Lair

borna

کاربر سایت
Oct 17, 2006
190
سلام بچه ها من این تاپیک برای بحث و تبادل نظر درباره ی یکی از شاهکار های sony یعنی lair زدم . این بازی یکی از عناوین انحصاری ps3 هست و یک عامل برای خرید ps3. ایا تا بحال هدایت یک اژدها تجربه کرده اید؟ ایا می دانید چقدر هیجان اگیز است؟ حالا این هیجان را دو برابر کنید تا دریابید هدایت یک اژدها با six axis مخصوص ps3 چقدر کیف می دهد.در TGS امسال که دومین سال حضور شرکت factor 5 با این بازی است. تنها یک اشتباه ساده اشتباهی برای برقراری صلح در جهان موجب شروع جنگی خونین و کشتارهایی وحشیانه می شود. حالا با جنگی بی پایان وبلایای طبیعی( که احتمالا حضور اژدها است) رو به رو هستید و اگر می خواهید این جهان و تمدن ان را زنده نگه دارید باید six axis در دست گرفته و راهی میدان مبارزه شوید. شما در بازی به عنوان یک جنگجوی حرفه ای که چیزی برای از دست دادن ندارد وارد یک جنگ سهمگین می شوید و با کمک اژدهای وفادار خود باید به جنگ با سیل عظیم دشمنان بروید که هر لشگر سعی در نابودی یکدیگر و در کنترل گرفتن کل جهان را دارد. حال این شمایید که سرنوشت جهان را رقم خواهید زد. این تمام داستانی بود که factor 5 در این دوساله فاش کرد. با اینکه معلوم نیست این اشتباه ساده چه بود اما کارگردان این بازی از یک داستان پر کشمکش و پر عمق و هیجان انگیز خبر داده است. حال باید دید که در بهار 2007 lair با ورود به بازارهای جهانی با چه استقبالی رو به رو خواهد شد.این یک بازی اکشن نفس گیر است که بر روی زمین و در هوا بر پشت اژدها دنبال می شود مبارزات ای ن بازی شبیه به dynasty warriors طراحی شده اند یعنی یک لشگر و یک مبارز! در این بازی رنگ پرچم شما قرمز و پرچم دشمن ابی خواهد بود( شبیه جنگ پرسپولیس و استقلال ):biggrin1: کنترل بازی نیز به مدد six axis عالی طراحی شده است. همه ی ان هایی که در TGS دموی این بازی را به پایان رسانده بودند می گفتند:این یک چیز دیگه است! واقعا هم همینطور است. شما مانند بازی warhawk می توانید با این طرف ان طرف کردن کل دسته نه انالوگ اژدهایتان را هدایت کنید و هر وقت لازم شد بازدن یک دکمه دشمن را نابود کنید. و البته ایرادی که اژدها ها دارن اینه که نمی توانند مانند f16 تغییر مسیر بدهند و هرکت ان ها کند است.یک قابلیت جالبی که اژدها ها دارند وجود قابلیت ترمز است اژدها می تواند با تا کردن بال ها به پشت سرعت خود را کم کند این قابلیت برای فرود امدن مفید است در زمان حمله کردن در هوا کافی است یک دشمن را هدف قرار داده(در این حالت بالای سر دشمن دایره ی سفیدی ظاهر میشود و به محض این که ها دایره قرمز شد دکمه های L1 یا L2 را فشار دهید تا اتش جهنمی اژدهایتان به سوی دشمن شعله ور شود. ملاحظه می کنید که سواری با اژدها چندان سخت نیست. فیزیک اژدهایتان و حرکات سریع ان ها که شیرجه می زنند و با چنگال هایشان دشمنان را تکه تکه می کنند نظیر ندارد گرافیک نیز جزییات بسیار زیادی را دارد و به لطف تکنیک های light bloom و trible texturing گرافیک LAIR واقعا عالی بود و factor 5 برای ان که گرافیک بازی را به رخ گیمر ها بکشاند اقدام به طراحی ابر های حجم دار با استفاده از تکنیک سشستم های ذره ای نموده است. حتی اتشی که از دهان اژدها بیرون می اید نیز با اتشی که در هر بازی دیگری حتی f.e.a.r دیده اید زمین تا اسمون فرق دارد وجود هزاران سرباز که نفر به نفر می جنگند قدرت گرافیکی ps3 را واقعا مشخص کرده است. حال به این فاکتور رزولوشن 1080 پیکسل را هم اضافه کنید. موسیقی وصدا گذاری این بازی هم در حد عالی است و باید تا بهار 2007 منتظر بمانیم تا ببینیم که این بازی موفق به کسب چه جوایزی در سبک اکشن می شود... حالا کسانی که ps3 دارند می توانند دل خود را به این بازی خوش کنند و کسانی که ps3 ندارند این بازی را از دست دادن. این بازی یک شاهکار است و باید دید چه بازی از اب در میاید.ممنون:biggrin1: :love:

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
یادمه اولین Demo که از این بازی پخش شد ، E3 05 بود . ولی از سرباز و لشگر خبری نبود . :biggrin1: ولی با همه این حرفها یکی از فاکتور های خریدن PS3 برای من ( و خیلی های دیگه ) همین ابر بازی بوده . L.A.I.R ترکیبی از اکشن و شخصیت پردازی هست که امیدوارم هر چه زودتر عرضه بشه :biggrin1: داره PS3 تو خونه خاک میخوره :biggrin1:
اقا کسی نمی خواد بیاد تو این تاپیک
ناراحت نباش . اینجا پاتوق من و آریا و سورنا و امیر احمد هست . :biggrin1:

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
بدون شک Lair یکی از عناوین ناب امسال هست

بازی از نظر گرافیکی هیچ کم و کسری نداره و نورپردازی و جزئیات در بالاترین سطح قرار دارن
از نظر موزیک هم بسیار غنی هست و بازی دارای آهنگهای حماسی بسیار زیبایی(مثل Shadoe of The Colossus ) هست
اما هیجان انگیزترین بخش بازی به نظر من گیم پلی Lair هست که تجربه ای تازه و بی همتا رو به نمایش میذاره
کنترل اژدها و نبرد با غولهای بسیار بزرگ به وسیله SixaxiS هم فراموش نشدنی خواهد بود

borna

کاربر سایت
Oct 17, 2006
190
خبر

julain eggebrecht موسس و رییس کمپانی factor5 طی مصاحبه ای اعلام نمود 90 درصد کار ساخت بازی Lair به اتمام رسیده است و پروژه ی بازی وارد مرحله ی رفع ایراد و بهینه سازی شده است. وی همچنین تصریح کرد 10 درصد بازی باقی مانده کار سخت ترین و مهم ترین بخش است مدت زمان مورد نیاز برای اتمام ان قابل پیش بینی نیست . بنابر این نمی توان تاریخ دقیقی بجز حول و حوش بهار برای انتشار ان عنوان کرد.ممنون

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
بالاخره تاریخ Release بازی LAIR اعلام شد .
این بازی در تاریخ 31 جولای 2007 ( اوایل مرداد 86 ) به بازار عرضه خواهد شد .

عکس هایی از تریلر این بازی :

Attachments

• 1.JPG
    1.JPG
    25.5 KB · مشاهده: 222
  • 2.JPG
    2.JPG
    21.6 KB · مشاهده: 219
  • 3.JPG
    3.JPG
    33.5 KB · مشاهده: 205
  • 4.JPG
    4.JPG
    30.9 KB · مشاهده: 199

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
امین حالت خوبه ؟! اینا برای یه تریلر نسبتآ قدیمی هستن که هیچ کدوم هم Real-Time نیستن.
چند تا از عکسهای Real-Time رو میتونی اینجا ببینی.
1 و 2 و 3

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
بدون شک Lair یکی از عناوین ناب امسال هست

بازی از نظر گرافیکی هیچ کم و کسری نداره و نورپردازی و جزئیات در بالاترین سطح قرار دارن
از نظر موزیک هم بسیار غنی هست و بازی دارای آهنگهای حماسی بسیار زیبایی(مثل Shadoe of The Colossus ) هست
اما هیجان انگیزترین بخش بازی به نظر من گیم پلی Lair هست که تجربه ای تازه و بی همتا رو به نمایش میذاره
کنترل اژدها و نبرد با غولهای بسیار بزرگ به وسیله SixaxiS هم فراموش نشدنی خواهد بود
و البته اینگونه صحبتها و تعریف کردنها رو باید بزاری واسه بعد از اینکه بازی منتشر شد ... چون یه وقت میبینی بازم سونی گند میزنه دیگه پشیمون میشی که چرا الکی از بازی تعریف کردی (البته درصد ضد حالتم میره بالا!):biggrin1:من فقط یه موردی رو تاکید کنم واسه اونایی که اینقدر از این بازی تعریف میکنن و هنوز نیومده میگن بازی فلان گیم پلی و فلان چیز رو داره ... بگم که با این کارتون فقط دارید توقع خودتون و بقیه رو میبرید بالا... اگه قرار باشه بازی خوب باشه خوب میشه دیگه این صحبتها تاثیر دیگه ای به غیر از بالا بردن توقعات روی این بازی نمیزاره ! (تاثیراتش هم که میدونید بعدا چیه ؟!)
البته من خودم شدیدا منتظرم یه بازی درست حسابی واسه PS3 بیاد تا درجا برم این کنسول رو تهیه کنم (البته بهانه ای هم داشته باشم تا اگه کسی ازم پرسید چرا PS3 خریدی بگم که فلان بازی رو داشته!)چون اگه بهانه نداشته باشم چپ و راست فحش خواهر مادر میخورم !! :biggrin1:
استادیوی Factor5 هم با شناختی که ازش دارم سابقه داره و بازیهای خوبی توی کارنامش داشته مثل starwars : rogue squadran با امتیاز 9.3 واسه کنسول گیم کیوب در سال 2001.
پس من خودمم میدونم که بازی LAIR بدون شک عنوان خوبی در امسال خواهد بود و 100% امتیاز خوبی هم خواهد گرفت ولی تعریف کردن و بالا بردن بیش از حد بازی کار درستی نیست و امکان داره از اون بالا بالا ها بخوره زمین.

borna

کاربر سایت
Oct 17, 2006
190
ولی بازم من همون تریلری که نسبتا قدیمی هست رو که دیدم واقعا 1 شت خواب نداشتم بعد از این که قرار شد DMC4 برای 360 بیاد یکم حالم بهتر شد ولی با این عکسا و ... که می بینم میشه از بازی انتظار 1 شاهکارو کشید من که خیلی دوست دارم بازی کنم گیم پلیش خیلی حال میده و شاید 1 فرجی شد 1 ps3 از اسمون افتاد جلو پاکمون.ممنون;) :biggrin1:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
2mfg5lj.jpg

4i2v1xz.jpg

LAIRاره
مگه اومده؟
من فکر نمیکنم حتی دموش هم اومده باشه!
پس اینا چی بازی میکنن؟!
خوب
چجوری؟!
این پسره که بازی میکنه خواننده فرانسوی .شب 23 مارس
ولی فوق العادس کاشکی میتونسم ویدیو رو اپلود کنم..
اینترنتم نفتیه:biggrin1: نمیشه

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
liar که نیومده منم نمیدونم اینا دارن چی بازی میکنن؟؟؟؟ شاید دارن نسخه beta رو بازی میکنن :biggrin1:
ولی خداییش بازی قشنگی خواهد شد!!! پدر این کنکور بسوزه وگرنه الان داشتم با ps3 عشق میکردم

FZ_FT

کاربر سایت
Jul 23, 2006
241
نام
Faraz
2mfg5lj.jpg

4i2v1xz.jpg

LAIRاره
مگه اومده؟
من فکر نمیکنم حتی دموش هم اومده باشه!
پس اینا چی بازی میکنن؟!
خوب
چجوری؟!
این پسره که بازی میکنه خواننده فرانسوی .شب 23 مارس
ولی فوق العادس کاشکی میتونسم ویدیو رو اپلود کنم..
اینترنتم نفتیه:biggrin1: نمیشه

منم این برنامه رو دیدم از کانال MTV F فرانسه به مناسبت آغاز عرضه PS3 در اروپا بخش می شد،این یارو ام که میکروفن دستشه یکی از مجریای کانال GameOne. اون بازیم که می بینید خود LAIR البته نسخه DEMO شه که به نظر من احتمالا به صورت اختصاصی در اختیار بعضی از کانالها مثل همین MTV F برا نمایش قرار گرفته یاذمه چند ماه قبل از اومدن Motorstorm توی کانال Gameone دیدم که چنتا از مجریاش داشتن رو PS3 بازیش می کردن.
خلاصه بازیه عالی به نظر میاد.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
Lair از سایت IGN امتیاز بسیار پایین 4.9 رو گرفت!
این ign انگار گیر داده به انحصاری های سونی یه مدته:)
8.0
Presentation
From the opening movie to the dragon-flying-over-a-map chapter select screen, Lair has you engrossed in its medieval feel, which an interesting story and quality VO perpetuates.

7.5
Graphics
It's the definition of a mixed bag. The FMVs look awesome; the in-game stuff looks great but chugs; and the custscenes using in-game assets look framey.

8.0
Sound
There's a sweeping score that really captures the moment and some quality voice work, but there are moments when you'll be attacking a catapult and it seems like a sound effect is missing.

4.5
Gameplay
A bus-like feel and Sixaxis controls kill this game. In wide-open areas, it's okay, but the moment you need precision, you realize you’re screwed -- you can't corner, target or fight well.

5.5
Lasting Appeal
There are leaderboards to track, medals to earn and movies to unlock, but the frustrating control scheme will probably stop you from coming back for more.

4.9
Poor

OVERALL - out of 10​

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
Lair از سایت IGN امتیاز بسیار پایین 4.9 رو گرفت!

اینم از lair که با این امتیاز فکر میکنم از گیم اسپات 3 بگیره . hs هم که از IGN امتیاز پایین 7 رو گرفته .دیگه سونی فکر نمیکنم تو این نسل بتونه سر بالا کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر