GameSpot: بستن یک پی‌سی گیمینگ هم‌قیمت با کنسول‌ها؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
جای بحثی وجود نداره که یک پی‌سی گیمینگ های‌اند به راحتی می‌تواند دو کنسول Xbox One و PS4 را در هر زمان و شرایطی از پای درآورد؛ این را نیز باید مد نظر قرار داد که برای بستن همچین پی‌سی‌ای خرج بسیار بیشتری باید کرد. اما یک پی‌سی گیمینگ که این‌قدر برای شما گران نیفتد چطور؟ مثلا بگیم با 550$ دلار؟
این سوالی است که ما می‌خواهیم آن را آزمایش کنیم. آیا ما می‌توانیم یک پی‌سی گیمینگی را از پایه ببندیم که تجربه‌ی گیم پلی و ویژوالی مشابه و در حد کنسول‌های نسل جدید (فعلی) ارائه دهد، و قیمت آن در حوالی قیمت کنسول‌ها باشد؟ در حالی که PS4 جایگزین ارزانتری است، ما می‌خواستیم این عمل را تا جای ممکن رقابتی انجام دهیم، و این یعنی که ما به خودمون اجازه دادیم که کمی بالاتر از بودجه تعیین شده [هم قیمت با کنسول ها] خرج کنیم. دو ادیتور ما مارک و پیتر هر کدام یک سیستم بستند؛ یکی با چیپست‌های اینتل و انویدیا، و دیگری با AMD. سپس ما هر دوی سیستم‌ها را آزمایش کردیم که ببینیم آیا مارک و پیتر از بودجشان عاقلانه استفاده کردند یا اصلا بهتره روی به خرید کنسول‌ها برای داشتن گرافیک خوب با یک بودجه ثابت بیاورند. متن زیر نتایج پایه‌ای این آزمایش رو شرح می‌دهد اما شما برای تست دقیق‌تر و عمقی تر نیز می‌توانید ویدوهای زیر را تماشا کنید.

اصول و اهداف

ما در نظر داشتیم که بر روی بودجه‌ی 550$ دلار خودمان بمانیم -- تقریبا حداکثر قیمتی که برای یک Xbox One در آمریکای شمالی باید پرداخت. علاوه بر خرید موارد ضروری برای یک PC - پردازنده، کارت‌گرافیک، رم، مادربورد، پاور، کیس و هارد - افراد ما قیمت یک موس، کیبرد و ویندوز را به آن نیز اضافه کردند -- چون هیچگونه قطعه‌ی از قبل موجود یا پایرسی قبول نیست!
هدف دوم این بود که که سیستمی ببندیم که عملکردی مشابه یا بهتر از Xbox One و PS4 در عناوین کراس پلتفرم [مولتی] ارائه دهد. لیست کاندیدها برای بنچمارک‌ در این خصوص شامل Assassin's Creed IV: Black Flag ،Battlefield 4 ،Thief و Titanfall خواهد بود.

با تشکر فراوان از bacheh mosbat بابت آپلود ویدیوها

ویدیو AMD:
AMD: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

[video=aparat;29Ke0]http://www.aparat.com/v/29Ke0[/video]

Mark - AMD Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUAMD FX-6300 Vishera 3.5GHz$109.00Amazon
MotherboardASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G$48.49Newegg
CaseFractal Core 1000$39.99Newegg
PSUEVGA 100-W1-500-KR 500W$44.99Newegg
GPUPowerColor AX7850 2GBD5-DH Radeon HD 7850 (open box item)$107.00Newegg
RAMHyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600$40.00Newegg
StorageSeagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB$50.95Amazon
OSWindows 8$70.00eBay
Key/MouseV7 Standard PS/2 Keyboard and Mouse Combo$10.19Amazon
Subtotal$520.61
Sales Tax$45.55
Total$566.16

GameSettingsAverage Frame Rate
Assassin's Creed IV1080p, Ultra, AA42
Battlefield 41080p, High, AA72
Battlefield 41080p, Ultra, MSAA42
Thief1080p, Ultra, AA87
Titanfall1080p, Very High, AA60

ویدئو اینتل :
Intel: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

Peter - Intel/Nvidia Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUIntel Pentium G2130 3.2 GHz$74.99Newegg
MotherboardBiostar H61MGV3$36.99Newegg
CaseTopower TP-1687BB-300$34.99Newegg
PSU300W SFX Power Supply (included w/case)n/aNewegg
GPUEVGA GeForce GTX 750 Ti 2 GB$154.99Newegg
RAMTeam Elite 4GB (2x2GB) DDR3 1333$39.99Newegg
StorageWestern Digital Blue 500 GB 7200 RPM 16MB$54.99Newegg
OSWindows 8.1 64-Bit$99.99Newegg
Key/MouseRosewill PS/2 Wired$12.98Newegg
Subtotal$509.91
Sales Tax$38.24
Total$548.15

Assassin's Creed IV1080p, High, FXAA40
Battlefield 41080p, High, 2x MSAA50
Thief1080p, High, FXAA55
Titanfall1080p, High, No AA50

[...]

نتایج

همان طور که معلوم شد - با توجه به عناوین کراس پلتفرم موجود حال حاضر - شما می توانید پی‌سی گیمینگی را در حدود قیمت Xbox One ببندید که عملکرد بهتری نسبت به هر دوی کنسول ها ارائه دهد. شما همچنین می توانید از کلکسیون بزرگی از بازی ها (و هم از نظر تعداد) که هیچ کدام از دو کنسول PS4 و Xbox One قادر به تطابق با آن نیستند، بهره مند شوید. علاوه بر آن، سیستم شما قابل ارتقا است، و کاربرد آن در بخش های غیر-گیمینگ نیز به ارزش آن اضافه میکند. [...]

[...] به یاد داشته باشید که عناوین کراس پلتفرم حال حاضر در بین کنسول ها، بر روی PS4 عملکرد بهتری ارائه میدهند. PS4 هم اکنون صد دلار ارزان تر از Xbox One فروخته میشود. اگر بخواهید یک پی‌سی در حد 400 تا 450 دلار ببندید، تجربه ما نشان میدهد که در نهایت با سیستمی رو به رو می شوید که توانایی رقابت را با هیچ کدوم از دو کنسول نسل جدید را ندارد. [...]

[Source]
برای خواندن متن کامل و همیچنین تماشای ویدیو به منبع مراجعه کنید

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
اقا ولی اینم در نظر بگیرین
همونطور که بالاتر گفتم
پول بازی اریج ps4 رو کی میخواد بده 4 تا بازی پوله یه سیستمه

ویدئو دانلود نمیشه اپ کنن دوستان (2):|

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
اینو ما زمان PS3 هم می گفتیم و الانم می گیم که اگر شما تونستین یک PC با قیمت روز PS3 جمع کنید (فکر کنم الان قیمتش 199$ هست) که بتونه بازی ها رو با اون جزییات اجرا کنه اون موقع هست که باید سنگ PC رو به سینه زد وگرنه عمه Nvidia و AMD هم می دونن که پولدار باشیو 4000 دلار بدی واسه یک کارت گرافیک معلومه تمام این کنسولها رو در اجرا کردن بازیها می کنه تو جیب کوچیکش واسه همینه که به هیچ صورت مقایسه PC و Console منطقی به نظر نمیاد چون PC سخت افزار ثابتی نداره و هر کدوم با دیگری فرق داره و محدودیت کنسول رو نداره،مقایسه تنها در صورتی عاقلانست که PC دقیقن سخت افزاری مشابه با سخت افزار کنسولها داشته باشه.

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
اقا ولی اینم در نظر بگیرین
همونطور که بالاتر گفتم
پول بازی اریج ps4 رو کی میخواد بده 4 تا بازی پوله یه سیستمه

ویدئو دانلود نمیشه اپ کنن دوستان (2):|
مبادله!
------------------------
به نظر من %90 دلیلی که تو انتخاب پلتفرم برای بازی مؤثر هست سلیقه هستش و %10 بقیه اش هزینه
مثلا خودم، هم از اینکه رو صندلی بشینم و بازی کنم خوشم نمیاد هم اینکه دنبال بازی های JRPG هستم، خُب مسلما انتخاب اولم PS هست

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,430
نام
مسلم
تازه قیمت مانیتور PC و تلویزیون کنسول ها رو هم حساب نکرده ;;)

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
انصافا این سیستم خیلی با ارزشه ..چون از یه طرف pc فقط برای بازی نیست و کلی کار دیگه مثل طراحی و کارهای گرافیکی و ... رو میشه باهاش انجام داد و از طرفی دیگه نیازی به بازی اریجینال نیست و شما با 2 هزار تومن عناوین روز رو میتونی تهیه کنی نه اینکه 200 هزار تومن پای یه بازی بدی . کلا از ps4 خیلی با ارزش تره.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
:arrowd:

لااقل متنو کامل بخونید بعد نظرات گهربار ارائه بدید!

دیگه یه PC برای همچین کارایی رو همه دارن :d

با نظرات شما آشنا هستیم بیش از این مارو نخندونید
علاوه بر اون صحبت من مربوط به قسمت خاصی از متن بود که پیداس شما اصلا نخودنی متنو;)

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
نتایج

همان طور که معلوم شد - با توجه به عناوین کراس پلتفرم موجود حال حاضر - شما می توانید پی‌سی گیمینگی را در حدود قیمت Xbox One ببندید که عملکرد بهتری نسبت به هر دوی کنسول ها ارائه دهد. شما همچنین می توانید از کلکسیون بزرگی از بازی ها (و هم از نظر تعداد) که هیچ کدام از دو کنسول PS4 و Xbox One قادر به تطابق با آن نیستند، بهره مند شوید. علاوه بر آن، سیستم شما قابل ارتقا است، و کاربرد آن در بخش های غیر-گیمینگ نیز به ارزش آن اضافه میکند. [...]

[...] به یاد داشته باشید که عناوین کراس پلتفرم حال حاضر در بین کنسول ها، بر روی PS4 عملکرد بهتری ارائه میدهند. PS4 هم اکنون صد دلار ارزان تر از Xbox One فروخته میشود. اگر بخواهید یک پی‌سی در حد 400 تا 450 دلار ببندید، تجربه ما نشان میدهد که در نهایت با سیستمی رو به رو می شوید که توانایی رقابت را با هیچ کدوم از دو کنسول نسل جدید را ندارد. [...]

[Source]

با این تفاوت که هرگز نمیتونید عناوین منحصر به فردی مثل The ORDER 1886 ، Halo ، Uncharted 4 ، Fortza 5 ، Gears Of War ، Quantum Break و ... رو تجربه کنید >:)

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
میبینم که بازم پرچم AMD بالاست و با اینکه ارزون تر تموم شده ولی عملکرد بهتری داشته!!!:bighug:

قابل توجه بعضی ها!!!!:|

البته در نهایت من حس کنسول رو بیشتر ترجیح میدم...:d

Justice.

کاربر سایت
Jun 4, 2013
97
به نظر من بعیده در ایران یک pc وجود داشته باشه با قیمت 1.600.000 تومن که بتونه بهتر از ps4 بازی هارو اجرا بکنه .

برای مثال اگر gpu کنسول ps4 رو 7850و 7870 درنظر بگیریم . کارتی که در رنج این کارت هستش مثلا 580 نزدیک 850 تومن فقط قیمت کارت هستش .

حالا من این موضوع رو در نظر نمیگیرم که معماری کنسول با pc متفاوت هستش . و پرفرمنس ها به کل متفاوت هستش .

یک سیستمی با مشخصات زیر :

کارت گرافیک : Gtx 660 ti : 700000

cpu پردازنده : 3470 : 600000

رم : 8gb قیمت : 300000

تا اینجا 1.600000

حالا بماند مادربورد و پاور و کیس و موس کیبورد و ... که اینها هم حدود 1 تومن هزینه بر هستش .

با این سیستم بازی assassins creed iv رو باید روی 1080 تمام aa هارو Off کنی تا بتونی به زور 30 فریم بگیری .

البته این قیمت ها تو ایران اینطوری هستن و ایران کلا با دنیا فرق داره
--------------------------------------------------------------------------

اما در حالت کلی اینها برای زمانی هستن که ما یک حق انتخاب داریم . امیدوارم همه در این سایت 2 تا حق انتخاب داشته باشن .

یک pc خوب و یک ps4 . میتونه رویایی باشه برای ادامه نسل . چون هر کدوم از اینها به تنهایی تجربه ناقص هستش و با همدیگه مکمل هم دیگه هستن .

به شما قیمت بالا میدند به بقیه چه مربوطه ؟

کارت Gtx 750 قیمتش 460 تومنه و پروفرمنسش از کنسول ها هم بیشتره
رم هم قیمت زدی 300 تومن به راحتی 190 هم گیر میاد
و ...

در ضمن باید به دلار حساب کنی نه قیمت ایران !
بحث سر پی سی گیمینگ در نیاست نه پی سی گیمینگ در ایران !

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
یه سوال این سیستم 500 دلاری تا آخر نسل یعنی حدود 6 سال دیگه میتونه همه ی بازیارو با کیفیت خوب و معقول اجرا کنه:-/

Star Citizen

کاربر سایت
Apr 15, 2014
4
با این تفاوت که هرگز نمیتونید عناوین منحصر به فردی مثل The ORDER 1886 ، Halo ، Uncharted 4 ، Fortza 5 ، Gears Of War ، Quantum Break و ... رو تجربه کنید >:)
دقت کن
شما برای تجربه این عناوین باید هر دو تا کنسول سونی و ماکرو سافتو بخری که فقط باید 950 دلار پول جفت کنسولارو بدی عزیز
ضمن اینکه باید برای هر عنوان 250 تومن هم پیاده بشی

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دقت کن
شما برای تجربه این عناوین باید هر دو تا کنسول سونی و ماکرو سافتو بخری که فقط باید 950 دلار پول جفت کنسولارو بدی عزیز
ضمن اینکه هنوز هک نشدن و باید برای هر عنوان 250 هم پیاده بشی

چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟

بر و بکس گیم اسپات کنسول هک شده میخرن؟؟؟

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
با نظرات شما آشنا هستیم بیش از این مارو نخندونید
علاوه بر اون صحبت من مربوط به قسمت خاصی از متن بود که پیداس شما اصلا نخودنی متنو;)
نظرات من خنده داره؟ :) :arrowd:
به نظر من %90 دلیلی که تو انتخاب پلتفرم برای بازی مؤثر هست سلیقه هستش و %10 بقیه اش هزینه
مثلا خودم، هم از اینکه رو صندلی بشینم و بازی کنم خوشم نمیاد هم اینکه دنبال بازی های JRPG هستم، خُب مسلما انتخاب اولم PS هست
با این اوصاف تعریف شما از منطق رو خیلی دوست دارم بدونم :)

در ضمن هدف منم بیشتر به اون بخش از صحبتت بود که گفتی "نمیدونم به والپیپیر فلان زل بزنی!:|"، چون من گفته بودم، دلیلشم اینه:
چه زیاد هزینه کنی چه کم آخرشم باید زُل بزنی به wallpaper :) والا همه میدونن نیازی نیست 3000 دلار بدی پای گرافیک، دیگه نیازی به تایید gamespot نیست :) (هر کسی هم همچین حرفی زده به ضرس قاطع اعلام میکنم: چرت گفته :d)

کلا هر کی گفته "باید 3000 دلار بدی!:|"، "روز به روز بروز کنی:| بازی نداره:|مال بازی نیست:|"و "تعداد انحصاری هاش کمتره:|" کاملا مشخصه اصلا با PC آشنایی نداره و پرت و پلا میگه، فقط دو قسمتش حقیقته محضِ و چه بخواید چه نخواید باید قبول کنید:
"نمیدونم به والپیپیر فلان زل بزنی!:|" و "فلان انحصاری رو نداره:|"
در مورد تعداد انحصاریاش هم درسته که تعدادش زیاده ولی کیفیتشون چی؟ خیلی هاشون واقعا ارزشی ندارن (مثل خیلی از MMOهاش)
یه سوال این سیستم 500 دلاری تا آخر نسل یعنی حدود 6 سال دیگه میتونه همه ی بازیارو با کیفیت خوب و معقول اجرا کنه
yahoo_7.gif
PC فن ها این رو لحاظ نمیکنن که یه سری از شرکتها الکی هم که شده سیستم مورد نیاز بازیو میبرن بالا (حالا به هر دلیلی)

قبل اینکه بخواید از این حرفم ایراد بگیرید و نقل قول کنید و بعدشم پرت و پلا جواب بدید یا لودگی کنید یادتون باشه که این موضوع قبلا پیش اومده سر بازی COD (اونم همین اول نسل)!

tom71

کاربر سایت
Dec 10, 2010
297
نام
Alireza
یه سوال این سیستم 500 دلاری تا آخر نسل یعنی حدود 6 سال دیگه میتونه همه ی بازیارو با کیفیت خوب و معقول اجرا کنه:-/
سیستم های 7 میلیونی فقط تا 2 یا نهایتش 3 سال بهترین کیفیت رو بهت میده اونوقت سیستم 500 دلاری میخواد 6 سال بازی ها رو با کیفیت خوب اجرا کنه تازه اگر بازی رو اجرا هم بکنه.:-j

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
جای بحثی وجود نداره که یک پی‌سی گیمینگ های‌اند به راحتی می‌تواند دو کنسول Xbox One و PS4 را در هر زمان و شرایطی از پای درآورد؛ این را نیز باید مد نظر قرار داد که برای بستن همچین پی‌سی‌ای خرج بسیار بیشتری باید کرد. اما یک پی‌سی گیمینگ که این‌قدر برای شما گران نیفتد چطور؟ مثلا بگیم با 550$ دلار؟
این سوالی است که ما می‌خواهیم آن را آزمایش کنیم. آیا ما می‌توانیم یک پی‌سی گیمینگی را از پایه ببندیم که تجربه‌ی گیم پلی و ویژوالی مشابه و در حد کنسول‌های نسل جدید (فعلی) ارائه دهد، و قیمت آن در حوالی قیمت کنسول‌ها باشد؟ در حالی که PS4 جایگزین ارزانتری است، ما می‌خواستیم این عمل را تا جای ممکن رقابتی انجام دهیم، و این یعنی که ما به خودمون اجازه دادیم که کمی بالاتر از بودجه تعیین شده [هم قیمت با کنسول ها] خرج کنیم. دو ادیتور ما مارک و پیتر هر کدام یک سیستم بستند؛ یکی با چیپست‌های اینتل و انویدیا، و دیگری با AMD. سپس ما هر دوی سیستم‌ها را آزمایش کردیم که ببینیم آیا مارک و پیتر از بودجشان عاقلانه استفاده کردند یا اصلا بهتره روی به خرید کنسول‌ها برای داشتن گرافیک خوب با یک بودجه ثابت بیاورند. متن زیر نتایج پایه‌ای این آزمایش رو شرح می‌دهد اما شما برای تست دقیق‌تر و عمقی تر نیز می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.
[از اینجا]

اصول و اهداف

ما در نظر داشتیم که بر روی بودجه‌ی 550$ دلار خودمان بمانیم -- تقریبا حداکثر قیمتی که برای یک Xbox One در آمریکای شمالی باید پرداخت. علاوه بر خرید موارد ضروری برای یک PC - پردازنده، کارت‌گرافیک، رم، مادربورد، پاور، کیس و هارد - افراد ما قیمت یک موس، کیبرد و ویندوز را به آن نیز اضافه کردند -- چون هیچگونه قطعه‌ی از قبل موجود یا پایرسی قبول نیست!
هدف دوم این بود که که سیستمی ببندیم که عملکردی مشابه یا بهتر از Xbox One و PS4 در عناوین کراس پلتفرم [مولتی] ارائه دهد. لیست کاندیدها برای بنچمارک‌ در این خصوص شامل Assassin's Creed IV: Black Flag ،Battlefield 4 ،Thief و Titanfall خواهد بود.

Mark - AMD Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUAMD FX-6300 Vishera 3.5GHz$109.00Amazon
MotherboardASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G$48.49Newegg
CaseFractal Core 1000$39.99Newegg
PSUEVGA 100-W1-500-KR 500W$44.99Newegg
GPUPowerColor AX7850 2GBD5-DH Radeon HD 7850 (open box item)$107.00Newegg
RAMHyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600$40.00Newegg
StorageSeagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB$50.95Amazon
OSWindows 8$70.00eBay
Key/MouseV7 Standard PS/2 Keyboard and Mouse Combo$10.19Amazon
Subtotal$520.61
Sales Tax$45.55
Total$566.16

Assassin's Creed IV1080p, Ultra, AA42
Battlefield 41080p, High, AA72
Battlefield 41080p, Ultra, MSAA42
Thief1080p, Ultra, AA87
Titanfall1080p, Very High, AA60

Peter - Intel/Nvidia Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUIntel Pentium G2130 3.2 GHz$74.99Newegg
MotherboardBiostar H61MGV3$36.99Newegg
CaseTopower TP-1687BB-300$34.99Newegg
PSU300W SFX Power Supply (included w/case)n/aNewegg
GPUEVGA GeForce GTX 750 Ti 2 GB$154.99Newegg
RAMTeam Elite 4GB (2x2GB) DDR3 1333$39.99Newegg
StorageWestern Digital Blue 500 GB 7200 RPM 16MB$54.99Newegg
OSWindows 8.1 64-Bit$99.99Newegg
Key/MouseRosewill PS/2 Wired$12.98Newegg
Subtotal$509.91
Sales Tax$38.24
Total$548.15

Assassin's Creed IV1080p, High, FXAA40
Battlefield 41080p, High, 2x MSAA50
Thief1080p, High, FXAA55
Titanfall1080p, High, No AA50

[...]

نتایج

[Source]
84944496477419980614.jpg

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر