100 بازی برتر 2012

برترین بازی سال 2012 از نگاه شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    310
  • نظرسنجی بسته شده است .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
سال 2011 را می توان یکی از پربارترین سال های صنعت گیم در نسل حاضر نامید، سالی که در آن بسیاری از عناوین دنباله دار و با کیفیت در کنار تعدادی IP جدید و خلاقانه به بازار عرضه شده و تجربه کم نظیری را برای بازیکن های مختلف رقم زدند. حال سال 2012 در پیش است و از هم اینک می توان حدس زد که سال پیش رو نیز برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای سالی رویایی می باشد. عرضه تعداد زیادی از دنباله های معروف و مورد انتظار در کنار عناوین جدید و همین طور عرضه کنسول جدید نینتندو، Wii U در کنار کنسول دستی جدید سونی یعنی PS Vita، می تواند صنعت گیم در سال آتی را حتی بالاتر از سال 2011 قرار دهد. سایت بازیسنتر همانند سال های گذشته لیستی از برترین بازی های سال آینده را تدارک دیده است، لیست پیش رو حاصل تلاش اعضای تحریریه و تعدادی از مدیران سایت می باشد که نمرات و نظرات خود به بازی های مختلف را ارائه داده و بر این اساس لیست 100 بازی برتر مرتب شده است. تمام تلاش هیئت تحریریه بر این بوده تا تمامی بازی های مهم سال آینده را معرفی نماید، البته باید توجه داشت که ممکن است تعدادی از بازی های معرفی شده به سال 2013 موکول شوند و یا تعدادی بازی در ابتدای سال آینده رونمایی گردند. هم چنین بازی هایی در این لیست قرار گرفته اند که در سال 2012 در اروپا یا آمریکا عرضه می شوند و تاریخ عرضه در ژاپن مد نظر قرار نگرفته است. هر روز بخش جدیدی از این لیست بر روی سایت قرار می گیرد و امید است این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.
===
لیست نویسندگان مطالب بازی ها

بازی های 91 تا 100
Lollipop Chainsaw -Cloud Strife
Sniper: Ghost Warrior 2 -slipkboy
Kinect Star Wars -slipkboy
Resident Evil: Operation Raccoon City -Mr.Death
Amazing Spider-Man -TCSCELL
Silent Hill: Book of Memories -Bone Crusher
Neverdead -koorosh
Binary Domain -c@rn@ge
End of Nations -Cloud Strife
MechWarrior Online -Dinosaur
بازی های 81 تا 90
Steel Battalion -Dreadlord
Yakuza: Dead Souls -Cloud Strife
Killer Freaks from Outer Space -Dinosaur
Inversion -IcE_bOy
Asura's Wrath -Cloud Strife
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations -slipkboy
Dragon`s Dogma -Cloud Strife
Metal Gear Rising: Revengence -Bone Crusher
Aliens: Colonial Marines -Dinosaur
Ridge Racer Unbounded -slipkboy
بازی های 71 تا 80
Dragon Quest X -Cloud Strife
Dragon`s Crown -Cloud Strife
Anarchy Reigns -IcE_bOy
XCOM -Isildur
Risen 2: Dark Waters -Mr.Death
Luigi`s Mansion 2 -Cloud Strife
AMY -TCSCELL
Ghost Recon Online -TCSCELL
Transformers: Fall Of Cybertron -slipkboy
Project Draco -Dreadlord
بازی های 61 تا 70
Gotham City Impostors -Dinosaur
Sorcery -c@rn@ge
South Park -c@rn@ge
Spec Ops: The Line - IcE_bOy
I Am Alive - slipkboy
Papo & Yo -Dinosaur
DmC -Cloud Strife
Dishonored -Isildur
Mario Party 9 -Wander
Kid Icarus: Uprising -Cloud Strife
بازی های 51 تا 60
FIFA Street -koorosh
Brothers in Arms: Furious 4 -koorosh
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance -Cloud Strife
Hybrid -c@rn@ge
Overstrike -Dreadlord
SSX -c@rn@ge
Ruin -c@rn@ge
Sound Shapes -Dinosaur
Kingdoms of Amalur: Reckoning -Cloud Strife
Wipeout 2048 -Dinosaur
بازی های 41 تا 50
Soulcalibur V -Mr.Death
Ninja Gaiden 3 -c@rn@ge
Dust 514 -slipkboy
Gravity Rush -TCSCELL
Starhawk -Dinosaur
Prototype 2 -c@rn@ge
The Last Story -Cloud Strife
Resistance: Burning Skies -c@rn@ge
Fable: The Journey -IcE_bOy
Paper Mario 3DS -Cloud Strife
بازی های 31 تا 40
Sly Cooper: Thieves in Time -Wander
Shank 2 -koorosh
Silent Hill: Downpour -Bone Crusher
Ni no Kuni -Cloud Strife
Resident Evil: Revelations -Mr.Death
Dead or Alive 5 -Cloud Strife
Final Fantasy XIII-2 -Cloud Strife
Torchlight II -Isildur
Street Fighter X Tekken -Mr.Death
Ryse -Dreadlord
بازی های 21 تا 30
Final Fantasy Versus XIII -Cloud Strife
Far Cry 3 -Isildur
Metro: Last Light -Isildur
Prey 2 -Isildur
Guild Wars 2 -Mr.Death
Ghost Recon: Future Soldier -Dreadlord
Escape Plan -slipkboy
Dota 2 -Isildur
Syndicate -Bone Crusher
Twisted Metal -c@rn@ge
بازی های 16 تا 20
Counter-Strike: Global Offensive -slipkboy
The Darkness II -Bone Crusher
Darksiders 2 -slipkboy
Alan Wake's American Nightmare -Frobary
World of Warcraft: Mists of Pandaria -Mr.Death
بازی های 11 تا 15
Journey -Feanor
Borderlands 2 -Dreadlord
Max Payne 3 -Bone Crusher
The Last of Us -Nima
Uncharted: Golden Abyss -Nima
بازی های 6 تا 10
Tomb Raider -Cloud Strife
LittleBigPlanet -Cloud Strife
Hitman: Absolution -Cloud Strife
StarCraft II: Heart of the Swarm -Isildur
The Last Guardian -Wander
بازی های 1 تا 5
Halo 4 -Dreadlord
Diablo III -Cloud Strife
BioShock Infinite -koorosh
Mass Effect 3 -Sweet Jesus
Grand Theft Auto V -Cloud Strife

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
HL2-GF@

اول اینو بگم که نیما جان، اصلا نوشتارت در مورد اینکه ما مریضیم و بریم درمونگاه و ... اصلا خوب نبود. واقعا یه بار دیگه پست خودت رو بخون. اگه کسی به تو اینطوری میگفت چجوری جوابش رو میدادی؟!

در مورد بقیه حرفات بگم که میگی چرا باید TLG باید کمتر از مثلا GTA و HALO و... باشه. والا به نظر خود من الان هم رتبش بالاست و واقعا ارفاق قائل شدن برای بازی. اینو میگم چون اصلا هنوز معلوم نیست بازی چی به چیه و اصلا کی منتشر میشه و اصلا در چه حالیه و ... این امتیاز هم فقط به خاطر قدمت این گروه و بازی هاش مثل ICO و SHOC گرفته. این چیزی که گفتم برای خود من در مورد TLOU هم صدق می کنه. اگه مثلا به جای اون U4 میشد شاهد نمره 9 از سمت میشدی اما وقتی یه تیزر که معلوم نیست اصلا کی به کی ـه و ... نمیتونم امتیاز بالا بدم.

از اون میگی که مثلا هیلو یه تیزر 30 ثانیه ای داشت. خوب اینجا باید بگیم که هیلو سابقش معلومه و همه میدونن هیلو چیه. IP جدیدی نیست که درش شک کنیم. به نوعی جوابش رو پس داده پس نمیتونیم در موردش شک کنیم.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
ترتیب 5 تای اول با توجه به ذائقه ی محترم اعضای تحریریه این طور میشه:
[LTR]
1. GTA V
2. Mass Effect 3 (Haters Gonna Hate)
3. Bioshock (چون اینُ بیشتر دوست دارن دوستان!)
4. Diablo III (چون اون بالایی ها رو بیشتر از دیابلو دوست دارند، داریم، دارید!)
5. Halo 4 (توطئه ی تحریریه برای شکستن کمر مایکروسافت و بابک)
[/LTR]

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
اعضای تحریریه رو چک کردم و چند تا نکته دستگیرم شد :d

وجود عناصری که به بازیهای خاص خودشون بدون کمتری شناختی از بازی فقط با توجه به یک تریلر به بازی نمره ی 10 دادند !:-/
وجود عناصری که اگر آسما به زمین دوخته شود مانع کسب امیتاز لازم برای اول شدن Halo 4 میشوند ...:d
برخی عناصر فتنه طلب در این لیست دو گانه عمل کرده و جریان انتخابات رو به سمتی دیگر میکشند ...:d
نتیجه :
هر بازی اول میشود به غیر از Halo 4:d

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
من امتيازات The Last Of Us رو يه ميانگين زدم ، بدون امتياز فردين مي شه 8.68 ، يعني از رتبه 12 صعود مي كنه به رتبه 8 :d
اين پست فقط جنبه اطلاع رساني داشت ، بد برداشت نشه ...

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
http://forum.bazicenter.com/members/1021/

اول اینو بگم که نیما جان، اصلا نوشتارت در مورد اینکه ما مریضیم و بریم درمونگاه و ... اصلا خوب نبود. واقعا یه بار دیگه پست خودت رو بخون. اگه کسی به تو اینطوری میگفت چجوری جوابش رو میدادی؟!

در مورد بقیه حرفات بگم که میگی چرا باید TLG باید کمتر از مثلا GTA و HALO و... باشه. والا به نظر خود من الان هم رتبش بالاست و واقعا ارفاق قائل شدن برای بازی. اینو میگم چون اصلا هنوز معلوم نیست بازی چی به چیه و اصلا کی منتشر میشه و اصلا در چه حالیه و ... این امتیاز هم فقط به خاطر قدمت این گروه و بازی هاش مثل ICO و SHOC گرفته. این چیزی که گفتم برای خود من در مورد TLOU هم صدق می کنه. اگه مثلا به جای اون U4 میشد شاهد نمره 9 از سمت میشدی اما وقتی یه تیزر که معلوم نیست اصلا کی به کی ـه و ... نمیتونم امتیاز بالا بدم.

از اون میگی که مثلا هیلو یه تیزر 30 ثانیه ای داشت. خوب اینجا باید بگیم که هیلو سابقش معلومه و همه میدونن هیلو چیه. IP جدیدی نیست که درش شک کنیم. به نوعی جوابش رو پس داده پس نمیتونیم در موردش شک کنیم.

اونو که شوخی کردم عزیزم . حالا یه اسمایلی کم داشت که خودت فک پیشفرض گذاشتمش :d

بعد اینکه فک کنم نمایش TLOU خیلی واضح و اشکار بود و همین الان هم خیلی از ارت ورک هاش تو نت هست میتونی ببینی و درک کنی چی بود و چی میخواد بشه تازه اگه بخوای اعتبار ND هم در نظر بگیری قبول کن از روی انصاف بهش امتیاز ندادی ، اخه چطور یه نفر میتونه به نمایش های افتضاح DmC و XCOM و NG3 امتیازی بالاتر از تیزر هایپ کننده ای مثل TLOU بده ؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اونو که شوخی کردم عزیزم . حالا یه اسمایلی کم داشت که خودت فک پیشفرض گذاشتمش :d

بعد اینکه فک کنم نمایش TLOU خیلی واضح و اشکار بود و همین الان هم خیلی از ارت ورک هاش تو نت هست میتونی ببینی و درک کنی چی بود و چی میخواد بشه تازه اگه بخوای اعتبار ND هم در نظر بگیری قبول کن از روی انصاف بهش امتیاز ندادی ، اخه چطور یه نفر میتونه به نمایش های افتضاح DmC و XCOM و NG3 امتیازی بالاتر از تیزر هایپ کننده ای مثل TLOU بده ؟

نیما اینطوری بخوای قضاوت کنی من باید خیلی شاکی تر از تو باشم کلا :D مثلا پارسال ماکان یه 5 انداخت وسط دامن DX ترکوندش :D بخاطر این که بازی فقط برای نسل جدید داشت می اومد :D بعدشم که بازی اومد گفت ایول و اینا . اینا همش نظرشونِ ! نقد که نکردن بازی رو !

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
هدف از این مقاله، نمره دادن یا رتبه بندی بازی ها نیست. هدف اینه که یه اطلاعاتی درباره بازیهای سال آینده داده بشه، حالا این نمره و رتبه بندی ها برای جذاب تر کردن مقاله است. مهم اینه که درباره این بازی ها یه سری اطلاعات Basic داده بشه تا یه چشم اندازی باشه برای گیمینگ در سال 2012. ممکنه برای یکی بازی رتبه 80ـم از همه مهمتر باشه و بیشتر منتظرش باشه، ما با این لیست نخواستیم نظرمون رو به کسی تحمیل کنیم و هرکس میتونه نظر خودش رو داشته باشه. اصل قضیه اون مطلبه است، نه نمره ها (با اینکه میدونم 70% اصلا مطالب رو نمیخونن و فقط نمره ها رو نگاه میکنن:D).

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
من اصلا تو کتم نمیره tlg بیاد رتبه 6 بیاره :|.
یعنی کلا اگر GTA V اول بشه بازم من تو کَتَم نمیره.
اگر Halo 4 سوم به پائین بشه من بازم تو کَتَم نمیره.
بعد تو کَتَم هم نمیره که چرا TLOU که یه تیز داشت که هنوز در CG بودن یا نبودنش شک هست بالاتر از AW قرار بگیره.
کلا تحریریه هر حرکتی بکنه من تو کَتَم نمیره.

مشکل خودشونه.
:D.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
من امتيازات The Last Of Us رو يه ميانگين زدم ، بدون امتياز فردين مي شه 8.68 ، يعني از رتبه 12 صعود مي كنه به رتبه 8 :d

این رتبه 12 بازی فقط و فقط به خاطر هایپ زدگی هست و همچنین اینکه بازی توسط ND قراره ساخته بشه چون نه چیزخاصی نشون دادن نه سابقه ای از بازی در دسترس هست فقط یک تریلر کلیشه ای که آدم رو یاد L4D یا DS یا RE و... و... ......... و... و... مینداخت نشون دادن حالا چه طوری NG3 و DMC با یک رشته کوه سابقه و شناخت و قدرت و... رفتن ته صف و این شده دازدهم فقط خدا میدونه..

اگر هم بحث سازنده هست EPIC GAME هم با اون هم سابقه بازی معرفی کرده "Fortnite" پس چرا این بازی رو حتی تو 100 تا بازی هم نمیبینیم..؟

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
این رتبه 12 بازی فقط و فقط به خاطر هایپ زدگی هست و همچنین اینکه بازی توسط ND قراره ساخته بشه چون نه چیزخاصی نشون دادن نه سابقه ای از بازی در دسترس هست فقط یک تریلر کلیشه ای که آدم رو یاد L4D یا DS یا RE و... و... ......... و... و... مینداخت نشون دادن حالا چه طوری NG3 و DMC با یک رشته کوه سابقه و شناخت و قدرت و... رفتن ته صف و این شده دازدهم فقط خدا میدونه..

اگر هم بحث سازنده هست EPIC GAME هم با اون هم سابقه بازی معرفی کرده "Fortnite" پس چرا این بازی رو حتی تو 100 تا بازی هم نمیبینیم..؟
تعظيم كنيد به Sony Killer >:d< و بازي هاي درپيت و داغون اين شركت و كنسولش

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد

خودت جواب خودتو دادی دیگه ! چون سازنده ناتی گاد کبیر ـه !

سابقه ND رو با Epic مقایسه میکنی ؟

knight's sword

کاربر سایت
Jan 16, 2011
126
نام
علیرضا

اگه تو last of us رو با fortnite مقایسه میکنی که اصلا نیازی به بحث نیست . به قول فرهود بحث خنده دار نکنید که اصلا حوصله نداریم :D

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
تعظيم كنيد به Sony Killer >:d< و بازي هاي درپيت و داغون اين شركت و كنسولش
تایید می کنم حرفاشو :D

واقعا نمیتونم درک کنم چرا باید یه بازی که هیچی ازش معلوم نیست اینطوری مورد هایپ قرار بگیره؟! :D

در اولین نگاهی که به تیزر داشتم دقیقا بدون هیچ چون و چرایی یاد فیلم I am Legend افتادم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر