سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
سلام دوستان .
یک سوال دارم از شما بچه های گل .
ایکس باکس 360 سفید دارم و 20 گیگ حافظه هاردش هست . فضای کافی هم داره هنوز . مشکل اینجاست که بازی GTa-V رو بدون هیچ مشکلی بازی میکردم ولی الان داره پیغام the dist is unreadable رو میده و میگه Clean the dist with a soft cloth یا restart the console !!
الان مشکل چیه؟ بعنوان مثال بازی wolfenstein رو که میزارم همین پیغامو میده ولی پشت همین پیغام میره توی بازی و پیغام روی صفحه هست و اگه چند بار این کار رو بکنم بازی درست میشه و دیگه پیغام نمیده! ولی اگه توی Farcry4 که قبلا بدون هیچ مشکلی بازیش میکردم برم همون اول پیغام میاد و همون پیغام THE DISK IS UNREADABLE میده و مجبورم میکنه از بازی بیام بیرون .!!
جهت اطلاع بازیNTSC ) WONFENSTEIN ) هست و بازی( FARCRY4 (PAL !! این بازیها رو بدون هیچ مشکلی بازی میکردم ولی الان!!
من حتی کی دی وی دی فیلم گذاشتم که دی وی دی رو باز میکنه و توی قسمت MENU فیلم گیر میکنه و چیزی کار نمیکنه!
من این دستگاهو به نت وصل نکردم .
تو رو خدا جوابمو بدین .
فدای همتون

سلام ، شما لنز دستگاهت ضعیف شده یا موتور لنزت ضعیف شده که هر دوتا را تعویض کنی روی هم 100 تا 120 تومان هزینه داره البته اگر تعمییرکار خیلی بی وجدان باشه.معمولا اول لنز را عوض می کنند اگر مشکل برطرف نشد موتور لنز را هم عوض می کنند . مشکل حل میشه. کلا عمر درایو xbox360 خیلی کوتاهه.

Serial Killer

کاربر سایت
Jan 18, 2014
196
دوستان این ویدیو هایی که از فیفا 15 سیو میکنیم کجایِ کنسول میشه دیدشون؟!!
تو خود بازی باید دید یا تویِ کنسول جایِ بخصوصی هست؟!!!چون جایی رو پیدا نکردم که بتونم ویدیو ها رو ببینم
تو خوده تاپیکِ بازی میخواستم سوالم رو بپرسم ولی دیدم کسی جواب نمیده مجبور شدم اینجا سوالم رو بگم:d

ardha

کاربر سایت
Apr 14, 2015
7
سلام ، شما لنز دستگاهت ضعیف شده یا موتور لنزت ضعیف شده که هر دوتا را تعویض کنی روی هم 100 تا 120 تومان هزینه داره البته اگر تعمییرکار خیلی بی وجدان باشه.معمولا اول لنز را عوض می کنند اگر مشکل برطرف نشد موتور لنز را هم عوض می کنند . مشکل حل میشه. کلا عمر درایو xbox360 خیلی کوتاهه.
تشکر . من حتما میبرمش پیش تعمیرکار و نتیجشو به دوستان اعلان میکنم .

kasra_s_741

کاربر سایت
Sep 1, 2007
453
نام
milad
سلام دوستان
xbox من یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی بعضی از بازی هارو روی هارد نصب میکنم وسط بازی پیغام failed to authorize disc ظاهر میشه و از بازی میاد بیرون ولی همون بازی رو اگه نصب نکرده اجرا کنم بدون مشکل میشه بازی کردش !

Amir Gamer2009

کاربر سایت
Sep 4, 2009
328
نام
امیر
دستگاه من امروز وقتی روشنش کردم چراغش قرمز شد و تصویر هم نداشت
دستگام اسلیم هست هر کاری کردن چراغ قرمز سبز نشد که نشد حتی بازش کردم سرویس هم کردم مشکل حل نشد
ممنون میشم راهنمایی کنید

A.Lopez

کاربر سایت
Oct 28, 2009
79
با سلام من این سوالهارو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم ولی چون کسی جواب نداد اینجا هم پرسیدم.
دوستان من می خواستم mp3 jpg mp4(مخصوصا نرم افزار) و... با فلش تو کنسول بریزم یا با کنسول اجراش کنم خواهشا اگه کسی تونسته این کارو کنه کمکم کنه .
داشبرد من 2.0.17150.0 هستش وهمون طور که قبلا توضیح دادید اول فلشم رو با کامپیوتر fat32 فرمت کردم وبا کنسول هم یه بار فرمتش کردم بعدش تو قسمت ساخت و سازش حجمی که از فلش میخام استفاده کنم انتخاب کردم حتی رو فلش یک تم هم با کنسول کپی کردم ولی میندازم تو کامپیوتر نمیتونم رو فلش فایل بریزم با انواع ورژن های برنامه ی USBXTAFGUI کار کردم ولی هیچ کدوم نتونستن فلشو اجرا کنن .
خواهشا کمکم کنید دو هفتس دارم جست وجو میکنم ولی هیچ کس مشکل منو نداشت .

S0NY

کاربر سایت
May 19, 2012
334
نام
ُSoheil
سلام به دوستان عزیز. نمیدونم سوالم رو جای درستی میپرسم یا نه! به هر حال اگر جای درستی نیست شرمنده. من تا به حال xbox نداشتم ازش سر هم در نمیارم!(قبلا ps3 داشتم) چند وقت پیش یکی از آشنا ها یک xbox سه چراغه داشت که میخواست بندازه بره من نذاشتم آوردم تا الان که حدود هفت هشت ماه گوشه خونه افتاده بود. تو این دو سه روز رفتم سراغش و با کمک این سایت یکم باهاش ور رفتم اما فایده ای نداشت. تا اینکه رفتم تو تاپیک کدهای خطا ببینم کدش چیه! تو همین حین که داشتم کد رو در میاوردم (نمیدونم چش بود کد رو نمیداد یعنی با روش هایی که دوستان گفته بودن نحوه چشمک چراغ ها تغییر نمیکرد) چند بار امتحان کردم اما نشد یک بار کنسول رو به صورت معمولی روشن کردم دیدم روشن شد و صفحه داد!!! و چند بار ریست کردم بازم بالا اومد. میخواستم ببینم این مشکلش چی بوده و اینکه امکان داره دوباره سه چراغه بشه؟ اگر آره چه مدت طول میکشه و اینکه برای جلوگیری چه کارایی باید انجام داد؟ در ضمن کنسول هم مشکیه بالاش هارد 120 داره تاریخ تولیدش هم دو سه روز آخر 2007!
خیلی ممنون میشم جوابم رو بدید.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
بازی سونیک رو می ذارم و اجرا میشه.بعد از اینکه یه مرحله رو رد میکنه بعد می خواد که خارج بشه و مرحله رو سیو کنه یه پیغام میده که عکسشو می ذارم
یه چیزی شبیه اینکه یا دیسک رو تمیز کنید یا کنسول رو ریستارت کنید که دیسک تمیز و بدون خش هست
modern-warfare-3-disc-read-error-xbox-3601-600x300.jpg

و گاهی هم پیغامی میده مبنی بر اینکه دوباره ذخیره کنم یا سیو قبلی رو پاک کنم و دوباه بازی شروع میشه که البته در حالت دوم سیو رو پاک میکنه و داخل بازی میشه و باز از اول!
حالا می خوام بدونم بازی مشکل داره یا کنسول.ممنون میشم پاسخ بدید.
در ضمن کنسول اسلیم هست و به نت متصل نیست.
من جوابمو چند تا پست بالاتر تا حدودی گرفتم.اما من این مشکل رو فقط روی یک دیسک و یک بازی فقط دارم و باقی بازی هارو بدون مشکل اجرا میکنه.
امکان اینکه بازی مشکل داشته باشه هست؟تعویضش کنم مشکل حل میشه؟
اینکه بعد از اجرای مجدد بازی مشکل خوندن فایلهای سیو بازی رو داره و با پاک کردن سیو بازی دوباره بازی اجرا میشه از چیه؟
تشکر مجدد

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
سلام
بازی سونیک رو می ذارم و اجرا میشه.بعد از اینکه یه مرحله رو رد میکنه بعد می خواد که خارج بشه و مرحله رو سیو کنه یه پیغام میده که عکسشو می ذارم
یه چیزی شبیه اینکه یا دیسک رو تمیز کنید یا کنسول رو ریستارت کنید که دیسک تمیز و بدون خش هست
modern-warfare-3-disc-read-error-xbox-3601-600x300.jpg

و گاهی هم پیغامی میده مبنی بر اینکه دوباره ذخیره کنم یا سیو قبلی رو پاک کنم و دوباه بازی شروع میشه که البته در حالت دوم سیو رو پاک میکنه و داخل بازی میشه و باز از اول!
حالا می خوام بدونم بازی مشکل داره یا کنسول.ممنون میشم پاسخ بدید.
در ضمن کنسول اسلیم هست و به نت متصل نیست.
من جوابمو چند تا پست بالاتر تا حدودی گرفتم.اما من این مشکل رو فقط روی یک دیسک و یک بازی فقط دارم و باقی بازی هارو بدون مشکل اجرا میکنه.
امکان اینکه بازی مشکل داشته باشه هست؟تعویضش کنم مشکل حل میشه؟
اینکه بعد از اجرای مجدد بازی مشکل خوندن فایلهای سیو بازی رو داره و با پاک کردن سیو بازی دوباره بازی اجرا میشه از چیه؟
تشکر مجدد
مشکل از کنسول نیست برو بگو اینجوری میشه سیدیو برات عوض میکنن
سلام دوستان
xbox من یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی بعضی از بازی هارو روی هارد نصب میکنم وسط بازی پیغام failed to authorize disc ظاهر میشه و از بازی میاد بیرون ولی همون بازی رو اگه نصب نکرده اجرا کنم بدون مشکل میشه بازی کردش !

برای اجرای بازی بدون سیدی باید کنسولتون روJTAG کنین و هیچ راهه دیگه ای نداره

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
دوستان من کنسولم رو نزدیک به شش ساله دارم و از اون موقع تا حالا باهاش بازی میکنم ، منتها اونجوری نیستم که صبح تا شب پای کنسول باشم بیشتر اخره هفته ها ازش استفاده میکنم .
الان یه مدته احساس میکنم که این DVD رام دستگاه مشکل پیدا کرده . البته لنزش سالمه ولی وقتی میزنم که بیاد بیرون گیر میکنه و بیرون نمیاد . یه سه چهار باری باید دکمه رو مرتب بزنم تا بیاد بیرون .
این مشکل هم زمانی پیش میاد که مثلا یه هفته از کنسول استفاده نمیکنم ، بعدش اینجوری میشه .
ولی مثلا اگه هر روز با کنسول بازی کنم اگه روزه اول این جوری بشه روزای دیگه درسته و مشکلی نداره .

فکر میکنید مشکل DVD رامم از چیه ؟

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
دوستان من کنسولم رو نزدیک به شش ساله دارم و از اون موقع تا حالا باهاش بازی میکنم ، منتها اونجوری نیستم که صبح تا شب پای کنسول باشم بیشتر اخره هفته ها ازش استفاده میکنم .
الان یه مدته احساس میکنم که این DVD رام دستگاه مشکل پیدا کرده . البته لنزش سالمه ولی وقتی میزنم که بیاد بیرون گیر میکنه و بیرون نمیاد . یه سه چهار باری باید دکمه رو مرتب بزنم تا بیاد بیرون .
این مشکل هم زمانی پیش میاد که مثلا یه هفته از کنسول استفاده نمیکنم ، بعدش اینجوری میشه .
ولی مثلا اگه هر روز با کنسول بازی کنم اگه روزه اول این جوری بشه روزای دیگه درسته و مشکلی نداره .

فکر میکنید مشکل DVD رامم از چیه ؟

این مشکل از دو چیز است 1.یک کش در داخل رام هست که وظیفه eject را برعهده داره که به مرور زمان انعطاف پذیریش را از دست می ده یک عده ای با در اوردن کش و انداختنش داخل اب جوش برای یک مدت دیگ ای ازش استفاده می کنند اما تعویض اش هم هزینه چندانی نداره. 2.چرخدنده های و میله ای که درایو را به بیرون هدایت می کنه روغنش را از دست داده و به نوعی میشه گفت خشک شده زمانی که شما ازش استفاده می کنی برای چند ساعت حرارت دستگاه باعث میشه روغن خشک شده دوباره به کار بیافته بخاطر همینه که می توانی راحت درایو را eject کنی.یک مورد خیلی ضعیف دیگه هم باقی می مونه که مربوط میشه به موتوری که وظیفه eject کردن را برعهده داره که خیلی کم پیش میاد ضعیف بشه .اما باتوجه به توضیح شما خیلی دور از ذهن نیست.

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
این مشکل از دو چیز است 1.یک کش در داخل رام هست که وظیفه eject را برعهده داره که به مرور زمان انعطاف پذیریش را از دست می ده یک عده ای با در اوردن کش و انداختنش داخل اب جوش برای یک مدت دیگ ای ازش استفاده می کنند اما تعویض اش هم هزینه چندانی نداره. 2.چرخدنده های و میله ای که درایو را به بیرون هدایت می کنه روغنش را از دست داده و به نوعی میشه گفت خشک شده زمانی که شما ازش استفاده می کنی برای چند ساعت حرارت دستگاه باعث میشه روغن خشک شده دوباره به کار بیافته بخاطر همینه که می توانی راحت درایو را eject کنی.یک مورد خیلی ضعیف دیگه هم باقی می مونه که مربوط میشه به موتوری که وظیفه eject کردن را برعهده داره که خیلی کم پیش میاد ضعیف بشه .اما باتوجه به توضیح شما خیلی دور از ذهن نیست.

پس به نظر شما راحت قابل به تعمیر هست دیگه ؟. چون حقیقتا میخام کنسول رو بفروشم و با این شرایط درست نیست ردش کنم بره . ترجیحا سالم بشه بعد ردش کنم بهتره

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
پس به نظر شما راحت قابل به تعمیر هست دیگه ؟. چون حقیقتا میخام کنسول رو بفروشم و با این شرایط درست نیست ردش کنم بره . ترجیحا سالم بشه بعد ردش کنم بهتره

قیمت تعمیر و تعویضش در بالاترین شرایط 30 تومان خواهد شد.

mo4sa

کاربر سایت
Mar 3, 2015
8
سلام
دوستان من یه XBOX 360 Arcade سفید از اون تپلهای حدود 5 سال پیش خریدم ، دستگاه به قول بازاری ها کپی خور شده ولی Jtag نشده ، الان وقتی میخواهم PES 2015 و Need For Speed RUN روش اجرا کنم ارور میده که دستگاه بازی شما را ساپروت نمیکنه برای اطلاعات بیشتر به ساپورت سایت XBOX360 مراجعه کنید خودم هر وقت این مشکل بر میخوردم میبردم پیش یکنفر دستگاه را یه فلشی بهش میزد اپدیت میکرد و مشکلش حل میشد و بازی های جدید روش جواب میداد ، من خودم شغلم تعمیرات نوت بوک هست و از لحاظ اینکه بخواهم فریمور اپدیت کنم و با ای سی پروگرم کنم مشکلی ندارم ، فقط میخواستم ببینم چجوری میتونم این رو خودم اپدیت کنم که نخواهم دستگاه را بزنم زیر بغل ببرم اینطرف و اون طرف واسه اپدیت .
میدونم مادربرد دستگاه من جاسپر هست ولی نمیدونم درایوش چی هست ، باید داشبورد را اپدیت کنم تا بازی های جدید کپی شده روش جواب بده و یا همون دی وی دی های غیر اورجینال جدید را روش بازی کنم

یه هارد 500 وسترن دیجیتال هم فریمور اپدیت کردم وصل کردن با کابل خود ایکس باکس ، شناسائی شده توسط دستگاه میخوام ببینم راهی داره بدون JTag بازی ها کامل بدون نیاز به دی وی دی ها از روی هارد اجرا بشه ؟ب

برای جیتگ کردن هم اگه بنده را راهنمائی کنید متشکرم میشوم ، من پروگرمر TNM 2000+ دارم و لینک صفحه پروگرمر در آخر پست لینکشو گذاشتم ، ایا برای جی تگ کردن و اجرای بازی ها بدون نیاز به دی وی دی از روی هارد بجز پروگرمر چه چیز دیگه نیاز دارم ؟

لینک پروگرمر : TNM ELECTRONICS 2000+ Universal Programmer- پروگرامر +2000

متشکرم بابت همه راهنمائی هاتون.

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر