فن بوي ها عاشق كنسول خود هستند_

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
آيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه چگونه فن بوي ها همچنين آدمهاي لجوج و بي منطقي هستند و عقايد ناجوري دارند؟

هر كسي كه تا به حال سري به اينترنت زده باشد و پستهاي آنان را خوانده باشد براحتي پي به اين موضوع ميبرد. در واقع از نظر علمي فن بوي ها عاشق كنسول خود هستند و هورمون عشق در مغزشان ترشح ميشود.

با توهين كردن به پلي استيشن و يا اكس باكسشان دقيقا مثل اين است روبرويشان بايستي و بگويي كه همسرت زن بسيار زشتي است.

Love-Fire.jpg

دكتر ديويد لوييس هادسون ميگويد: معمولا رسيدن به چنين درجه اي زمان ميبرد تا شخص به حالتي برسد كه عاشق و دلداده ي يك محصول تجاري شود.

دكتر هادسون نويسنده كتابي با همين موضوع و دبير سازمان تحقيقاتي مايندلب است.

او ادامه ميدهد: گاهي اوقات دقيقا مثل عاشق شدن است. دقيقا نوعي انتقال دهنده هاي عاطفي مانند سونامي به مغز حمله مي كنند. به اين انتقال دهنده ها به اصطلاح دوپامين اطلاق ميشود. اين دقيقا همان حالتي است كه براي فرد معتاد هم اتفاق مي افتد در واقع فن بوي ها معتاد يك محصول تجاري هستند. با ديدن و يا صحبت كردن در مورد آن محصول ترشح دوپامين در مغزشان بالا مي رود.

پس وقتي با يك فن بوي در مورد كنسول مورد علاقه اش بحث ميكنيم و آن را به چالش ميكشيم مثل اين است كه داريم به دختري كه عاشقش شده است توهين و تعرض ميكنيم؟

و پاسخ ايشان فقط يك كلمه است"

دقيقا

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
چقدر اون محقق یا فن بوی عاشق (!) میتونه بدبخت و حقیر باشه که یک کنسول رو در حد شریک زندگی بکشه بالا :)
فن بوی بودن به این معنیه، پس ر .... م به فن بوییسم!

این که یه نفر به چه چیزی علاقه داره ذره ای به شما ارتباط نداره !
ممنون که تربیت و شخصیت خودت رو نشون دادی :)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
توی متن اصلی خبر (که مال Kotaku هستش) روی جزء شیمیایی قضیه هم خیلی تمرکز شده. یعنی گفته در موقع برخورد با کنسول یا بحث در مورد کنسول یه موج عظیمی از یه ماده شیمیایی به اسم دوپامین در مغز آزاد میشه، که این ماده شیمیایی مسؤول احساس لذت در مغز هستش و موقع خیلی از فعالیت های شدیدا لذت بخش (مثل بودن با جنــس مخــالف و معــشوق، یا استفاده از بعضی داروهــای مــخـدر) هم در مغز همین دوپامین آزاد میشه که باعث میشه فرد احساس لذت کنه.

از همین لحاظ با هم مقایسه کرده و گفته اینها مثل فرد عاشق یا معتاد هستند... :D

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
من خودم عاشق سونی هستم میدونید چرا؟ به خاطر اینکه اکثر عناوینی که باش خاطره دارم از جمله سری بزرگ رزیدنت اویل با این کنسول متولد شد.:x

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
با توهين كردن به پلي استيشن و يا اكس باكسشان دقيقا مثل اين است روبرويشان بايستي و بگويي كه همسرت زن بسيار زشتي است.
اکثر گیمرها که سینگل اند :-"

ashkan2142

کاربر سایت
Sep 15, 2012
114
نام
اشکان
فقط در مورد کنسول نیست ... خیلیا روی تیم فوتبال سریال فیلم سینمایی ورزشکار بازیگر کتاب یا حتی برند لباس همین جور تعصبات رو داشته باشن

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
این که یه نفر به چه چیزی علاقه داره ذره ای به شما ارتباط نداره​
علاقه به کنار ... مثلا حسین میگه من تیم ایکو رو دوست دارم یا خود من عاشق اسکایریم هستم ولی عشق و علاقه به این معنی که یک دستگاه زیر تلویزیون (یا کیس - که دعوا راه نندازند دوستان) رو با همسرت برابر بدونی؟! خودت خندت نمیگیره؟
حتی فکر کردن هم به چنین چیزی دیوانه کنندست! که حالا آقای
دكتر (!) هادسون فتوا دادند.​
مثل این زنهایی که پر هم هست توی ایران سگشون جسی (!) رو به عنوان فرزند دوم قبول می کنند :))
-----
البته خبر مثالی زده ولی مسئله خنده دار میزان علاقه ای هستش که بیان شده

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
این نوع رفتار Human condition هستش! کسی متعجب نمیشه وقتی اکثر آدم ها راجع به دینشون یا ملیتشون اینقدر تعصب به نمایش میگذارند ولی دلبستگی به یک برند اینقدر ترسناک هستش؟ این رفتار از دید من غیر منطقی هستش که آدم به هرچیزی از ایدئولوژی گرفته تا یک برند خاص دلبستگی نشون بده ولی هیچکاری باهاش نمیشه کرد، اکثر ماها کوچکترین انتقادی به هرچیزی که مارو تعریف میکنه به جوش میایم(اعم از خانواده، دین، ملیت، برندی که استفاده میکنیم و غیره) پس باید سعی کنیم با قضیه کنار بیایم، هنوز بشریت اونقدر عاقل نشده که از بند Imperative های بیولوژیکی خودش خارج بشه.

با اینکه خودم مخالف فن بوی بودن هستم ولی خب درک میکنم کسانی که تا اون حد دلبستگی دارن به چیزهای ناپایدار(حداقل طرفداری از برند رو تحمل میکنم چون مثل وابستگی مذهبی و سیاسی باعث کشتن کسی نمیشه)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
علاقه به کنار ... مثلا حسین میگه من تیم ایکو رو دوست دارم یا خود من عاشق اسکایریم هستم ولی عشق و علاقه به این معنی که یک دستگاه زیر تلویزیون (یا کیس - که دعوا راه نندازند دوستان) رو با همسرت برابر بدونی؟! خودت خندت نمیگیره؟
حتی فکر کردن هم به چنین چیزی دیوانه کنندست! که حالا آقای
دكتر (!) هادسون فتوا دادند.​
مثل این زنهایی که پر هم هست توی ایران سگشون جسی (!) رو به عنوان فرزند دوم قبول می کنند :))

شما فقط زماني ميتوني در مورد يك فرد قضاوت كني كه اون فرد به رفتار خودش آگاه باشه. اين ترشح هورمون ها و واكنشهاي شيميايي دست خود آدم نيست به همين خاطره كه نميشه ملامتش كرد.

در ضمن فكر كنم تو اين مدت فعاليت آدماي زيادي رو ديده باشي كه كنسولشون رو جوري ازش دفاع ميكنن كه انگار ناموسشونه. چقدر ما اينجا بني داشتيم به همديگه توهين كرديم. به اون دكتر هم ربطي نداره اون يه دانشمنده كه داره قضيه رو علمي براي ما تشريح ميكنه دستشم درد نكنه

ضرب المثل خوبي داريم كه ميگه

آينه چون نقش تو بنمود راست خود شكن آينه شكستن خطاست

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
اين ترشح هورمون ها و واكنشهاي شيميايي دست خود آدم نيست به همين خاطره كه نميشه ملامتش كرد
فن بوئیسم در حدی که گفته شده این طور نیست که (پوف) شما معتاد کنسول خود شده اید. شخص با طرفداری دیوانه وار و افراطی یک چیز به حدی از جنون میرسه که میشه داستان همین قضیه!
بحث من پرستش یک برند هستش که عده ای به طور افراطی چنین کار پوچی رو می کنند که آخرش هم در خبر گفته شده چه اتفاقی میفته. تاسف من برای خاطر افرادی هستش که چنین کاری می کنند.

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
البته من حرف های آرش رو تا حدودی قبول دارم و به اونها هم واقف هستم ! چرا ؟!
معلومه چون عناوین خاصی (که اینجا همون انحصاری ها هستند) از اونجایی که فقط برای یک کنسول عرضه میشن، تاثیر بیشتر رو همین دسته از عناوین دارند !
اصلا برای چی ما مثلا عاشق یک کنسول می شیم ؟! خُب دلیلش مشخصه ! چون عناوین ناب و خوش ساخت و باب سلیقه ـمون برای اونها منتشر شده!هیچکسی همینطور الکی از سر راه که عاشق چیزی نمیشه ! :d
مثلا برای شخص خودم چون بیشتر با عناوین شرکت Sony حال میکنم مخصوصا Team Ico ، برای همین کنسول و پلتفرم این شرکت برای بنده عزیزتر و محترم تر هست تا دیگر موارد... ! :d
اصلا برای چی انقدر راه دور بریم، یه مثال خیلی روشن بزنم !
مثلا شما یک لحظه (:d) فکرش رو بکنید که همه عناوین انحصاری شرکت Sony از آن شرکت Microsoft بودش ! 8-| اونوقت یه نفر مثل من هیچوقت الکی از شرکت Sony دفاع نمی کرد و صددرصد می رفت طرف مایکروسافت و طرفدار اون شرکت و یا اون بازی و یا هر چیز دیگه ای که بود می شد ! :d
در کُل خواستم بگم هیچ شخصی الکی از چیزی دفاع نمی کنه ! :d مطمئن باشید ! یکی بازی های استراتژی دوست داره، پس مشخصا بیشتر PC Gamer محسوب میشه ! یکی دیگر هم مثل من که با عناوین استودیوی "تیم ایکو" زندگی میکنه، صددرصد عاشق کنسول Sony میشه ! چون راه دیگری وجود نداره برای تجربه اون بازی ، مگر اینکه شما یک فروند PlayStation تهیه نمایید تا بتوانید اون عناوین مورد علاقه ـتون رو تجربه کنید ! والسلام. :d

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
یه بنده خدایی رو میشناسم که یکی از کاسبای معروف پشت شهرداری هم هستش. ( اسمشو بگم خیلیاتون میشناسین )
این آقا چند وقت پیش با زنش دعواش میشه. زنش میگه باید بین منو کنسولت یکی رو انتخاب کنی.
هیچی دیگه. نتیجه این شد که زنش الان یه 2ماهی هست که رفته خونه باباش!!
هپی اندینگ : الان زنش برگشته و اونم دیگه کمتر تو خونه بازی میکنه و بیشتر وقتشو صرف زنش میکنه.
واقعیت : دارن طلاق میگیرن و این رفیقمون هم از بابت خیلی خوشجاله!!

پ.ن : این آقا ps فن هست!!

mm_3dsfan

کاربر سایت
Apr 25, 2012
147
نام
محمد مهدي
به نظر من که کنسول از شریک زندگی هم بهتره:d
یه بار که بگیری نه آن چنان خرجی داره نه غر میزنه .نه هی نق میزنه.نه اعصابت رو به هم میریزه. نه هی باهات دعوا میکنه نه.........
حالا هر کی یه همچین شریک زندگی سراغ داره بگه من بلافاصله برم باهاش ازدواج کنم...:d

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
این که چه کسی عاشق چیه به هیچ کسی مربوط نمیشه اصلاً یکی دوست داره عاشق باند سمت راست سینمای خانگیش باشه، تا اینجاش که به کسی مربوط نیست.
اما وقتی سر این فن بودن به همدیگه توهین کنید و قیافه اتون قرمز بشه و بخواین بُت بسازین از چیزی که دوست دازین و از همه مهمتر بقیه رو آزار بدین کار اشتباهیه. همین مسخره کردن این مدل آدم ها خودش یه مشکله !!

اگه اینطوری باشه شما بری هند باید همه رو مسخره کنی چون یه سری حیوونی که ما اینجا با دمپایی می کشمیشون رو تا بالاترین نقطه بردنش بالا و پرستش می کنن در این مواقع چیزی به نام احترام هست، شاید اون هندی هم به شما به چشمی که بهش نگاه می کنید، نگاه می کنه ..

آخرین ویرایش:

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
کی میگه مسخرست بخدا یکی به خودم گفت یا من یا گیمریت گفتم گیمر بودنم رو به هیچی عوض نمیکنم

حالا حرف این اقا هم بهم ثابت شده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر