NVidia: کنسول PS4 نمی‌تواند در مقابل PC مقاومت کند

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
Nvidia.jpg

رئیس ارشد شرکت NVidia، آقای Tony Tamasi طی گفتگویی که با Tech Radar داشت به این موضوع اشاره کرد که مشخصات سخت افزاری PS4 تقریباً همسایه‌ی یک PC Low End CPU است و سطح GPU آن، پایین تا متوسط است.
او می‌گوید: "اگر شیپ‌های PS4 در ماه دسامبر با آن چیزی که سونی نشان داده است مطابقت داشته باشد، اگر بخواهیم آن را بر مبنی بافت‌ها مقایسه کنیم، تنها نصف قدرت GTX 680 را داراست. این کارت گرافیک در ماه مارس 2012 عرضه شد، یعنی چیزی حدود 1.5 سال پیش."
"چیزی که امروزه اجرا می‌گردد، 5 الی 10 سال در جاده‌ای گیر کرده است. این قضیه در مورد PC صادق نمی‌باشد و PC این مشکلات را ندارد. آن‌ها قادر به باز شدن هستند و به راحتی ارتقا می‌یابند و با قدرت‌ها و GPUهای جدید سازگار می‌شوند و یک گرافیک مدرن را به نمایش خواهند گذاشت."
در آخر هم او به این موضوع اشاره کرد که وی بیشتر از هر نسلی از این موضوع اطمینان دارد که با وجود این‌که نسل بعدی کنسول‌ها بسیار قوی‌تر از نسل فعلی است اما به سرعت به پایان می‌رسند و جایگاه آن‌ها پشت PC است.

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
خبر نداری از تمام تکنیک های که داری نام میبری قراره تو کنسول های جدید ماکرو و سونی استفاده بشه؟!:lol:
این یه سال اخر نسل تنها دست اویزی که باقیمونده همینDX11 اشکال نداره یسال باش حال کن تا سال دیگه کنسول های جدید بیان اونوقت ببینم حال و روز شما چطوره...
اسم بازی به نامRED DEAD به گوشت خورده اگه5 MIN پلی کنی کلاPC رو از 5 طبقه میندازی پایین
بماند FF , MGS , GT , FORZA,GOW وگیرزو ,هیلو,انچارد و لست او اس و بیوند و.............
برو دعا کن همون GTA همطبق رسم برا PCبیاد بلکه سرت بی کلاه نمونه برادر

دوست عزیزم خودم قبلا PS3 داشتم عنوانهای انحصاری سونی واقعا بینهایت هستن اما اینجوری هم که میگن نیست PC هم عناوین شاخ زیادی داره کیفیت بهتری هم داره و که بارها صحبتش شده

درسته PS4 با DX11 میاد ولی ایا این درسته شما که ایرانی مثل کاربر بروسلی 2 سال صبر کنی که بازی PS4 هک بشه ؟ حالا اگه هک تا 5 سال طول کشید یقیه کیو میخواید بگیرید ؟ مسلما رو PC خیلی جلو تری دوست گلم من نمیگم کنسول بده نه من میگم یک گیمر حرفه ایی در کنار PC یک عدد کنسول برای بازیهای انحصاری میزاره کنار همین

درضمن من تا جایی که میدونم هنوز بازهای PS VITA هک نشده .. دوستانی که میگن هک شده پیام بدم متشکر میشم

دوستان فروم بازی سنتر کاربرانش بطبع شدیدا کنسول زده هستن
تاپیکی ایجاد کردم در سایتی سخت افزاری PC VS PS4| Elemental - صفحه 6 در این مورد

سایتها سخت افزاری چون کاربرانشون با مشخصات کامل سخت افزارها اشنایی دارن برای همین تخصص خوبی دارن
دعوت میکنم تشریف بیارید اینجا بیشتر در این مورد استفاده کنید چون کسی از روی فن بودن نظر نمیده .

موفق پیروز باشید وقت بخیر

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
سوالی بیش اومده برام ...

چرا زور بی خودی میزنید ؟؟؟ :D

کی میخواید بفهمید که قدرت pc رو نباید با کنسول مقایسه کنید ؟؟؟

واقعا اینهمه سال اینهمه مدرک اینهمه سند هنوز در عجبید ؟؟؟

بنظرتون با این بحث ای بی خودی میتونید چیزی رو تغییر بدید ؟؟؟

بنزتون با 2x انتی الیاز میشه 128x انتی الیاز ساخت ؟ :D بنظرتون fxaa اصلا انتی الیاز ه :D بحث کنید کوتاه بییاد یک حقیقت وجود داره که pc خیلی خیلی قویتر از کننسول هاست نمی دونم کی میخواید بدونید که نباید مقایسه کنید منم میدونم بازی انحصاری خوبی دارند و من هم انجامشون میدم ولی باور کنید در مقایسه با pc کاره اشتباه ایه کی میخوایید بفهمید این موضوع رو که pc میتونه خودتو هم رندر کنه نه بازی کرایسیس 3 روی pc با انتی الیاز بالا باور کن با cgi فرقی نمیکنه کو گوشه شنوا که بشنوه و بغهمه...

عزیز دلم آنتی آلیاز 1000X هم باشه می خواد یه لبه رو صاف کنه دیگه! این کار رو 2X و 4X ـش هم می تونن کنن!
ما با چشم خودمون گرافیک بازی های کنسولی رو دیدم PC هم دیدیم که چهار تا دمو مثل دوشواری (کرایسیس) روش اومده! آخه دوشواری شما کجا و رد دد ما کجا! رد دد بازی کردی دیگه؟ غروب هاش رو دیدی؟ دیدی چه داستان و گیم پلی ـی داشت؟ به خدا PC به لعنت خدا هم نمیرزه رفیق!
مگه اینکه بشینی استراتژی و MMO بازی کنی قند تو دلت الکی آب شه، ولی اونا کجا و امثال رد دد، فاینال فانتزی و متال گیر کجا...
من برم یه کم یاکوزا4 بزنم تو توکیو بگردم بحث با شما فایده نداره...برید دوشواری ببینید یا گرافیک محیط واقعی رو:D

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
پسر تو واقعا میخوای دوسال صبر کنی که ایا هک شده بیاد یا نه پیر میشی بخدا دلم سوخت:))

رفیق Mafia II عنوان بدی بود ؟ METRO 2033 میدونی گرافیکش رو PC چی بود ؟ بازم بگم ؟ Far Cry 3 نمیدونم Call Of Duty Black Ops II یا همین Hitman Absolution حالا CRYSIS 3 که کیلزون قورت داد تو گرافیک بماند
هزارو صد تا دیگه عنوان شاخ هستن دادا اینقدر دلخوش بناش به قوطی .. درضمن WATCH DOGS که وقتی تو داری DX9 بازی میکنی من دارم بهتر از PS4 این عنوانو DX11 بازی میکنم عنوان توپ بازم هست دوست داشتی ذکر کنم :)) تازه همشم مجانی دانلود میکنم درسته ؟

اصلا شما میدونستی که فرق بین DX9 در کنسولها امروزی با بازیهای DX11 در PC چیه

111fdf1111.jpg

این بنچ تفاوت pc dx11 با کنسولها dx9 نشون میده . تفاوتو ببینید دندوناتون میریزه :d
فقط یک فن صفر میتونه حقیقتو انکار کنه

کنسول بازان حق دارن چون تا بحال دایرکس 11 با فاکتور تسلیشن مطلوب تو هیچ بازی تجربه نکردن

بنده حاضرم برای کیفیت بصری بازی ها هرچقدر که میشه هزینه کنم تا بازی dx11 تو 1080 اجرا کنم

یحتمل اگه کسی همین عنوان Tombraider که کاملا dx11 هست تو pc تجربه کنه کلا کنسول برای همیشه میبوسه میزاره کنار
فقط یاد گرفتیم بگیم همه چی گرافیک نیست

بنده زندگی مو برای همچین عنوانی میدم
http://forum.bazicenter.com/thread75436/page5/#post2533749
تحقیق مطالعه بخدا اصلا بد نیست

موفق باشی بروسلی :x

یه طوری در مور DX حرف میزنی انگار چه خبره ! این بنچمارک ها تو نسل بعد هیچ تاثیری ندارن . چون نسل بعد هم از DX11.1 استفاده میکنه . شما انگار تا حالا تو عمرت کنسول بازی نکردی . لذت بازی کردن روی کنسول رو اصلا نمیشه با PC مقایسه کرد .

مثل : فوتبال / بازی ریسینگ و بازی های سبک H&S که هیچ وقت این جور بازیها برای PC تا 100 سال دیگه نمیان . چون OC برای این بازیها نیست . حالا شما بگو بازی فلان رو pC با فریم بیشتری اجراشده و .... ربطی نداره .

اون زمانی که تسلیشن ابداع شده بود ، اولین باری که ازش رو کنسول استفاده شد ، بازی DIRT 2 بود که بی نظیر بود . عمرا رو PC چنینی بازی ای ببینی . بعدا این تکنیک رو بازیهای PC هم مورداستفاده قرار گرفت . اینو بدون هر بازی ای که برای کنسول میاد ، بعد برای pC تایید میشه . دلیل اینکه بازیهای نسل فعلی رو رو PC به صورت 1080 و با فریم بیتر اجرا میکنی اینه که فاصله PC های روز فعلی با کنسولها زیاد شده . در صورتی که این اتفاقات 3 سال پیش نمی افتاد و تنها بازی ای که رو PC بهتر بود کرایسیس بود . ( زمان ( کارتهای 8800GTX ) . نسل بعد هم شما PC بازها باید تا 4 سال حصرت کیفیت بیشتر بازیها رو بخورید :)) بعدش شاید تونستید همون بازیها رو با درجه کیفی بیشتری رو PC بازی کنید .

خیلی ها هم زندگیشون رو واسه انحصاری های بزرگ ، مخصوصا MGS و .... میدن :d

Seser.pesar

کاربر سایت
Feb 22, 2012
941
نام
...:: محمد ::...
به قول شاهین نجفی : حرفای انویدیا و منطق پی سی دارا همگی توووو حلللللللققققم >:)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,539
نام
امین
تو گیم تعداد عناوین باکیفیت (انحصاری) مهمه نه اینکه مثلن سایه یا بافتها تو pc مثلن یه نمه بالاتره یا پایینتر... اینام که جو گرفته موقع دیدن انحصاری های ps4 دیدن دارن که این شکلی میشن :-o:((

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,777
تنها برتری PC تو نسل پیش یه رزولوشن بود و چند تا آنتی آلایزینگ ... برای اون 2 تا افکت بیشتر هم باید 5 برابر کنسول هزینه میکردیم و کلهم 1-2 سال اون سخت افزارهای گران قیمت دوام میاورد ... چهار تا نقطه بازی و MMO هم به عنوان انحصاری هاش بود و تمام ...8-|
در عوض روی اون کپسول،غنسول،قوطی،بخاری برقی،آشغال و هرچیز دیگه ای که اسمشو بیارین و البته 200 دلاری بازی هایی با گرافیک و محتویات خارق العاده ای عرضه شد که صد تا تایتان،گآد،GTX,Ultra SLI,Cross Fire ,Quad Core,Octa Core,Hexa Core و هزار تا کوفت دیگه نیومد و حسرتشو به دل گذاشت. حالا که سخت افزار کنسول به الان PC رسیده تصور قدرت و اون چیزی که از دلش بعد ها بیرون خواهد آمد Is Frightening ...
Keep hoping n praying for worst console ports on your precious hardware ^:)^

ROGamer

کاربر سایت
Dec 7, 2012
86
عزیز دلم آنتی آلیاز 1000X هم باشه می خواد یه لبه رو صاف کنه دیگه! این کار رو 2X و 4X ـش هم می تونن کنن!
ما با چشم خودمون گرافیک بازی های کنسولی رو دیدم PC هم دیدیم که چهار تا دمو مثل دوشواری (کرایسیس) روش اومده! آخه دوشواری شما کجا و رد دد ما کجا! رد دد بازی کردی دیگه؟ غروب هاش رو دیدی؟ دیدی چه داستان و گیم پلی ـی داشت؟ به خدا PC به لعنت خدا هم نمیرزه رفیق!
مگه اینکه بشینی استراتژی و MMO بازی کنی قند تو دلت الکی آب شه، ولی اونا کجا و امثال رد دد، فاینال فانتزی و متال گیر کجا...
من برم یه کم یاکوزا4 بزنم تو توکیو بگردم بحث با شما فایده نداره...برید دوشواری ببینید یا گرافیک محیط واقعی رو:D

ببین مارو داریم با کی بحث میکنیم ...لول داغونین ا :D

انتی الیاز 1000x هم باشه با 4x , 2x میتونن اینکارو ببکنن ...ینی اگر بفهمی چقدر فرق داره با به فرار میذاری :D
داداش شرمنده ها ما داریم با شما بحث میکنیم :D

اخه چرا با خودت اینکارو میکنی ....بییا کرایسیس 3 نشونت بدم تا موهای بدنت بر زمین سرازیر شن اینهمه اسم این گیمارو جلو من نیاری rdr روی ps3 که لامصب ایقد افت فریم داشت که داشت منو باره میکرد با نکردنش بهتر بود....

چرا عاقل کند کاری که باز ارد به کم اوردن باور کن هسش نیست مگر نه یه حرکتایی مزدم که کنسولتو اتیش بزنی روی چند دفه نفرینش کنی :D فقط کافی بود نزدیک به من بودی تا جهش زهنی بیدا کنی برادر :D
جمع بردران قوطی باز با بریدگی فراوان هم که جمع جمع ه :biggrin1: شلوغش کردید افت فریم زیاد شد ه :))

pc نقشی از pدران را برای شما دارد ستایشش کنید تا اینهمه نزدنه تو سره قوطی هاتون :D

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سوالی بیش اومده برام ...

چرا زور بی خودی میزنید ؟؟؟ :D

کی میخواید بفهمید که قدرت pc رو نباید با کنسول مقایسه کنید ؟؟؟

واقعا اینهمه سال اینهمه مدرک اینهمه سند هنوز در عجبید ؟؟؟

بنظرتون با این بحث ای بی خودی میتونید چیزی رو تغییر بدید ؟؟؟

بنزتون با 2x انتی الیاز میشه 128x انتی الیاز ساخت ؟ :D بنظرتون fxaa اصلا انتی الیاز ه :D بحث کنید کوتاه بییاد یک حقیقت وجود داره که pc خیلی خیلی قویتر از کننسول هاست نمی دونم کی میخواید بدونید که نباید مقایسه کنید منم میدونم بازی انحصاری خوبی دارند و من هم انجامشون میدم ولی باور کنید در مقایسه با pc کاره اشتباه ایه کی میخوایید بفهمید این موضوع رو که pc میتونه خودتو هم رندر کنه نه بازی کرایسیس 3 روی pc با انتی الیاز بالا باور کن با cgi فرقی نمیکنه کو گوشه شنوا که بشنوه و بغهمه...

وایسید اخر انویدیا همتون رو با 60 اجرا میکنه :D جمش کنید شما فقط خودتون رو ازار میدید با این گفته های بی ارزشتتون.ما درس میدیدم چون قبلا دانش اموز بودیم مثه شما...

جمع بردران قوطی باز با بریدگی فراوان هم که جمع جمع ه :D شلوغش کردید افت فریم زیاد شد ه :))

نمیدونم ادمی مثل شما چرا نمیخواد بفهمه که اصلا اینا هر کدوم برای چیزی ساخته شدن . کسی منکر برتری PC نیست . یه مثال میزنم که درک کنی :

فرق یه 10 تن با یه فراری چیه ؟ 10 تن قدرتش بی نهایته و کاملا طراحی شده بریا حمل بارهای سنگین . اما یه فراری از نظر قدرت و کار سنگین ضعیف تره ، اما تو سرعت و ظرافت 100 ها برابر قویتره .

کنسول برای بازی طراحی شده . نوع پردازش پردازنده ها بر اساس دستورالعمل ها و ISA های خاصی هست که به کنسول اجازه پردازش بهینه بازی تا چندین برابر PC رو میده . در صورتی که بازیهای PC فقط یه نسخه پورت از بازیهای کنسول هستن . شما با PC ایت خوش باش .

دوست عزیزم خودم قبلا PS3 داشتم عنوانهای انحصاری سونی واقعا بینهایت هستن اما اینجوری هم که میگن نیست PC هم عناوین شاخ زیادی داره کیفیت بهتری هم داره و که بارها صحبتش شده

درسته PS4 با DX11 میاد ولی ایا این درسته شما که ایرانی مثل کاربر بروسلی 2 سال صبر کنی که بازی PS4 هک بشه ؟ حالا اگه هک تا 5 سال طول کشید یقیه کیو میخواید بگیرید ؟ مسلما رو PC خیلی جلو تری دوست گلم من نمیگم کنسول بده نه من میگم یک گیمر حرفه ایی در کنار PC یک عدد کنسول برای بازیهای انحصاری میزاره کنار همین

درضمن من تا جایی که میدونم هنوز بازهای PS VITA هک نشده .. دوستانی که میگن هک شده پیام بدم متشکر میشم

تاپیکی ایجاد کردم در سایتی سخت افزاری PC VS PS4| Elemental - صفحه 6 در این مورد

سایتها سخت افزاری چون کاربرانشون با مشخصات کامل سخت افزارها اشنایی دارن برای همین تخصص خوبی دارن
دعوت میکنم تشریف بیارید اینجا بیشتر در این مورد استفاده کنید چون کسی از روی فن بودن نظر نمیده .

موفق پیروز باشید وقت بخیر

نمیدونم چرا فکر میگنی اینجا چون همه طرفدار کنسول هستن ، چیزی از pC نمفهمن !!!! منم فکر میکنم تو هات اورکلاک همه چیزی در باره سخت افزار کنسول نمیدونن !!! یه باز گفتم و بازم میگم که شما pC بازها باید صبر کنید . هر وقت بازی برای کنسول ساخته شده ، پورتش رو رو PC ببینید . تو نسل بعد هم دیگه انتظارات تخیلی مثل 4K و.... رو PC نداشته باشید . PC تو نسل بعد حداقل تا 4 سال زیر کنسولها خواهد موند . نه به خاطر ضعف سخت افزاری . به خاطر اینکه همه سازنده وقتشون رو برای ساخت بازی رو کنسول میذارن نه pC .

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,629
نام
حسین

انتی الیاز 1000x هم باشه با 4x , 2x میتونن اینکارو ببکنن ...ینی اگر بفهمی چقدر فرق داره با به فرار میذاری :D

اخه چرا با خودت اینکارو میکنی ....بییا کرایسیس 3 نشونت بدم تا موهای بدنت بر زمین سرازیر شن اینهمه اسم این گیمارو جلو من نیاری rdr روی ps3 که لامصب ایقد افت فریم داشت که داشت منو باره میکرد با نکردنش بهتر بود....

چرا عاقل کند کاری که باز ارد به کم اوردن باور کن هسش نیست مگر نه یه حرکتایی مزدم که کنسولتو اتیش بزنی روی چند دفه نفرینش کنی :D فقط کافی بود نزدیک به من بودی تا جهش زهنی بیدا کنی برادر :D
جمع بردران قوطی باز با بریدگی فراوان هم که جمع جمع ه :biggrin1: شلوغش کردید افت فریم زیاد شد ه :))
وقتی منطق باشه بایدم بزنی علی چپ

تاپیکی ایجاد کردم در سایتی سخت افزاری
PC VS PS4| Elemental - صفحه 6
در این مورد
مشکلی میبینی دوست عزیز؟! انجمن گیمه اینجا نه سخت افزار

rdr روی ps3 که لامصب ایقد افت فریم داشت
با فریم 10 هم که اجرا بشه باز هم شاهکاره هر چند که من چنین افت فریمی ندیدم نمیدونم چرا این مشکلات فقط برا شما پیش میاد

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
اینا همش حرفه! من که هیچ وقت پی سی مو به کنسول نمفروشم>:d<
همین الان پی سی من میخوره ps4 رو

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745

pc نقشی از pدران را برای شما دارد ستایشش کنید تا اینهمه نزدنه تو سره قوطی هاتون :D
منم همین نظر رو در مورد شما دارم! از بین یه میلیون بازی چسبیدی به کرایسیس!
تو بازی های مولتی هیچ تاثیری نداره! اصلا ببینم آپشنش تو بازی ها کجاست که 1000X آنتی آلیاز بذاری؟
در مورد رد دد هم حتما دیسکت رو با اسکاچ شستی:D دوشواری اصلا گیم پلی داره که بازی کنی؟ رد دد، فاینال فانتزی، متال گیر و بقیه عناوین شاهکار کنسول رو با هر آشغالی نباید مقایسه کرد! همچین می گه کرایسیس که انگار داستان هفت خوان رستم رو داره و گیم پلیش هم 100 ساعته...

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
هیچ تجربه ای نیست که روی کنسول باشه روی pc نشه عملیش کرد. از لحاظ گرافیکم که هیچی pc همیشه بهتر بوده علتشم مشخصه. این بازی انحصاری بازی انحصاری هم اینقدر نگید تمام ارزش یه کنسول به همین بازی هاش هست اینا نباشه که دیگه کسی کنسول نمی خره

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
یا ابر فرض :-o سهیییییییل جان این چی بود تفت دادی دادا ؟؟؟؟

اقا من اصلا اشتباه کردم ولی جان من اینو یه جا نگیا تو با این حرفت کل جهانیانو شگفت زده کردی .
ولی جدی دادا این حالا اینجا گفتی در مورد تکنیکها اما جای دیگه نگو برا خودت میگم :d
FXAA /TXAA ببینی دیوونت میکنه خیلی هم فرق داره با MSAA و.....

موفق باشی دوست خوبم

---------- نوشته در 07:37 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:36 PM ارسال شده بود ----------

اینا همش حرفه! من که هیچ وقت پی سی مو به کنسول نمفروشم>:d<
همین الان پی سی من میخوره ps4 رو

دوست خوبم شک نکن تو از اولین نفراتی هستی تو ایران که WATCH DOGS میتونه DX11 بازی کنه و این خیلی ارزش منده

mehran96

کاربر سایت
Feb 26, 2013
60
تو گیم تعداد عناوین باکیفیت (انحصاری) مهمه نه اینکه مثلن سایه یا بافتها تو pc مثلن یه نمه بالاتره یا پایینتر... اینام که جو گرفته موقع دیدن انحصاری های ps4 دیدن دارن که این شکلی میشن :-o:((
عزیزه من کسی که بازیای مولتی رو توی pc high اجرا کنه وقتی بشینه پای کنسول خندش میگیره.4 تا انحصاری رو هم بازی نکنه واسش مهم نیست
که البته واسه کسایی که pc بازن خرید یک کنسول مثل آب خوردنه چون فقط نصف قیمته کارتشونه

.:Mahdi:.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,614
نام
ʍʎɦɖї
درسته الان میتونه pc رو قورت بده ولی نمیتونه برای یک نسل بالا تر از pc بمونه چون روز به روز میشه pc رو آپدیت کرد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر