کنسول Xbox One قادر به اجرای بازی‌های 360 نیست

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
xbox-one-logo-new.jpg

درود.

خبرها پیرامون Xbox One یکی پس از دیگری در حال آمدن است. در جدیدرین خبر رسیده، اقای Marc Whitten اذعان کرد کنسول Xbox One متاسفانه هیچ سازگاری با دیسک‌های کنسول‌ Xbox 360 و یا Xbox Live Arcade و همچنین Gamerscore شما در این دستگاه ندارد.

واین به آن منظور است که Xbox One بازی‌های 360 را اجرا نخواهد کرد در کل هر چه شما در 360 انجام، دانلود و یا انتقال داده‌اید دیگر در X one کارایی نخواهد داشت. شایان ذکر است این چیزی نیست که خود ماکروسافت از قصد دست به انجامش زده باشد، این امر به این دلیل است که ساختار معماری دو کنسول 360 و One کاملا متفاوت هستند، همانطور که می‌دانید دو کنسول PS4 و Xbox One هر رو بر اساس پردازنده‌های x86 ساخته شده‌اند ولی بازی‌هایی که برای 360 طراحی شده‌اند بر مبنای پردازنده Xenon که معماری آن نیز PowerPC است درست شده‌اند که همین امر اجازه این کار را نمی‌دهد.

البته در آخر نیز شایان ذکر است درست است که PlayStation 4 نیز قادر به آوردن عناوین PS3 نیست ولی مسئولین سونی اذعان کرده‌اند در برخی بازی‌ها این امکان وجود خواهد داشت.

shacknews

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
این که خبر بدی نیست !! همه کنسول ها از بازی های کنسول قبلشون پشتیبانی نمیکنند !! PS3 از PS2 نمیکرد و PS4 هم از PS3 . برای X360 ]م همینطور بود که از XBOX ساپورت نمیکرد و X1 هم حالا از X360 . کلا خبر جدید یا حتی شوکه کننده و بدی نیست !!

والا تا جایی که من یادم میاد مدل های قدیمی PS3 از بازیهای PS2 پشتیبانی میکردن. درکل که نکته ی منفی محسوب نمیشه و دلیلی هم نداره که بخواد بازیهای نسل قبل رو اجرا کنه با توجه به عوض شدن معماری CPU
ویرایش: یادم اینم بگم که همین الان کلی PS2 کلاسیک میشه از store واسه PS3 دانلود کرد که من یه 5-6 تایی دانلود کردم.همین دیروز هم داشتم Bully بازی میکردم.

البته امیر اونا به عنوان Ps2 Classic فروخته میشن ازطریق خود سونی که به قول خودشون یکسری تغییرات لازمم واسه اجرا تو پی اس 3 توشون داده شده...بحثش جداس یه جورایی بعید نیست مایکرو هم اینکارو کنه، مطمئن باش واسه پی اس 4 امکان اجرای بازی های پی اس 3 به اینصورت هستش حتما
biggrin1.gif

اتفاقا هک باز ها از طریق پیچوندن همین ps2 classics الان براحتی میتونن کلی بازی های پی اس 2 رو بازی کنن
biggrin1.gif

بالاخره قبلا بصورت سخت افزاری بود ؛ الان نرم افزاری و مهم اینه که اجرا میشه.
در کل که نه PS3 نه PS4 نه Xbone موظف نیستن که بازیهای نسل قبل رو اجرا کنن. حالا اگه میکنن حالت اضافه بر سازمان داره. در ضمن PS4 از طریق GaiKai بعضی از بازی های PS3 رو قراره live stream اجرا کنه.

آخرین ویرایش:

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام
ویرایش: یادم اینم بگم که همین الان کلی PS2 کلاسیک میشه از store واسه PS3 دانلود کرد که من یه 5-6 تایی دانلود کردم.همین دیروز هم داشتم Bully بازی میکردم.

البته امیر اونا به عنوان Ps2 Classic فروخته میشن ازطریق خود سونی که به قول خودشون یکسری تغییرات لازمم واسه اجرا تو پی اس 3 توشون داده شده...بحثش جداس یه جورایی بعید نیست مایکرو هم اینکارو کنه، مطمئن باش واسه پی اس 4 امکان اجرای بازی های پی اس 3 به اینصورت هستش حتما:D

اتفاقا هک باز ها از طریق پیچوندن همین ps2 classics الان براحتی میتونن کلی بازی های پی اس 2 رو بازی کنن:D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
والا تا جایی که من یادم میاد مدل های قدیمی PS3 از بازیهای PS2 پشتیبانی میکردن. درکل که نکته ی منفی محسوب نمیشه و دلیلی هم نداره که بخواد بازیهای نسل قبل رو اجرا کنه با توجه به عوض شدن معماری CPU

بازیهای Xbox Original هم تو XBL برای X360 عرضه شدن اتفاقا همین چند وقت پیش داشتم Conker بازی می کردم.

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
فرهاد جان خدایی خیلی یک طرفه میگی :

*سر تیتر رو زدی که : Xbox One قادر به اجرای بازیهای X360 نیست که هر کس ندونه فکر میکنه سخت افزاری کم میاره ... خیلی راحت میتونستی بنویسی Xbox One از بازییهای نسل قبل پشتیبانی نمیکند....

*مشکل دیگه اینه که هر دو کنسول Xbox One و PS4 از بازیهای اورجینال نسل قبل پشتیبانی نمی کنند و کلا سونی هم منظورش این نبوده که اینکار بوسیله ی خود دیسکهای قبلی انجام میگره ... قبلا هم گفته شده بود که بیشتر با تغییرات و کمک از کلود ، برخی رو قابل اجرا میکنه ... اینکارو خود مایکروسافت هم میتونه انجام بده و به این نمیگن پشتیبانی از بازیهای نسل قبل ... پس با این حساب این برای بازیهای دانلودی هر دو کنسول نسل حاضر هم به همین شکل هست ...

*مشکل بعدی هم سر Xbox Live Gamertag هست که خود مایکروسافت توی سایت رسمی ایکس باکس گفته :
Yes. Your current Xbox Live Gamertag will stay with you on Xbox One if you choose to keep it, and your hard-earned Gamerscore and Achievements will indeed carry over from Xbox 360

*آواتار ها هم که سر جاش هست ... الا شما با سیستم یکپارچه ویندوز فون و دسکتاپ هم میتونید آواتارتون رو جابجا کنید ... این که دیگه مشکلی براشون نیست ...
-----------------------------------------------------

برخی از کاربران تابلو هم ماشالله جفت پا میان توی تایپک و شروع میکنند به ترول ... به کجا چنین شتابان ؟

آخرین ویرایش:

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید

امیر اونا رو خود سونی با تغییراتی در ساختار بازی میزاره برای فروش یا دانلود رایگان پلاس . کلا همون دستگاه های اولیه ps3 هم سریعا جمع شدند و یا تعدادشون خیلی خیلی اندک بود و سونی جلوگیری کرد .

کلا کار ردستی هم نیست که کنسول بازی های نسل قبلش رو اجرا کنه !! برای فروش کنسول اصلا خوب نیست .

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
بازیهای Xbox Original هم تو XBL برای X360 عرضه شدن اتفاقا همین چند وقت پیش داشتم Conker بازی می کردم.

کلا دوست داری مقایسه ای صورت بگیره این وسط؟ الان من درمورد X360 چیزی گفتم؟ دوستان گفتن PS3 از Ps2 پشتیبانی نمیکرد منم گفتم در مدل های قدیمی تر بصورت سخت افزاری و الان بصورت نرم افزاری اجرا میشن. الان میخوای psn و لایو رو مقایسه کنی حتما؟
===========
نظر در مورد کنسول خدمون هم نمیتونیم بدیم !!!! به هر شکلی میخوان ربطش بدن به مایکرو ، منم نه حوصله دارم و وقتشو.همون اولش هم گفتم که نقطه ی ضعف محسوب نمیشه و موظف به اجرای بازیهای نسل قبل نیست. موفق باشید.

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
کلا دوست داری مقایسه ای صورت بگیره این وسط؟ الان من درمورد X360 چیزی گفتم؟ دوستان گفتن PS3 از Ps2 پشتیبانی نمیکرد منم گفتم در مدل های قدیمی تر بصورت سخت افزاری و الان بصورت نرم افزاری اجرا میشن. الان میخوای psn و لایو رو مقایسه کنی حتما؟
===========
نظر در مورد کنسول خدمون هم نمیتونیم بدیم !!!! به هر شکلی میخوان ربطش بدن به مایکرو ، منم نه حوصله دارم و وقتشو.همون اولش هم گفتم که نقطه ی ضعف محسوب نمیشه و موظف به اجرای بازیهای نسل قبل نیست. موفق باشید.

شما اطلاع رسانی کردین اوشون هم اطلاع رسانی کردن,مقایسه چیو کشیدن وسط؟

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,112
نام
محمد علی
این امکان هست که بشه X360 رو به Xbone وصل کرد و از طریق Xbone کنترلش کرد؟

الآن شما هر سِت سینمای خانگی رو که بخرید (TV+ Player + Sound System) با کنترل یه دونه اش میشه همه رو کنترل کرد و همه ی این سیستم ها هم با اتصال HDMI کار می کنن.

الآن که Xbone پورت HDMI-In داره، شاید بشه X360 رو بهش وصل کرد!

ممکنه همه ی این ها البته فن بوی دریم باشه :D

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
این امکان هست که بشه X360 رو به Xbone وصل کرد و از طریق Xbone کنترلش کرد؟

الآن شما هر سِت سینمای خانگی رو که بخرید (TV+ Player + Sound System) با کنترل یه دونه اش میشه همه رو کنترل کرد و همه ی این سیستم ها هم با اتصال HDMI کار می کنن.

الآن که Xbone پورت HDMI-In داره، شاید بشه X360 رو بهش وصل کرد!

ممکنه همه ی این ها البته فن بوی دریم باشه :D
شما میخوای با یه کابل انتقال صوت تصویر چیزی رو کنترل کنی ؟
داریم همچین چیزی تو دنیا که بشه با HDMI چیزی رو کنترل کرد ؟
بعد شما میخوای بری چند میلیون هزینه کنی بعد وان رو به 360 وصل کنی باهاش چی کار کنی ؟:D
اصلا سواله برام :D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
شما میخوای با یه کابل انتقال صوت تصویر چیزی رو کنترل کنی ؟
داریم همچین چیزی تو دنیا که بشه با HDMI چیزی رو کنترل کرد ؟
بعد شما میخوای بری چند میلیون هزینه کنی بعد وان رو به 360 وصل کنی باهاش چی کار کنی ؟:D
اصلا سواله برام :D
بله علی رضا جان هست ! :d مثلا تو دوربین های پاناسونیک رو با کابل HDMI به TVــشون وصل کن ببین دوربینـــه چه ملس قابل کنترلــه با ریموت TV . :d هنوز به قابلیت های HDMI پی نبردی . :d

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
بله علی رضا جان هست ! :d مثلا تو دوربین های پاناسونیک رو با کابل HDMI به TVــشون وصل کن ببین دوربینـــه چه ملس قابل کنترلــه با ریموت TV . :d هنوز به قابلیت های HDMI پی نبردی . :d
والا ما هم سینما خانگی رو وصل کردیم به TV و وقتی TV روشن میشه صداش از سینما خانگی پخش میشه :D
بیشتر از این کار نکردیم :D
ولی خب خیلی مسخره ـس HDMI وصل کنی به کنسول نسل قبل بعد وصل کنی به یه نسل دیگه :D
آخه یعنی چی ؟:D

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
فرهاد جان خدایی خیلی یک طرفه میگی :

*سر تیتر رو زدی که : Xbox One قادر به اجرای بازیهای X360 نیست که هر کس ندونه فکر میکنه سخت افزاری کم میاره ... خیلی راحت میتونستی بنویسی Xbox One از بازییهای نسل قبل پشتیبانی نمیکند....

*مشکل دیگه اینه که هر دو کنسول Xbox One و PS4 از بازیهای اورجینال نسل قبل پشتیبانی نمی کنند و کلا سونی هم منظورش این نبوده که اینکار بوسیله ی خود دیسکهای قبلی انجام میگره ... قبلا هم گفته شده بود که بیشتر با تغییرات و کمک از کلود ، برخی رو قابل اجرا میکنه ... اینکارو خود مایکروسافت هم میتونه انجام بده و به این نمیگن پشتیبانی از بازیهای نسل قبل ... پس با این حساب این برای بازیهای دانلودی هر دو کنسول نسل حاضر هم به همین شکل هست ...

*مشکل بعدی هم سر Xbox Live Gamertag هست که خود مایکروسافت توی سایت رسمی ایکس باکس گفته :
Yes. Your current Xbox Live Gamertag will stay with you on Xbox One if you choose to keep it, and your hard-earned Gamerscore and Achievements will indeed carry over from Xbox 360

*آواتار ها هم که سر جاش هست ... الا شما با سیستم یکپارچه ویندوز فون و دسکتاپ هم میتونید آواتارتون رو جابجا کنید ... این که دیگه مشکلی براشون نیست ...
-----------------------------------------------------

برخی از کاربران تابلو هم ماشالله جفت پا میان توی تایپک و شروع میکنند به ترول ... به کجا چنین شتابان ؟
البته تابلوتر از همه اصل مطلبه که توش هم فن بوییسم :d و هم ترولیسم :)) غوغا میکنه
حالا یه ملت اومدن دارن میگن اون قسمت خبر که مربوط به Gamerscore و اواتار و....میشه رو درست کن (البته اگر عمدی تو کار نبوده باشه که ظاهرا بوده >:) ) ولی انگار نه انگار )x

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
یه بحث بود یادم اومد :D
من بازی Bully و GTA :SA رو به صورت دیسک روی 360 تموم کرده بودم :D
البته حدودا نزدیک 100 عنوان هم به شکل دانلودی روی لایو قابل بازی بود

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,112
نام
محمد علی
والا ما هم سینما خانگی رو وصل کردیم به TV و وقتی TV روشن میشه صداش از سینما خانگی پخش میشه :D
بیشتر از این کار نکردیم :D
ولی خب خیلی مسخره ـس HDMI وصل کنی به کنسول نسل قبل بعد وصل کنی به یه نسل دیگه :D
آخه یعنی چی ؟:D

الآن سامسونگ و ال اجی و سونی، این سیستم رو دارن. یعنی مثلاً وقتی یه سیستم اسمارت داشته باشی، با تلویزیونت میری اینترنت،
همزمان که داری یه فیلم می بینی، با همون کنترلِ تلویزیون، دکمه ی ضبط رو میزنی و شروع می کنه به ضبط کردن روی DVR ای که به همون تلویزیون وصله.

حالا همون رو روی Xbone در نظر بگیر، 360 رو وصل می کنی بهش، بعد بازی های 360 رو از طریق اون بازی می کنی.:biggrin1:

از این که ریمیک همون بازی ها رو دوباره از XBL بخری که بهترهb-)

یه شایعات تخیلی هم بود که MS می خواد یه کیت بده برای اضافه کردن Backward Compatibility به Xbox 720

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر