شبیه ساز Sega Saturn

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
با سلام خدمت همگی بازیبازهای حرفه ای و با سابقه.راستش تعجب کردم دیدم در بین کنسولهای قدیمی فقط از GC و XBOX و PS2 اسم برده شده و انجمنی برای کنسولهایی مثل Saturn یا Dreamcast اصلاً وجود نداره !!!
به نظرتون این بی انصافی در حق سگا نیست ؟:biggrin1:
به هر حال من علاقه زیادی به اجرای بازیهای Saturn روی PC دارم منتها شبیه سازهای این کنسول خیلی خوب از آب در نیومدن و راستش تا حالا نتونستم از عهده تنظیمات عجیب و غریب این شبیه سازها بر بیام.
کسی هست که بتونه راهنماییم کنه که از کدوم شبیه ساز استفاده کنم و تنظیماتش رو دقیقاً توضیح بده و فایلهای جانبیشو هم لطف کنه و بذاره ؟

sector

کاربر سایت
Jan 24, 2010
88
من خيلي دنبال سگا ساترن بودم مي خواستم باهاش EVIL 1 بزنم متاسفانه گيرم نيومد.من با اين شبيه سازا حال نمي كنم با خود كنسول يه صفايي داره........

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
کسی هست که تا حالا تونسته باشه با شبیه ساز یه بازی saturn و رو pc اجرا کنه ؟
سلام
بله بنده خودم اجرا کردم هم ساتورن و هم دریم کست. موردی هم نداره و اکثر بازیهاش هم اجرا میشن.
مثلا یکی از بازیهای مورد علاقه خودم یه بازی شاهکار به اسم Legend of Oasis از کنسول ساتورن که عین کره اجرا میشه!!!! این بازی ادامه بازی بسیار زیبای Beyond Oasis از کنسول سگا جنسیس هستش.
برای اجرای بازیهای ساتورن و دریم کست به سیستم شاخی هم احتیاج ندارین.مثلا من با سیستم قبلی خودم هم اجراشون می کردم که مشخصاتش اینها بود:
CPU: مدل تک هسته ای 2.4 فول
گرافیک: 128 جی فورس
رم: 756
با سیستم فعلی هم که راحت تر!
بهترین شبیه ساز در حال حاضر برای ساتورن امولاتور SSF هست که ورژنهای خیلی زیادی داره. نکته دیگه درباره این شبیه ساز اینه که برای اجرای هر کدوم از بازیهای ساتورن به یه سری تنظیمات خاص و ورژن خاص این امولاتور نیاز دارید.
نکته دیگه اینکه بایوس هستش که لازم میشه.
در کل اجرا میشه!
درباره دریم کست هم با اینکه این کنسول بعد از ساتورن اومد اما شبیه سازهای موجود برای این کنسول بهتر و تقریبا کامل هستند. البته بعضی از بازیهای این کنسول هنوز با امولاتور جواب نمی ده مثل شاهزاده فارسی دریم کست. دو شبیه ساز مطرح این کنسول Chankast و NullDC هستند که البته در بعضی پلاگین ها مشترکند. یه پروژه امولاتور دیگه هم هست به اسم Demul که جدیدتره و داره کار رو برای سازگاری بیشتر در اجرا ادامه میده.
در مجموع من خودم بازیهای سگا از کنسول سگا مستر و سگا جنسیس گرفته تا سگا سی دی و ساتورن و دریم کست رو راحت توی کامپیوتر اجرا می کنم و حله!!!!

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
یه بازی عالی از کنسول سگا که واقعا زیباست. این بازی که مثل زلدا هستش دارای گیم پلی منحصر به فردی از نوع اکشن و در عین حال RPG می باشد. جالب اینکه واقعا به شخصه دوست داشتم این بازی ادامه داشته باشه و مدتی پیش دیدم که این بازی در کنسول ساتورن از سگا ادامه پیدا کرده بوده. به هر حال هر دو شماره بازی رو اینجا معرفی می کنم:
Beyond Oasis
از کنسول سگا
لینک دانلود:
Beyond Oasis
Beyond%20Oasis.gif
Beyond%20Oasis%20(2).gif

Legend of Oasis
از کنسول سگا ساتورن با گرافیکی بالاتر!
لینک دانلود: Legend of Oasis
Legend%20of%20Oasis.gif
Legend%20of%20Oasis%20(2).gif

توصیه شدید می کنم که بازیشون کنید!!!!!!!!!!! برای اجرای این دو بازی:
اولی نیاز به امولاتور سگا دارید
دومی امولاتور سگا ساتورن رو باید دانلود کنید.
Ver0.11 alpha R3

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
برای شبیه سازی ساتورن به چند چیز احتیاج دارید:
1.امولاتور SSF
2.فایلهای بایوس
3.یک برنامه درایو مجازی مثل الکل و یا ........
امولاتور رو که در پست قبلی کی از ورژنهاش که آخرین و جدیدترین هستش رو گذاشتم:
Ver0.11 alpha R3
برای کار با امولاتور ساتورن به این پک احتیاج دارید که شامل بایوسهای مختلف به نامهای زیر هستش:
US_BiosSaturn
STV_bios
JAP_BiosSaturn
Euro_BiosSaturn

دانلود :
http://rapidshare.com/files/16130673/Saturn_BIOS.zip.html

پس از دانلود و اکسترکت کردن فایلها همه رو داخل پوشه ای به اسم Bios قرار بدین و بذارین توی فولدر اصلی شبیه ساز. در پنجره اصلی برنامه در بخش انتخاب بایوسها بسته به نوع بازی مربوطه بایوس رو انتخاب کنید مثلا برای بازیهای NTSC-U از بایوس US استفاده کنید.
برای STV Bios باید stv110.bin رو انتخاب کنید.در قسمت CD Drive باید آدرس درایو مجازی رو بدید. در قسمت Area Code باید انتخاب درستی بسته به بازی مورد نظرتون انجام بدید.
بقیه بخشهای امولاتور هم فکر کنم بتونین از پسشون بر بیاین مثلا تنظیم گیم پد و تصور و غیره.
بعد از اتمام تنظیمات و OK کردن یه پیغام به زبان ژاپنی میاد که باید OK کنید و در آخر امولاتور رو ببندید.
برای اجرای هر بازی باید قبلا ایمیج بازی رو با برنامه ای مثل الکل بالا آورده باشید و آدرس اون درایو رو به امولاتور داده باشید.
حالا امولاتور رو از نو اجرا کنید. اگر تنظیمات درست انجام شده باشند باید بعد از دیدن آرم بایوس مربوط وارد بازی بشید وگرنه اگر امولاتور هنگ کرد یا به جای بازی وارد محوطه دیگه ای مثلا کار با سی دی شدین یعنی یه جای کار ایراد داره!!!!
@@ نکته دیگه اینه که بعضی بازیهای ساتورن ریزه کاریهایی هم دارند تا اجرا بشند!! اما بازی که در پست قبلی معرفی کردم اسم اصلیش Story OF Thor 2 هستش که نسخه پال هست و کاملا اجرا میشه و خدا رو شکر مشکلی هم نداره.

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
یه بازی عالی از کنسول سگا که واقعا زیباست. این بازی که مثل زلدا هستش دارای گیم پلی منحصر به فردی از نوع اکشن و در عین حال RPG می باشد. جالب اینکه واقعا به شخصه دوست داشتم این بازی ادامه داشته باشه و مدتی پیش دیدم که این بازی در کنسول ساتورن از سگا ادامه پیدا کرده بوده. به هر حال هر دو شماره بازی رو اینجا معرفی می کنم:
Beyond Oasis
از کنسول سگا
لینک دانلود:
Beyond Oasis
Beyond%20Oasis.gif
Beyond%20Oasis%20%282%29.gif

Legend of Oasis
از کنسول سگا ساتورن با گرافیکی بالاتر!
لینک دانلود: Legend of Oasis
Legend%20of%20Oasis.gif
Legend%20of%20Oasis%20%282%29.gif

توصیه شدید می کنم که بازیشون کنید!!!!!!!!!!! برای اجرای این دو بازی:
اولی نیاز به امولاتور سگا دارید
دومی امولاتور سگا ساتورن رو باید دانلود کنید.
Ver0.11 alpha R3
اینو هستم واقعآ زیباست

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
نام
امیرحسین
بازی کلانتر رو میخواستم ! :biggrin1: متاسفانه اسم انگلیسیش رو یادم نیست .
لینک دانلود بایوس و نرم افزار نورد نیاز برای اجرای بازی رو هم بزارید . خیلی ممنون

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
بازی کلانتر رو میخواستم ! :biggrin1: متاسفانه اسم انگلیسیش رو یادم نیست .
لینک دانلود بایوس و نرم افزار نورد نیاز برای اجرای بازی رو هم بزارید . خیلی ممنون

منظورت این بازیه؟

Sunset%20Riders.gif
Sunset%20Riders%20(2).gif

این بازی Sunset Riders هست که متعلق به کنسول سگا جنسیس بود.
لینک دانلود: Sunset Riders
شبیه ساز رو هم از این لینک دانلود کن:
روي لينك كليك راست زده و گزينه Save Target As را انتخاب كن تا دانلود انجام بشه:
Fusion 3.6

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
نام
امیرحسین
منظورت این بازیه؟

Sunset%20Riders.gif
Sunset%20Riders%20(2).gif

این بازی Sunset Riders هست که متعلق به کنسول سگا جنسیس بود.
لینک دانلود: Sunset Riders
شبیه ساز رو هم از این لینک دانلود کن:
روي لينك كليك راست زده و گزينه Save Target As را انتخاب كن تا دانلود انجام بشه:
Fusion 3.6
خیلی ممنون دوست عزیز . دقیقا دنبال همین بودم !

لینک های شورش و نینجا سگ هم میخواستم :biggrin1: ( شرمنده من اصلا اون زمان نمیدونستم اینگلسی چیه که بخوام اسم لاتین بازی ها رو به خاطر بسپارم ! )

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
خیلی ممنون دوست عزیز . دقیقا دنبال همین بودم !

لینک های شورش و نینجا سگ هم میخواستم :biggrin1: ( شرمنده من اصلا اون زمان نمیدونستم اینگلسی چیه که بخوام اسم لاتین بازی ها رو به خاطر بسپارم ! )
خواهش می کنم.خوشحالم به بازیهات می رسی!!!
این هم بازیهای بعدی که خواسته بودی.برو حالشونو ببر:
نینجا سگ:
Shadow%20Dancer.gif
Shadow%20Dancer%20(2).gif

لینک دانلود:Shadow Dancer

این هم سری شورش:
Streets%20of%20Rage.gif
Streets%20of%20Rage%20(2).gif

لینک دانلود:Streets of Rage

Streets%20of%20Rage%202.gif
Streets%20of%20Rage%202%20(2).gif

لینک دانلود:Streets of Rage 2

Streets%20of%20Rage%203.gif
Streets%20of%20Rage%203%20(2).gif

لینک دانلود:Streets of Rage 3

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
خیلی ممنون دوست عزیز
فقط این Fusion تنظیمات دسته و کیبورد نداره ؟
چرا داره. در پنجره خود برنامه تب Options رو بزن و گزینه Set Config رو انتخاب کن. در پنجره جدید که باز میشه تب Controllers رو انتخاب کن و دیگه برو تنظیم کن.برای دسته اول Port1 و دوم Port 2.می تونی حتی مشخص کنی 3 دکمه باشه یا 6 دکمه.بعدش روبروش در قسمت Use مشخص میکنی با کیبورد می خواهی کار کنی یا گیم پد و اگه چند تا گیم پد داری باید مشخص کنی کدومش رو می خواهی. در قسمت راست گزینه Define رو بزن و حواست به پایین صفحه باشه که یکی یکی هر چه رو اعلام میکنه رو گیم پد یا کیبورد بزنی تا تنظیم کامل بشه. از Port 2 به همین روش برای تنظیم دسته 2 بازی استفاده کن و در آخر هم OK کن.
برای Save و Load هر لحظه بازی (گزینه توپی که با کنسول واقعی اصلا امکانش نیست) از F5 برای Save و از F8 برای Load استفاده کن!!!
دیگه چی میخوای!!!؟

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
اونایی که به شینوبی علاقه داشتن یک شینوبی تقریبا ناشناخته ولی زیبا روی سگا ساترن هست که بازی کردنشو به علاقه مندای این بازی توصیه میکنم.
Shinobi_X_Coverart.png

pix-SSD-01-583.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر