Tomb Raider (تامب رایدر)

doostanehsoft

کاربر سایت
May 19, 2011
1,407
نام
Mojtaba
توضیحی متختصر از تاریخ انتشار، تاریخچه بازی و... از عنوان (Tomb Raider)

Tomb-Raider-Story.jpg

توم رایدر (به انگلیسی: Tomb Raider) یک بازی ویدئویی فرانچایز می باشد که همچنین شامل: کتاب های کمیک، رمان، تم های مختلف و فیلم های سینمایی است؛ که همگی اینها متمرکز با شخصیت اصلی آن یعنی Lara Croft که یک باستان شناس است در کل داستان و ماجراجویی های آن می باشد. اولین سری از پنج قسمت این بازی، توسط موتور Core Design توسعه داده شد. در حالی که Crystal Dynamics آخرین موتور برای سری چهارم آن بود. که بازی پنجم آن نیز ساخته شد و مورد استقبال بسیاری از گیمرهای دنیا قرار گرفت و تنها پس از 2 روز عرضه آن، 1 میلیون بار دانلود شد. از فیلم های تولید شده آن می توان به دو فیلم: Lara Croft: Tomb Raider و Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life، با بازی آنجلینا جولی بازیگر آمریکایی در نقش لارا کرافت اشاره کرد. برای اولین بار است که تا کنون 2 فیلم اقتباسی شده از بازی های ویدئویی آن پا به عرصه در ایالات متحده و پس از آن در سراسر جهان گذاشته است.

از آنجا که انتشار اصلی آن در سال 1996 بوده است، بازیگر آن زن بود، که آن را به یک مجموعه فرانچایز سودآور مرتبط با رسانه ها تبدیل کرده است و لارا تبدیل به یک نماد عمده صنعت مجازی بازی های رایانه ای شد. در سال 2006، لارا کرافت عنوان رکورد دار بازی ها و کتاب گینس شد و همه او را با عنوان "موفق ترین قهرمان بازی های مجازی بشر تاکنون" دانستند.

تصویر بالایی مربوط به لوگوی بازی از سال 1996 تا 2000 می باشد.
تصویر میانی مربوط به لوگوی بازی در سال 2010 می باشد.
تصویر پایینی مربوط به لوگوی بازی در سال 2013 می باشد.

جعبه اطلاعات بازی

ناشرEidos Interactive از 1996 تا 2009
Square Enix در 2012
توسعه دهنده هاCore Design از 1996 تا 2003
Crystal Dynamics از 2006 تا به آخر
ژانرAction-adventure
اولین انتشار در25 اکتبر 1996
آخرین انتشار در5 مارس 2013
وبسایت رسمیwww.tombraider.com

آخرین ویرایش:

sparsanik

کاربر سایت
Mar 25, 2013
11
تقریبا ۶۲ درصد بازی . یک جایی هست که میاد تو یک معبدی بعد آروم با خودش میگه نباید صدا درست کنم.از پشت پله ها میره بالا یه ارتش عجیبی رو میبینه یک نفر غول مانند تو راس این ارتش میره وسط معبد چند نفر میان دور و برش و فکر کنم دارن تمیزش میکنن لباسای آهنیشو… کوچکترین صدای و تابلو بازی اگه پیش بیاد یکی ازون سربازا دو تا تیر میزنه با تیر کمون میمیری. فکر کنم متوجه شدید کدوم مرحله هستش.اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم. مجدادا تشکر
خو این چه طرزشه ؟:d
بگو یا میشه یا نمیشه دیگه:)

---------- نوشته در 10:07 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:07 PM ارسال شده بود ----------

تقریبا ۶۲ درصد بازی . یک جایی هست که میاد تو یک معبدی بعد آروم با خودش میگه نباید صدا درست کنم.از پشت پله ها میره بالا یه ارتش عجیبی رو میبینه یک نفر غول مانند تو راس این ارتش میره وسط معبد چند نفر میان دور و برش و فکر کنم دارن تمیزش میکنن لباسای آهنیشو… کوچکترین صدای و تابلو بازی اگه پیش بیاد یکی ازون سربازا دو تا تیر میزنه با تیر کمون میمیری. فکر کنم متوجه شدید کدوم مرحله هستش.اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم. مجدادا تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر