Hands On - تجربه من از کار با PS4

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
سلام خدمت بچه های گل بازی سنتر

بالاخره دو روز بعد از عرضه PS4 کنسول صحیح و سالم به دستم رسید و خدارو شکر تا الان که مشکلی نداشتم و خبری از مشکل Blue Pulsing و غیره نبوده
در حال حاظر من 4تا بازی تهیه کردم Assassin Creed BF ، COD Ghost ، Killzone SF و NBA 2k14 به توضیح مختصری هم در مورد این بازی ها میدم.

خب اول میریم سراغ محتویات جعبه. کنسول من استاندارد هست و باندل نیست که شامل اینا میشه :

1- کنسول
2- یک عدد دسته
3- کابل HDMI
4- هدست Mono
5- کابل USB برای شارژ دسته
6- کابل برق

------------------------------------
بوت
روشن شدن کنسول حدودا 15 ثانیه طول میکشه البته اگر در حالت استند بای باشه این زمان به 5 تا 7 ثانیه کاهش پیدا میکنه.
در حالی که کنسول داره بوت میشه چراغ دستگاه آبی چشمک زن هستش و وقتی کاملا اماده به کار شد به رنگ سفید ثابت در میاد.پس اگه اولین بار با چراغ ابی چشمک زن رو برو شدید مثل من نترسید :d
ویدئو اضافه شد... برای دانلود کلیک کنید

بعد از روشن کردن دستگاه اولین تصویری باش مواجه میشیم، صفحه خوش آمد گویی هست که جمله Welcome Back to Playstation در اون دیده میشه
که واسه بعضی ها سوال شده که هربار که کنسول روشن میشه این جمله نوشته میشه یا فقط بار اول؟ که جواب بله هست همیشه این جمله رو میبینید.

Menu

خب میریم سراغ منوی اصلی دستگاه

همون طور که توی عکس ها میبینید متاسفانه یا خوشبختانه منوی Ps4 خیلی ساده هستش و کلا از دو بخش تشکیل میشه قسمت اول بخش App ها هست و قسمت بالاییش هم که شامل تب ها میشه
واسه این گفتم خوشبختانه چون این سادگی باعث شده که منوی بسیار سریع و روونی داشته باشیم
و برای این گفتم متاسفانه چون بعد از مدت کوتاهی تکراری و خسته کننده میشه.
و باز هم متاسفانه گزینه ای به اسم Video , music , photo یا حتی گالری وجود نداره که بتونیم از روی حافظه جانبی عکس و فیلم و... بتونیم استفاده کنیم
پس نتیجه میگیریم که PS4 از هارد اکسترنال به هیچ وجه پشتیبانی نمیکنه و باید منتظر اپدیت سونی باشیم تا این قابلیت هارو اضافه کنه

البته بخش ستینگ کاملا برعکس قسمت App ها که خلوت بود هستش و شامل گزینه های زیادی هست

ویدئو اضافه شد... برای دانلود کلیک کنید

نصب بازی
حالا وقت اینه که یه نگاهی به بازی ها بندازیم
اول یه توضیحی در مورد نصب و فضایی که بازی ها اشغال میکنن میدم
شما وقتی برای اولین بار بازی رو توی دستگاه میزارید اتوماتیک شروع میکنه به نصب کردن بازی و از شما اجازه نمیگیره یه خطی رو میبینید که به سرعت داره پر میشه و حدودا 2 یا 3 دقیقه که گذشت اتوماتیک وارد بازی میشه و نیازی نیست شما کاری انجام بدید نگران معطل شدن هم نباشید چون نصبت به بازی های PS3 که نیاز به نصب داشتن خیلی زود تر وارد بازی میشید

اینم وضعیت هارد بعد از نصب بازی ها

اگه دوست دارید ببینید چقدر زمان میبره تا بازی نصب بشه و اجرا بشه من از هر 4تا فیلم گرفتم و واستون اپ کردم

دانلود فیلم ها --------------------------------------------------------------------------------

Assassins Creed : Black Flag

Killzone : Shadow Fall

Call Of Duty : Ghosts

NBA 2k14

------------------------------------------------------------------------------------------------

یه نظر کلی هم درباره گرافیک بازی ها میدم :d

Killzone SF = تا اینجا که بهترین گرافیک رو داشته بین این 4 تا همه چیز بی نقص و کامل بود ولی اصلا در حد و اندازه نام کیلزون نبود همیشه وقتی اسم کیلزون میاد ادم یاد گرافیک فک بر اندازش میوفته ولی این یکی فقط یه بازی خیلی خوب بود و اصلا چیز فوق العاده ای نداشت.

NBA 2k14 = این یکی که دیگه نیازی به تعریف نداره چون تو نسل قبل هم زیاد فرقی با واقعیت نداشت.فقط دلم میخواست این HUD بازی نبود ببینم کی میتونه از واقعیت تشخیصش بده :d البته با این حال بازم نفهمیدم چی داره که یهو از 8 گیگ نسل قبل رسید به 43 گیگ !!!!!

Assassins Creed BF = به نظر من که گرافیکش چشم نواز بود اگه فن این بازی هستید توصیه میکنم حتما نسخه نسل بعدشو بازی کنید.

COD Ghost = این که از لحاظ گرافیک مرخصه :d وقتی داشتم بازی میکردم اصلا انگار نه انگار کنسول نسل بعد جلومٍ !!!!!!!!!

گیم پلی
اینم یک نیمه از ال کلاسیکو

فقط به بازیم نخندین یه چشمم به دوربین بود یه چشمم به بازی
yahoo_4.gif

برای دانلود کلیک کنید

صدا و حرارت کنسول
در مورد صدای کنسول : PS4 کم صداست ولی بی صدا نیست یعنی وقتی تو بازی هستی اصلا صداشو متوجه نمیشی ولی اگه زیاد تو منو باشی بعد کنسول خاموش کنی تازه میفهمی چه صدایی داشته، ممکنه با خودت بگی آخیش چه سکوتی :d
ی نکته ای هم موقع روشن شدن کنسول خیلی اذیت میکنه یه صدای تیک بلند و بعدش هم صدای روشن شدن درایو که اصلا به قیافه مظلوم PS4 نمیخوره !!!
نکته بعدی هم که متوجه شدم صدای تق تق کردن درایو موقع نصب 2K14 بود البته بعد از نصب دیگه همچین صدایی نشنیدم
از لحاظ حرارت هم بعد از 2 ساعت بازی و گشتن توی منو ها چیز غیر عادی ندیدم یعنی بیش از حد گرم نشده بود گرماش نرمال به نظر میرسید

هدست
تمام کنسول و لوازمش یک طرف این هدست یک طرف مایه شرمساری این هدست واقعا خیلی بی کیفیته :d

کابل HDMI

دسته
حالا میرسیم به دسته که به نظر من یکی از نقاط قوت PS4 هستش
همون طور که میدونید دسته PS4 روی خودش اسپیکر داره.قبل از اینکه صداشو بشنوم فکر نمیکردم همچین کیفیتی داشته باشه چون قبلا روی Wii تجربش کرده بودم که از مال اون از لحاظ کیفیت متوسط رو به پایین بود ولی مال 4 واقعا عالی بود.ترکیب صدای اسپیکر و ویبره هم خیلی جالب بود برای Bass از ویبره استفاده میکرد :d
ویبره هم که نسبت به پلی 3 خیلی قویتر شده
تاچ پد هم غیر از اینکه لمسی باشه فشاری هم هست دقیقا مثل تاچ پد لپ تاپ.
دکمه های R2 L2 و انالوگ ها هم بجای برامدگی تو رفتگی دارن که باعث شده دسته راحت توی دست جفت و جور بشه

یکی از قابلیت های دیگه دسته که خیلی هم به درد بخور هست اینه که شما میتونید هر هدفونی رو به دسته وصل کنید و به غیر از استفاده در پارتی چت ، صدای بازی رو هم بشنوید.اینجوری دیگه نیازی به خرید هدفون های وایرلس گرون قیمت نیست.
خودم برای تست از هدست Beats Studio استفاده کردم ولی متاسفانه از تمام توان هدست استفاده نمیشه و خروجی صدا متوسط و بدون Bass هست.
ولی خوشبختانه شفافیت قابل قبولی داره.
البته از حق نگذریم برای ی دسته انتقال همچین صدایی خیلی هم خوبه و نباید انتظارات بی جایی داشته باشیم.

کنسول

خود کنسول هم که همه چیش عالیه فقط اگه خوابیده بخوایم استفاده کنیم بعضی وقتها تکون خوردنش اذیت میکنه
چون سمت چپ کنسول پایه نداره.دوتا سمت راست داره یدونه هم وسط !!!

توصیه من به دوستان اینه که با توجه به قیمتش تو ایران و کمبود بازی و ناقص بودن نرم افزار ها و بروز مشکلات احتمالی برای خرید عجله نکنید چون چیزی رو از دست نمیدید

-----------------------------------------

خب تقریبا تمام شد اگه کم و کسری بود به بزرگی خودتون ببخشید.

آخرین ویرایش:

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
اول اینکه مبارکت باشه دوست عزیز خدا قسمت همه کنه این کنسول رو :d !
یه سوال وقتی کنسول روشنه چراغ پاور مگه آبی نبودش ؟ چطور سفید میشه ، من هر چی ویدیو دیدم آبی بوده !
وقتی کنسول خاموشه چطور ، اون چراغ زرد میشه یا کلن خاموش میشه ، البته فکر کنم توی حالت استن بای زرد میشه درسته ؟

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
مبارکت باشه :d

داداش بین Killzone و Cod و AC کدوم رو ترجیه میدی ؟ چون من از این سه تا باید یکی رو بگیرم :d;;)
اگه از لحاظ گیم پلی میگی که سلیقه ای هست و من نمیتونم نظر بدم ولی اگه از لحاظ گرافیک میگی که مشخصه کیلزون :d

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام
اگه از لحاظ گیم پلی میگی که سلیقه ای هست و من نمیتونم نظر بدم ولی اگه از لحاظ گرافیک میگی که مشخصه کیلزون :d
سلام
يه سوال اون پچ گرافيك.cod كه 1080p ميكنه بازي رو دان كردي ؟؟بازي باپچ و بدون پچ چه قدر تفاوت داره ؟؟:
گرافيك nba چه طورياس ؟؟
ضمنا بهت تبريك هم ميگم كه ps4 خريدي:d

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
بسلامتی مبارکتون باشه آقای کوچک زاده، فکر میکنم راه رو برای دوستان دیگه ای که الان کنسول رو خریدند و روشون نمیشه بیان Hands On بدند(بخاطر جو سنگین سایت علیه کسانی که کنسول رو دقیقا زمان لانچ میخرند) باز کردید،

لطفا اگر تونستید بعد از نقد بازیاش به سفارش دوستان دیگه، ریموت پلی رو هم یه تستی بکنید و یه فیلم و Hands On کوچیکی هم بزارید.متشکرم.

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
اول اینکه مبارکت باشه دوست عزیز خدا قسمت همه کنه این کنسول رو :d !
یه سوال وقتی کنسول روشنه چراغ پاور مگه آبی نبودش ؟ چطور سفید میشه ، من هر چی ویدیو دیدم آبی بوده !
وقتی کنسول خاموشه چطور ، اون چراغ زرد میشه یا کلن خاموش میشه ، البته فکر کنم توی حالت استن بای زرد میشه درسته ؟

اره منم اولش همین فکرو میکردم چون تو همه ویدئوهایی که دیدم وقتی روشن بود چراغ کنسول ابی بود واسه همین وقتی دیدم داره چراغ ابی چشمک میزنه بعدشم که سفید شده 10تا رنگ عوض کردم :d
تو حالت استندبای هم زرده وقتی هم که خاموشه کلا چراغش خاموش میشه
حالا وقتی خواستم ویدئو هارو اپ کنم مال روشن شدن هم میزارم

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
آقا تبریک میگم افتخار مایی :x
ایشالا به پای هم پیر شید :d
راستی جنس دسته چطوره؟ کلا به دسته از 10 چه نمره ای میدی؟

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
داداش راستی چقد طول کشید کیلزون نصب بشه؟
3 دقیقه :d

----------------

دوستان سوالایی که میپرسید سعی میکنم تو پست اول به صورت کامل توضیح بدم

---------

درباره قیمت هم که من از ایران نگرفتم پیش خرید کرده بودم ادرس یکی از اشنایان تو دبی دادم اونم تحویلش گرفت واسم اورد
هر بازی 210 - 220 پام درومد خود کنسول هم که با هزینه ارسال یک میلیون 300

-------------

اینم اضافه کنم که هنوز به PSN وصل نشدم نه کنسول اپدیت کردم نه بازی هارو فقط وقتی کیلزون گذاشتم تو دستگاه اپدیت شد به ورژن 1.06

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر