Trivia Center - نکات جالب بازی ها

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
- جمله ایه ست که به حسن صباح موسس Hashshashin ، نسبت داده میشه و در واقع این جمله از این شخصیت نقل وقول شده :

"Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine" که به زبان عربیه ! و یعنی : " هیچ چیز درست نیست و همه چیز مجاز است " .

این جمله به حسن صباح نسبت داده نشده
این جمله توسط المعلم یا همون رشید الدین سینان که در سوریه و مصیاف و نه در ایران و الموت حکومت میکرد
که همین آقا این فرقه رو به بیراهه کشید و هیچ ربطی به صباح نداره جز این که جانشینش در سوریه بوده
این جمله هم که گفته از همون انحراف از دینش صورت گرفته
این بازی کلا هیچ ربطی به ایران و حسن صباح نداره و مربوط به سوریه و مصیاف میشه

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
hosseinbrusli@
من سر اونایی که برای COD هم نوشتی بودی گفتم اصلا این موارد مهم نیستن. نه میتونم بهشون بگم Trivia نه میتونم بگم ایستر ایگ. بعد عصبانی میشی سر ملت که ایستر اگ نذارن. االان اینکه مثلا شاتگان توی فلان شماره از بازی بود خیلی چیز عجیبیه؟!! باید شاخ در بیاریم و بگیم WOW عجب حرکتی!!! یا مثلا اینکه جریانات AC دو ماه بعد از جنگ های صلیبی هست چه ربطی به نکات جالب داره؟! این به داستان و کلیت بازی ربط داره و اصلا هم چیز جالبی نیست که بخواد کفمون ببره. Trivia های خفن اونایی هستن که چند صفحه اول بچه ها گذاشتن نه اطلاعات کلی از داستان و طرح ساخت بازی ها. الان فلان بازی باکس شاتش چطوری بوده به کجای اطلاعات من می افزونه و چه نکته عجیبی توش هست؟

:d=)) مردم از خنده فردین . حسابی خودتو مسلح کردی اومدی . گیر دادیا :d . من که از خودم در نمیارم . خارجکیا به این جنگولگ بازیا میگن Trivia ! برو به اونا گیر بده خوب :d من فقط بعضی هاش رو ترجمه کردم همین :d .
بعدش فردین جان اصولا Trivia یعنی چیزهای بی اهمیت :d !! خوب اینا هم همونطور که خودت گفتی بی اهمیتن :d اصلا هم جالب نیستن :d . دیگه من چیکا کنم :| . ضمنا باید بدونی خوب اساسین 2 تا باکس شات داشته دیگه :d اطلاعات علمیه :d . خلاصه دمت گرم فردین ، ما همچنان منتظر انتقادات کوبنده ات هستیم :d .

این جمله به حسن صباح نسبت داده نشده
این جمله توسط المعلم یا همون رشید الدین سینان که در سوریه و مصیاف و نه در ایران و الموت حکومت میکرد
که همین آقا این فرقه رو به بیراهه کشید و هیچ ربطی به صباح نداره جز این که جانشینش در سوریه بوده
این جمله هم که گفته از همون انحراف از دینش صورت گرفته
این بازی کلا هیچ ربطی به ایران و حسن صباح نداره و مربوط به سوریه و مصیاف میشه

خوب داری اشتباه میکنی دیگه ! اتفاقا نسبت داده شده . و وقتی میگیم نسبت ، یعنی درست نیست و جمله کسه دیگه یه ! یعنی جملات بعدی شما که اشاره کردی . اصولا داستان این بازی بسیار زیرکانه نوشته شده و بسیار زیرکانه نکاتی رومطرح میکنه در رابطه با ایران که بسیار قابل تامل هست . از جله حرف هایی که زده میشه ، لباسهاشون ، علائمشون . اینا اتفاقی نیستن . به صورتی دقیق باهنر مخلوط شدن تا بازیباز روکم کم به سمت چیزی که میخوان بکشونن . تو این بازی تا دلت بخواد میتونم نماد های شیطان پرستی یا فراماسونری بهت نشون بدم و برای همین میگم که این بازی به طوری زیرکانه به ایران به عنوان مرکز به وجود اوردن اولین تروریست ها اشاره داره که واقعا قابل تامله !!!!

مخصوصا زمان بازی وحوادث تاریخی اش که به زمان جنگ های صلیبی بر میگرده وخوب تو اون زمان ایران دخالتی تو این جنگ های 100 ساله نداشته .

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
خوب داری اشتباه میکنی دیگه ! اتفاقا نسبت داده شده . و وقتی میگیم نسبت ، یعنی درست نیست و جمله کسه دیگه یه ! یعنی جملات بعدی شما که اشاره کردی . اصولا داستان این بازی بسیار زیرکانه نوشته شده و بسیار زیرکانه نکاتی رومطرح میکنه در رابطه با ایران که بسیار قابل تامل هست . از جله حرف هایی که زده میشه ، لباسهاشون ، علائمشون . اینا اتفاقی نیستن . به صورتی دقیق باهنر مخلوط شدن تا بازیباز روکم کم به سمت چیزی که میخوان بکشونن . تو این بازی تا دلت بخواد میتونم نماد های شیطان پرستی یا فراماسونری بهت نشون بدم و برای همین میگم که این بازی به طوری زیرکانه به ایران به عنوان مرکز به وجود اوردن اولین تروریست ها اشاره داره که واقعا قابل تامله !!!!

مخصوصا زمان بازی وحوادث تاریخی اش که به زمان جنگ های صلیبی بر میگرده وخوب تو اون زمان ایران دخالتی تو این جنگ های 100 ساله نداشته .
منظورت اینه که داری میگی حسن صباح این حرف رو نزده و به زور میخوان بگن حسن صباح گفته؟
من که متوجه چنین چیزی نشدم!
المعلم به الطائر گفت من یک حقیقت رو کشف کردم و اون اینه که هیچ چیز درست نیست و همه چیز مجاز است!
یعنی المعلم خودش خالق این جملست،حالا اگه نویسنده خواسته این جمله رو به حسن صباح بچسبونه من که متوجه نشدم
زیرکانه نوشته شده در حد تیم ملی!:d
اون نماد ها هم که درسته چون تمپلارها همون فراماسون ها بودن و همیشه هم حکومت در دستشون بوده،خب این طبیعیه که شهر رو پر کنن از نمادهای خوشون!
گرچه من خودم معتقد هستم که بازی از دو گروه اساسین ها و تمپلارها تشکیل شده که هر دو فراماسون هستن،خوب این برداشت شخصی من بود:d(بهتره دیگه بیشتر از این کشش ندیم،مدیرا ترورمون میکنن:d)
اون ایران هم تا حدودی درسته ولی به نظرم بیشتر به یه چیز دیگه توجه شده تا ایران
به هرحال بهتره این بحث کش پیدا نکنه:d(شتر دیدی ندیدی:d)

آخرین ویرایش:

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
"Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine" که به زبان عربیه ! و یعنی : " هیچ چیز درست نیست و همه چیز مجاز است " .
با تشکر از آقا حسین که این جمله ی معروف رو گفتن
این جمله توسط اتزیو هم چند بار تکرار شده مخصوصا وقتی جلوی جنازه ی الطیر زانو میزنه و آخرین پیس آف عدن رو میگیره این جمله رو میگه
nothing is true everything is permitted
هیچ چیز واقعی نیست . . . همه چیز ممکنه . . .

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
یه نکته ای که شاید جالب باشه:
همونطور که می‌دونیم تو ادیان مختلف چیز های زیادی در مورد گربه ها و ارتباطشون با جن و... گفته شده؛ تو Bayonetta هم تقریبا نشون داده می‌شه که سازنده ها همچین چیزی رو قبول دارن!
وقتی دریچه های مختلف توسط بایونتا باز می‌شه تا به دنیای فرشتگان و شیاطین بره یا بیاد تو دنیای آدم ها می‌شه این قضیه رو فهمید.
مواقعی که بایو از طریق درچه ای به دنیای دیگر پا می‌ذاره، تمامی جاندار ها به غیر از فرشته ها و شیطون ها رو به صورت یک جسم تقریبا نامریی می‌بینه و این قضیه در مورد همه انسان و... به جز گربه ها صدق می‌کنه! گربه ها تنها موجوداتی هستند که در هر دو حالت، کامل و بدون تغییر ظاهری دیده می‌شن!

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
یه سری نکته راجع به Metal Gear Solid:d

در مرحله ای که با مریل هستید و درست قبل از مواجهه با sniper wolf .در جایی که سگ ها پیش مریل هستند اگر به مریل مشت بزنیدیکی از سگ ها جای حساس:d اسنیک را گاز میگیرد

یا اگر در همین مرحله دوباره به مریل مشت بزنید و سریع زیر جعبه پنهان شوید یک سگ کوچولو میاید و روی شما خراب کاری میکند:d

پ.ن:اگر اجازه بدهید سگ کار خود را تمام کند(جعبه را به یاد داشته باشید) وقتی به غار ها برمیگردید و سگ ها به شما حمله میکنند اگر زیر همان جعبه پنهان شوید چون بوی آن ها را میدهید از شما خوششان میاید

وقتی که sniper wolf را برای بار دوم شکست میدهید به همان محلی که باید دیسک 2 را بزارید برگردید و دوباره به منطقه برفی برگردید. میبینید که بدن او ناپدید شده و یک گرگ سفید رنگ جای او را گرفته که با اکثر وسایلی که من خودمم امتحان کردم نمیشه کشتش:d

این مال پلی استیشنه

وقتی که با Psycho Mantis روبرو میشوید بازی مموری کارت شما را میخواند تا دیگر بازی های کونامی را پیدا کند. مثلا اگر شما سیو بازی ISS Soccer را داشته باشید مانتیس میگه انگار دوست داری فوتبال بازی کنی:d

اگه قبل از مبارزه با phsyco mantis به دستشویی زنان بروید و با Mei Ling تماس بگیرید او میگوید:" هی اسنیک.. صبر کن ببینم تو کجایی؟ چطور جرات میکنی بری به دستشویی بانوان! دیگه باهات حرف نمیزنم" اما باز هم با شما حرف میزند

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
iebpykc7xu1frrslove1.jpg

یکی از وقت گیر ترین easter egg ها. تو رزیدنت اویل 2 سر میز وسکر یه فایل پیدا میکنین. حالا باید رو ی اون فایل 49 بار کلیک کنین و بازی یه پیغامی میده بهتون که هیچی اینجا نیست ولی بار 50ام براتون جایزه میده که عکسی از ربکا تو لباس بستکبال هست :d

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,498
7-059.jpg

جسم صورتی رنگی که در بالای ساختمان بلند در دوردست مشاهده می فرمایید،خرگوش نماد شهر بازی سایلنت هیل است:D
فکر کنم یه مدل عروسکی همین خرگوش توی اتاق آیلین روی تختش هست:D

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
دوستان میشه اینجا نکات جالبی که توی اچیومنت ها و تروفی ها هست (اسم و کارهاشون) بنویسیم؟
من یه مقدار زیادی تو ذهن دارم اگه مناسب تاپیک هست بنویسم....

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
دوستان میشه اینجا نکات جالبی که توی اچیومنت ها و تروفی ها هست (اسم و کارهاشون) بنویسیم؟
من یه مقدار زیادی تو ذهن دارم اگه مناسب تاپیک هست بنویسم....

بله دوست عزیز:D

من خودم هم خیر سرم میخواستم برم سراغ این قضیه:-"

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
سلام:)
ما هم یه چی بگیم:d(البته همه میدونن اما شاید هم بعضی ها مثل من ندیده باشن)
تو hitman blood money اخر بازی رو ندیده بودم:d

اخرش که نوشته ها میومد 47 با کت شلوار سفید بود فک کنم:-/ روی یه تخت بود , من فکر کردم مرده و بازی تموم شده. اما برای پنجمین بار که بازیرو تموم کردم فهمیدم اخرش نیست اونجا
تند تند w رو که میزدی صدا قلب میومد بد زنده میشد بد باید همرو میکشتی

خیلی جالب بود;;)
اگر کسی این تیکه رو ندیده حتما بازی کنه:d

Last edited by a moderator:

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
بله دوست عزیز:biggrin1:

من خودم هم خیر سرم میخواستم برم سراغ این قضیه:-"
خوب خدا رو شکر!
فعلا یکی دوتا بذارم:

به نظرم بازی DMC HD Collection خیلی اسم های با مسمایی گذاشته برا اچیومنت هاش!
یه تعدادیش اینه:

1- اسم اچیومنت : The Devil Went Down to....
کار لازم :شکست دادن موندوس در DMC1

نکته جالب : اسم این اچیومنت از روی اسم یک آهنگ خیلی قدیمی در سبک کانتری ( The Devil Went Down To Goergia) برداشته شده که داستان اون آهنگ هم درباره جوونی هست که شیطان رو شکست میده!
و درضمن این آهنگ بتل آخر Guitar Hero III هم هست!

2-اسم اچیومنت: Asylum
کار لازم: کست دادن آرخام در DMC3

نکته جالب: احتملا خودتون متوجه شدین! ترکیب اسم اچیومنت و غولی که باید شکست بدید، میشه Arkham Asylum !!! بازی بتمن!

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
راستی تو uncharted df وقتی برید تو گالری تو فیلم هاش چند نفر به زبون های مختلف یه چیز میگن , بعد یکیشون یکی دوتا کلمه فارسی حرف میزنه
میگه سلام , ما اینجا کارمون اینه
خیلی برام جالب بود

آخرین ویرایش:

mamad2010

Google Search:Yanet Garcia
کاربر سایت
May 3, 2010
1,761
نام
ممد
توی بازی LA-NOIRE در مرحله The Silk Stocking شما می تونید کلاه جان مارستون که شخصیت اصلی بازی RDR بود رو
پیدا کنید که روی این کلاه این جوری نوشته: John Marston's cowboy hat from Red Dead Redemption.
42.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر