NVidia: کنسول PS4 نمی‌تواند در مقابل PC مقاومت کند

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
Nvidia.jpg

رئیس ارشد شرکت NVidia، آقای Tony Tamasi طی گفتگویی که با Tech Radar داشت به این موضوع اشاره کرد که مشخصات سخت افزاری PS4 تقریباً همسایه‌ی یک PC Low End CPU است و سطح GPU آن، پایین تا متوسط است.
او می‌گوید: "اگر شیپ‌های PS4 در ماه دسامبر با آن چیزی که سونی نشان داده است مطابقت داشته باشد، اگر بخواهیم آن را بر مبنی بافت‌ها مقایسه کنیم، تنها نصف قدرت GTX 680 را داراست. این کارت گرافیک در ماه مارس 2012 عرضه شد، یعنی چیزی حدود 1.5 سال پیش."
"چیزی که امروزه اجرا می‌گردد، 5 الی 10 سال در جاده‌ای گیر کرده است. این قضیه در مورد PC صادق نمی‌باشد و PC این مشکلات را ندارد. آن‌ها قادر به باز شدن هستند و به راحتی ارتقا می‌یابند و با قدرت‌ها و GPUهای جدید سازگار می‌شوند و یک گرافیک مدرن را به نمایش خواهند گذاشت."
در آخر هم او به این موضوع اشاره کرد که وی بیشتر از هر نسلی از این موضوع اطمینان دارد که با وجود این‌که نسل بعدی کنسول‌ها بسیار قوی‌تر از نسل فعلی است اما به سرعت به پایان می‌رسند و جایگاه آن‌ها پشت PC است.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
شما رو مونیتور 40 اینچت فریم چند میگیری دادا؟:)) فکر نکنم اصلا بتونی 1080p با 60 فریم بگیری کرایسیس 3 فقط عکس نگیر که فریمت بیاد رو 2 .. gow که اینقدر تکسچرها بلور شدن تصویر خلوته اصلا چیزی معلوم نیست .. اتفاقا منم مونیتور 40 اینچ دارم 1080 میزنم با 60 فریم فیکس خواستی عکس تقدیم دوستان میکنیم . چندتا مد میزنم کیف کنید
با قوطی میخوای بری جنگ pc ؟ |-)

کاری به بحثتون ندارم ... اما خداییش تو چه رزولوشن و تنظیماتی با اون 480 و فنوم 955 ی که داری ،داری 60 فریم ثابت میگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سیستم من تقریبا مشابه سیستم شما هستش و تو دقت تصویر 1080 و روی حالت Very High تازه بدون فعال سازی آنتی آلایزینگ به صورت میانگین 23-24 فریم میگیرم .... در ضمن کارت بنده تا خرخره اوور کلاک فکتوری هستش و 2 گیگ هم رم DDR5 داره!....

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بحث fps روی pc که ادامه ندیم بهتره و البته همین که wow pvp رو در مقابله rdr میاری کاملا مشخصه که چقدر اطلاعات در مورد این بازی داری.
از اول بگو بخاطر fps بودنش، دیگه لایی کشیدن نداره که pc gamer به عشق bf و cod شده pc gamer !
در مجموع کنسول هم کم هاردکور و حرفه ای نداره در fps (البته من خودم بیشتر تمایلم به pc ـه)
نه عزیز جان شما سعی کردی بالاترین کیفیت ترین (در مجموع) بازی که روی pc هست رو مثال بزنی (و زرنگ هم هستی، چیزیو مثال زدی که اصلا روی کنسول وجود نداره :))) و منم خواستم یک بازی با کیفیت مثال بزنم که روی pc نیست !
چرا راه دور بریم؟
یک انحصاری نام ببر در سبک fps (محبوب ترین سبک بازی ها) برای pc که در حد halo 3 باشه !
یک ریسینگ در حد forza:ms 4 نام ببر
یک tps در حد آنچارتد 2 مثلا؟
یک اکشن ادونچر در محیط باز مثل همین رد دد !
در نهایت سبک استراتژیکی که شما ازش نام میبری هم سبک خاصی هست مثل jrpg
هر کسی بهش علاقه نداره
باید دیوونش باشی که اولویت قرارش بدی در دنیای گیمریت، در مقابل بهترین بازی های دنیا در سبک های متنوع، یا اینکه ....
بله ۱.۳ بیلیون ساعت تا به حال بازی شده و از این لحاظ توی تاریخ اوله
اسمشو کامل بنویس ادم سردرگم نشه ! 8-|

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,694
نام
علی
دوستان عزیزی که در مورد قیمت بازی های نسل بعد احساس نگرانی میکنند
اولا کی گفته قیمت بازی های نسل بعدی 400 هزار تومنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوما بنا به هر دلیلی اگر کنسول ها هک نشد 100 تا راه واسه تجربه ی بازی کردن رو کنسول ها وجود داره مثلا شما میتونید بازی رو بخرید و بعد از مدتی که احساس کردین بهش احتیاج ندارین بفروشیدش.یا خود شما میتونید از خیلی از همین سایت های گیم بازیو دست دوم بخرید و حتی بعد از چند مدت دوباره بفروشیدش.یا اینکه مثل من با دوستتون شریکی بخرید و اصلا نفروشید و نگه دارید بازی رو . هزار تا راه دیگه.......
تمامی اینها زمانیه که کنسول شما هک نشه که خودم چنین چیزی رو بعید میدونم.
در ضمن نسل بعد سیل عظیمی از بازی های انحصاری قراره راه بیفته و مطمئنا شما pc دارهای عزیز همچنان سر نسخه های مختلف crysis مشغول بلند تر کردن علف ها هستید و یا اینکه ببینید غورباقه از چه زاویه ای و با چه درجه ای پاهاشو باز میکنه و میپره(اشاره به دموی کرایسیس 3)
نسل بعد نسل ارتباطات هست شما قطعا ویژگی های شبکه اجتماعی ps4 رو دید و چنین چیزی رو رو رایانه های شخصی قطعا نخواهید داشت.
در یک کلام کنسول ها برای بازی ساخته شدند و لذت بازی کردن باهاشون به مراتب بیشتره
pc ها برای بازی های خاصی هستند مثل mmo و استراتژی و بقیه بازی ها رو این دستگاه اصلا حس و حال بازی رو کنسول هارو به شما نخواهد داد

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
اون
lol
هم از عناوین pc ـه؟؟؟ lol
:d
اولا lol نه LoL بعد مجبور نیستی از چیزی اطلاع نداری بیای بقیه رو مسخره کنی! عبارت League of Legends و تعداد پلیر های تو یه روز سرچ بزن تا از خاموشی در بیای برادر من:)

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
کاری به بحثتون ندارم ... اما خداییش تو چه رزولوشن و تنظیماتی با اون 480 و فنوم 955 ی که داری ،داری 60 فریم ثابت میگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سیستم من تقریبا مشابه سیستم شما هستش و تو دقت تصویر 1080 و روی حالت Very High تازه بدون فعال سازی آنتی آلایزینگ به صورت میانگین 23-24 فریم میگیرم .... در ضمن کارت بنده تا خرخره اوور کلاک فکتوری هستش و 2 گیگ هم رم DDR5 داره!....
والا تو پستهای قبلی رو نخوندی کارت گرافیکت چیه ؟ از کجا مطمئنی من فنوم 955 دارم :))
تنظیماتو که دیدی درسته؟ بنده کرایسیس 3 very high رو fxaa 23 الی 40 فریم تو رزولوشن دهشتناک 1080p متغییر بسته به نوع واکنش در تصویر دارم شما تشریف ببر فروم های تخصصی تستهای بچه های pc گیمر حرفه ایی ایرانی ببین حرف دهن ما نزار اینجا که 95 درصد کپسول زده هستن
اینو بخون خوبه
نقد و بررسی از پیش نمایش بازی Crysis 3

احتمالا یادت میره میزاری رو msaa

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,578
نام
حسین
شما رو مونیتور 40 اینچت فریم چند میگیری دادا؟
:))
فکر نکنم اصلا بتونی 1080p با 60 فریم اجرا کنی همون 720p برا شما ایده اله .. کرایسیس 3 فقط عکس نگیر که فریمت بیاد رو 2 .. gow که اینقدر تکسچرها بلور شدن تصویر خلوته اصلا چیزی معلوم نیست .. اتفاقا منم مونیتور 40 اینچ دارم 1080 میزنم با 60 فریم فیکس خواستی عکس تقدیم دوستان میکنیم . چندتا مد میزنم کیف کنید
با قوطی میخوای بری جنگ pc ؟
|-)
عجله نکن تا عصر>:d<
شاید برات کلیپ هم بزارم اگه حال داشتم
ببین PC چقدر بد بخت شده که یه غوطی کم کم داره گیم های رو یکی یکی یسمت خودش میکشه نمونش هم همونCRYSIS ودیابلو و عزیزت
کی فکرشو میکرد یروز کانتر برا کنسول بیاد?
PCکه فعلا قافیه رو به غوطی داره میبازه
صفحه 20 ؟!!
yahoo_13.gif
بسه دیگه!!!
yahoo_31.gif
نمیدونم چرا بعضی ها اینطوری میکنن خوب فروم جای بحثه درباره همین چیزا ما بحث کنیم ضررش میرسه به شما ؟
از این 20 صفحش با اجازات 3 4 صفحش فقط شده پند و نصیحت دوستان

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
البته این دوستمون راست داره میگه.
با کارت 480 60 فریم میگیره. البته فقط منوی اول بازی رو .=))

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
والا تو پستهای قبلی رو نخوندی
تنظیماتو که دیدی درسته؟ بنده کرایسیس 3 very high رو fxaa 23 الی 40 فریم متغییر بسته به نوع واکنش در تصویر دارم شما تشریف ببر فروم های تخصصی تستهای بچه های pc گیمر حرفه ایی ایرانی ببین حرف دهن ما نزار اینجا که 99 درصد کنسول زده هستن
اینو بخون خوبه
نقد و بررسی از پیش نمایش بازی Crysis 3

احتمالا یادت میره میزاری رو msaa

حرف تو دهان شما نمیزارم ... چیزیه که خودت گفتی:
اتفاقا منم مونیتور 40 اینچ دارم 1080 میزنم با 60 فریم فیکس خواستی عکس تقدیم دوستان میکنیم

در ضمن به اندازه سن شما تو کار سخت افزار و بنچمارک و اوور کلاک و تست و 3D Mark و از این جور چیزا بودم ... حرفی رو که دارم میزنم میدونم چی میگم .... منم میتونم تو کرایسیس به آسمون نگاه کنم و 80 فریم بگیرم و بیام اینجا به به و چه چه کنم ... کرایسیس رو با کارت هایی مثل 560Ti,660Ti و 670 و با پردازنده های مختلف تست کردم ... هیچ کدوم نتونستن بازی رو با تنظیمات Very High و تو دقت تصویر 1080 با میانگین فریم بالای 50 اجرا کنند ... فعال سازی آنتی آلایزینگ های مختلف هم که بسی جای خودشو داره ... خواهشا توهمات تو سایت رواج ندین .

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اولا lol نه LoL بعد مجبور نیستی از چیزی اطلاع نداری بیای بقیه رو مسخره کنی! عبارت League of Legends و تعداد پلیر های تو یه روز سرچ بزن تا از خاموشی در بیای برادر من:)
من خاموش نیستم
اسمش خنده دار بود دیگه
lol بود اسمش :d
کامل باید بنویسید دیگه ;;)

J o K e R

کاربر سایت
May 19, 2011
346
نام
مهدی
از اول بگو بخاطر fps بودنش، دیگه لایی کشیدن نداره که pc gamer به عشق bf و cod شده pc gamer !
در مجموع کنسول هم کم هاردکور و حرفه ای نداره در fps (البته من خودم بیشتر تمایلم به pc ـه)
نه عزیز جان شما سعی کردی بالاترین کیفیت ترین (در مجموع) بازی که روی pc هست رو مثال بزنی (و زرنگ هم هستی، چیزیو مثال زدی که اصلا روی کنسول وجود نداره :))) و منم خواستم یک بازی با کیفیت مثال بزنم که روی pc نیست !
چرا راه دور بریم؟
یک انحصاری نام ببر در سبک fps (محبوب ترین سبک بازی ها) برای pc که در حد halo 3 باشه !
یک ریسینگ در حد forza:ms 4 نام ببر
یک tps در حد آنچارتد 2 مثلا؟
یک اکشن ادونچر در محیط باز مثل همین رد دد !
اصلا بحث کمیت و کیفیت انحصاری نیست , من میگم درست نیست انقدر بازیای انحصاریه pc و کنسول رو به رخ هم بکشیم چون که مثلا من از این بازی‌‌هایی‌ که شما گفتی‌ زیاد خوشم نمیاد و شما هم ممکنه از اینایی که من گفتم خوشت نیاد ولی اینجا هر چیزی در مورد pc vs console پیش میاد دوستان سریع لیست بازیارو ردیف میکنن
شک نکن اگه علاقه ای به این بازی های که شما گفتی داشتم اصلا سمت Pc نمیرفتم.

آخرین ویرایش:

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
تک دمو Elementa واقعا روی PS4 غم انگیزه
:((

عکسها گویای مطلب هستن

47978163099181651814.jpg

اينكه حجم particle هاي فقط بخش چشم devil در دموي elemental UE4 نسخه PC به اندازه كل Particle هاي PS4 هست چيز قابل چشم پوشي نيست- (دقت كنيد اصلا جاي چشم devil در ps4 حجم real time particle اي نيست ):))

Unreal-Engine-4-1.jpg

حجم ذرات چشم دويل از كل ذرات در ps4 بسيار بيشتره=))
حجم ذرات به واسطه cuda core ها و physx nvidia حجم GI و 100 ها افكت ديگه مواردي بودن كه باعث شده بود اصلا قابل قياس نباشن.

عاشق کنسول بازان هستم ادمای عجیبی هستن :-*
موفق باشید:d

Black Flag

کاربر سایت
Jan 1, 2013
96
نام
Penguine
ببین pc چقدر بدبخته که اکثر فناش فقط به خاطر بازی قفل شکسته میرن طرفداریشو میکنن!

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سوالی بیش اومده برام ...

چرا زور بی خودی میزنید ؟؟؟ :D

کی میخواید بفهمید که قدرت pc رو نباید با کنسول مقایسه کنید ؟؟؟

واقعا اینهمه سال اینهمه مدرک اینهمه سند هنوز در عجبید ؟؟؟

بنظرتون با این بحث ای بی خودی میتونید چیزی رو تغییر بدید ؟؟؟

بنزتون با 2x انتی الیاز میشه 128x انتی الیاز ساخت ؟ :D بنظرتون fxaa اصلا انتی الیاز ه :D بحث کنید کوتاه بییاد یک حقیقت وجود داره که pc خیلی خیلی قویتر از کننسول هاست نمی دونم کی میخواید بدونید که نباید مقایسه کنید منم میدونم بازی انحصاری خوبی دارند و من هم انجامشون میدم ولی باور کنید در مقایسه با pc کاره اشتباه ایه کی میخوایید بفهمید این موضوع رو که pc میتونه خودتو هم رندر کنه نه بازی کرایسیس 3 روی pc با انتی الیاز بالا باور کن با cgi فرقی نمیکنه کو گوشه شنوا که بشنوه و بغهمه...

وایسید اخر انویدیا همتون رو با 60 اجرا میکنه :D جمش کنید شما فقط خودتون رو ازار میدید با این گفته های بی ارزشتتون.ما درس میدیدم چون قبلا دانش اموز بودیم مثه شما...

جمع بردران قوطی باز با بریدگی فراوان هم که جمع جمع ه :D شلوغش کردید افت فریم زیاد شد ه :))
سلام
با حرف شما موافقم
اصولا و از پایه ، مقایسه این پلتفرمها با هم اشتباه محضه
پی سی مزیتای خودش رو داره و کنسولهای مختلف هم مزیتای خودشون رو . . .
نمیشه گفت فلان پلتفرم بهتره ، واقعا نمیشه
پس هر کسی به عشق و علاقه خودش برسه بهتره
به نظر من این بحث نتیجه ای جز خرد شدن اعصاب نداره
همگی موفق باشین

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر