خالق بازی Journey : رویای من ساخت بازی است که همگی آن را دوست داشته باشند

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
36081289580511179705.jpg

Jenova Chen موسس و رئیس استودیوی thatgamecompany (بازی Journey و Flower) از اینکه بیشتر افراد با بزرگ تر شدن و بیشتر شدن سنشان از تجربه بازی ها دست می کشند خیلی ناراحت است. رویای او برای آینده بازی ها این است که بازی هایی را خلق نماید که همه افراد آن را دوست داشته باشند. تقریبا مثل تماشای یک فیلم یا گوش دادن به یک موسیقی.
"بازی های ویدئویی همیشه قسمتی از زندگی من بوده اند. Chen می گوید: من همیشه با دوستانم بازی می کردم ولی وقتی سن اونها بیشتر شد، دیگر بازی کردن رو گذاشتند کنار.
مردم هنوز هم رمان می خوانند، فیلم نگاه می کنند، موزیک گوش می دهند. ولی حقیقت این هست که وقتی می بینم دوستانم با بیشتر شدن سنشان بازی کردن رو گذاشتن کنار، خیلی ناراحت میشم. او گفت: چطور میشه من کاری بکنم تا نشون بدم که بازی کردن فقط مال کودکان نیست، و از طرف بقیه سنین و هر طبقه ای این سرگرمی محترم شمرده بشه؟ رویای من ساخت بازی هستش که بازی رو خلق کنم که همه مردم اون رو دوست داشته باشند."
برای Chen بازی ها چیزی فراتر از یک حواس پرتی ساده نسبت به اتفاقات روزانه مردم خواهد بود. در حقیقت در مورد بازی های ویدئویی، اگر طراحی مناسبی را دارا باشند، حتی می توانند در حس از دست دادن چیزی (مشکلات روزمره زندگی هر فردی و غیره...) به مردم کمک فراوانی بکنند. حتی در گسترش ذهن آنها نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
"این دسته از بازی ها معنایی بیشتر از یک لذت محض را در خود خواهند داشت. او گفت: در بازی ها قدرتی فراتر از آن چیزی که شما فکر می کنید وجود دارد. من فکر می کنم دسته کمی از این بازی ها می تواند به زندگی انسان ها بهبودی ببخشد و باعث تغییر آنها نیز بشود. زندگی بهتری برای آنان فراهم بیاورد. ما می خواهیم تغییرات مثبت فراوانی را از لحاظ روحی و روانی در تمامی مخاطبان و بازیبازان سراسر جهان ایجاد نماییم، حتی اگر شما فکر می کنید که بازی ها فقط یک سرگرمی خالص هستند."
استودیوی thatgamecompany در حال حاضر مشغول ساخت بازی معرفی نشده ای هستند که وظیفه انتشار بازی را نیز خود آنها بر عهده گرفته اند. اطلاعات بیشتری در مورد پروژه و پلتفرم های مرتبط با آن منتشر نشده است.
[source]

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
با توجه به ساخته های قبلی این استودیو احساس میکنم تو هدفی که دارن میتونن موفق باشن:D خیلی کارشون درسته انصافا :D

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
یه جایی خوندم که گفته بود بازی بعدیشون انحصاری wiiU ـه.

ولی خب کارشون خیلی درسته. بازی بعدیشون برا هر پلتفرمی باشه خوش به حال طرفداراش.چون اینا دو سال پیش با یه بازی 700 مگی یه چند تا بازی پرخرج و پرادعا رو به سمت قوطی هدایت کردن :d

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
یه جایی خوندم که گفته بود بازی بعدیشون انحصاری wiiU ـه.
نه بابا، بازی بعدیشون به احتمال زیاد حتی برای PC هم عرضه میشه ! :d Chen اگر دقت کنی هم در این مصاحبه اش و در مصاحبه قبلی ـش که خبرش رو گذاشتم گفته تا جایی که بتونیم برای هر پلتفرم و هر فرد گیمری این امکان رو فراهم می کنیم تا بتوانند بازی های ما رو تجربه نمایند ! :d بالاخره دیگه خودشون رو به همگان نشون دادن ! گردن ـشون کُلفت شده ! دیگه با Sony همکاری نمی کنند ! :d ناشر هم که خودشون هستند، این بازی که الان دارن می سازند 100% برای تمامی پلتفرم ها عرضه میشه ! :d

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
مگه کسیم پیدا میشه که از Journey بدش بیاد:-/:d
ولی کلا با حرفش موافقم خیلیا با بالا رفتن سنشون گیمو میذارن کنار خودمم دیگه ساعتای بازی کردنم خیلی کم شده نسبت به قبل شاید 2 3 ساعت تو هفته اونم فیفا:d خیلی از دوستان و اطرافیانمم اینجورین این خاصیت صنعت گیم که با بالا رفتن سن دیگه بازیا نمیتونن برات جذاب باشنو فکر نمیکنم بشه اینو عوض کرد یجورایی میشه گفت بازی کردن تو سن پایین دنیای دیگه ای داره...

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
مگه کسیم پیدا میشه که از Journey بدش بیاد:-/:d
ولی کلا با حرفش موافقم خیلیا با بالا رفتن سنشون گیمو میذارن کنار خودمم دیگه ساعتای بازی کردنم خیلی کم شده نسبت به قبل شاید 2 3 ساعت تو هفته اونم فیفا:d خیلی از دوستان و اطرافیانمم اینجورین این خاصیت صنعت گیم که با بالا رفتن سن دیگه بازیا نمیتونن برات جذاب باشنو فکر نمیکنم بشه اینو عوض کرد یجورایی میشه گفت بازی کردن تو سن پایین دنیای دیگه ای داره...
اتفاقا بلعکس نه تنها علاقه ی من به بازی ها کم نمیشه بلکه روزافزون تر هم شده :d
الان 23 سال سن دارم و از 7-8 سالگی تو دنیای گیم هستم و برا تجربه ی هر بازی عرضه نشده عطش بالایی دارم!
اتفاقا هر چه سنم بالاتر درکم و برداشتم از بازی بیشتر و بهتر میشه!
تصور اینکه گیم رو بزارم کنار چیز خیلی مضحک و بی معنی هست!
فقط خواستم بگم که قاعده ی بالا رفتن سن و دور شدن تدریجی از گیم حداقل در مورد من صادق نیست! منی که شبها با تصور لذت بخش بازی ویچر 3 می خوابم و با رویای بازی کردن شیطان درون بیدار می شم و با امید تجربه ی آخرین ما دو امور روز مره رو می گذرونم !
الان با اینکه ترم آخردانشگاهم و کلی کار کوچیک و درشت دارم ولی روزی حداقل 3-4 ساعت بازی می کنم که برام خیلی خیلی کمه و اگه درسم رو تموم کنم می تونم به 6-7 ساعت برسونم!

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
اتفاقا بلعکس نه تنها علاقه ی من به بازی ها کم نمیشه بلکه روزافزون تر هم شده :d
الان 23 سال سن دارم و از 7-8 سالگی تو دنیای گیم هستم و برا تجربه ی هر بازی عرضه نشده عطش بالایی دارم!
اتفاقا هر چه سنم بالاتر درکم و برداشتم از بازی بیشتر و بهتر میشه!
تصور اینکه گیم رو بزارم کنار چیز خیلی مضحک و بی معنی هست!
فقط خواستم بگم که قاعده ی بالا رفتن سن و دور شدن تدریجی از گیم حداقل در مورد من صادق نیست! منی که شبها با تصور لذت بخش بازی ویچر 3 می خوابم و با رویای بازی کردن شیطان درون بیدار می شم و با امید تجربه ی آخرین ما دو امور روز مره رو می گذرونم !
الان با اینکه ترم آخردانشگاهم و کلی کار کوچیک و درشت دارم ولی روزی حداقل 3-4 ساعت بازی می کنم که برام خیلی خیلی کمه و اگه درسم رو تموم کنم می تونم به 6-7 ساعت برسونم!
البته تو هر چیزی استثنا هست:d اما کلا با بالا رفتن سن و بیشتر شدن مشغله ی زندگی و یه عالمه فکر و خیال خیلی سخته که اخر شب بیای خونه و دسته دستت بگیری و با دل خوش بازی کنی:d شایدم شما درست بگیو افرادی باشن که با بالاتر رفتن سنشون بازی کردن حتی براشون لذت بخش ترم بشه اما چیزی که من بیشتر دیدم و تجربه کردم کم تر شدن علاقه به گیم تو سنای بالاتره
مزخرفترین بازی که در تمام عمرم انجام دادم.حیف از اون همه وقتی که براش گذاشتم.نه داستانی نه گیم پلی
شما مطمئنی Journey بازی کردی:-/ چون اصلا لازم نبود اونهمه وقت صرف بازی کنیو تو دو ساعت تموم میشد

آخرین ویرایش:

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
مزخرفترین بازی که در تمام عمرم انجام دادم.حیف از اون همه وقتی که براش گذاشتم.نه داستانی نه گیم پلی

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
Journeyیکی از زیباترین بازیهایی بود که تجربه کردم عجب موزیکی داشت مو به تن آدم سیخ میشد ! 3 ساعت تمام میخکوب شده بودم پشت کنترلر ! فقط حیف کوتاه بود ! کسی لینک دانلود موزیکاشو داره ؟
امیدوارم بازی جدیدی اگر بسازن هم بترکونه !

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
با اینکه من کلا از اینجور سبک ها خوشم نمیاد ولی از Journey لذت بردم، برای وقت گذروندن بد نبودش....مثل Flower که واسه یکی دو ساعت وقت اضافه خیلی خوب بودش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر