خرید شرکت Gaikai با قیمت 380 میلیون دلار توسط سونی

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
gaikai-1-580-75.jpg

این شرکت در گذشته با کمپانی هایی مانندSamsung و WikiPad همکاری داشته و سرویس های انها برای پشتیبانی (HOST) برای بازی های شرکت های EA و یوبیسافت مورد استفاده قرار میگرفته . در همین مورد Andrew House رئیس شرکت سونی گفته:با الحاق منابع شرکتGaikai که شامل توانمدی های تکنولوژیکی و بهره گیری از مهندسان با استعداد این شرکت موجب افزایش تجربیات و دانش ما در زمینه GAME PLATFORM خواهد شد . او همچنین اضافه کرد ما با فراهم کردن بستر مناسب این اجازه رو خواهیم داد تا این شرکت توانایی های بینظیر خودش رو در اختیار کابران قرار بدهد .
شرکت سونی سطح جدید از سرویس cloud-streaming در اختیار کابرانش قرار خواهد داد .
David Perry مدیر شرکت Gaikaiدر صبحتهایی در مورد ادغام با شرکت سونی گفت :شرکت سونی با ساخت برند پلی استیشن موجب جلب احترام میلیونها نفر از گیمران سراسر دنیا شده است و ما مفتخریم که با بدست گرفتن کنترل سرویس های بخش cloud-streaming موجب افزایش فضای کاری شرکت سونی شویم و به همین صورت موجبات افزایش قدرت سازندگان رو زمینه ساخت محتوا هایی چشمگیر برای عرضه به کاربران را فراهم کنیم .
وقتی که شرکتی خواهان افزایش افق های پیشروی خودش هست چطور میتونه از همکاری با Gaikai چشم بپوشه
منبع
باتشکر از دوست خوبم امیر حسین

آخرین ویرایش:

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
مرتضي جان من چنددقيقه بعد از تاپيك شما اين تاپيك رو زدم ببخشيد داداش:x

خواستي اين عكس هم به پست اول اضافه كن:

gaikai-1-580-75.jpg

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
Megaton...
سونی اگه درست بتونه از این سیستم استفاده کنه، خیلی جلو میوفته تو صنعت گیم. برای مثال:

stream همه بازی های PS و PC روی Vita و تبلت ها و Smart TV ها
backward compatibility برای PS4
subscription های مختلف

البته چند سال طول میکشه که همه اینا فراهم بشن ولی سونی الان با خرید Gaikai دست پیش رو گرفت تو Cloud Gaming...

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
Megaton...
سونی اگه درست بتونه از این سیستم استفاده کنه، خیلی جلو میوفته تو صنعت گیم. برای مثال:

stream همه بازی های PS و PC روی Vita و تبلت ها و Smart TV ها
backward compatibility برای PS4
subscription های مختلف

البته چند سال طول میکشه که همه اینا فراهم بشن ولی سونی الان با خرید Gaikai دست پیش رو گرفت تو Cloud Gaming...
Crysis در تنظیمات Ultra روی Vita :D.

doctor who

کاربر سایت
Apr 15, 2011
1,530
نام
doctor who
بابا Cloud Gamin هممشکلاتی داره
من یک مصاحبه دیدم گفتن اگه شما هم بهترین سرعت اینترنت رو داشته باشید هنوز تاخیر داره ولی خیلی کم است می گفتن که اگه یک دکمه رو فشار بدید باید همون موقع داخل بازی ان کار انجام بشه ونه با تاخیر
در ضمن سونی هم می تونه وقتی ps4 اومد بازیهاش رو روی Gaikaiروی ps3 هم بازی کرد یعنی از کل قدرت دستگاه استفاده کنه و مقداریش رو هم از طریقGaikai به دستگاه بفرسته

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
من یک مصاحبه دیدم گفتن اگه شما هم بهترین سرعت اینترنت رو داشته باشید هنوز تاخیر داره ولی خیلی کم است می گفتن که اگه یک دکمه رو فشار بدید باید همون موقع داخل بازی ان کار انجام بشه ونه با تاخیر
در ضمن سونی هم می تونه وقتی ps4 اومد بازیهاش رو روی Gaikaiروی ps3 هم بازی کرد یعنی از کل قدرت دستگاه استفاده کنه و مقداریش رو هم از طریقGaikai به دستگاه بفرسته
خوب سونی مگه روانیه کنسول جدید بده وقتی بازی های کنسول نسل بعدشو میشه با GaiKai بازی کرد؟
++++++++++++++++++
صنعت گیمینگ با Onlive خیلی باحال میشه.یه کنسول میده نهایتا 50 دلار تا 1000 سال ازش استفاده می کنی روز به روز هم گرافیک ها بهتر میشه:D

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
گایکای امکاناتش بیشتر از OnLive هست و شرکت طرف قرارداد بزرگتری هم داره. برای بازی کردنش نیازی به پرداخت پول ماهانه نیست و شما با مرورگرتون می تونید بازی کنید. باید ببینم هدف سونی از خرید این شرکت چیه >؟ کند کردن روند بازی های ابری برای باز شدن راه کنسول ها یا پیشگام شدن در بازی های ابری.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تو روح هرچی ابره . نزارید این خبرا رو .همینجوری بازی های اورجینال بزور گیر میان، اون موقع چه غلطی بکنیم؟:-| پولشم به جهنم نتمون منهدمه:-|

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

اون تاخیر بخشی از اینترنت هستش 1-5 میلی ثانیه چیزی نیست تازه من دادم پسر خالم کانادا تست کنه قبلا هر دو اینها رو گفت واقعا خوبه فقط بدیش اینکه هنوز 720P هستش و 30F هستش و بازی زیادی روشون نیست البته من از این طرف داشتم تصویر مانیتورش رو میدیدم و با هم حرف میزدیم .

بدیش برای فقط FPS هستش که انم ما دیگه نباید بنالیم با این همه تاخیری که داریم .:d

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
اميدوارم كه بازي ها به سمت Onlive كشيده نشن و همانند اين نسل و نسل هاي قبل از خود دستگاه به تنهايي كار كشيده بشه;)

باتشکر از دوست خوبم امیر حسین
خواهش ميكنم مرتضي جان انجام وظيفه بود;)

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
كلا cloud gaming براى هركى خوب باشه واسه ما خيلى بده ، نه سرعتش رو حالا حالاها خواهيم داشت و نه پينگ مناسب رو ...

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
گایکای امکاناتش بیشتر از OnLive هست و شرکت طرف قرارداد بزرگتری هم داره. برای بازی کردنش نیازی به پرداخت پول ماهانه نیست و شما با مرورگرتون می تونید بازی کنید. باید ببینم هدف سونی از خرید این شرکت چیه >؟ کند کردن روند بازی های ابری برای باز شدن راه کنسول ها یا پیشگام شدن در بازی های ابری.

به نظر من سونی تو نسل بعد از این سیستم به عنوان یه alternative در کنار PS4 استفاده می کنه، برای دمو ها، بازی های PS1, PS2, PS3 و هم اینکه دسترسی بازی ها رو روی پلتفرم های دیگه افزایش میده. مثل تبلت ها و موبایل ها و TV

اما اصل کار تو نسل بعد از اون میاد که کلا PS5 میشه Cloud Gaming... از الان میخواد بستر رو آماده کنه. مثل کاری که مایکروسافت نسل قبل با Xbox Live کرد.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
تو روح هرچی ابره . نزارید این خبرا رو .همینجوری بازی های اورجینال بزور گیر میان، اون موقع چه غلطی بکنیم؟:-| پولشم به جهنم نتمون منهدمه:-|
هنوز اینترنتی که بتونه این سیستم رو ساپورت کنه توی امریکاش فراگیر نیست چه برسه به دها کشوری که همین الان دارن بازی می خرن ولی حتی از بخش آنلانش استفاده هم نمی کنن! یه سری آمار هر چن وقت یه دف میاد که نشون میده درصد بالایی از کسایی که کنسول می خرن اصلا آنلاین نمی شن. کمپانی ها به همین راحتی از خیر فروش نرم افزار وسخت افزار توی این کشورا نمی گذرن.
این تکنولوژی هم یه بستر دیگه هست برای ارائه بازی که فقط شامل افرادی میشه که امکان استفاده ازش رو دارن نه اینکه بیاد و جای کنسول و دیسک و همه این ها رو یهو بگیره. در ضمن فکر نمی کنم شرکت سخت افزاریی مثل سونی علاقه ای داشته باشه که به این زودی از خیر کنسول ساختن و در آمدهای ناشی از فروشش بگذره.
کلود گیمنگ شاید واسه گوشی های مبایل و مخاطباش مناسب باشه ولی برای یه هارد کور گیمر هنوز خیلی راه مونده که به یه آپشن مناسب تبدیل بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر