برترین های سال 1392 از دیدگاه بازی سنتر

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
files_hotTopics_hotlink%5B86c1949fc107e3c08174fa1b1d338fc2%5D.jpg

سال 93 هم از راه رسید و تیم تحریریه بازی‌سنتر مفتخر است که بهترین‌های سال 92 را از دیدگاه خود در اختیار کاربران گرامی این وب سایت قرار دهد. همانطور که متوجه شدید امسال با تاخیر تقریبا یک ماهه این لیست بر روی سایت قرار گرفت. دلیل این کار هم عناوینی بودند که در واپسین لحظات سال قبل منتشر شدند و به این علت که انتخاب‌ها سرسری انجام نشوند به تیم تحریریه فرصت تجربه کامل آن‌ها را دادیم. سال قبل و نسل پیشین را با عناوینی پشت سر گذاشتیم که هر یک به خودی خود نه تنها از نظر نام و سازنده، بلکه از نظر پیشرفت در صنعت گیم لایق ستایش و تقدیر هستند. از این سو انتخاب برای بهترین‌های سال، مشکلات و چند دلی‌های زیادی را برای تیم به وجود آورد. در نهایت با رای‌گیری و زحمات بی دریغ تیم تحریریه، این لیست نیز آماده شد تا شما را با بهترین‌های سال 92 بازی سنتر همراه کنیم. همینجا از تک تک اعضای تحریریه و مدیران سایت که این بستر را برای همگان ایجاد کرده‌اند، متشکر و سپاس‌گزاریم.

در پایان تشکر ویژه‌ای نیز از دبیر تحریریه آقای سینا مظفری داریم که بیشتر سنگینی به ثمر رسیدن این لیست را بر دوش داشتند.

سردبیران تحریریه

فردین باقریان
کیوان کاظمی

برای مشاهده لیست اینجا کلیک کنید.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
در مورد بخش بهترین نوآوری در گیم پلی، یه توضیح بدم چون گویا برداشت ها بعضا اشتباه هست :D این بخش در واقع اسمش اینه، Outstanding Achievement in Gameplay Mechanics (:D)، موردی که Bioshock به خاطرش کاندید شده هم این بوده، "Sky Line و ترکیبش با Gear"، و توضیحی که تو بخش مربوطه داده شده این هست:
کاندیداها هم بازی هایی باشن که چیزهای جالبی وارد گیم پلی بازی میکنن. تفاوتش با مکانیزم خلاقانه هم اینه که اینجا لازم نیست حتما یه چیز منحصر به فرد وارد گیم پلی شده باشه.
فکر کنم توضیحات کافی باشه و البته انتخابی که ما انجام دادیم لزوما انتخاب صحیح نیست ولی گفتم یه توضیح در مورد شیوه انتخاب بدم بد نباشه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
در مورد بخش بهترین نوآوری در گیم پلی، یه توضیح بدم چون گویا برداشت ها بعضا اشتباه هست :D این بخش در واقع اسمش اینه، Outstanding Achievement in Gameplay Mechanics (:D)، موردی که Bioshock به خاطرش کاندید شده هم این بوده، "Sky Line و ترکیبش با Gear"، و توضیحی که تو بخش مربوطه داده شده این هست:
فکر کنم توضیحات کافی باشه و البته انتخابی که ما انجام دادیم لزوما انتخاب صحیح نیست ولی گفتم یه توضیح در مورد شیوه انتخاب بدم بد نباشه.

درسته، با این مورد موافقم، sky line رو میشه نوآوری در گیم پلی محسوب کرد چون مرتبط با دنیای بازی هم بود و بی ربط ساخته نشده بود، در کنار Gear ها کلی قابلیت مانور داشت، با این حرف موافقم. من تصور کردم بهترین مکانیزم گیم پلی منظورتونه، البته بازم بازی های دیگه ی لیست هم مکانیزم های نوآورانه ی جالبی داشتن، کلا انتخاب سخته بینشون ولی خب نظر تحریریه این بوده ما هم قبول میکنیم و احترام میذاریم;). توی این یه مورد انتخاب Bio یه مقدار با اما اگر هستش( البته من حیث المجموع گیم پلی بازی برای من یکی ورای تصور بود) ولی در باقی موارد کاملا حقش بوده که برنده اعلام بشه، ما که راضی هستیم خیلی زیاد:d;).

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
کلا Outstanding Achievement با Innovation زمین تا آسمون فرق میکنه. شما نوشتین نوآوری و ما هم بر حسب نوآوری رای دادیم. حالا میگیم منظورتون دستآورد شاخص و برجسته بوده؟؟ اینجوری که نمیشه. از صبح تا حالا داریم بحث میکنیم اونوقت شما با خنده میگید منظورتون نوآوری نبوده؟ برداشت ها اشتباه نیست. شما منظورتون رو درست منتقل نکردید

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
اما در مورد نو آوري در TloU :

واقعا TloU سبكش چيه كسي ميدونه؟ خيلي راحت ميشه گذاشتش تو سبك Survival Horror اما اگه درست دقت كنيد Stealth هم هست يعني شما در مواجهه با دشمنان تو بازي چه از نوع انسان و چه زامبي حق انتخاب داريد كه مخفيانه بازي كنيد و يا اسلحه بكشيد و مثل COD اكشن بازي كنيد اين كاملا دست خودتونه. در عين حال شما ميتونيد بدون اسلحه و با مشت و لگد و چوب و ديلم مبارزه كنيد. قابليت خيلي جالبي كه تو DLC به بازي اضافه شد و كمتر جايي بهش اشاره شده ( بغير از IGN كه مفصل بهش پرداخته) اينه كه شما ميتونيد اگر درجايي با دو گروه از دشمنانتون روبرو ميشيد خودتون رو كنار بكشيد و خيلي حرفه اي و البته موزيانه اونا رو با هم درگير كنيد. تمام اين موارد هم واقعا عالي در اومده در هر صورت انتخاب هر كدوم از بازيا از ارزش اوناي ديگه كم نميكنه اميدوارم هر سال اينقدر پر بار باشه كه سوژه دعواي بازي سنتر هم جور باشه
این قسمت از حرفت کاملا به جا بود و خودمم دلم میخواست بگم اما جو متشنج تاپیک نزاشت .

تا به اینجا نو اوری در این حد کلاس بالا وجود نداشت

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
الان سر یه داستان و اتمفسر این همه بچه بازی در اوردید اگه Goty به Tlou نرسه احتمالا این تاپیک رکورد تاپیک فوتبالو میشکونه:|

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اعضای محترم تحریریه. تا به اینجا اکثریت بچه های سایت اعتقاد دارند که جایزه نوآوری در گیم پلی حق بایوشاک نبوده و مطمئنا هم در حضور بازیهایی مثل Brothers حقش نیست. انتخاب شما فراتر از یه سلیقه شخصی هست و خواهش میکنم این سلیقه افراطی رو در ادامه روند انتخاب بهترین ها کمی تعدیل کنید.

سپاس از زحمات شما
اعضای سایت واسه خودشون بخش رای گیری دارن و هیچ احدی از بخش تحریریه حق نداره بیاد به کاربرا توهین کنه و مثلا بگه که شما غلط کردید تو نظرسنجی فلان بازی رو انتخاب کردید! اما شماها خیلی راحت تحریریه ای که ماه ها بر سر موارد مختلف بحث کردن رو زیر سوال میبرید و توهین میکنید بهشون، (منظورم کلیت هست و شخص شما نیست) و عمومیت رو از منتقدین و کسانی که حداقل چند سال به صورت حرفه ای (تا جایی که در توان بووده و امکانات اجازه داده) تو این کار بودن رو زیر سوال میبرید و خواستار تغییر رویه هستید! فقط 10 دقیقه بشینید به این فکر کنید که اینکه گیمر حرفه ای هستید دلیل بر این نیست که همه چیز هستید و از همه بیشتر میدونید. ما هم اینچنین ادعایی نداریم.

یه مثال میزنم. الان من شرط میبندم اگه بخوایم یه کنفرانس بذاریم و از تک تک اعضایی که ادعا دارن که تو بخش اتمسفر سررشته دارن، سوال کنیم که اتمسفر رو برامون توضیح بدن، 97% ـشون اشتباه جواب میدن و اصلا نمیدونن معنی و مفهوم واقعی اتمسفر توی یه کار هنری مثل گیم چیه!

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
الان سر یه داستان و اتمفسر این همه بچه بازی در اوردید اگه Goty به Tlou نرسه احتمالا این تاپیک رکورد تاپیک فوتبالو میشکونه:|
مسلما چند نفر هستند که اگه این اتفاق نیفته چنین کاری رو می‌کنند که کار ناپسندیه. باید قبول کرد که هر تیمی میتونه نظر خودش رو داشته باشه و GTA V و B: I هم بازی های فوق العاده ای هستند. هر کدوم که GOTY بشه چیزی از ارزش های بقیه بازی ها کم نمیشه

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
اعضای محترم تحریریه. تا به اینجا اکثریت بچه های سایت اعتقاد دارند که جایزه نوآوری در گیم پلی حق بایوشاک نبوده و مطمئنا هم در حضور بازیهایی مثل Brothers حقش نیست. انتخاب شما فراتر از یه سلیقه شخصی هست و خواهش میکنم این سلیقه افراطی رو در ادامه روند انتخاب بهترین ها کمی تعدیل کنید.
سپاس از زحمات شما
یه نکته ای هم که اینجا هست و خیلیاتون بهش توجهی ندارین اینه که انتخابها و خروجی کار بر اساس خرد جمعی و نظر اکثریت بچه های تحریریه هست
عملا شما هم که در مورد یک انتخاب خاص دارین تحریریه رو مخاطب قرار میدین باید بدونین نه شخص حقیقی و نه شخص حقوقی خاصی رو نمیتونین خطاب بکنین
مثلا در مورد همین بحث گیم پلی ممکنه نظر من روی brothers باشه و نظر مثلا فردین که سردبیر هست روی بایوشاک باشه، اینجا باید فردین بیاد به شما توضیح بده که چرا من و فلانی و فلانی که نظرمون روی بایوشاک بوده نسبت به کیان نظرمون چربش داشته؟!
بعد اینش جالبه که انگار تحریریه یه اتاق فکر مرموزه که نشستن اونجا دارن توطئه میچینن بر ضد فلان بازی، بین ما خود اعضا هم کلی نظرات متفاوت توی بخش های مختلف بوده و هر بحثی هم میشده قبل از انتخاب برنده ها بوده ولی توی انتخابهای نهایی تنها مساله ای که میمونده فقط و فقط احترام به نظر جمعی گروه بوده

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
من موندم چطور اینجا http://forum.bazicenter.com/thread88023/page9/#post3182436 براحتی ایشون به یه بازی میگه اشغال پستش پاک نیمشه بعد تا من به tlou میگم اشغال سریع پست پاک میشه؟؟؟....خب یهو بگین tlou گوتی شده خلاص بقیه ی بازی ها هم از دم اشغالن!

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,568
نام
Mehrdad
من موندم چطور اینجا http://forum.bazicenter.com/thread88023/page9/#post3182436 براحتی ایشون به یه بازی میگه اشغال پستش پاک نیمشه بعد تا من به tlou میگم اشغال سریع پست پاک میشه؟؟؟....خب یهو بگین tlou گوتی شده خلاص بقیه ی بازی ها هم از دم اشغالن!
چون بازی که این دوستمون بهش گفته اشغال کاملا لایق این صفته:d ولی tlou کسی بگه اشغال احتمالا مشکل از جای دیگست شاید با سلیقه جور در نیاد ولی اشغال؟
----
ما هنوز امیدمونُ برای brothers از دست ندادیم یعنی میشه bc goty بشه؟

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
من کاری به بحثتون ندارم حاله جر و بحث و گقتمانم ندارم:d
بهترین بازی این نسل بی برو برگرد The last of us بود هیچکسم نمیتونه
بهم خلافشو ثابت کنه ، بازی bioshock هم واسه خودش شاهکاریه حرفی ام توش نیست ولی با
سلیقه من جور در نمیاد.
پس سلیقه من ماله خودمه سلیقه یه نفر دیگه هم ماله خودشه(ولی خدا وکیلی سلیقتونو درست کنین:d)
ممنون

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
دیدم اینجا همش صحبت و بحث و دعوا سر چند تا بازی خاص هستش منم گفتم بیام از بازی حمایت کنم که در این نسلی که گذشت مورد بی توجهی صنعت گیم قرار گرفت و اون بازی چیزی نیست به نام The Darkness :x که واقعا هنوز که هنوزه در شگفتم واقعا چرا انقدر به این بازی کم پرداخته شد و مورد بی توجهی منتقدین ،کارشناس ها و کلا کل صنعت گیم قرار گرفت !!! :((

واقعا در این نسلی که گذشت و این همه بازی خوب اومد واقعا این بازی دارکنس برای من یه چیزی دیگه بود !

اصلا پستم ربطی به این تاپیک نداشت ولی گفتم از این بازی که اسمش خیلی کم آورده شده و کم بهش پرداخته شده بیام یه دفاعی ازش بکنم تا پای جان :d

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
دیدم اینجا همش صحبت و بحث و دعوا سر چند تا بازی خاص هستش منم گفتم بیام از بازی حمایت کنم که در این نسلی که گذشت مورد بی توجهی صنعت گیم قرار گرفت و اون بازی چیزی نیست به نام The Darkness :x که واقعا هنوز که هنوزه در شگفتم واقعا چرا انقدر به این بازی کم پرداخته شد و مورد بی توجهی منتقدین ،کارشناس ها و کلا کل صنعت گیم قرار گرفت !!! :((

واقعا در این نسلی که گذشت و این همه بازی خوب اومد واقعا این بازی دارکنس برای من یه چیزی دیگه بود !

اصلا پستم ربطی به این تاپیک نداشت ولی گفتم از این بازی که اسمش خیلی کم آورده شده و کم بهش پرداخته شده بیام یه دفاعی ازش بکنم تا پای جان :d

شماره اولش کاملا باهات موافقم واقعا بازی زیبایی بود مخصوصا حال و هوای متروهاش:x
یا اون صحنه ای که دوست دختر جک اسمشو یادم نمیاد جلوی tv روی پاهات خوابش میبره واقعا قشنگ ترین صحنه هایی بود که فراموش نمیکنم:">

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
شماره اولش کاملا باهات موافقم واقعا بازی زیبایی بود مخصوصا حال و هوای متروهاش:x
یا اون صحنه ای که دوست دختر جک اسمشو یادم نمیاد جلوی tv روی پاهات خوابش میبره واقعا قشنگ ترین صحنه هایی بود که فراموش نمیکنم:">
دقیقا نسخه شماره یکش رو میگم که استودیوی شاهکار استار بریز (که البته سازندگان اصلی این استودیو بعد از سخت این بازی از این استدیو جدا شدن و دارن بازی ولفنشتیان رو میسازن )

اسم دوست دخترش هم jenny بود :x محبوب ترین شخصیت من هم در این نسل همین jenny بود :x

یکی همون صحنه ای که گفتی و یکی دیگه غم انگیز ترین صحنه های مرگ کل صنعت گیم همین کشته شدن jenny توسط عموی Jackie به نام Paulie بود که در اون صحنه جکی پشت شیشه شاهد کشته شدن جنی میشه و هیچ کاری از دستش بر نمیاد :((

اون صحنه تمام چشمام پر اشک شده بود !!! در بخش داستان های درام هیچ بازی به اندازه دارکنس نتونست تا این حد رو من تاثیر بذاره واقعا یکی از بهترین تجربه های عمرم بود این بازی ......

حیف و صد افسوس که به این بازی هیچ توجهی نشد تا جایی که اعضای اصلی این استودیو رو ترک کردن و نسخه شماره 2 این بازی هم به دست یک استودیو دیگه ساخته شد البته نسخه شماره 2 بازی بدی نبود ولی در مقابل نسخه شماره یک هیچ حرفی برای گفتن نداشت ......

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
من همیشه از دانستن نظر افراد لذت میبرم. لذت. تو اعضا تحریریه هم یک نفر به اسم کسری کریمی طار هست که جزو نویسنده ها مورد علاقمس! در کنار بزرگی چون سید طه رسولی! ولی خب طبیعی هست که با بعضی از انتخاب ها موافق نباشم. مثلا اتمسفر. به نظر من وقتی عناوین ترسناک حضور داشته باشند شانس برای بازی چون بایوشاک کمتر هست. بایوشاک هر چقدر هم که قوی باشه نمیتونه اتمسفر یک بازی مثل مترو 2034 را داشته باشه. چون اصلا کار بازی ترسناک غوطه ور کردن بازیباز در فضای بازی هست. out last هم گزینه بهتری بود.
در هر صورت خسته نباشید. منتظرم انتخاب های بعدی را ببینم

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر