راه جدید تشخیص تاریخ ساخت کنسول

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
سلام به همگی. بعضی از دوستان شکایت داشتند که کنسولشون تاریخ ساخت نداره من یه راه جدید پیدا کردم (البته شاید بعضی از دوستان زود تر از بنده فهمیده باشند ) و اون اینه: طبق عکس پایین زیر درپوش هارد کنسول ps4 یکسری اعداد و حروف نوشته شده که مشخصات قالب پلاستیک هستش. پایین عبارات ، یک جدول هستش که شبیه تقویمه و این جدول نشون میده که این قطعه پلاستیک در چه سالی و در چه ماهی قالبگیری شده و از دستگاه ساخت قالب اومده بیرون . فسمت چپ جدول از بالا به پایین نوشته شده 13 14 15 که نشونگر ساله و از چپ به راست12خونه هست که هرخونه نشونگر یک ماه است پس اولین خونه سمت چپ ، بعد از عدد سال، ژانویه و آخرین خونه در سمت راست دسامبر هستش . تو بعضی از خونه های جدول نقطه گذاری شده که نشون دهنده ساخت قالب تو اون ماه هست .
پس برای اینکه بفهمید بدنه کنسولتون تو چه سالی و چه ماهی ساخته شده ، برید سراغ اخرین خونه ای که توش نقطه می بیند(از چپ به راست) مثلا اگر تولید دسامبر 2013 باشه اخرین نقطه در منتهی الیه سمت راست جدول تو ردیف 2013 هست و اگر ژانویه 2014 باشه باید تو اولین خونه ی ردیف وسط سمت چپ یه نقطه ببینید. و به همین ترتیب . چون من مطلع نیستم که آیا همه فرآیند ساخت کنسول از ساخت بدنه تا مونتاژ نهایی تو چند روز اتفاق میفته ، با این روش حداقل میشه حدود زمان تولید رو مشخص کرد.
a10186274d471dfe1.jpg

دوستانی که متوجه نشدن تصویر زیر کمکشون می کنه.

4XZ06.jpg

آخرین ویرایش:

kaveh-slayer

کاربر سایت
Aug 23, 2011
54
نام
کاوه
این که شما میگی درست ولی خب شاید قالبا رو قبل از بستن خود سیستم ساخته باشن,یه 3 4 ماهی بعد انداختن رو دستگاه.اونوقت چی؟

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
این که شما میگی درست ولی خب شاید قالبا رو قبل از بستن خود سیستم ساخته باشن,یه 3 4 ماهی بعد انداختن رو دستگاه.اونوقت چی؟

من قبلا یه ps2 slim و ps1 که رو لیبلشون تاریخ ساخت داشتن رو دیده بودم که زیر در قسمت دیسکشون تاریخ ساخت قالب رو زده بود که با تاریخ روی لیبل مطابقت میکرد منم نگفتم دقیقه . این عکس مال ps4 خودمه که تاریخ ساخت رو لیبل دسامبر 2013 بعد تاریخ قالب همونطور که تو عکس مشخصه ژانویه هستش 2014 . پس میشه گفت اون تاریخی که عقب تره تاریخ لیبله !

jetli

کاربر سایت
Jun 26, 2014
3
سلام دوستان با یه گوشی آندروید و دانلود برنامه بارکد خوان که چند کیلو بایت بیشتر نیست.از بار کد عکس میگیره و حتی ساعت تولید رو هم میگه تاریخ که چیزی نیست

jetli

کاربر سایت
Jun 26, 2014
3
برنامه بارکد اسکنر رو از بازار دانلود کن.روی بار کد دستگاه که نگه داری خودش اتوماتیک فیکس میکنه و عکس میگیره البته باید با گوشیتون که سیستم عامل آندروید داره به اینترنت متصل باشید.بعد خود برنامه یه بخش داره که مستقیم میره تو جستجو اینترنتی و از اونجا تمامی اطلاعات دستگاه رو کاملا به شما میده

omidbooter

کاربر سایت
Jun 1, 2015
12
سلام به همگی. بعضی از دوستان شکایت داشتند که کنسولشون تاریخ ساخت نداره من یه راه جدید پیدا کردم (البته شاید بعضی از دوستان زود تر از بنده فهمیده باشند .....

ببخشید اما چندین نقطه هست تو جدول کدوم مال قلبه؟
همین تصویر 2013 4 تا نقطه داره و 2014 یکی.

آخرین ویرایش:

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
ببخشید اما چندین نقطه هست تو جدول کدوم مال قلبه؟
همین تصویر 2013 4 تا نقطه داره و 2014 یکی.

سلام ببینید فقط باید از چپ به راست چشمتون حرکت کنه( همونطور که یک متن انگلیسی رو از بالا و سمت چپ شروع می کنید به خوندن ) و بیبینید کدوم خونه هستش که توش نقطست و خونه بعدیش خالیه
الان تویه عکس منتها الیه سمت چپ خونه ای که عدد 13 نوشته نمایانگر سال یعنی سال 2013. حالا چشمتون به سمت راست حرکت میکنه . اولین خونه خالی ژانویه هستش . و کناریش فبریه و به همین ترتیب اخرین خونه سمت راست دسامبر.
حالا ممکنه بگید چرا خونه های ردیف سال 2013 از ژانویه تا جولای خالیه ؟ جب معلومه چون تولید PS4 از اگوست 2013 شروع شد و هنوز قطعات بدنه ps4 قالبگیری نشده بوده .پس طبیعیه که خالی باشه.
حالا وقتی به ردیف پایین یعنی 2014 نگاه می کنید می بینید که اولین نقطه سمت چپ توش نقطست و خونه بعدیشم خالیه. این یعنی اینکه این قطعه ps4 در تاریخ ژانویه 2014 قالبگیری شده.
الان با توجه به تولید ps4 های جدید تر خونه های بیشتری توردیف2014 دارای نقطه هستش. یا حتی ممکنه همه خونه های ردیف 2014 دارای نقطه باشن و شما بایستی تو ردیف 2015 دنبال نقطه بگردید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر