Trine

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
درود

مقاله ای که در مورد بازی Trine پیش رو دارید مشتمل بر سه بخش است :
  • پیش نمایش سایت 1UP نوشته Scott Sharkey در E309
  • نگاه سایت Gamespot به این بازی به عنوان بازی برگزیده Downloadble در E3
  • نگاهی اجمالی بر شخصیت های بازی و ویژگی های آنها
" بخش اول "
Trine بازی است که المان های سبک پلتفرمر رو ضمن استفاده زیبا و خلاقانه از فیزیک داراست . بازی که که در اون سه شخصیت در یک دنیای افسانه ای و پر از سحر و جادو ایفای نقش می کنند .
این اولین بار بود که من شانس این رو پیدا کردم تا بتونم Trine رو تجربه کنم و باید بگم بازی دقیقا به زیبایی ویدئو ها و تصاویری بود که قبلا مشاهده کرده بودم و حتی بهتر !
نکته جالب بازی وجود 3 شخصیت متفاوته که به زیبایی در تعادل هستند . شخصیت اول The Wizard ه که بهترین فرد برای سحر و جادوست ولی در مقابل حمله دشمنان بسیار شکننده ست ، به طور مثال وقتی شما بوسیله سه دشمن محاصره میشوید هیچ چاره ای جز تعویض شخصیت ندارید ؛ البته میتوانید با استفاده از جعبه هایی که از انها برای حل معما ها استفاده می کنید به دشمنان حمله کنید ولی قطعا این فرآیند زمان زیادی می طلبد .
شخصیت دوم که The Thief نام داره بسیار پر تحرک و پر جنب و جوشه که در حین بازی من مفید ترین شخصیت بود و در آخر The Knight شخصیت سنگین و پر مهماتیه که فقط در مواقعی که نیاز به سد دشمنان دارد به کار شما خواهد آمد ؛ همین .
907.jpg

ولی بهترین تجربه سیستم Co-op که میتونه به زیبا تر شدن بازی کمک شایانی بکنه . شاید شما دوست داشتید 3 جادوگر در بازی باشید و نیازی به The Knight و The Thief نداشته باشید ولی در یازی هر شخصیت رو فقط یک نفر میتونه کنترل بکنه ، پس بهتره به بهترین وجه از ویژگی های اونها استفاده کنید .
تک مرحله ای که من اون رو بازی کردم ، من رو با انتخاب های زیاد تنها گذاشت . Trine سرشار از معماهایی که خلاقانه طراحی شدند و این حق انتخاب رو به شما میدن تا هرجور که دوست دارید اونا رو حل کنید !
" بخش دوم "
امسال هم سال چشمگیری برای دوستداران بازی و به خصوص سالی سرشار از موفقیت و اوجی دوباره برای E3 . امسال هم E3 سرشار بود از چراغ های روشن بسیار ، موزیک های بلند و معرفی بازی های هیجان انگیز و زیبا که E3 امسال رو بیش از پیش زیبا کرده بود .
959285_20090601_790screen001.jpg

تنها چند سال از این میگذرد که بازی های Downloadable با تمی آرکد گونه و کوتاه علاقه مندان زیادی کسب کردند . امسال هم در بین انتخاب بهترین های E309 شاهد بخش The Best Downloadable Game بودیم که در بین 5 نامزد احراز این جایزه یعنی Fat Princess و PixelJunk Shooter برای PS3 و Shadow Complex و Splosion Man برای 360 و Trine برای PC و PS3 این Trine بود که توانست در این بخش بهترین بازی شود .
Trine یک توصیف زیباست از یک دنیای زیبا و افسانه ای ، که شما در اون میتوانید با حداکثر دو نفر ازدوستانتون کنترل شخصیت های بازی رو بر عهده بگیرید و قدم در دنیایی زیبا بگذارید و به کمک توانایی های هر یک از شخصیت ها که به گونه ای هنرمندانه تعریف شده معماهای این سرزمین سحر شده را کشف کنید .
جدا از گرافیک بازی ، چیزی که این بازی رو زیبا ساخته تاثیرگذاری شخصیت ها بر محیط و شخصیت ها بر یکدیگره ، همچنن مکانیسم حل مسئله ها و معماهای بازی این رو به ما نشون میده که سازندگان این بازی سخت بر روی این اثر کار کردند تا ما شاهد یکی از بهترین بازی های Downloadable باشیم .
" بخش سوم "

characters_knight_color_small.png

The Knight

نام : Pontius
شغل :نجات ملکه ها
کاراکتر : قابل اعتماد
علاقه مندی : خوردن گوشت مرغوب و شراب
متنفر از : گرسنه بودن
Pontius یک شوالیست ، البته در رویاهای خود . اون میخواد به ارتش سلطنتی راه پیدا کنه و برای این کار باید با نامیرایان بجنگه و خودش رو بهبود ببخشه و جزء شوالیه های پادشاه بشه ولی مشکل اینجاست که اون معنی نامیران رو نمی دونه .
Pontius به بزرگیه یه خرسه و به واسطه خوردن گوشت مرغوب بدن سالمی داره . اون شخصیت دوستانه ای داره و درباره همه چیز خوب فکر می کنه . البته به جز مواقعی که گرسنه میشه . Pontius یک مقدار کنده و هیچ چیز از سحر و جادو نمی دونه ولی ان چیز ها نمی تونه جلوی اون رو بگیره ؛ اون میخواد یه قهرمان افسانه ای باشه و جان پادشاه رو نجات بده .

توانایی ها :

Pontius دارای توانایی فوق العاده در جنگیدن با سلاح های سرد مثل شمشیر رو داره که همین مسئله ار او یک انسان دارای اعتماد به نفس ساخته . اگر شما برید و تمرین های رزمیه اون رو در Astral Academy ببینید متوجه مشید که هیچ کس نمیتونه مثل اون بجنگه . همچنین قدرت Pontius در بلند کردن اشیای سنگین خیلی کاربرد داره . او از سپر خود برای دفاع در برابر حملات استفاده می کنه و جالبه این رو بدونید که اون توی این لباس هی نمیتونه شنا کنه .
characters_thief_color_small.png

The Thief

نام : Zoya
شغل : دزدیدن از ثروتمندان برای خود
کاراکتر : مرموز
علاقه مندی :ثروتمند شدن
متنفر از : اینکه در دزدن ناتوان بشه
Zoya از یک سرزمین خیلی دور امده تا گنجی روکه کسی از اون بعد از ممنوع شدن ورود به قلعه محافظت نمی کنه بدزده و الان بهترین فرصت برای اوست .
Zoya یک دزد استثناییه که همه چیز رو درون قلبش نگه میداره و دوست نداره کسی ازش سوال کنه و در ضمن دوست نداره تا رازها رو به کسی بگه واون ها رو افشا بکنه .

توانایی ها :

Zoya یک کمان دارماهر هم هست و میتونه دشمنان رو از فاصله دور از بین بره ولی او در نبردهای نزدیک نمیتونه از خودش دفاع که و باید Pontius از او دفاع کنه . همچنن Zoya تونایی رد شدن از مناطق صعب العبور رو داره و با طنابی که همیشه همراهش داره میتونه ازدیوار ها بالا بره .
characters_wizard_color_small.png

The Wizard

نام : Amadeus
شغل : ستاره بودن
کاراکتر : تودار
علاقه مند : به همه زن ایی که اون رو دوست دارند
متنفر از : همه زن هایی که اون رو دوست ندارند
Amadeus مسن ترن جادوگریه که هنوز در Astral Academy مطالعه و تحصیل می کنه . بر اساس مجموعه ای از اتفاقات او در قلعه تنها موند . او میتونه ارتش نامیرایان رو ببینه و برای همین سعی می کنه تا حد ممکن از اونجا دور بشه تا از گزند این ارتش در امان باشه .
تمام جادوگرهای هم سن وسال او درس خود را تمام کرده و فارغ تحصیل شدند ولی او هنوزموفق به گذراندن امتحان نهایی جادوگری نشده و هیچ وقت طلسم سنگ بزرگ آسمانی رو یادنگرفته .

توانایی ها :

اگر چه که Amadeus هنوز موفق به یادگیری ورد طلسم سنگ بزرگ آسمانی نشده ولی او طلسم ها و وردهای زیادی رو بلده . اون میتونه اشیای مد نظر خودش رو احضار کنه و اونا رو در دنیای واقعی قرار بده تا این اشیا مانند نمونه واقعی عمل کنند .
همچنین اون میتونه اشیا رو از روی زمین بلند کنه و در صورت تمرین بیشتر میتونه اندازه اشیا رو تغییر بده .​

___________________________________________________​

امیدوارم این مقاله که راجع به بزی زیبای Trine بود مورد توجهتون واقع شده باشه . قابل ذکره که این بازی روز سوم July بر روی شبکه Playstation Network و Steam جهت دریافت ر دسترس خواهد بود .​

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dysphoria

LiQu!d OceL0T

کاربر سایت
Jun 11, 2007
332
نام
هاشم
به به یواش یواش همه دارن آرکیدی میشن , یا آرکیدی بودن تازه دارن رو میکنن. بالشخصه از محیطش بسی لذت میبرم. آنلاینش خوب میچسبه. اینم یه آرکید درست حسابی برای PS3
راستی بازی الان رو PSN هست یا هنوز ریلیز نشده..؟
دستت هم درد نکنه.:smile:

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
به به یواش یواش همه دارن آرکیدی میشن , یا آرکیدی بودن تازه دارن رو میکنن. بالشخصه از محیطش بسی لذت میبرم. آنلاینش خوب میچسبه. اینم یه آرکید درست حسابی برای PS3
راستی بازی الان رو PSN هست یا هنوز ریلیز نشده..؟
دستت هم درد نکنه.:smile:
من که بقیه رو نمیدونم ولی خودم خیلی شدید معتادم به این بازیا :D مخصوصا Fat Princes که به شدت منتظرشم .
اون طور که قول دادن 3 July میاد یعنی پس فردا !

LiQu!d OceL0T

کاربر سایت
Jun 11, 2007
332
نام
هاشم
من که بقیه رو نمیدونم ولی خودم خیلی شدید معتادم به این بازیا :D مخصوصا Fat Princes که به شدت منتظرشم .
اون طور که قول دادن 3 July میاد یعنی پس فردا !
گل بودیم و به سبز آراسته شدیم:biggrin1:.
( یکی از دوستان آرکید خور که اول اسمش ف هست اصلا چشم دیدن این بازی رو نداره پیش خودمون بمونه:biggrin1: ) . قیمتش چندی هست..؟ چقدری باید خرج کارت PSN کنیم..؟

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
گل بودیم و به سبز آراسته شدیم:biggrin1:.
( یکی از دوستان آرکید خور که اول اسمش ف هست اصلا چشم دیدن این بازی رو نداره پیش خودمون بمونه:biggrin1: ) . قیمتش چندی هست..؟ چقدری باید خرج کارت PSN کنیم..؟
مهم نیست :D بازیه شاخیه خیلی وقته شاخه . از دید Gamespot هم بهترین بازی Downloadable شد . قیمتش هم یا 9.99 دلار یا 14.99 دلار . یکی از اینا باید باشه که دومی محتمل تره !

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
کاش چند تا ازین کمپانی های بزرگ دیگه هم شعورشون می رسید یه چند تا از این بازی های سبک پلت فرمر قدیمی(2D فکر می کنم اسمش رو بشه گذاشت) می ساختن به جای اینهمه بازی های بی ارزش.
فکر کنم فقط این بازی و بازی بایونیک کاماندو باشند که توی این سبک با گرافیک جدید ساخته شدن.البته شادو آف کامپلکس رو هم نباید فراموش کرد.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
آره - من هم از این بازیهای Side Scrolling خیلی خوشم می یاد . ولی خب متاسفانه تعدادشون کمه.
مدتی هم هست که خیلیهاشون فقط برای 360 میان.

جدیدن یه بازی کوتاه با شخصیت اصلی Zelda پیدا کنم. با اینکه بازی کوتاهی هست ولی ارزش بازی کردنو داره :
این هم یه عکس :
http://www.konjak.org/images/princess00.gif
این هم لینک دانلود (9 مگ) :
http://rapidshare.com/files/200106643/Legend_of_Princess__DLiNK__Setup.exe

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر