راهنمایی قدم به قدم برای رسیدن به رنک بیگ باس

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,696
نام
کیارش
سلام دوستان
این تاپیک رو به منظور راهنمایی قدم به قدم بازی متال گیر سالید 4 و برای دستیابی به رنک بیگ باس راه اندازی کردم.امیدوارم مفید باشد.
در ضمن برای ایجاد رقابت، دوستان میتوانند عکس رنک خود را به من pm بدن تا من در صورت موافقت مدیران انجمن، کاربران را بر اساس زمان و رنک آنها رتبه بندی کنم.
منبع:خودم(البته طرح و قسمت بندی توشته ام را از این الهام گرفتم(

مقدمه:
رنک بیگ باس سخت ترین رنک موجود در بازی است. که به نظر من گرفتن این رنک در mgs4 از گرفتن رنک fox hound در mgs3 آسون تره.
گرفتن این رنک رو به کسانی توصیه میکنم که بازیرو بیشتر از یک یا دو باز تموم کردن که با مرحله ها زیاد آشنا ترن. من خودم این رنک رو در دفعه 3 بازی کردنم گرفتم.(دو تای قبلی عقاب بود).
توصیه دیگری که لازم بود بگم این بود که سعی کنید بعد از هر act یک سیو جداگانه انجام بدید(یعنی overwrite نکنید) چون ممکنه در طول بازی یک آلرت بگیرید یا کسی رو ناخواسته بکشید و در آخر act متوجه شدید مجبور نشید از اول برید.
آیتم های آزاد شده بعد از گرفتن رنک:
بدست آوردن face camo بیگ باس( که با استفاده از اون دشمنان گرخیده و پا به فرار خواهند گذاشت)این آیتم جزو special items نیست.
تفنگ patriots:که در متالگیرسالید 3 بود.
bandana and stealth suit:که مجانی بهتان داده میشود.(جزو special items حساب میشه)
آهنگ snake eater تو ipod
شرایط لازم برای گرفتن رنک:
1.شروع کردن بازی در درجه ی سختی the bossextreme که بعد از یک بار تمام کردن بازی اضافه میشه.(هم میتونید سیو مرحله آخر رو لود کنید. و هم میتونید از new game شروع کنید. که فرقش هم اینه که بعد از ملاقات با mk ll در صورت لود کردن، همه اسلحه ها و آیتم ها از جمله rail gun ، face camoو هر چیز دیگه ای که در سری قبل بدست اوردید بهتون اضافه میشه.)
2.no continues: یعنی در کل بازی نمیرید که در صورت مردن میتونید exit را زده و سیو را دوباره لود کنید.
3.no alerts : هیچ آلرتی نگیرید ( caution اشکالی نداره) حتی در حد 1 صدم ثانیه هم که باشه و بعد قطع بشه alert حساب میشه.در صورت گرفتن آلرت میتونید در منو به گزینه ی سیو رفته و exit to main menu را زده و دوباره لود کنید.
4.no kills: هیچ کس را نکشید. میتونید بیهوش کنید ولی کشتن نه.
5.:no recovery item use:: یعنی از هیچ یک از آیتم هایی که health bar شما رو اضافه میکنند استفاده نکنید.
و اونارو equip نکنید.(سورنگ جزو این آیتم های نیست)
استثنا ها: کشتن boss ها ( همون غول خودمون) در فرم اول (beast) اشکال نداره. اما کشتن فرم دوم آنها (beauty) جزو کشته ها حساب میشه.
کشتن گکو ها هیچ اشکالی ندارد
در act 1 تو advent palace موقعی که با rat patrol team 01 هستید اگر مثلا یک frog را در حین جنکگولک بازی رو هوا بیهوش کنید و بیفته بمیره جزو کشته ها حساب نمیشه.
در act 2 موقعی که سوار بر نفربر دربین هستید کشتن gekko ها حساب نمیشه(اما power suit ها و pmc ها حساب میشه)
در act3 زمان جنگ با raging raven کشتن اون پرنده ها بصورت غیر مستقیم، یعنی مثلا میخواهید raging raven رو با rpg بزنید یهو یکی از پرنده ها عین عجل معلق میاد اون نزدیکی ها اونم میترکه، این جزو کشته ها حساب نمیشه
در act 4 زمان حمایت از rex با rail gun کشتن gekko ها اشکالی نداره. در همین قسمت زمانی که سوار بر رکس هستید کشتن gekko ها اشکالی نداره.
فکر کنم تمام استثنا ها رو گفتم. دوستان مطمئن باشن چون خودم امتحان کردم.
البته زمانی که بازی به mgs1 بر میگرده من نمیدونم که زمان حساب میشه یا نه. اگر دوستان کسی میدونه لطفا بفرمایند.
چون اونجا برای من خیلی خاطره انگیز بود رفتم.
no special item used:که شاملbandana , stealth suit میشود. که سعی کنید این هارو انتخاب نکنید و اصلا دم دست نذارید!!!!!!
جالب اینجاست که صورت بیگ باس جزو این دسته نیست و شما با داشتن این آیتم میتونید بازیرو 2 ساعته تموم کنید!!!!
6.تموم کردن بازی زیر 5 ساعت: دوستان توجه کنند که cutscence ها و زمانی که بازیرو نگه داشتید، گوش دادن به codec و لود کردن بین cutscence ها (از زمانی که مینویسه press start button) جزو زمان بازی حساب میشه.پس سعی کنید بازیرو زمانی شروع کنید که حدالامکان وسطش وقفه ای نباشه و همه کاتسنس هارو skip بنمایید!!!!!!!
نکته ها:اگر بازی رو از new game شروع میکنید سعی کنید که تاریخ دستگاهتون رو به یکشنبه یا چهارشنبه ببرید تا از تخفیف دربین برخوردار شوید. که بهتون در خریدن تفنگ M8282 کمک میکنه که دست کمی از rail gun نداره.
2. منظور از non lethal ammo در طول راهنمایی یعنی تیر هایی که بیهوش کننده هستند و قابل خریداری نیستند. پس در جمع آوری و حفظ و نگه داری این تیرها کوشا باشید

!!!!
انواع non lethal ammo:که بهترین و ساده ترین اینها برای mk22(همون تفنگ سبکه که لوله ی بلند وصدای کمی داره). و بشکل خشاب مستطیل مانندی است که روی آن یک نوار قرمز هست و به اسم anaesthetic ammo شناخته میشن.
نوع دیگر این تیر ها برای تفنگ mosin negant استفاده میشه که باید تفنگ رو از دربین خریداری کنید که صدای زیادی داره و برای مسافت های دور استفاده میشه.

و نوع دیگر این تیر ها که به اسم non-lethal shotgun rounds شناخته میشه برای تفنگ saiga_12 هستش که اینهم باید خریداری شه. این تفنگ چند حالته هست که موقع استفاده از تیر های non-lethal استفاده کنید نه از lethal.
البته در طول بازی چیزهای دیگری هم هستند که کمک میکنند. مثل chaff grenade که تو act4 و act5 خیلی کمک میکنه.smoke grenade هم خوب کمک میکنه.

act1
ground zero
تا 2 chekpoint اول بازی که چیزی نداره. ولی قسمتی که گکو ها هستند به سرعت و مستقیم به طرف شمال رفته چون در این قسمت آلرتی نمیگیرید. فقط سعی کنید تو دست و پای گکوها نرید و از کنار ساختمان ها رد شید.(هر چی ration دیدید جمع کنید)
تمام دمو ها رو skip کنید
red zon nw sector
راه پیشنهادی و استراتژی خودم در این قسمت : در این قسمت به سرعت به سمت راه خروجی رفته و به سمت راست خود که یک چارچوب هست وارد شوید وقتی که در داخل خانه مستقیم برید دمویی در حد 10 ثانیه پخش میشه که قابل skip کردن نیست. سریع به حالت دراز کش وارد اون سوراخی بشید (ممکنه که pmc ببینتتون که اگر سریع برید تو اون سوراخ آلرت نمیزدنه) وقتی در اومدید منتظر بمونید که اون نیروهای محلی بیایند و وقتی که تیراندازی شروع شد و مردند به سمت او ماشین قراضه که کنار خیابون پارکه برید و به سمته راست که یه چارچوبه وارد شید.( ممکنه اون pmc که رو زانو هاش نشسته ببینتتون و آلرت بگیرید اما اگر سریع برید مشکلی پیش نمیاد و صبر کنید که استتار کامل بشه)
از حالت دراز کش در بیایید و به کمی جلو بروید اگه از جلو اتاق سمت چپی رد بشید(منظورم اونجاست که یه یارو مثل کفتر از اون بالا میافته پایین) یک pmc شما رو از پنجره میبینه و آلرت زده میشه.وقتی حواسش پرت شد. برید جلو و از زیر آوار به حالت دراز کش رد شید.
اونجا یه pmc آرام در حال رفتن به سمت جلو هست به صورت نیم خیز سمت pmc رفته و با اعمال cqc یا چاقو بیهوشش کنید. بعد از این کار به سرعت از اتاق های سمت راستی به سمت جلو رفته و موقعی که به سمت در خروجی رسیدید سرعت خود را آرام کرده و صبر کنید که اون دو تا pmc از جلو در برند اونور و به سرعت به سمت قسمت بعد برید.
زمان من در این قسمت: 1:29 (قسمت های قبل رو حساب نکردم،توجه کنید که اون کانال های تلویزیون اول بازی جزو زمان هست)

redzone

استراتژی من و راه پیشنهادی:از پله ها بالا بروید و با سرعت به جلو بروید؛میبینید که یکی در حال راه رفتن است، با سرعت متوسط و نیم خیز به طرفش بروید ممکنه که یکی از پایین شمارو ببینه ولی آلرت زده نمیشه و میاد که اونجارو بگرده شما به همون حالت طرف رفته (سرعت خودتون رو طوری تنظیم کنید که قبل از رسیدن پی ام سی به اون چارچوب اونو با چاقو یا بیهوش کنید.)چون اگه به اونجا برسه از حرکت می ایسته و بعد از دو ثانیه بر میگرده پس باید سریع بیهوشش کنید.بعد از این کار به سرعت به طرف مستقیم برید و از اونجا بپرید پایین.(اگه به سرعت برید یه پی ام سی از پایین صدای پاتون رو میشنوه و میاد بالا که اگر شما با سرعت بپرید اونور مشکلی پیش نمیاد)
به صورت سینه خیز در آمده و به جلو رفته، وقتی که به آخر رسیدید بپرید پشت اون تانکر سبزه. و باز بصورت سینه خیز در آمده و کمی به سمت جلو (سمت خیابون، طوری که کله ی اسنیک با او ستون ها هم تراز بشه) رفته منتظر بمانید که اون پی ام سی و چند تای دیگه رد بشن. سریع ایستاده و به سمت همون ساختمونه که با اتاکان ملاقات دارید برید و از اون راه کوچیکه وارد ساختمون بشید(چند تا از جلوی ساختمون میان که صورتشون اونوره که اگه به سرعت برید تو ساختمون مشکلی نیست.
دمو رو رد کنید.
سریع به سمت خیابون رفته و 3 تا رو با بیهوش کنید. از طرف راست خیابون رفته و وارد اون چارچوب بشید(همون جا که یکی از نیروهای محلی رد میشه و سریع کشته میشه) در حال خارج شدن متوجه میشید که نیروهای محلی باهاتون رفیقن ولی اونایی که از ساختمون میان بیرون اگه ببیننتون آلرت زده میشه. پس موقعی برید تو که کسی بیرون نمیاد(میتونید از نارنجک دودزا استفاده کنید.
militiasafe house
در اینجا اگه لباس نیرو های محلی رو دارید میتونید زیر 1 دقیقه این جارو برید اما اگه نه میتونید این راه رو برید: اگه تفنگی رو انتخاب کردید اونو دم دست نذارید(بدون تفنگ) و از آیتم ها هم جون رو انتخاب کنید. با سرعت جلو برید به اولین نفر که رسیدید یه جون بهش بدید. مستقیم برید سمت راست یه جون هست اونم بردارید برید جلو مستقیم یه جا برای قایم شدن هست ( اونجایی که تیر بیهوش کننده هست) اونو بردارید و صبر کنید که اون 3 نفر رد بشن. به راه خودتون ادامه بدید. وقتی از اون مرغداری رد شدید کنار پله ها یه ستون هست اونجا قایم شید تا اون 2 نفر رد بشن بعد به راه خود ادامه بدید تو اونجایی که چند تا مجروح هستند، به اون یارو یه جون بدید و به راه خود ادامه بدید تو اون راهرو یه نفر داره راه میره اونو با تفنگ بیهوش کنید برید سمت همون اتاق که دونفر کنار یه بال هستند به اون سفیده یه جون بدید(نمیدونم اون یکی چرا نمیگیره) به راهتون ادامه بدید، کمی که جلو برید یه نفر میاد اونجا یه کم مکث کنید که شمارو نبینه. صبر کنید که اون یکی هم بیاد اون وقت به یکی از اونا یه جون بدید تا اون یکی هم ببینه شما آدم خوبی هستید. بعد به سمت اتاق سمت راستی برید و تو یکی از اون کمد ها لباس نیروهای محلی هست اونو بپوشید و مثل فشنگ بقیه راه رو ادامه بدید. تو اتاق آخری یه تیر بیهوش کننده هست اونو بردارید که تیراتون فول بشه.

urbanruins
فکر نکنم نیازی به توضیح باشه

downtown

با لباس نیرو های محلی از طرف سمت راست خیابون شروع به حرکت کنید و مستقیم برید. اون دو تا پی ام سی رو بیهوش کنید و برید جلو پشت اون جعبه ها قایم شید. و اون پی ام سی که پشت سنگر هست رو بیهوش کنید. و از سمت راست از زیر اون ماشین قراضه رد شید.کمی جلو برید و از اون کوچه باریکه که سمت چپ هست (و فکر کنم دو سه تا جعبه هم هست) برید و وقتی که خارج شدید آرام به سمت خیابون رفته و کمی جلو رفته و وارد یه کوچه بشید که یک ماشید ون آبی هم توش هست؛ پشت ون قایم شید تا اون دو تا پی ام سی رد بشن، به سمت مستقیم حرکت کنید و از اون راه که به خیابون میرسه رد شید و پشت او ماشینه که داغون شده قایم شید(به صورت سینه خیز) بعد به طرف راست برید،کمی که جلو رفتید سمت چپتون یه سوارخ هست ،وارد اون بشید و وقتی که خارج شدید به بقیه راه ادامه بدید و به اون ساختمون مورد نظر برسید.
Advent palace
این قسمت به نشونه گیری قوی نیاز داره که اگه شما در نشاونه گیری با آنالوگ زیاد ماهر نیستید نشونه گیری اتوماتیک را از منو روشن کنید.
در قسمت اول طبق معمول به راهتون ادامه بدید و هر چی گاز خواب آور بود رو با mkII جمع آوری کنید که در act2 و act آخر بدرد میخوره.

ملاقات باrat patrol team 01
اگر میخواهید این قسمتو به امید مریل و تیمش باشید بهتون پیشنهاد میکنم که بیخیال رنک بیگ باس شید.
سعی کنید که به هر frog یک تیر بیهوش کننده بزنید(لباس عادی خود رو بپوشید)
نکته: frog ها نسبت به بقیه سرباز ها کمی دیر تر بیهوش میشن پس فکر نکنید که تیرتون بهشون نخرده)
تو قسمت اول که تو آشپزخونه هستید میتونید برای صرفه جویی تیر هاتون از MKII ولی برای تلف نکردن وقت اون frog هایی که میپرن رو پشت بام را با تیر بیهوش کنید. و اون frog ی که نارنجک انداز دارد رو با mkII بیهوش کنید.
طبقه سوم
شما میتونید که همه رو با mk22 بیهوش کنید.(میتونید زود تر از مریل به اونجا برسید و sg mine کار بذارید و یا stun grenade بندازید)
طبقه دوم
در این طبقه بهتون پیشنهاد میکنم که روبروی همون دستشویی که akiba بیهوش میشه کنار آسانسور یک sg mine بذارید و زمانی که دیوار خراب میشه به کمک مریل برید.
طبقه اول: بهتون پیشنهاد میکنم که به یکی از اون اناق هایی که از اون خارج میشید برید و گرنه اگه پشت همون سکو بمونید کشته میشید. اونجا یه خشاب تیر بیهوش کننده هست که بهتون پیشنهاد میکنم که بعد از رد کردن این قسمت اونارو بردارید. از داخل همون اتق همه ی frog ها رو با دقت بیهوش کنید.

crescent meridian
قسمت اول رو طبق معمول برید.(لباس معمولی خود را بپوشید) اگه نیرو های محلی باهاتون رفیق نبودند یه ration بهشون بدید.
قسمت دوم: سمت راست خودتون یه راه هست، به طرف اون برید و سینه خیز تا نردبون برید و از نردبون برید بالا. به طرف به طرف نیرو محلی رفته و از اون بالا هر چی pmc هست رو بیهوش کنید و برید پایین(سعی کنید که رو سر نیرو های محلی نیفتید چون آلرت میزنن.)
از طرف راست خیابون راه خودتون رو ادامه بدید وقتی به اون چاله رسیدید مواظب باشید که دیده نشید. کمی جلوتر رفته، سمت چپتون یه سنگر هست که دو تا pmc هستند. دو تا smoke grenade بندازید طرفشون و به سمت نردبون رفته و بقیه ماجرا
millennium park
اون دو نفر رو بیهوش کنید و مسفقیم برید یه pmc اون ته خیابون وایستاده اونم بیهوش کنید و به صورت نیمخیز مستقیم به طرف اون کوچه که توش یه سطل آشغال هست برید و وارد ساختمون بشید، از پله ها بالا رفته و یا با چاقو یا cqc اون pmc رو بیهوش کنید. وارد در بشید و از اون سوراخی به پایین بپرید. با سرعت هر چی pmc اون طرفا هست رو بیهوش کنید (نزدیکی ها) و به سمت چپ رفته و از اون سوراخی که رو دیوار هست وارد اونطرف بشید.به زیر اون ماشین برید و اگر اون pmc براتون مزاحمت ایجاد کرد بیهوشش کنید. اون pmc که رو برج مراقبت هست رو بیهوش کنید.و به زیر اون ماشین که سمت چپتون هست برید(مواظب باشید کسی نبینتتون)
اون pmc که ئر طرف چپ نگه بانی میده رو بیهوش کنید و از همون سمت وارد در بشید

پایان act1

اگر این اکت رو زیر1:00:00 تموم کردید شما یک قدم به رنک بیگ باس نزدیک شدیدولی اگر بیشتر هست باید در اکت های بعدی تلاش بیشتری کنید

act 2
cove valley village
راه پیشنهادی و استرتژی من:
در این فسمت به صورت سینه خیز به طرف پایین رفته، وقتی که به شیب رسیدید بلند شید و به سرعت هر چه تمام تر به سمت مستقیم برید، از پشت اون طویله( اگر تیر بیهوش کننده کم دارید تو طویله هست) رد شید و صبر کنید که اون pmc حواسش پرت شه، وقتی حواسش پرت شد مستقیم برید و سپس به صورت سینه خیز درآمده و کمی مستقیم برید (منظورم همون جایی که یه pmc پشت یکی از نیروهای محلی راه میره) به طرف چپ رفته و مستقیم برید اون pmc که اون بالا هست رو بیهوش کنید و یک پله برید بالا کمی مستقیم برید و وقتی به اونجا رسیدید که یه pmc سمت چپتون وایستاده کمی صبر کنید که نیرو های محلی برسند وقتی که رسیدند اون pmc رو بیهوش کنید که شاید نیروهای محلی باهاتون رفیق شن.
هر چی pmc اومد طرف خودتون بیهوش کنید و به نیرو های محلی کمک کنید(طوری نباشه که وقتتون هدر بره؛ فقط کسایی که سر راحتون هست رو بیهوش کنید)
و بقیه راه رو طبق معمول بالا برید و به سمت مقصد برید
codec رو skip کنید(roy campbell)

راه پیشنهادی و استراتژی من:
این قسمت رو مستقیم برید و اگر نیرو های محلی باهاتون رفیق نیستند به یکیشون ration بدید.
به سمت راست رفته و به صورت مستقیم در اومده کمی جلو برید و کنار اون سنگ بزرگ(سمت چپ) یک smoke grenade بندازید تا اون pmc که اون جا راه میره شما رو نبینه. مستقیم رفته و اون pmc که اون بالا راه میره رو هم میتونید بیهوش کنید و هم میتونید از کنارش رد شید .
و بقیه راه هم طبق معمول رفته.

power station
در این قسمت کمی مستقیم رفته و به سمت راست رفته و از کوه بالا برید و اون pmc رو بیهوش کنید و به سمت جلو رفته، یک pmc دیگر هم هست اونم بیهوش کنید و جلو رفته و وقتی که به اون خمپاره انداز رسیدید به طرف پایین رفته و از پشت نیرو های محلی رد شید به صورت سینه خیز برید اونور خیابون (همون جا که یه ماشین هست) از جلو در رد شید و یه smoke grenade بندازید جلو در که اون دو تا pmc شما را نبینن. و به سمت ماشین دربین برید

check point
پشت جعبه قایم شوید، و با mkII اون دو تا سربازو بیهوش کنید(صبر کنید که وقعی که پیچیدند بیهوششون کنید چون ممکنه اون اسنایپری ها ببینند).
در صورت نداشتن mosin negant اونو از دربین خریداری کنید و اون دو تا اسناپر رو باهاش بیهوش کنید(رو کوه به صورت خوابیده هستند) کمی جلو برید و اون دو تا سرباز هم با mk22 بیهوش کنید( برای اینکه نبیننتون رو زمین بخوابید) و تا ته خیا بون با خیال راحت برید(اگه خیلی با سرعت عمل برید میتونید تو یک دقیقه این قسمتو برید)

Confinement facility
به سمت چپ رفته (سمت دریاچه) و به طرف اون یارو که دم دریاچه هست یه smoke grenade بندازید و برید تو آب دریاچه؛ مستقیم شنا کنید تا به ته دریاچه برسید و به سمت همون درخته که افتاده زمین برید و برید طرف چپ، پشت اون تکه سنگ قایم شید تا اون ماشینه (نفربر) رد بشه ، بعد وارد خیابون شده و به طرف ساختمونه که پشت دیوار هست برید و وارد ساختمون بشید و با توجه به مقصدتون از اون ور ساختمون بیاید بیرون و بقیه ماجرا

Vista mansion
از سمت چپ شروع به حرکت کنید و وقتی رسیدید به نیروهای محلی کمی صبر کنید تا شروع به جنگیدن با pmc بکنند و شما به راه خود ادامه بدید و از طرف دیوار به طرف مقصد مثل گوله برید
دمو رو skip کنید
داخل ساختمون شوید و به طرف چپ برید و مستقیم برید تا اینکه برسید به دیوار(کنار دیوار یه خشاب تیر بیهوش کننده هست)، بعد به صورت نشسته به طرف پشت(حیاط پشتی) ساختمون برید(وقتی احساس کردید کسی کنارتون نیست با سرعت بروید) بعد با سرع هر چه تمام در از آخرین پنجره وارد ساختمون بشید. به طرف سالن خونه برید، سمت راستتون یه راه پله هست برید کنار اون بخوابید و استتار کنید تا اون دو تا pmc که از بالا میان پایین شمارو نبینن( میتونین برای سرعت عمل بیهوششون کنید) و به طرف بالا رفته و ادامه ی ماجرا
Laughing octopus
ابتدا سمت چپتون تو چارچوب در یک sg mine (گاز خواب آور که تو اکت 1 جمع کردید) بذارید و چند قدم داخل یکی دیگه بذارید(مواظب باشید خودتون بیهوش نشین) بعد پشت اون دستگاه سی تی اسکن قایم شید. با اینکار سری اول frog ها بیهوش میشن و میتونید سری های بعدی frog ها رو با mkII بیهوش کنید.( پیشنهاد میکنم یه بار با mkII جای فرود آمدن frog ها رو شناسایی کنید و یه بار دیگه بازی رو لود کنید تا وقت کمتری تلف شه)

Laughing octopus battle
Kill octopus in 1min:use rail gun or m82a2
اگه بازی رو از new game شروع نکردید و سیو سری قبلو لود کردید همونطور که از جمله بالا معلوم هست میتونید با rail gun یا m82a2 اونو تو یه دقیقه بکشید. ولی اگه نه میتونید به rpg واصل شید.(فقط حواستون باشه اگه در صورت انفجار یکی از frog ها بمیره جزو کشته ها حساب میشه)
در صورت داشتن rail gun بهتون پیشنهاد میکنم که از این اسلحه زمانی استفاده کنید که laughing octopus قایم شده( زمانی که استتار کرده یا به صورت mkII در اوده و هر وقت که ثابته)بعلت اینکه laughing octopus ممکنه در حال حرکت تیرهاتون رو دفع کنه و شارج شدن ریل گان طول میکشه. پس از m82a2 استفاده کنید.
نکته: در حال جنگیدن با laughing octopus (حالت اول boss) خشاب تیر بیهوش کننده که فکر کنم برای mosin negant هست روی یکی از جعبه ها قرار داره که موقع جنگیدن با laughing beauty غیب میشه، نمیدونم چرا شاید بخاطر اینکه نمیتونیم روی بلندی ها بریم)
Laughing beauty battle

توجه داشته باشید که برای نابود کردن این فرم باید از تفنگ های non-lethal ammo استفاده کنید(saiga-12_mosin negant_solar gun_mk22)
یک تیر shotgun non-lethal rounds زیر یکی از تخت ها یا میز ها (متاسفانه یادم نیست شما ببخشید) هست که اون کمکتون میکنه.سعی کنید برای اینکه تیرتون بهش بخوره جا خالی نده بهتون کمی نزدیک بشه و بعد از یک جا خالی به پاش شلیک کنید که این احتمال برخورد رو زیاد میکنه
Mountain trail
در این قسمت دشمن ها سر راحتون نیستند و اگرم باشن مشکلی ایجاد نمیکنند.(فقط یه بار این قسمت رو برید و یه بار دیگه لود کنید تا با سرعت بیشتری راه رو برید)
Mountain trail river side
اول کمی به راه خود ادامه بدید، وقتی که به اون جایی که چند تا راه میشه رسیدید یه frog میره پشت سنگ ها قام میشه، اونو بیهوش کنید. بعد به راه خود ادامه بدید وقتی طرف اون راه باریک رسیدید با mkIIیه frog رو که آخر راه هست رو بیهوش کنید(میتونید smoke grenade هم بندازید)
بعد که یه کمی برید میرسید به یه جای خیلی باز که یه pmc داره بمب کار میزاره اونو بیهوش کنید و به راه خود ادامه بدید یه کمی که برید یه pmc دیگه هم هست که اونم بیهوش کنید و بقیه راه دیگه کسی نیست.

Drebin chase
در قسمت اول اگه هیچ کاری نکنید خود دربین راه میفته(کشتن power suit ها اشکال داره شما میتونید که با saiga-12 بیهوششون کنید)
قسمت دوم:کشتن گکوها اشکالی نداره. وقتی pmc ها میان بالا و بهتون ضربه میزنن جون زیادی ازتون کم میشه پس میتونید اونارو بندازید پایین
قسمت سوم: اینجا هم کشتن گکو ها اشکالی نداره
قسمت چهارم: فکر نکنم نیازی به توضیح باشه

Market place
در این قسمت شما میتونید با سرعت به انتها برید و مشکلی براتون پیش نیاد، فقط ممکنه اون گکو آخری که راه رو بسته براتون مشکل ایجاد کنه. که میتونید در صورت داشتن ریل گان بکشیدش یا با m4 پاش رو بزنید.(البته بعضی وقت ها از روی شانس خیلی در میاد)تو اخر این قسمت chaff grenade هست که حتما برش دارید

پایان اکت 2
اگه شما این اکت رو کمتر از 1:00:00تموم کنید بهتون تبریک میگم. ولی اگه بیشتر شد کمی خطری هست.

اکت3
نکته:سعی کنید که در mission brifieng با mkII محکم به اتاکان زده تا face camo اتاکان بهتون اضافه بشه تا در قسمت resistance با pmc ها مشکل نداشته باشید.بعد mission briefing رو سنهح کنید.

Resistance

اول یک face camo بجز صورت اسنیک انتخاب کنید و اسلحه ای دستتان نباشه
اگه در این قسمت resistance رو فراری ندید و مانع ها رو زود تر از سر راه بر دارید و قایم کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
مثلا اون دو تا pmc رو که کنار یه ماشین بزرگ هستن رو بیهوش کنید و قایم کنید و به همین صورت بقیه راه رو برید
نکته: تو آخر اولین خیابون یه پله کنار سطل آشغال هست که اونجا تیر های بیهوش کننده هست

Bike chase

اگه نشونه گیری خوبی ندارید میتونید auto aim رو روشن کنید.
تو این قسمت کم شدن جون خیلی اعصاب آدم رو خورد میکنه.
اسلحه هایی که میتونه کمکتون کنه:mk22_solar gun_smoke and stun grenade یه ذره هم شانس و اقبال
و توکل به خدا و امید به آینده!!!!!!!!!!!!
Church courtyard

تو این قسمت تا اونجایی که یه گکو میافته دنبالتون و eva با موتور جاخالی میده مشکلی نخواهید داشت ولی بعد از اون سر یه پیچ کلی pmc ریختند که ممکنه جونتون کم شه که اگه اولی رو بیهوش کنید و با زدن مثلث پشت eva کاور بگیرید مشکلی نخواهید داشت. یه جا دیگه هم تو این قسمت هست که من با بیهوش کردن دو نفر مشکلی برام پیش نیومد. اگه شما تو این قسمت تیری خوردید به نظر من باز load کنید. اگه اونجایی که eva موتور رو نگه میداره و یه هلیکوپتر هم اونور هست به مشکل بر خوردید میتونید از stun or smoke grenade استفاده کنید.

River side west
تو قسمت اول اگه stun یا smoke بندازید و کاور بگیرید مشکلی نخواهید داشت. برای اینکه از دست اون یارو که سوار بر ماشین هست راحت شید میتونید بیهوشش کنید با کاور بگیرید.تو قسمت بعد که یه frog میافته رو ون میتونید با auto aim یا معمولی بیهوشش کنید.تو قسمت بعد که دو تا ماشین راه رو بستن و تیر انداز هم دارند وقتی که به طرف مخالف آنها میروید سعی کنید که یکی از اونارو(ترجیحا سمت چپی از خودتون) رو بیهوش کنید و موقع برگشتن و زمانی که با موتور میپرید و صحنه آهسته میشه اون یکی هم بیهوش کنید. و وقتی فرود می آیید بقیه رو با تیر بیهوش کنید( میتونید smoke هم بندازید که البته زیاد مشکلی هم براتون ایجاد نمیکنند)
تو قسمت بعد که چند تا pmc هست میتونید با stun grenade کار اون ها رو هم بسازید.

River side east
تو این قسمت چون اون پرنده ها آسیبی بهتون نمیرسونن کمی باید کوجیما رو دعا کنید.
تو قسمت اول که یه یارو رو ماشین هست یه کمی به شانس و قدرت نشونه گیری بستگی داره که اگه تیر خوردید پیشنهاد میکنم reload کنید.تو قسمت بعد که وارد یه کوچه میشید و یهو دو تا جیپ میان سر کوچه خیلی بیهوش کردنشون سخته پس باید یه بار که رفتید realod کنید و موقعی که به اونجا رسیدید یه smoke یا stun grenade بندازید.
قسمت بعد که frog ها دوباره میان میتونید با mk22 و به موقع کاور گرفتن این قسمت هم رد کنید. یه جاهایی هست که دو تا frog کنار موتور میدوند شما اگه اولی رو و بعد دومی رو بیهوش کنید مشکلی نخواهید داشت در غیر این صورت از جونتون زیاد کم میشه.
خب این قسمت غوق العاده مزخرف تموم میشه و اگه شما این قسمتو رد کردید بهتون تبریک میگم.
Raging raven

به سرعت به طبقه ی آخر برید و کنار اون پنجره و در قایم شید و با rpg اون ستون ها رو خراب کنید که برای نشونه گیری مشکلی نداشته باشید.اگر از rail gun دارید که هیچ. ولی اگه از new game شروع کردید از این راه برید:
ابتدا اسلحه m4 رو castomize کنید و یک نارنجک انداز بخرید و rpg خود رو equip کنید ابتدا با تیر raging raven رو تحریک کنید تا به طرف شما بیاد، سپس به جای قبلی خود(کنار اون پجنجره و در) برگردید و وقتی اوم جلوتون با نارنجک انداز بهش شلیک کنید، وقتی که بهش خورد بالهاشو میاره طرف صورتش به سرعت rpg رو بردارید و به محض اینکه بالهاشو باز کرد بهش شلیک کنید(اینطوری جا خالی نمیده) همین کار را تکرار کنید تا بمیره
نکته: وقتی تا وسطای جونش ازش کم شد، با اون پرنده ها جمع میشن یه گوشه که اونجا هم با rpg بزنیدش و اگر یکی از اون پرنده ها در اثر انفجار مرد نگران نشید.

Raging beauty
تو طبقات چند تا تیر بیهوش کننده و SHOTGUN NON_LETHAL ROUNDS (برای saiga-12) هست. که با برداشتن اونا راحت اونو نابود کنید.

پایان اکت 3

اگه شما این قسمتو کمتر از 00:50 تموم کردید یک قدم دیگه به رنک بیگ باس نزدیک شدید

Act 4
راه پیشنهادی و استرتژی من:
تو قسمت اول شما میتونید گکو رو بکشیدو هم میتونید که به صورت stealth از کنارش رد شید. اگر rail gun دارید بهتون پیشنهاد میکنم که بکشیدش.
Heli port
تو این قسمت لطفا احساسات خودتونو کنترل کنید و chaff grenade ها رو بردارید که تو این اکت و اکت آخر به دردتون میخوره.
Tank hangar
اول صبر کنید که اون سه تا scarabs که سمت چپ در هستند برند و آرام برید زیر ماشین، و وقتی که scarab ها از جلوتون رفتند به سمت در بزرگ که درش نیمه باز هست برید و اونجا به صورت سینه خیز طوری برید که به لیزر شون نخورید.
Canyon
فکر کنم تا الان پولتون به تفنگ m82a2 رسیده باشه. اونو خریداری کنید و اون گکو ها رو بکشید. و به راهتون ادامه بدید.
Nuclear warhead storage bldg 1f
نیازی به توضیح نیست.
Codec رو skip کنید
به سمت آسانسور بروید
Nuclear warhead storage bldg b2
به قسمت مربوطه برید و کد رو وارد کنید.و موقع برگشت هم میتونید هم گکو رو بکشید (با ریل گانیا m82a2) و هم به صورت مخفی موقعی که حواسش پرت شد داه خودتونو برید و یا با mkIII به اون اتاق که داغون شده برید و اون قسمت برق رو روشن کنید تا گکو رو برق بگیره

Nuclear warhead storage bldg 1f
شما میتونید گکو رو بکشید یا اگه هنوز پول خریدن m82a2 رو ندارید و ریل گان هم ندارید میتونید با پرتاب کردن خشاب خالی حواسشو پرت کنید یا با mk22 به پاش بزنید.

Snowfield & Communication Towers

اول همه تیر ها و تفنگا رو بردارید تا کمی debin point بگیرید.

Crying wolf
ابتدا همه چیزتون رو با برف ست کنید و solid eye رو در حالت nv قرار بدید. واز طرف راست خودتون (کنار کوه) که جلو برید وقتی frog ها اومدن بخوابید و اگر شما رو دیدن و اومدن بگردن سریع بیهوششون کنید. همچنان مستقیم برید تا crying wolf رو سمت چپتون ببینید و اونو با ریل گان یا m82a2 بزنید مطمئنا با همون ضربه ی اول میافته زمین و جای خودشو عوض میکنه. که با استفاده از نقشه ی solid eye دقت کنید و ببینید که کجا میره.
نکته: در حالت ایستاده frog ها در نقشهsolid eye معلوم نیستند.)
اگه crying wolf با کمک باد محل شما رو فهمید و بهتون حمله کرد شما میتونید با اون نارنجک اندازی که از raging raven گرفتید اونو بزنید. وقتی که جای تقریبی اونو با استفاده از solid eye در موقع فرارش فهمیدید به اونجا برید و همون کار بالا رو تکرار کنید تا بمیره و هر چی frog نزدیکتون اومد رو بیهوش کنید.
نکته:(معمولا frog ها وقتی میگن:what is going on یا میگن:is he thereمیان که بگردن)
Crying beauty
یک تیر بیهوش کننده در سمت چپ و پشت خودتون موقعی که بازی رو آغاز کردید وجود داره.
باز هم میتونید از saiga-12 و mosin negant و solar gun و mk22 استفاده کنید.
Blast furnace
راه پیشنهادی و استراتژی:
شما میتونید یه راست به سمت آسانسور برید و به سمت در نرید.(اینو در دفعه ی دوم رنک بیگ باس فهمیدم.)
و اگه دیدید چند تا scarab دم آسانسور هستند میتونید با پرتاب کردن خشاب خالی به یه گوشه حواسشونو پرت کنید.(نیازی به chaff grenade نیست ولی اگه زیاد دارید میتونید همون اول بندازید)
Casting facility south
ابتدا مستقیم برید و با انداختن یک خشاب خالی حواس گکو رو پرت کنید و مستقیم ادامه راه رو برید و مواظب باشید که اون scarab رو دیوار نبینتتون.

Casting facility north
اینجا هم نیازی به chaff grenade نیست و شما ابتدا مستقیم به صورت خوابیده برید. و وقتی که رسیدید به اونجا که scarab ها خوابیدند به طرف رسات رفته و با توجه به موقعیت گکو به روی اون ریل برید و و وقتی که حواس گکو پرت شد از به طرف اونور ریل رفته و مواظب باشید که scarab ها جایی نباشند که شما رو ببینند و طوری آروم برید که اون گکو که رو سقف هست متوجهتون نباشه. اگه chaff بندازید اون گکو میافته پایین.
Underground base
من اینجا chaff انداختم ولی اگه تو اون سوراخه راه خوبی هست میتونید از اون برید(من تا حالا نرفتم)
Vamp
کشتن ومپ حساب نیست
سعی کنید با توجه به جون ومپ تیر آخر رو موقعی بزنید که نزدیکتون هست. میتونید با m82a2 بکشیدش.

کشتن suicide gekkos
میتونید برای اینکه از تیر گکو ها در امان باشید میتونید به کنار پای سمت چپ رکس برید. من بخاطر اینکه ریل گان دیر شارج میشه از m82a2 استفاده کردم.

زمان فرار با رکس:
تنها نکته ای که باید دونست اینه که وقتی شما گکویی رو میکشید و به سمت جلو میرید و اون گکو زیر پاتون منفجر میشه از جونتون کم میشه پس وقتی یه سری از گکو ها رو کشتید کمی صبر کنید تا منفجر بشن.و وقتی از machine gun استفاده میکنید دستتون رو رو r1 نگه ندارید که نیاز به شارژ داشته باشه. سعی کنید اون گکو هایی که رو طبقات هستند رو اول نیبود کنید.

Metal gear ray
بهتون پیشنهاد میکنم که زیاد طرف آب نرید چون ممکنه موقعی که metal gear ray میره تو آب و میاد بیرون براتون مشکل ایجاد کنه. شما میتونید با نزدیک شدن بهش و با زدن xبهش ضربه بزنید و سپس با زدن دکمه مثلث جون زیادی ازش کم کنید. در موقعی که لیزر شارژ هست به نظر من لیزر بهترین چیز است. ووقتی که شارژش تموم شد missile هم میتونه جون زیادی ازش کم کنه و اولویت بعد با ماشین گان هست.
برای ضربه نخوردن شما میتونید موشک های ray رو با ماشین گان بزنید با موقع تیر زدن با لیزر قایم شید.
پایان اکت 4
اگر این اکت رو در کمتر از 00:00:35 تموم کردید شما به رنک بیگ باس نزدیکتر شدید.
Act 5
من خودم دفعه اولی که این قسمتو بازی کردم معتقد بودم که سخت ترین بخش بازی همین جاست. در صورت اینکه اگه شما در این قسمت به صورت stealth برید هیچ کاری هم نداره.
ابتدا از سمت چپ شروع به حرکت کنید و اون دو تا frog رو بیهوش کنید و جلو برید و کمی که جلو برید سمت راست خودتون دو تا frog می پرن پایین که اونا هم بیهوش کنید و سپس به دیوار چسپیده و به اونور برید و اون دوتا frog که از اون بالا میان رو بیهوش کنید و مستقیم به سمت اون در برید و هم میتونید گکو رو بکشید و هم chaff بندازید. و با خیال آسوده درو باز کنید.
Comand center
پشت اون پرده ها تیر بیهوش کننده هست بردارید.

Screaming mantis
قسمت اول:استراتژی من این بود که به سرعت از یکی از اون پله های پشت سر بالا رفتم و جلوی دو تا پله sg mine یا گاز خواب آور گذاشتم و همون کنار دراز کشیدم و هر چی frog اومد بیهوش کردم.و frog هایی که از طبقه بالا میان رو با mosin negant بیهوش کردم و هر چی frog از پله ها میومدن بالا رو سریع بیهوش کردم.(همون گاز خواب اور اگه شانس داشته باشید 5 -6 رو بیهوش میکنه).
قسمت دوم: بهتون پیشنهاد میکنم برای اینکه ابتدا از شر اون سرباز ها خلاص شید شروع به زدن عروسک آبی کنید( با m4) تا اون سرباز ها بیوفتند زمین و مریل رو cqc کنید و با سورنگ آزادش کنید و برای اینکه از شر اون خنجر های screaming mantis خلاص شید((take this یکی از اون عروسک هاشو بزنید و مدام در طبقه ی آخر در حال دویدن باشید.
Screaming beauty
تو یکی از اون طبقات تیر هست اونو بردارید. اما اگه واقعا تیر کم اوردید میتونید چند جور بهش ضربه بزنید.
یکی اینکه با زدن x به اصطلاح rolling کنید یا نزدیکش بشید و وقتی شما رو گرفت با چرخاندن انالوگ و سپس زدن مثلث بهش ضربه بزنید.

Missile hangar
تا کاتسنس مسقیم برید.
بعد از اومدن اون scarab ها میتونید با زدن به موقع x و rolling مشکلی نداشته باشید.(میتونید chaff هم بندازید)
Liquid ocelot
اول با زدن دکمه select کمی فن ها رو یاد بگیرید تا با استفاده از اونها کار خودتونو راحت کنید.
قسمت اول: در این قسمت راحت میتونید بدون اینکه ضربه ای بخورید به قسمت دوم برید بهترین کار اینه که ابتدا با زدن چند مشت و لگد ساده اونو به لبه ی پرتگاه ببرید و اونجا با 3-4 تا مشت قوی وارد قسمت بعد بشید.
قسمت دوم:در این قسمت سعی کنید که با نزدیک شدن به لیکوئید و زدن چند مشت و لگد کمی از جون لیکوئید کم کنید.حواستون باشه که بیخودی دکمه ی r1 رو نزنید چون اگه یکی از ضربه های اسنیک رو لیکوئید جاخالی بده اسنیک به ضربه زدن خودش ادامه میده و شما یکtake this نوش جان میفرمایید که نصف جونتون میره.در ضمن cqc هم آنچنان تاثیری نداره.شما میتونید با زدنx به طرف لیکوئید سُر بخورید و با زدن r1 به شکمش ضربه بزنید و سپس زدن یک مشت قوی جونش رو کم کنید.
قسمت سوم:در این قسمت هم اگر توصیه های بالا رو رعایت کنید موفق میشید.
قسمت آخر:در این قسمت اگر 7 مشت بخورید میمیرید سعی کنید که ابتدا با نزدیک شدن کافی به لیکوئید و زدن مشت اول و سپس با تند تند زدن r1 لیکوئید رو بکشید.

پایان بازی
بهتون تبریک میگم.
منتظر عکس از رنک هاتون هستم امیدوارم که رنک همه بیگ باس باشد.
اگه کامل نبود و مشکلی بود بهم pmبدید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: se.phi.roth

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر