Free TO Play

سلام
با توجه به گسترش روزافزون بازیهای رایگان (Free to play) تصمیم گرفتم تا این گفتگو رو ایجاد کرده و درمورد بازی های مختلف گفتگو کنیم و نتیجه را در پست اول قرار بدیم تا بتونیم بازی مورد علاقمون تو سبک های مختلف رو پیدا کنیمچرا که ما تو ایران محدودیت هایی داریم که امکان آزمون و خطا در مورد بازی ها رو نمیده .پس خوبه که تجربیات همدیگر از این قبیل بازی ها رو به طور سازماندهی شده تری به اشتراک بذاریم.
سعی می کنم به مرور زمان پست اول رو آپدیت کنم .
از تمام کسانی که با نظراتشون به من تو بهتر شدن این تاپیک کمک می کنن ممونم . به خصوص kparsakia , zeus1

.............................................................................................................
لیست بازی های پیشنهادی

MOBA
این بازی ها از بهترین های سبک MOBA هستند البته بازی های دیگری هم هستند اما این ها بهترینن.
با توجه به شباهت هایی که دارن ، هرکدوم شیوه خاص خودشو داره که باعث میشه تجربه متفاوتی از این سبک داشته باشید

SHOOTER

این بازی shooter سوم شخص هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره Gamespot بهش 8.5 داده.بزرگترین مشکلش حجم بالای اونه که باید 12.2 گیگ رو دانلود کنید !

این بازی FPS هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره و امتیازات خوبی گرفته . Gamespot بهش 8 داده. از طریق استیم قابل دانلوده و 4 گیگ حجمشه.

این بازی FPS هست .از طریق استیم قابل دانلوده و حجمش موقع دانلود 1.6 گیگ هست .گرافیک و گیم پلی خوبی داره .

Alliance of Valiant Arms
سبک :‌FPS
حجم :‌ 4.8 GB
سایت :‌ ava.aeriagames.com
توضیحات :‌از طریق استیم قابل دانلود هست

SIMULATOR
سبک : MMO
حجم : 4.5 GB
سایت : World of Tanks — Free Online Game

MMORPG
Rift
سبک : MMORPG
حجم : 9 GB
سایت : RIFT®

Tera : Rising
حجم : 22 GB
سایت : Home - Tera Europe

سبک :‌ MMORPG حجم :‌ 7.2 GB
سایت :‌ http://www.ageofwushu.com & Age of Wulin Official Website - Free to Play Martial Arts MMORPG
توضیحات : ناشر این بازی تو امریکای شمالی snail games با نام age of wushu و تو اروپا gpotato با نام age of wulin هست.

Aion : Ascension
حجم : 27 GB
سایت : AION Free-to-Play

Vindictus
سبک:MMORPG
حجم : 2 GB
سایت : Vindictus
توضیحات : از طریق استیم قابل دانلود هست

ACTION RPG

سبک : Action RPG
حجم : 2.98 GB
سایت : Dragon Nest - The Number 1 Action RPG

Path of Exile

حجم : 5.49 GB
سایت : www.pathofexile.com

C9 (Continent of the Ninth Seal)
حجم : 4.7 GB
سایت : Unrivaled Action RPG - C9

..............................................................................................................

لیست سبک MOBA

Dota 2
League of legend
Heroes of newerth
Smite

..............................................................................................................

لیست
سبک SHOOTER

Planetside 2
Hawken
Battlefiled hero
Mechwarrior Online
Team Fortress 2
CrossFire: Rival Factions
Ghost recon online
APB reloaded
Blacklight Retribution
Tribes Ascend
Arctic Combat
A.V.A
Renaissance Heroes
Tactical intervention

.............................................................................................................

لیست سبک SIMULATOR

Wolrd of tanks
War Thunder: World of Planes
Need for speed World

لیست سبک RPG

FireFall
Rift
Marvel Heroes
Dragon Prophet​
Dragon nest
Warframe
Tera : rising
RaiderZ
Allods Online
EverQuest II
DC Universe Online
Star Wars : The Old Republic
Aion: Ascension
Lord of the ring online
Age Of Conan
Vindictus
Runes of Magic
Aika online
Perfect world
Dungeons and Dragons Online
The Runescape
Savage 2
Realm of the Mad God
Neverwinter
Age of Wulin/Wushu
C9

Coming Soon

Warface
Otherland
Core Blaze
Kingdom Under Fire II
Prime World
End of Nations
Ragnarok 2
LoadOut
C&C
Cabal 2
Infinite Crisis

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
لیست خیلی خوبی نیست به نظرم! MMORPG که اصلا نداره.... crossfire , bfh , ... خیلی بازی هایی که گذاشتی تاریخ مصرفشون گذشته!

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
لیست خیلی خوبی نیست به نظرم! MMORPG که اصلا نداره.... crossfire , bfh , ... خیلی بازی هایی که گذاشتی تاریخ مصرفشون گذشته!
بله حق با شماست
همونطور که گفتم برای شروع فقط شوتر می ذارم و گذاشتم که پیشنهاد بگیرم .
در مورد mmorpg باید بیشتر بررسی کنم
در ضمن بازی های مورد نظرتون رو بذارید

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
سلام
حتما بازیهای مد نظرمون باید MMOFPS باشن یا سبکهای دیگه هم میشه؟
بایده به تاریخ مصرف بازیها هم توجه کنیم اینجا یا مهم نیس؟

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام
حتما بازیهای مد نظرمون باید MMOFPS باشن یا سبکهای دیگه هم میشه؟
بایده به تاریخ مصرف بازیها هم توجه کنیم اینجا یا مهم نیس؟
سلام
نه از هر سبکی که خواستید بذارید .
مهم کیفیت بازیه نه تاریخ مصرفش

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
کیفیت و تاریخ مصرف به هم ربط دارن! مثلا crossfire برا زمان خودش خوب بود . الان که AVA و combat arms و arctic combat هستن دیگه حرفی برای گفتن نداره . نه تو کیفیت نه هیچ چیز دیگه!!
برای بازی های MMORPG باید چند قسمتشون کنی . مثلا PvE based یا PvP based و ...! چون ماشاالله انقدر دارن mmorpg میسازن که هر ماه 10تایی حدودا release میشه یا میره تو بتا :))))
MMOSPORT هم بذار خیلی خوب میشه خودم کمکت میکنم
بعد این لیست بازی های شوتر world of tank رو نباید بذاری به نظرم چون یه خورده کلا مدلش فرق داره!
یه سری بازی ها هم مشکل دارن تو ایران یا حجمشون یا هیلترینگ و ... مثلا A.V.A الان که برای aeriagames هست هیلتر ـه!
یا Combat Arms به علت حجم بالاش برای ایرانیا مقدور نیست خیلی :)

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
کیفیت و تاریخ مصرف به هم ربط دارن! مثلا crossfire برا زمان خودش خوب بود . الان که AVA و combat arms و arctic combat هستن دیگه حرفی برای گفتن نداره . نه تو کیفیت نه هیچ چیز دیگه!!
برای بازی های MMORPG باید چند قسمتشون کنی . مثلا PvE based یا PvP based و ...! چون ماشاالله انقدر دارن mmorpg میسازن که هر ماه 10تایی حدودا release میشه یا میره تو بتا :))))
MMOSPORT هم بذار خیلی خوب میشه خودم کمکت میکنم
بعد این لیست بازی های شوتر world of tank رو نباید بذاری به نظرم چون یه خورده کلا مدلش فرق داره!
یه سری بازی ها هم مشکل دارن تو ایران یا حجمشون یا هیلترینگ و ... مثلا A.V.A الان که برای aeriagames هست هیلتر ـه!
یا Combat Arms به علت حجم بالاش برای ایرانیا مقدور نیست خیلی :)
خوبه
در مورد mmorpg باهات موافقم چون واقعا زیادن !!
سخترین قسمتش هم همین mmorpg هستش.
اگه کمک کنی ممنون میشم

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
من زیاد mmofps بازی نمیکنم ولی تو این سبک خیلی با Tribes Ascend حال کردم مخصوصا با زمینهای بزرگش و سر خوردنش
cross fire رو هم بازی کردم ولی نظری نمیدم در موردش، فقط یادمه یه نقرو هی میزدیم نمیمرد ولی یه نفره همه بازکنای یه مپ رو کشت! نمی دونم آیتم بسته بود یا لولش خیلی بالا بود یا... بعد از اونم دیگه بازی نکردم
چن تا دمو هم از mech warior دیدم خوشم اومده ازش اگه بشه دانلود میکنم تو اولین فرصت
تو سبک MOBA هم از بازی LOL خوشم اومده و Bloodline Champions ( نمیدونم تو این دسته بندی قرار میگیره یا نه)
ولی کلا من چن تا بازی F2P بازی کردم و خوشم اومده ولی از شانس بدم سرورهاشون بسته شده، مثل بازی 7Soul یا Prius (البته قراره به اسم ARcana saga دوباره بدنش بیرون) و یا بازی Dragona و Priston Tale 2 و....
ولی به نظر من بهترین بازی تو F2P mmorpg ها Allods بود که خیلی سخت بود به زور میتونستی لول 10 بشی، البته یه wow clone بود
بعد بازیهای زیر به نظر من تو F2P ها حرفی برای گفتن دارن:

Runes of Magic
TERA
star wars (هیلتره)
Vindictus
Aion
HunterBlade
Bloodline Champions
Allods Online
Atlantica Online
Age Of Conan
C9
DragonNest
EverQuest II
Entropia Universe
Wakfu
Soul of the Ultimate Nation
Perfect World Genesis
Mabinogi
Aika
سبکهاشم دوست داشتید بگید مشخص کنم

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
دوست عزیز دوتا 2 بازی رایگان نیست . قیمتش 29$ هست ؛ ولی گیفت زیاد ازش موجوده . اصلاح کنید .
بازی هایی هستند که حجم بسیار کمی دارن، اما کیفیت خوبی دارن . منتهی مشکلی که وجود داره - در اکثر عناوین Fps رایگان - چیت بسیار زیاد هست .
من یکی از بهترین بازی های انلاین رو به شما معرفی می کنم که علی رغم حجم کم ، کیفیت بالایی داره ؛ District 187 . دانلود بازی از استیم امکان پذیره .

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
من زیاد mmofps بازی نمیکنم ولی تو این سبک خیلی با Tribes Ascend حال کردم مخصوصا با زمینهای بزرگش و سر خوردنش
cross fire رو هم بازی کردم ولی نظری نمیدم در موردش، فقط یادمه یه نقرو هی میزدیم نمیمرد ولی یه نفره همه بازکنای یه مپ رو کشت! نمی دونم آیتم بسته بود یا لولش خیلی بالا بود یا... بعد از اونم دیگه بازی نکردم
چن تا دمو هم از mech warior دیدم خوشم اومده ازش اگه بشه دانلود میکنم تو اولین فرصت
تو سبک MOBA هم از بازی LOL خوشم اومده و Bloodline Champions ( نمیدونم تو این دسته بندی قرار میگیره یا نه)
ولی کلا من چن تا بازی F2P بازی کردم و خوشم اومده ولی از شانس بدم سرورهاشون بسته شده، مثل بازی 7Soul یا Prius (البته قراره به اسم ARcana saga دوباره بدنش بیرون) و یا بازی Dragona و Priston Tale 2 و....
ولی به نظر من بهترین بازی تو F2P mmorpg ها Allods بود که خیلی سخت بود به زور میتونستی لول 10 بشی، البته یه wow clone بود
بعد بازیهای زیر به نظر من تو F2P ها حرفی برای گفتن دارن:

Runes of Magic
TERA
star wars (هیلتره)
Vindictus
Aion
HunterBlade
Bloodline Champions
Allods Online
Atlantica Online
Age Of Conan
C9
DragonNest
EverQuest II
Entropia Universe
Wakfu
Soul of the Ultimate Nation
Perfect World Genesis
Mabinogi
Aika
سبکهاشم دوست داشتید بگید مشخص کنم
اگه امکان داره در مورد سبک هاشون و ویژگی هاشون هم توضیح بدید تا بهترین هاشو در پست اول قرار بدم (البته با امضای خودتون میذارم)

---------- نوشته در 09:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:49 PM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز دوتا 2 بازی رایگان نیست . قیمتش 29$ هست ؛ ولی گیفت زیاد ازش موجوده . اصلاح کنید .
بازی هایی هستند که حجم بسیار کمی دارن، اما کیفیت خوبی دارن . منتهی مشکلی که وجود داره - در اکثر عناوین Fps رایگان - چیت بسیار زیاد هست .
من یکی از بهترین بازی های انلاین رو به شما معرفی می کنم که علی رغم حجم کم ، کیفیت بالایی داره ؛ District 187 . دانلود بازی از استیم امکان پذیره .
تا اونجا که من می دونم دوتا F2p هست و قرار هم هست که f2p باشه .
من و همه دوستام با پر کردن فرم گرفتن . البته منم دیدم که با 29 دلار هم میشه خرید .
الانم ایرانیهای زیادی هستن که دارن اینو بازی می کنن. حتی دو دوره مسابقاتشم توسط سایت های داخلی بر گذار شده.

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
Team Fortress 2
متن پنهان:
این بازی shooter سوم شخص هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره Gamespot بهش 8.5 داده.بزرگترین مشکلش حجم بالای اونه که باید 12.2 گیگ رو دانلود کنید !
اشتباه نکنید بازی team fortress 2 رو اگر دانلود کنید متوجه میشید که شما در واقع حجمی که دانلود میکنید حدود 5 گیگ هست ولی حجم فایل زمانی که روی سیستمتون ذخیره میشه همون حدود 12 گیگ میشه . یعنی شما 12 گیگ دانلود نمیکنید بلکه 5 گیگ دانلود میکنید ولی وقتی بازی دانلود شده روی سیستمتون ذخیره شد حجمش میشه 12 گیگ . به شدت دانلود این بازی توصیه میشه بسیار حال میده من خودم دارم بازیش میکنم !!!

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
Arctic Combat و A.V.A هم تو MMOFPS ها قرار بده حتما!
در ضمن یکی گفت allods یه wow clone هست که اینطور نیست . هر بازی ای که گرافیکش به یه بازی دیگه شبیه باشه میگیم کپی اونه؟؟
از لیست MMORPG ها هم خوشم اومد فقط یه مقدار ضعیف بود ولی بازم خوبه .
neverwinter , dragon prophet , age of wushu , secret blade (:D) , Maplestory , ... جاشون حتما باید تو لیست باشه!
یه MMOFPS خیلی عالی هم که به زودی میاد Warface هست که در حد BF3 هست!
در ضمن حتما APB رو حذف کن . بازیش عالیه ولی یکی از p2w ترین بازی هایی هست که به عمرم دیدم...

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
اشتباه نکنید بازی team fortress 2 رو اگر دانلود کنید متوجه میشید که شما در واقع حجمی که دانلود میکنید حدود 5 گیگ هست ولی حجم فایل زمانی که روی سیستمتون ذخیره میشه همون حدود 12 گیگ میشه . یعنی شما 12 گیگ دانلود نمیکنید بلکه 5 گیگ دانلود میکنید ولی وقتی بازی دانلود شده روی سیستمتون ذخیره شد حجمش میشه 12 گیگ . به شدت دانلود این بازی توصیه میشه بسیار حال میده من خودم دارم بازیش میکنم !!!
من این بازی رو خیلی وقت پیش بازی می کردم
یادم نیست اون موقع چقدر دانلود کردم اما دیروز تو استیم چک کردم گفت 12.2 گیگ باید دانلود شه .
باز اگر مطمئن هستید درستش کنم .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo

dota 2 یک عنوان f2p هست موقع ریلیز.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر