Virtua Fighter 5 | PS3

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
Virtua
Fighter 5

خیلی وقت بود میخواستم درباره این بازی براتون بگم اما وقت نمیشد:( اما حالا وقتشه :biggrin1:
این بازی برای دستگاه های آرکید 256 Bit ای شرکت SEGA ساخته شده و برای کنسول PS3 عرضه و برای XB360 در دست تهیه و توسعه ست.
VF 5 از تمام المانهای سبک Fighting بهره منده است بجز گیم پلی :confused: :-" در واقع چون اصل و بنیان بازی برمبنای دستگاه های آرکید ساخته شده گیم پلی ان با تمام بازی های مبارزه ای کنسولی فرق دارد. قراردادن عمل کرد دکمه ها بیش از حد اشتباه و تا حدی اعصاب خوردکن هست. تعداد کم فنون، نداشتن تنوع در اجرای ضربات، کم و سخت بودن سالتو و بدلها و ..... . وضع بدترمیشود وقتی که نتوانید جای دکمه ها رو تغییر دهید و به حالت دلخواه خود در بیاورید. حتی چند استاندارد مثل حالت A و B و C برای جابجائی وجود ندارد. درحالی که میتوانستند، این نیمچه اشکال رو رفع کنن و نکردن :mad:.
گیم پلی بازی به بخشهای: Arcade, VS, FV tv, DOJO, Quest تقسیم میشه. نسخه ps3 فاقد بخش online ست:laughing:

Quest جالبترین قسمت این بازی ست. شما با ساخت یه Profile ( که بسیار گنگ و ابلحانه ساخته شده :sick: ) وارد این بخش میشوید. نقشه ای ظاهر میشود که شامل چند Arena ست ( که بیشتر از کلوپ های SEGA در ژاپن تشکیل شده :love: ). شما با مبارزه طلبی، باید جمعی از مبارزه جویان رو شکست دهید. برای هر مبارزه امتیاز و پول برای شما در نظر گرفته شده. بین چند Ruond یکی Bouns Match هست که با درخشش در ان میتوانید امتیاز چند برابر دشل کنید.
بعد از هر مینی Boss یک صندوقچه دریافت میکنید که در ان هر چیزهای مانند انواع پوشاک و به قولی Customize به شما داده میشود که جنگجوی خود را به زیباترین لباسها اراسته کنید.
بعد از برنده شدن در هر Challenge یک مسابقه قانونمند همراه با Cup ، اعتبار و پول برای شما آزاد میشود. اعتبار شما شامل تعداد Win & lose و امتیاز بدست اورده میشود. در یک کلام تنها چیزی که باعث میشود ساعت و جذابیت این بازی بیشتر شود Quest است.

Arcade بازی بعلت نداشتن End Demo کسل کننده ست. فقط باید مبارز خود را انتخاب کنید و با شکست دادن 6 نفر ، Credits بازی رو ببینید و بعد رکورد خودتون را با 3 حرف به ثبت برسانید.

DOJO برای تمرین و گذراندن مراحل اموزشی گیم پلی است. این بخش گستردگی چندانی ندارد درضمن گذینه ای برای نشان دادن اجرای فنون درست برای اموزش بهتربه بازیبازدردست نیست.

در FV tv میتوان چند Demo کوتاه دید یا با انتخاب کارکتر خود نحوه انجام حرکات و بازی حرفه ای او را مشاهده کنید.

میرسیم به اوج افتخار این بازی یعنی گرافیک. نمیتوان گرافیک VF 5 رو با چند خط توصیف کرد. مدل سازی کارکترها فوق العاده ست طوری که تشخیص Real-time بودن یا نبودن آن بسیار دشوار است. پوست و بدن تک تک کارکترها بقدری زیبا شبیه سازی شده که چیزی بجز حیرت برای بازیباز ندارد.
نور پردازی دقیق و اصولی که به کوچکترین حرکت واکنش نشان میدهد. برای مثال رنگ ابی لباس در شب و تاریکی بنوع خاصی از رنگ سیاه تبدیل میشود.
رنگ بندی استادانه و بینهایت دقیق است طوری که از دیدن کارکترها و مناظر چشم نواز سیر نخواهید شد.
تعداد کمی SharperTexture در کارکترها دیده میشود اما چیزی از زیبای گرافیک بازی کنم نمیکند.
حرکت دروبین، محل قرار گرفتن ان، نوع چرخش و هماهنگی با موقعیت شما در بازی بسیار زیبا و روان است.

نقطه مقابل گرافیک استثنائی بازی، صدا گذاری ابتدائی و ناامید کننده آن است. صدا ضربه ها آنچنان ضعیف کار شده که حتی از نسل قبل هم ابتدائی تر است ( حتی در مقابل Tekken 3 هم چیزی برای خودنمائی ندارد ). صدا گذاری مصنوعی ضربات همچنان لای موسقی شاد و مناسب بازی که باعث هیجان بیشتر میشود پیداست ( از قسمت option لطفا ترتیب اثر بدید :biggrin1: ). موسیقی هماهنگ با محیط بازی ست. بجز صدا کارکترها که بخوبی با استیل، صورت و حرکت لبهای انها هماهنگ است نکته مثبت دیگری در صداگذاری این بازی وجود ندارد.

VF 5 گرچه دارایه گرافیک نسل بعد واقعی و موسقی مناسبی است اما متاسفانه بنیان یک بازی مبارزه ای خوب را ندارند، گیم پلی روان، سریع و درگیرکننده. بزرگترین نقطه ضعف VF 5 همین است. چیزی که اگر روی ان تمرکز بیشتری میشد، نداشتن داستان و صداگذاری بد، اصلا به چشم نمیامد.
گرچه تعداد شباهتهای زیاد FV 5 به Dead or Alive خیلی زیاد است ولی یک تقلید یا بهتر بگم گپی برداری 100% از شخصیت Alpha 152 که متعلق بهDead or Alive 4 انجام شده. اسم او Dural ست دقیقا خود Alpha 152 . تمام فنون، استیل مبارزه و ..... . تنها فرق بین انها یک چیز است، Dural یک مجسمه زن ست با سر تاس و Alpha 152 از انرژی ست و با موهای بلند.
این بازی بسفارش SEGA و تولید شده توسط شرکت AM2 بوسیله قدرت و تکنولوژی CRIWARE .قبل از عرضه بازی پیش بینی میشد که VF 5 در غیاب بزرگانی چون Tekken 6, Motral Kombat NEXT GEN, Dead or Alive 5 , به موقعیت نچندان جالب خود سامان بدهد و طرفدارن قدیمی و جدید را راضی و تعداد انها را زیاد کنید. ایا در این امر موفق بوده؟ این بازی ارزش 65 هزار تومان را دارد؟ این سئوال هایست که باید شما جواب دهید.

ازدیگرنقاط ضعف این بازی میتوان به:
نداشتن داستان (دریق از یک دیالوگ کوچک یا هر چیزی که بتواند داستانی را روایت کند).
Loding طولانی اشاره کرد. با توجه به اینکه 2.5 گیگابایت از فایلهای که دائما در حال اجرا هستن را داخل HDD ذخیره کرده و مقدار زیادی به سرعت بارگذاری بازی افزوده است.
نداشتن ادامه مسیر در هر مبارزه . یعنی بعد از هر شکست برای ادامه مبارزه بازی از اول بارگذاری میشود.
با این حال که بیشتر از 50% این بازی از روی HDD اجرا میشود ولی بازهم زمان Loding نسبتا زیاد است ( برای این سبک از بازی ها زمان بارگذاری کوتاه امری ضروری ست ).
الگو برداری زیاد از سری Dead or Alive .
عدم وجود کوچکترین نوع اوری .
کند بودن بازی .
پرداخت کم پول و گران بودن آیتمها.

نکات مثبت:
گرافیک بیش از حد زیاد.
بخش Quest .
100ها ایتم برای آزاد کردن.
سیستم Customize بسیار گسترده.

مشخصات:
قابل اجرا در رزولوشن: 480p, 720p, 1080i, 1080p .
تعداد بازی کن: 1 یا 2.
فضای مورد نیاز برای ذخیره: 2700 KB .
صدا: Dolby Digital 5.1 ch .
فاقد سیستم online .

امتیاز بازی

گیم پلی : 5
گرافیک : 10
صدا و موسیقی : 7
ارزش : 8
جذابیت : 8
کل : 7.6

(( مطلبی که دوستان خواندن نوشته، تجربه و برداشت بنده از این بازی بود ))​

لیست کامل مبارزان در VF 5 :
Eileen
El Blaze
Akira Yuki
Pai Chan
Lau Chan
Wolf Hawkfild
( کارکتر محبوب من :biggrin1: )
Jeffry McWild
Kage Maru
Sarah Bryant
Jacky Bryant
Shun Di
Lion Rafale
Lei-Fei
Vanessa Lewis
Goh Hingoami
Brad Burans

Last edited by a moderator:

triple h

کاربر سایت
Dec 9, 2006
805
نام
احسان
بازیه خوبی به نظر میرسید
ولی فریدون که بگه ابنجوریه دیگه تا آخرشو فهمیدم
راستی اونیکه برا 360 میاد با این فرق داره؟؟؟

akhavan66

کاربر سایت
Jun 30, 2007
1
سلام.راستش به نظر من البته وقتي بازي مثل tekken و mortal combat و def jam fight وجود داره عاقلانه به نظر نمياد كه بخوايم اينو بازي كنيم به هر حال هر كي يه جوره ديگه....!!!!;)

Asuka-200X

کاربر سایت
Jul 4, 2007
1,083
ولی من تو بازی رایانه (خرداد 86) خوندم که گیم پلی عالیه :confused: البته گفته بود که سبکش کاملا با بقیه بازیای fighting فرق میکنه ...

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
ولی من تو بازی رایانه (خرداد 86) خوندم که گیم پلی عالیه البته گفته بود که سبکش کاملا با بقیه بازیای fighting فرق میکنه ...
اگه من دارم از بوکس Atari 2600 بازیه مبارزه ای میکنم، میگم گیم پلی ش افتضاحه. حد اقل روی ps3 . اون همه دلیل اوردم باز هم کمه برات :confused:

Asuka-200X

کاربر سایت
Jul 4, 2007
1,083
دوست عزیز ناراحت نشید... این دلیل ها کم نیستن و خود منم اصلا Virtua Fighter رو قبول ندارم
و بازی هم نکردم که بخوام نظر بدم... این نظر من نیست بازی رایانه گفته که گیم پلی اون مثل
دکمه زدن سریع و بی هدف تیکن نیست (جملش یه چیزی تو همین مایه ها بود)خود من اصلا از این حرف خوشم نیومد آخه به تیکن هم توهین کرده بود:mad:

ولی مطالبتون برام خیلی جالب بود و وقتی شما میگی گیم پلی اش بده حتما یه جای کار این بازی ایراد داره...(نظر گیمرا مهمه نه چیزایی که مجله ها میگن:cheesygri)

اگه ناراحت شدید معذرت می خوام این قصد رو نداشتم!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر