كنسل ميخوره روش :|:d

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
من اصلا به موفقیت این کنسول خوشبین نیستم.
کنسول بازها که بحثشون مشخصه. کنسول مورد نظر خودشون رو انتخاب میکنن و با بازی های زیاد و صدالبته انحصاری کنسول، از اون لذت میبرن.
PC بازها هم که هدفشون مشخصه. داشتن سیستمهای قدرتمند که بتونه با حداکثر قدرت بازی ها رو احرا کنه. ضمن اینکه برای یک PC باز هیچ چیزی نمیتونه جای ماوس و کیبورد رو بگیره.

من شخصا فکر میکنم این کنسول اصلا نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
بازی های زیاد و صدالبته انحصاری کنسول

لطفا تو حرفاتون بگید که منظورتون بازیهای AAA هستش,

وگرنه که در مورد بازیهای ایندی, که PC صدها سال از تمامی کنسولها جلوتره (چه از نظر تعداد و چه از نظر انحصاری)

اینقدر تعداد بازیهای ایندی PC این روزها زیاد شده که من وقت نمیکنم نصبشون کنم, چه برسه که تمومشون هم بکنم...

با حداکثر قدرت

با حداکثر کیفیت درسته.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
والا این کنسول نیست! قراره یه جور PC کاملا شخصی سازی شده باشه با یه سیستم عامل متن باز! نمیدونم چرا میگند کنسول! بزرگترین ویژگیش هم ارتقا دادنه

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
به نظر منم این محصول نمیتونه جایگاه مناسبی پیدا کنه و مشخص نیست مخاطب اصلیش چه کسانی هستند!

کنسول بازها که تکلیفشون مشخصه
PC بازها هم یا به دنبال رسیدن به نهایت کیفیت بازی هستند یا استفاده همه جانبه از کامپیوتر که یه بخشیش گیم هست...

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
به جای اینکارا بشین PORTAL 3 رو بساز دیگه جان بر کف تسلیم کردم :d
Portal 3 ? :)) بیشترین بازی که احتمال ساخت قسمت جدیدش میره L4d3 هست ، قبلا هم شایعاتی مبنی بر ساخت نسخه جدیدش منتشر شده بود.
بیشترین چیزی که دوست دارم نمایش یه دموی تکنیکی یا بازی جدیدشون با Source Engine 2 هست تا باز حماسه سال 2004 تکرار بشه و ملت از شدت جزئیات گرافیکی ، افکت های آب ، اتش و جزئیات صورت Jaw drop بشن :bighug:
البته متاسفانه استیم Valve رو خیلی تنبل کرده ، ماهی 20 میلیون بازی دیجیتال خریداری میشه و هرسال هم بزرگتر میشه بنابراین مثل قبل نیاز مالی به ساخت بازی نداره...

Léon

کاربر سایت
Feb 13, 2014
454
نام
علی
اخه جان من ببین از کی دارن کنترلر طراحی میکنن :| همون طرح دومیش هم قشنگ بود :D شکل این سومی هم که عالیه :| به جاش کنسولو بدن :|

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
والا این کنسول نیست! قراره یه جور PC کاملا شخصی سازی شده باشه با یه سیستم عامل متن باز! نمیدونم چرا میگند کنسول! بزرگترین ویژگیش هم ارتقا دادنه

دیگه بدتر!
همین الان تمام PC های دنیا کاملا شخصی ساز هستند و هر کاربری بنا بر میل خودش میتونه PC خودشو شخصی کنه
درمورد سیستم عامل هم که خیلی پیش از این، برترین سیستم عامل اوپن سورس دنیا تولید شده (سیستم عامل لینوکس و سیستم عامل های شبه یونیکس)

درکل از نظر من، این کنسول یا ماشین بازی یا هرچی که اسمشو بذارید، کاملا شکست خورده خواهد بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر