Beyond Good & Evil HD - PS3

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
Beyond-Good-Evil-HD-2.jpg

سلام
این بازی مدت هاست که روی PSN عرضه شد و خوب خیلی از گیمر های ایرانی هم بازی رو گرفتن و امتحان کردن برای همین ارزش تاپیک زدن رو داره
افرادی که نسل پیش رو تجربه کردن می دونن که این بازی در اون زمان یکی از بازی های تحسین شده بود به شکلی که در اون سال بسیاری از جوایز مختلف سایت های و مجلات و فستیوال های مختلف رو از آن خودش کرد که البته فروش چندان جالبی نکرد برای همین ادامه ساختش هم در حاله ای از ابهام موند و حتی الان به نسل بعد افتاده
خالق بازی میشل انسل که در کارنامه خودش سری ریمن رو داره برای ساخت بازی یک گروه 30 نفره در اختیار داشت که 3 سال اون رو در انجام این پروژه همراهی کردن
یه اکشن ادونچر کم نظیر که نمونش رو حداقل توی این نسل خیلی کم میشه پیدا کرد. شخصیت اصلی بازی Jade هست که بهمراه اون قرار هست که به انقلاب گران IRIS Network کمک کنیم و سیاره Hillys رو از شر موجودات فضایی DomZ نجات بدیم.Alpha Sections ارتش حکومتی Hillys که قدرت رو در اختیار داره قرار هست که از مردم در برابر DomZ حمایت کنه. ولی این جور که به نظر میرسه نه تنها اون ها از مردم دفاع نمی کنن بلکه با دزدیدن مردم و تقدیم اونها به دشمن به DomZ کمک می کنن تا مردم رو اسیر و بنده خودشون کنن. جنرال Kehck سر دسته Alpha Sections با تبلیغات دروغ میخواد که تمام این مسائل رو از دید مردم بپوشونه و وانمود کنه که اونها در تلاش هستن که از مردم دفاع کنن و با تشویق افراد برای پیوستن به تیم Alpha در صدد هست که یک ارتش مطیع و فرمانبردار تربیت کنه.IRIS Network با کمک Jade میخواد پرده از اسرار این توطئه برداره و به فرماندار Hillys صورت واقعی Alpha Sections نشون بده .داستان به واقع یکی از زیباترین و البته قوی ترین داستان هایی هست که تا به حال برای یک بازی کامپیوتر نوشته شده و در اون سال هم جوایز بسیاری رو از سایت های مختلف گرفت. کات سین ها و روایت داستان بازی با گذشت چندین سال از عمر بازی هنوز که هنوز جذاب و دیدنی هست و ریزه کاری های بکار برده درونشون مثل چرخش های خاص دوربین و شات های زیبای اون مثال زدنیه. جلوه های سینمایی کار فقط در کات سین های خلاصه نمی شه بلکه در گیم پلی بازی به کرات نمونه این صحنه های خاص و زیبا رو مشاهده می کنیم مثل حالت اسلوموشن های Jade برای نشانه گیری و یا حالت خاص مردن و Game Over شدن بازی.
گیم پلی بازی ترکیبی از اکشن ، پازل و مخفی کاری هست. از لحاظ گیم پلی بازی به حدی ساخته و پرداخته شده که شاید هیچ موقع از بازی کردنش خسته نشید. نه پازل ها به حدی سخت هست که شما رو ساعت های در یک نقطه کلافه کنه و نه اکشن بازی چیپ و سطحی هست که بخاد حوصلتون رو سر ببره. مخفی کاری که در اکثر بازی های این مدلی ضعیف کار میشه در این بازی از نقاط قوت اون محسوب میشه و لحاظات بسیاری هست که باید نفس ها رو در سینه حبس کرد و در تاریکی از بین نیروهای حکومتی به آرامی عبور کرد. بسیار از چیزهایی که در این بازی بکار برده شده هنوز که هنوزه جذاب و تازه به نظر میاد و گیمر این نسل رو هم به خودش جذب میکنه. در دنیای بازی می تونید آزادانه گردش کنید و مراحل و آیتم های مخفی گوشه و کنار سیاره رو کشف کنید
گرافیک بازی جدا زیباست اونم برای بازیی که متعلق هست به سال 2003! و براحتی میشه اون رو با یه بازی HD امروزی اشتباه گرفت. سبنک هنری سیاره Hillys ترکیبی از یک فضای مدرن امروزی و یک دنیای فانتزی و علمی تخیلی هست که از نمای دوربین Jade در طول بازی لحظه به لحظه با زیبایی های این سیاره و هنر طراحان بازی بیشتر آشنا می شیم.
شاید اغراق نکرده باشم اگه بگم که موسیقی در این بازی یکی از بهترین موسیقی های بازی های رایانه ای هست و کاملا با جو و لطایف صحنه های بازی همخونی داره.
خیلی دوست داشتم که یه نقد مفصل از بازی بنویسم ولی خوب وقت این اجازه رو بهم نمی ده و همین چند خط رو هم به سرعت آماده کردم و الا می شد که در مورد داستان و جنبه های مختلف بازی خیلی بیشتر صحبت کرد
این بازی هم اکنون در شبکه اختصاصی PSN با قیمت 10 دلار عرضه می شه. پیشنهاد می کنم اگه بازی رو تا حالا نرفتید همین الان اقدام به تهیه بازی بکنید چون 10 دلار در برابر یه تجربه لذت بخش بیادموندنی چیزی نیست و البته نا گفته نمونه که نسبت به بازی های دیگه این شبکه این بازی یه سر و گردن بالاتره هم از لحاظ کیفی و هم کمی و در اصل یه بازی کامل محسوب میشه که از 90-95 درصد بازی های 60 دلاری بازار هم بهتره و هم محتوای ارزشمندتری داره

dotclear.gif

آخرین ویرایش:

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
یکی از بهترین HD های منتشر شده بر روی PSN، قیمت ـش هم واقعا عالیه!
جالب این جاست این بازی شاهکار 15 دلاره با چندین ساعت گیم پلی و ... ولی Limbo ـی که کلاً سر هم 2-3 ساعت گیم پلی داره اونم باید 15 دلار باشه.
البته نمیگم Limbo بد بود ولی در مقایسه با این، قیمت ـش واقعا بالا بود.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
جالب این جاست این بازی شاهکار 15 دلاره با چندین ساعت گیم پلی و ... ولی Limbo ـی که کلاً سر هم 2-3 ساعت گیم پلی داره اونم باید 15 دلار باشه.
بازی 10 دلاره!:D
من یه هفته هم نیست که بازی رو گرفتم. روی PC یه 6-7 باری تمومش کردم و تک تک پازل ها و قسمت های مختلف بازی یادم هست ولی باز هم بازی کردنش بهم حال میده
از نقاط مثبت فنی کار میشه به رفع مشکل مانیتور های واید اشاره کرد که توی PC مشکل اساسی داشت و یه حالت واید مجازی روش بود که به هیچ صراطی مستقیم نمی شد.مثل سگانه پرنس این بازی هم تکسچرهایش تا حدودی نسبت به نسخه PC ارتقا پیدا کرده و بخصوص انعکاس روی آب خیلی زیبا کار شده ولی خب باز یه سری افکت هست که روی نسخه PC هست ولی روی این نیست. اگه کسی دقت کنه از همون کات سین اول متوجه میشه که البته اهمیت چندانی نداره
نمی دونم چرا نباید این بازی ها 1080 باشه با وجود اینکه گالکشن خدای جنگ که به نظرم یکی از بهترین و سنگین ترین گرافیک های نسل قبل کنسولی رو داشت 1080 هست ولی این ها نیست.
گیم پلی تکون از تکون نخورده ولی کاش مشکل دوربین رو حل می کردن چون بعضی از قسمت ها اذیت می کنه
این مشکلات طوری نیست که تجربه گیمر رو خراب کنه ولی اگه تصحیح می شد واقعا عالی بود
پ.ن
داستان بازی رو توی پست اول کامل تر کردم

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
ملت شهید کردن خودشون رو واسه این بازی
تاپیک بازیی که 3 سال دیگه منتشر میشه، اند تا جلو رفته این بازی که خیلی وقته اومده یه صفحه هم بهش اضافه نشده

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
خو چی بگیم؟خب بگو ببینم آخرش نسخه بعدی رسما تایید شد یا نه؟ اگه آره کی میاد؟ هر چند از آخر داستانش معلوم بود یه سالی ادامه پیدا میکنه.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
خو چی بگیم؟خب بگو ببینم آخرش نسخه بعدی رسما تایید شد یا نه؟ اگه آره کی میاد؟ هر چند از آخر داستانش معلوم بود یه سالی ادامه پیدا میکنه.
نمی گم که یه حرفی بزنیم دور هم باشیم دارم می گم که اگه کسی بازی کرده بیاد و نظرش رو بگه. همون کاری که توی بقیه تاپیک های بازی انجام میشه
نسخه دو هم تایید شده ولی رفت ماله نسل بعد

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
محمد یادته یه ماه پیش که بازی رو خریده بودم تو psn داشتم بازی میکردم همینطور این شاهکار رو.... نصفه ولش کردم ! شمام خریدیش تموم کردی ولی هنوز که هنوزه من فرصت نکردم تمومش کنم! :D
به دوستان هم شدیداً پیشنهاد میکنم این بازی رو تهیه کنن از PSN در حال حاضر توی استور آمریکا و اروپا موجود هست. به قیمت ناچیز 10 دلار شما یکی از بهترین بازیهای نسل قبل رو به صورت HD خریداری میکنید . حدوداً 25 تا 30 ساعت گیم پلی مفید داره و روایت داستانش هم بسیار عالیه .
نقد کوچیکی هم که دوست عزیزمون محمد نوشته رو هم برای آشنایی بیشتر با این بازی حتما بخونید.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
من تو xbox360 بازیشو کردم قبل از اینکه تو PSN بیاد . آره بازیش واقعا قشنگ اما افراد خیلی کمی طرف نسخه های HD شده قدیمی می رن. من که بازیش خوشم امد اما زیاد جلو نرفتم تا اواست بازی رفتم بیشتر نتونستم.خسته کننده بود مخصوصا راه رفتن Jade پیش نهاد می کنم اگه آشنایی قبلی با بازی ندارید طرفش نرید.

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
من که سال 2003 بازیش نکرده بودم،واقعا خوشم اومد. تنها نقطه ضعفش دوربینشه که آدم با خودش میگه حقشه 1 نمره از بازی به خاطرش کم شه.واقعا واسه چی نسخه بعد رفت نسل بعد:( مطمعنی واسه نسل بعده این تریلر لیک شده که میگن واسه نسخه دومه و واسه ps3 , 360 میاد چیه پس؟ولی عجب تریلریه:x
http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DwVwTrjwautQ&rct=j&sa=X&ei=k21gTsW7H8qxhQfDvYXwDw&ved=0CDkQuAIwBA&q=beyond+good+and+evil+2+release+date&usg=AFQjCNGzsU_n4cREgxpYY0PqMiuZJI5V5A

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
ممد میفهمم چی میگی ، مشکل اینه این بازی رو نمیشه پایرت کرد :biggrin1: :( ! ولی همون موقع که بازی کردیم خیلی خوشمان آمد :biggrin1: ...
این رو قبول دارم. خوده من بخاطرش یه کارت 50 دلاری و 65 پیاده شدم. تنها جایی که من بازی ارج میخرم و نگه میدارم( البته چاره ای ندارم!:D) همین PSN هست!
محمد یادته یه ماه پیش که بازی رو خریده بودم تو psn داشتم بازی میکردم همینطور این شاهکار رو.... نصفه ولش کردم ! شمام خریدیش تموم کردی ولی هنوز که هنوزه من فرصت نکردم تمومش کنم! :biggrin1:
به دوستان هم شدیداً پیشنهاد میکنم این بازی رو تهیه کنن از PSN در حال حاضر توی استور آمریکا و اروپا موجود هست. به قیمت ناچیز 10 دلار شما یکی از بهترین بازیهای نسل قبل رو به صورت HD خریداری میکنید . حدوداً 25 تا 30 ساعت گیم پلی مفید داره و روایت داستانش هم بسیار عالیه .
نقد کوچیکی هم که دوست عزیزمون محمد نوشته رو هم برای آشنایی بیشتر با این بازی حتما بخونید.
منم هنوز وقت نکردم تمومش کنم چون Deus Ex اومد و منم باید بازی رو انجام میدادم تا بتونم هر چه زودتر نقدش رو آماده کنم برای همین یه مدت رهاش کردم تا بعد دوباره بیام سراغش

من تو xbox360 بازیشو کردم قبل از اینکه تو PSN بیاد . آره بازیش واقعا قشنگ اما افراد خیلی کمی طرف نسخه های HD شده قدیمی می رن. من که بازیش خوشم امد اما زیاد جلو نرفتم تا اواست بازی رفتم بیشتر نتونستم.خسته کننده بود مخصوصا راه رفتن Jade پیش نهاد می کنم اگه آشنایی قبلی با بازی ندارید طرفش نرید.
مشکل از بازی نیست. کسی که عاشق بازی های ادونچر باشه عاشق بازی می شه. تا حدودی شبیه زلدا هست و المان های اون بازی رو توی خودش داره. در کل سطح کیفی فوق العاده بالایی داره . اما اگه از این اکشن بزن و بکش ها خوشت بیاد این بازی هم حوصلت رو سر میبره. داستان رو هم نفهمی که رسما باید ببوسی بزاری کنار

من که سال 2003 بازیش نکرده بودم،واقعا خوشم اومد. تنها نقطه ضعفش دوربینشه که آدم با خودش میگه حقشه 1 نمره از بازی به خاطرش کم شه.واقعا واسه چی نسخه بعد رفت نسل بعد:( مطمعنی واسه نسل بعده این تریلر لیک شده که میگن واسه نسخه دومه و واسه ps3 , 360 میاد چیه پس؟ولی عجب تریلریه:x
http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DwVwTrjwautQ&rct=j&sa=X&ei=k21gTsW7H8qxhQfDvYXwDw&ved=0CDkQuAIwBA&q=beyond+good+and+evil+2+release+date&usg=AFQjCNGzsU_n4cREgxpYY0PqMiuZJI5V5A
دوربینش رو قبول دارم. خوده منم که اخیرا رفتم خیلی اذیتم کرد. خوب بود لااقل توی این نسخه یه تغییری می دادن و این مشکل رو تصحیح می کردن که متاسفانه یوبی خیلی سهل انگار هست و اصلا به این چیزا توجه نمی کنه. بهمین خاطر هم هست که زیاد این نسخه تحویل گرفته نشد و همه شکایت داشتن از اینکه چرا بازی اینقدر دست نخورده منتشر شده و هیچ تلاشی برای بهتر شدنش انجام داده نشده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر